Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) fordfairlane válasza Kassadin (#147) üzenetére


fordfairlane
veterán

Munkaerőpiaci fogalmakról szólt a diskurzus, ebből a szempontból a vezérigazgató pl. ugyanolyan "foglalkoztatott" kategória, mint a szalag mellett dolgozó munkás. Fizetésben nyilván nem, de ez a megállapítás már nem is közhely, hanem valami még alacsonyabb szintű dolog.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#152) fordfairlane válasza Polllen (#150) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem sem kirívó a bérlet ára.

x gon' give it to ya

(#153) Huma válasza Polllen (#150) üzenetére


Huma
addikt

Robogóval nem hiszem, hogy sokkal drágább lenne. Cserébe arra mész amerre akarsz. Nem kell várnod a BKV-ra. Sokkal gyorsabban ott vagy mindenhol és nem kell nyomorognod.

Amúgy kb 5e megfelelő lenne számomra. Vagy mint mondtam, legyen 20e, de akkor a fizetés meg legyen 300e.

(#155) fordfairlane:
Ja. Szerintem is értetlen képet vágott. :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#154) Kassadin válasza fordfairlane (#151) üzenetére


Kassadin
addikt

"Munkaerőpiaci fogalmakról szólt a diskurzus, ebből a szempontból a vezérigazgató pl. ugyanolyan "foglalkoztatott" kategória, mint a szalag mellett dolgozó munkás. Fizetésben nyilván nem, de ez a megállapítás már nem is közhely, hanem valami még alacsonyabb szintű dolog."

Nem mondod. Nem gondoltam volna. :Y

Most akkor döntsd már el, hogy mi a világfájdalmad. Te is aktívan kiveszed a részed az off-ból, utána meg leírod, hogy a bliccelésről kellene szólnia a hozzászólásoknak.

(#155) fordfairlane válasza Kassadin (#154) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem mondod. Nem gondoltam volna. :Y

Nem én tehetek róla, hogy pont úgy néztél ki, mint akinek épp fogalma sincs róla, miről beszélünk épp.

x gon' give it to ya

(#156) Иван válasza Kassadin (#154) üzenetére


Иван
őstag

Lassan már senkit sem érdekel a bliccelés téma, ki lett tárgyalva, hadd szóljon az off. :))

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#157) Kassadin válasza fordfairlane (#155) üzenetére


Kassadin
addikt

Lelki szemeid előtt már eltudsz képzelni is, nem semmi. Ezt hányadik szemeszterben tanítják? :D ;]

#156: Nem tudom, szerintem meg lerágott csont.

[ Szerkesztve ]

(#158) fordfairlane válasza Huma (#153) üzenetére


fordfairlane
veterán

Robogóval nem hiszem, hogy sokkal drágább lenne.

Én 6,5 km-re lakok az irodától, és én is fontolgattam a robogó vásárlását, de egyszerűen nem éri meg. Hiába sokkal olcsóbb lenne így, ha csak idényjelleggel lehet használni. Sok sok év, mire elvileg visszajönne az ára, beleszámolva persze az amortizációt is.

x gon' give it to ya

(#159) Polllen válasza Huma (#153) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor itt a megoldás. Járj robogóval, így nem egy drága szolgáltatásért fizetsz, nem csalsz és még a közérzeted is jobb lesz. (télen vagy nem, de az mindegy már ;] )

A BKV ára egyáltalán nem drága az alternatívákhoz képest.
(Amúgy csak halkan teszem hozzá, hogy a mellverő bliccelők meg is érdemlik a díjbirkózó jegykezelőket... Ha nem lenne ennyi pofátlan ember, nem lenne rájuk szükség.)


fordfairlane

Csak akkor lehet igazi alternatíva, ha imádsz motorozni. Mert akkor úgyis fogsz vele másfelé is menni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#160) Crystalheart válasza fordfairlane (#158) üzenetére


Crystalheart
senior tag

6,5 az nincs is messze. Annyiért még buszra sem szállnék. :D

Bicaj? Én egy időben télen-nyáron azzal jártam. Ha jeges földút is van közbe, lehet kapni jégre való gumit.

(#161) fordfairlane válasza Crystalheart (#160) üzenetére


fordfairlane
veterán

Budapesten 6,5 km egyáltalán nem nagy táv, ezért írtam. Aki nagyobb távolságra utazik, annak még kevésbé éri meg az egyéni közlekedés.

Én biztos nem fogok kerékpározni vagy gyalogolni napi 13km-t, a Váci út mentén, meg az Árpád hídon keresztül pláne nem, nem is beszélve arról, hogy hogyan nézne ki a dolog, ha reggel csurom izzadtan indítanám a napot.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#162) Polllen válasza fordfairlane (#161) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért az nem a tiszta és friss levegős terület. Smogban tekerni meg szerintem a legrosszabb, amit magaddal tehetsz. (Mindig verem a falba a fejem, mikor 2 sávos út mellett kocognak az egészség jegyében)

Én vidéken járok kb. 8 km-ről, de nem tudom magam rávenni, hogy tekerjek. Nem lenne sok, de laptoppal meg egyebekkel nem az én világom. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#163) Crystalheart válasza Polllen (#162) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tudom, hogy szmogban sokáig gyalogolni vagy rövid ideig kerékpározni jobb-e, szerintem mindegy. De bicajosoknak lehet kapni szmogszűrő maszkot.

fordfairlane: Hát igen, ez meg alkati kérdés. Én nem vagyok valami izzadós, minden reggel 5 km-t futottam lóhalálában a suliba, de nem látszott meg.

(#164) Иван válasza fordfairlane (#161) üzenetére


Иван
őstag

Ráadásul ez munkától is függ. Bebiciklizni mondjuk egy irodistának öltönyben nem nyerő ötlet.

London a kedvencem, ahol a brókerek is metróval járnak. Az valami fenomenális, mikor az £500-ös öltönyben állnak aktatáskával a metrón. :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#165) fordfairlane válasza Crystalheart (#163) üzenetére


fordfairlane
veterán

Te is leizzadnál a 37 fokos aszfalt felett kiöltözve, biciklit tekerve. A legforróbb napokon kocsival mentem be, mert a villamos is elviselhetetlen volt.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#166) Crystalheart válasza fordfairlane (#165) üzenetére


Crystalheart
senior tag

37 fokban én még hosszú nadrágban, hosszú gumicsizmában lófrálok. Ennél kevesebb ruhát sohasem hordok, itthonról is bőrcsizmában megyek el. Bár szó se róla, az öltönyt (vagy nem tudom, mit kell hordanod) magam sem állhatom, abban lehet, hogy tényleg megizzadnék.

(#167) Huma válasza DeFranco (#74) üzenetére


Huma
addikt

Tényleg, a becsavarodással kapcsolatban eszembe jutott valami. Az intő jel, ha látomásaim vannak? Pl szombaton láttam egy fényes foltot az éjszakai égen ami eltűnt mire visszanéztem...
Vagy UFO volt?

És a hangokról még nem is beszéltem. Fárasztó mikor magammal vitatkozom.

Amúgy egy bárban már-már-már majdnem megvertek mert annyira sz@r a humorom. Mármint szerintük. :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#168) #56230144 válasza Huma (#167) üzenetére


#56230144
törölt tag

Erről is írj blogot... ;]

(#169) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Örök vitatéma, parttalan vita.
Véleményem szerint is sok a 10K-s bérlet, de én a 4K-s bérlettel utazom, mert diák vagyok. A 10K-s bérlet meg azért sok, mert a magyar fizetések 10%-a, persze könnyű beszélni.
Aztán a szolgáltatás színvonalára lehet mondani hogy szar, de azért ettől a szartól mégiscsak megbénul a város, ha nincs.
A BKV lefedettsége még mindig jobb mint a legtöbb országban a helyi közlkedés, és az hogy hogy néz ki a busz meg a villamos, az az utasok hibája is.

Továbbá eleve nem kéne felengedni az embereket jegy vagy bérlet nélkül. A fenti problémákból szerintem 1-2 megoldódna... :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#170) Huma válasza #56230144 (#168) üzenetére


Huma
addikt

Mármint melyikből?

A hangokról, a sz@r humoromról vagy a látomásaimról? Vagy csak úgy egybeömlesztve az egész? :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#171) Иван válasza Huma (#170) üzenetére


Иван
őstag

Tőled bármit szívesen fogadunk ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#172) fordfairlane válasza Apollyon (#169) üzenetére


fordfairlane
veterán

A BKV-nak szerintem két nagy problémája van. Az egyik, hogy át kellene dolgozni a tarifarendszert. Régiókat vagy körzeteket kellene kialakítani, és régiókon belül lehetne mérsékelni az utazási költségeket, cserébe emelni lehet a jegyárakat azoknál, akik nagyobb távolságra utaznak. A másik, hogy a hatalmas hitelállományt, amit a cég maga előtt görget, részben át kellene vállalnia az államnak, mert a kamatokat egyszerűen nem tudja kitermelni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#173) Huma válasza Иван (#171) üzenetére


Huma
addikt

Ne add alám a lovat mert a végén még élek a lehetőséggel. Tudod, ne ébreszd fel az alvó oroszlánt... ;]

(#172) fordfairlane:
Végre egy olyan hozzászólás ami a témához kapcsolódik és építő jellegű. :R
Egyetértek veled. Kész röhej pl, hogy egyaránt 320Ft-ot fizet az is aki 15km-t utazik meg az is aki csak 1km-t.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#174) Mister_X válasza Huma (#167) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Látomások, belső hangok, halucinációk? Hajjajjaj, nagy a baj... Eutanáziát javaslok, az olcsóbbik fajtából.

Doctor_X rendelt

;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#175) Huma válasza Mister_X (#174) üzenetére


Huma
addikt

Miért, drágát nem érdemlek meg? Szerintem lennének akik összedobnák az összeget. ;]

De erre csak azt tudom mondani, hogy: "Vannak ellenségeid? Jó. Ez azt jelenti, hogy valamikor, valamit felépítettél már az életedben."

Sir Winston Churchill

:D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#176) Иван válasza Huma (#175) üzenetére


Иван
őstag

Dehogy, bárkit innen az oldalról, csak téged ne ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#177) Huma válasza Иван (#176) üzenetére


Huma
addikt

Mit is tanulsz? A tantárgyak közt van a szarkazmológus és a fikaológia is? :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#178) #56230144 válasza Huma (#175) üzenetére


#56230144
törölt tag

Nincspíz nincspíz.

;]

(#179) Иван válasza Huma (#177) üzenetére


Иван
őstag

Mi az, hogy köztük van? Csak ez van! ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#180) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Legújabb élményem ezekkel a srácokkal az az, hogy kb 2 hete elmentünk asszonnyal egy kedves barátom születésnapjának alkalmából kicsit inni. (nem totál elgörbülés volt, az most 23.án lesz az én 20. szülinapomon ;] ) namind1 és kb1. körül értünk át asszonyékhoz. 3 óra múlva mennem kellet dolgozni mondom akkor aludjunk 1et. Kissé elaludva és kapkodva, de elindultam és sikerült elcsípnem az első metrót amivel ledolgozhattam a hátrányomat. Mire a metróba jön a bejövő: itt hagytad a tárcád mindeneddel, most hogy jössz vissza? Erre én: egyet se félj, ilyenkor még nincsenek kallerek, hazafele meg tudok venni egy vonaljegyet mert annyi maradt a zsebembe.
Szóval nagy nyugodtan szállok át a Deákon egyik metróból a másikba, betettem egy kis Rammsteint (nem nem vagyok metál fan, csak néha kell egy extra löket) mire azt veszem észre hogy mindenki nyúl a táskájába. Erre a kallerek a metró előtt dekkoltak. Na ez az én formám. Ráadásul egy ogrét kaptam ki aki mint valami szovjet közkatona ott állt. Mondom neki bérlet nuku, személyi nuku, na most mi lesz elvtárs? Látszólag kissé vagy nagyon dühös lett, és visszafordított. Szerencsémre volt felszíni járat és azzal beértem és összeszedtem egy bruttó 30 perc késést.

All→M8

(#181) #56230144 válasza callmeakos (#180) üzenetére


#56230144
törölt tag

Mért nem vittél neki vodkát?Megnyugodott volna. :)) :DDD

(#182) Kassadin válasza Apollyon (#169) üzenetére


Kassadin
addikt

Amúgy ez tényleg igaz. A buszok/vonatok nem maguktól lesznek kifestőkönyvek.

[ Szerkesztve ]

(#183) bullseye válasza callmeakos (#180) üzenetére


bullseye
addikt

Mi az, hogy visszafordított? Nem engedett átszállni, vagy nem engedett kijönni egy állomáson?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#184) callmeakos válasza bullseye (#183) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem engedett átszállni a 2es metróba.

Danielssss
Lehet ;]

All→M8

(#185) baluka26 válasza callmeakos (#180) üzenetére


baluka26
veterán

Ezt elbasztad. Miért a BKV hibája?...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#186) bullseye válasza callmeakos (#184) üzenetére


bullseye
addikt

Akkor jó, azt teljes joggal tette. Sőt, valszeg rendes volt, ha még érvényben van ez a közterületes szerződés, mert azok már feltartóztathatnak, amíg jön a rendőr...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#187) callmeakos válasza baluka26 (#185) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hol írtam azt hogy a BKV hibája ez? :W

bullseye
Persze nem is kezdtem el vele vitatkozni. Csak fura volt hogy már 5 kor ott dekkoltak, mikor máskor 6kor kezdenek. Benne volt persze a pakliban hogy lesznek de nem számítottam rá. Ez van. De hazafele természetesen váltottam egy vonaljegyet. Bár mintha a fogamat húzták volna azzal a 320 forinttal amikor van bérletem. Ez van.

Amúgy egyébként pont ide tartozik. Úgy egy hónapja volt olyan hogy zsinórban 2 nap alatt 2 Ikarus busz döglött meg menet közben. Az egyiket megszívtam és akkor is késtem másikat megúsztam. Pár napja meg a 3as metró döglött meg este. Most nem akarok anyázásba kezdeni de ha már megveszem azt a tetves teljes árú bérletet ne kelljen ilyen faszságok miatt szívnom.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#188) Huma


Huma
addikt

A BKV új megoldásokkal állt elő: [link]

Ez se rossz: [link] :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#189) máyköl válasza Huma (#188) üzenetére


máyköl
veterán

Nem ugyanaz a két videó?

(#190) Huma válasza máyköl (#189) üzenetére


Huma
addikt

Ez akart lenni a második: [link]

Valamiért nem mindig működik jól a vágólap. :F

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#191) máyköl válasza Huma (#190) üzenetére


máyköl
veterán

Ez hatalmas! :DDD

(#192) Thunderzolee

http://hvg.hu/itthon/Megtámadott ellenőr: nyolc órán át szidnak és megaláznak

Riport egy ellenőrrel.
Érdekes:

"..aki meglátja a felügyelőt és van nála jegy, az igyekszik kezelni azt, persze mindig vannak olyanok, akik még ennyire sem hajlandóak.."

Meg se fordulna a fejemben, h nem kezelem a jegyet. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#193) Kergeboci válasza Thunderzolee (#192) üzenetére


Kergeboci
tag

múlt héten csütörtökön, buszra szálltak az ellenőrök. A fél busz (minden nap min. 2-szer használják a buszt, hiszen ennek a vonalán élnek-dolgoznak) azonnal leszállt (olyan lökdösődés volt..), és végre utazásaimból először, elfért az ember.

Legalább 2 megállón át az ajtó körül ellenőrizgettek. Addig senki nem szállt le. Pedig a 3. megálló után beljebb jöttek, és mindkét oldalról 1-1 embert találtak is akinél semmi nem volt.

Következőnél meg lökdösődve, és felháborodva próbál emberünk eltűnni Addig mit csinált? Leszállhatott volna már percekkel ezelőtt, de szart rá, ő Úr, neki ingyen jár az utazás. Aztán meg felháborodik azon, hogy számon kérik rajta a jegye.

Gondolom most meg bkv figyelőn ott a cikk vagy legalább egy hozzászólás tőle, hogy milyen atrocitás érte, és hogy nem engedték haza azok a mocskos bkv-s állatok (2 csaj meg egy ősz fazon).

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#194) RexpecT válasza Kergeboci (#193) üzenetére


RexpecT
addikt

Szomorú :(

(#195) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Szerintem az a szomorú, hogy amikor valaki bérletet vesz és véletlenül otthon felejti, akkor is komoly büntetést kell kifizetni, mint ha ténylegesen bliccelne!
Nekem szerencsém volt, mert egy kb. 10 nappal korábban megváltott bérletet mutattam be az Akácfa utcában (ráadásul nálam volt a korábbi 6 hónapra szóló bérlet is) és nálam volt a blokk is, amit a vásárláskor kaptam. Így "csak" 2000Ft-ot kellett fizetnem.
Hogyha ezek nincsenek nálam, kifizettették volna a teljes 16000Ft-ot és még feljelentést is tettek volna csalás miatt, :Y mondván, hogy nem az én bérletem!

Mindezek mellett, ma 30 percet vártam a buszra egy olyan, helyen, ahol kb. 10-15 percenként kellene jönni egynek (3 különböző busz)! :W

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#196) danih


danih
addikt

Mai eset, Újpest, 121-es busz - felszállás csak az első ajtón, jegyet/bérletet bemutatva.
Szállunk fel, mindenki mutatja, mije van. Száll fel egy "norvég", mutatja a jegyét - de jaj, nem kattan lyukasztó. Vezetőnk észreveszi, odamegy kérdőre vonni. Elkéri a jegyet, eltépi.
Norvég erre belekezd a rájuk jellemző idegesítő hangon való kántálásba: k"+!%va anyád, hogy merted eltépni, te vetted? K^|cs~ˇg!
Eltépett jegyét földhöz vágja, és még köp is egyet...

(#197) RexpecT válasza Geri Bátyó (#195) üzenetére


RexpecT
addikt

Debrecenben ez így működik:
"A részvénytársaság 400 Ft-ot számít fel abban az esetben, ha az utas az ellenőrzés alkalmával érvényes bérletét nem tudja felmutatni, de azt legalább az ellenőrzést megelőző nap váltotta és 5 munkanapon belül az Ügyfélszolgálatunkon utólag bemutatja."

(#198) Apollyon válasza Geri Bátyó (#195) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A moziba se engednek be ha nincs jegyed...
Ezért kellene bevezetni azt, hogy csak jegy vagy bérlet felmutatása ellenében lehessen felszállni a járművekre.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#199) DeFranco válasza Geri Bátyó (#195) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Halkan megjegyezném, hogy ez régen nem így volt. Régen 400 Ft volt a bérletbemutatási díj, de sokan visszaéltek vele (kölcsönbérlet), ezért emelték meg. Én is megemeltem volna.

@baluka26: megvannak a trükkök, hogyan kell kezeltnek látszó jegyet többször újrahasznosítani, ezt a BKV-sok nem eltépik, hanem betépik (félig) ezzel "kezelve",és biztosítva, hogy többet ne legyen felhasználva. Barátunk a távot leutazhatta volna még vele, csak nem reciklálhatta volna.

[ Szerkesztve ]

(#200) baluka26 válasza danih (#196) üzenetére


baluka26
veterán

Eltépéssel szándékozta kezelni a jegyet a sofőr?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.