Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Иван válasza DeFranco (#100) üzenetére


Иван
őstag

Szerintem annyira nem hülyék, hogy kiegészítsék a takaros kis országukat egy ilyen ótvar hellyel :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#102) #56230144 válasza Иван (#99) üzenetére


#56230144
törölt tag

Ezt nem mondtam.A japánokat igaz,hogy sulytották 2 atombombával,de belőlük Technikai hatalom lett.Németek meg nyugat-kelet egyesités óta ilyen erősek gazdaságilag.Nem mutogattam senkire,mi is hibásak vagyunk...Csak sajnos mi kaptuk a legtöbb rosszat,ami csak nemzetet érhet. (trianon,1vh veszteségei,első világválság,megint válság,1vh utáni válság,2vh,2vh utáni válság,rendszerváltásig kizsákmányolás 1,89-től kizsákmányolás 2.) :(

(#103) Huma válasza Иван (#96) üzenetére


Huma
addikt

"Minden nép azokat a vezetőket kapja, amelyeket megérdemel. Mi ezt érdemeljük."

Csak a magad nevében beszélj. Egyáltalán nem ilyen vezetést érdemlünk.

"Magyarország lakossága semmiféle mértékben nem érdemel szabadságot vagy önkontrollt, mert képtelen rá. Képtelenek vagyunk a saját országunkat kézben tartani. Képtelenek vagyunk a hatalmat korlátozni, viszont a szánk sír, hogy szarul megy a szekér."

Mégis miről beszélsz?
De ha te ilyen tisztán látod a helyzetet akkor gondolom tudod, hogy mi a megoldás. Ugye?

(#93) Иван:
Márpedig nem egy ismerősöm mondta, hogy buták. Én is ismertem párat és ők sem voltak épp észlények...

(#95) DeFranco:
Tudod én nem a levegőbe beszélek. Amerika hozzánk képest Kánaán. Persze ringathatod magad olyan téveszmékbe, hogy ott milyen rosszul élnek az emberek, de ez nem igaz.
Ott megvan az a létbiztonság ami nálunk nem létezik. Ha becsületesen dolgozol akkor tisztességesen megélhetsz. Nem kell hozzá vezérigazgatónak lenni mint nálunk.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#104) Иван válasza #56230144 (#102) üzenetére


Иван
őstag

Lengyelország sokkal rosszabbul járt, mint mi. Volt olyan időszak, hogy laza 150 évig országuk sem volt. A 1-2. VH-ban a legrosszabbul járt nép. Az egyik legdurvább kommunizmus ott volt.

Mégis előbbre vannak, mint mi.

Hoppá.

SZERK
Huma: de, ilyent érdemlünk. Mi szavazzuk körbe-körbe ezeket a majmokat a székben. A nép. Oké, te meg én mást akarunk. Nagy ügy. A nép 95%-a tök hülye ahhoz, hogy szavazócédulát adj a kezébe.

A megoldást mindenki tudja, aki belegondolt, megvalósítani nehéz: öntudatos polgárok kellenének, akit nem lehet egy 14. havi nyugdíj víziójával meg minden ócska trükkel becsapni.

Ha a mai napon mindenki elkezdi úgy nevelni a gyerekeit, 2060-ra talán már lesz látható hatása.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#105) DeFranco válasza Huma (#103) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megvan a létbiztonság... oktass még kérlek :DDD

Mi van még Amerikában a szociális háló és a létbiztonság hazájában még ezen kívül? Tanítsd meg nekem az Egyesült Államokat :B

[ Szerkesztve ]

(#106) Kassadin válasza Huma (#64) üzenetére


Kassadin
addikt

Magyarország nem csak Budapestből áll (mellesleg én is rühellem ezt a várost, de költözni nem tudok :D). Amúgy ha ennyire sz*r itt minden, akkor miért nem dobbantasz? Ezt most komolyan kérdezem.

#103: Amerikában rengeteg hajléktalan, szegény van... De csak nézzük meg azt, hogy mennyi embernek nincsen egészségügyi biztosítása, és ez milyen következményekkel jár (más kérdés, hogy vannak tervek a megoldásra).

[ Szerkesztve ]

(#107) #56230144 válasza Kassadin (#106) üzenetére


#56230144
törölt tag

+1

(#108) DeFranco válasza Kassadin (#106) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mert szereti a kihívásokat :DDD (meg a BKV-t)

[ Szerkesztve ]

(#109) Huma válasza Иван (#104) üzenetére


Huma
addikt

Szavazással nem érsz el semmit. Tök mindegy, hogy melyik párt kormányoz. Egyik sem jobb a másiknál. Csupán bábok a nyugat kezében.

(#105) DeFranco:
Gazdagság, jólét, békés és nyugis öregkor. Mindenki mosolyog és civilizáltak az emberek. Ennyi elég lesz?

Amúgy ha Amerikában komolyabb baleset ér akkor a biztosítótól kapott pénzből életet végéig eléldegélhetsz. Nálunk meg kapsz valamennyi végkielégítést oszt viszlát.
Ott emberként kezelik az embereket.

(#106) Kassadin:
Azért nem dobbantok mert kell hozzá némi indulótőke. Amint meglesz már itt sem vagyok.

Azért azt se felejtsd el, hogy azért van ott annyi szegény meg hajléktalan mert életképtelenek vagy/és lusták dolgozni. Nálunk is a hajléktalanok 90%-a csak saját magának köszönheti a sorsát.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#110) Иван válasza Kassadin (#106) üzenetére


Иван
őstag

A lakosság 10%-ának nincs mindössze semmilyen biztosítása. Az emberek 85%-ának corporate insurance-ja van, szóval azt a cége fizeti.

A legtöbbször nem az a gond, hogy nincs biztosítás, hanem ha munkanélküli, AKKOR nincs neki.

#111: Az a 10% abból kb 4-5-6% a munkanélküli. Akik azért nem kapnak, mert amerikában nem dolgozol = nem kapsz semmit. Megrovod őket ezért? Ez így lenne természetes.

Huma:
"Szavazással nem érsz el semmit."
Tipikus magyar felfogás. Akkor ne is szavazzunk, minek? Erről beszélek. A közügyek totális ignorálása.

"Tök mindegy, hogy melyik párt kormányoz."
Jó esetben tényleg mindegy. Nálunk sajnos mind a kettő rossz választás, de láthatólag senkinek eszébe sem jut ennek a ténynek a megváltoztatása. Az közügyeket megint csak ignoráljuk.

"Csupán bábok a nyugat kezében."
De nagy bölcsességeket mondasz itt. :U

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#111) Kassadin válasza Иван (#110) üzenetére


Kassadin
addikt

Ami így is rengeteg embert érint, igen.

(#112) fordfairlane válasza DeFranco (#100) üzenetére


fordfairlane
veterán

Svájc nem egy gyarmatosító ország, de egy próbát megér a dolog. :))

x gon' give it to ya

(#113) Mister_X válasza DeFranco (#100) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Na, itt borultam le a székről :DDD :))

@NBaH: (nem beszólni, nincs ciril betűm) hagyd, látod, hogy el van tájolódva...

Én tudom, hogy mi kéne: királyság, de minimum alkotmányos monarchia. Tanult, bölcs, tudatos, erényes embert a trónra aki képes lenne egymaga elkormánykozni ezt az országot. Humát megtennénk miniszterelnöknek, másnap kivégeztetnénk az összes politikust ;]
(gondoltam kifejtem magam bővebben, mert ez érdekes téma, de kényelmetlen az érintőképernyő)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#114) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ha nekem nincs pénzem Gödöllőre elmenni busszal (15 km-es táv), akkor elgyalogolok. Nem azt mondom, hogy még soha életemben nem blicceltem, ha egyszer-egyszer betévedtem a városba, a szükség nagy úr, főleg, hogy a BKV-n, különösen a mellék-járatokon, meg a színig tömött buszokon viszonylag kevés az ellenőr. De nem érzem tőle jobban magam.

Nyilván ha valaki rendszeresen utazik, pl. munkába, megint más a helyzet.

Nehéz kérdés ez, mert a tömegközlekedésnek valóban szinte alapvető szolgáltatásnak kellene lennie, amit bárki elérhet. Miért? Ezért. És az élhetőbb város nem csak a városiaknak jó, hanem mindannyiunknak, mert a turistáknak is jobban bejön, amiből az egész ország profitál. Nem is keveset profitálhatna. Inkább turistákkal legyen tömve a belváros, mint autókkal, abból legalább előnyünk származik.

(#115) DeFranco válasza Huma (#109) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Neked fogalmad sincs arról, amiről papolsz. Halvány lila segédfogalmad sem, ez tisztán látszik. :N

Mindegy, kimulattam magam, átértékeltem pár dolgot, megyek, adok pálinkát a szomszéd kutyájának, hogy ne csak nekem legyen jó kedvem.

@fordfairlane: ha nem gyarmatosítanak, akkor az ENSZ-nél fogunk panaszt tenni, mert ez dikrisztimáció!!!

[ Szerkesztve ]

(#116) Kergeboci válasza Mister_X (#113) üzenetére


Kergeboci
tag

dehogy kell bölcs ember.. bárki jó lenne, csak maradna ott a helyén egy tizen évet, amíg megszedi magát ő, a családja és a barátai. Aztán talán elkezdene valamit ledobálni az asztalra.

Nem ez a 4 évenkénti újra lopás menne mint manapság. Vetésforgó :)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#117) Kassadin válasza Иван (#110) üzenetére


Kassadin
addikt

Se neked, se nekem nincsen jogom senkit sem megróni, amíg nem vagy tisztában a körülményekkel.

(#118) Huma válasza DeFranco (#115) üzenetére


Huma
addikt

Maradjunk annyiban, hogy pontosan tudom miről van szó. De nem baj, előbb-utóbb remélhetőleg neked is felnyílik majd a szemed. ;)

(#110) Иван :
Miért, mit remélsz egy új kormánytól?
Amúgy még mindig nem mondtad meg, hogy a magyar ember mit tehetne a mostani rendszer ellen.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#119) Crystalheart válasza Huma (#118) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Elmegy politikusnak. :DDD

De szerintem ne zárassuk be a topikot politikával.

(#120) Иван válasza Huma (#118) üzenetére


Иван
őstag

Leírtam, csak nem olvastad el. Majd kibogarászod.

Kassadin: nincs, tényleg nicns jogunk. :K
De ez az amerikai mentalitás. Ahogy Európában meg az, hogy mindenki aki munkanélküli, babusgassa az állam, éppen csak az alsógatyáit ne mossa ki.

Mindenki itt az országban úgy oda van azért, hogy ne segélyezzük a léhűtőket, aztán amikor felvetem, hogy legyen amerikai rendszer, öntudatos önellátással és jövőtervezéssel, akkor jön az, hogy milyen embertelen az az ország. Szóval akkor most mi van :F

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#121) DeFranco válasza Иван (#120) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Eljutottál a modern gazdaságtudomány legnagyobb vízválasztójához. Welcome. :)

(#122) Kassadin válasza Иван (#120) üzenetére


Kassadin
addikt

Különbséget tennék aközött, hogy valaki önhibáján kívül munkanélküli vagy pedig szándékosan élősködik. Nem egyszerű ez a munkanélküliség, elég összetett dolog.

(#123) bullseye


bullseye
addikt

Semmi gond nem lesz itt, BKV megszűnik, lesz 2-3 állami vállalat ami közlekedtet, az ellenőrök jogkörét megnövelik (feltartóztathatnak bárkit, és igazoltathatnak), és mindenki jegyet fog venni.

Viszont onnantól, mint fizetővendég, mindenki joggal szapulja majd a közlekedtető cégeket...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#124) Crystalheart válasza Kassadin (#122) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az, hiszen én pl. szándékosan vagyok munkanélküli (bár sehol nem regisztráltak annak), de nem nagyon élősködöm...

[ Szerkesztve ]

(#125) Huma válasza Иван (#120) üzenetére


Huma
addikt

Elolvastam amit írtál, de semmi olyat nem láttam amivel bármire is menne a nép.

Elkezdtem leírni a tényeket, de inkább kitöröltem. Igaza van Crystalheartnak. Nem kéne politikával bezáratni a topicot. Maradjunk az eredeti témánál inkább.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#126) Иван válasza DeFranco (#121) üzenetére


Иван
őstag

Régen eljutottam, csak a dialogus most éretik el ahhoz a pozitiohoz, ahol expressionálhatom eme economiai, politicai problematicat. Senki sincs beleszerelmesedve az archaikus magyar nyelvbe? :DDD

Kassadin: implementálnám ezt a megkülönböztetéses dolgot, ki az aki tehet róla és ki nem, de a valóságban ez mikor fog működni? Soha.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#127) Kassadin válasza Crystalheart (#124) üzenetére


Kassadin
addikt

Mert neked nem kell "dolgoznod", hogy eltartsd magadat. Mármint munkahelyen.

Иван: Itthon egy bizonyos népcsoport (kit nem nevezhetünk nevén), élősködik. :)

[ Szerkesztve ]

(#128) Crystalheart válasza Kassadin (#127) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De hiszen pont ezért bonyolult. A "munkanélküli", mint olyan, egy gyűjtőfogalom.

(#129) Kassadin válasza Иван (#126) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha úgy nézzük, te is munkanélküli vagy. ;] :DDD

(#130) fordfairlane válasza Crystalheart (#124) üzenetére


fordfairlane
veterán

Te nem munkanélküli vagy, hanem gazdaságilag inaktív.

x gon' give it to ya

(#131) Иван válasza Kassadin (#129) üzenetére


Иван
őstag

Diák vagyok.

Ami azt jelenti, hogy az állam most eltart és fizeti a taníttatásom (vagyis most nekem nem fogja), hogy majd később sok-sok adópénzt berakjak a perselybe. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#132) baluka26 válasza fordfairlane (#130) üzenetére


baluka26
veterán

Pontosan. És mennyien nem ismerik ezt a fogalmat.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#133) Crystalheart válasza fordfairlane (#130) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akkor munkanélküli az, akit beregisztrálnak/regisztráltatja magát munkanélkülinek?

(#134) baluka26 válasza Crystalheart (#133) üzenetére


baluka26
veterán

De legalább munkát keres.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#135) Kassadin válasza Иван (#131) üzenetére


Kassadin
addikt

Az nem jelent semmit sem. Én is diák vagyok, mégis rengeteg dolgozom. :P

[ Szerkesztve ]

(#136) fordfairlane válasza Crystalheart (#133) üzenetére


fordfairlane
veterán

A gazdasági meghatározás szerint munkanélküli az, aki állástalan, de munkát keres. A statisztikait nem tudom. Nem vagyok benne biztos, hogy pl. a KSH féle statisztika csak a regisztrált munkanélkülieket számolgatja, szerintem kiegészítik különféle becslésekkel.

x gon' give it to ya

(#137) baluka26 válasza Kassadin (#135) üzenetére


baluka26
veterán

Te meg inaktív kereső vagy :)
Ua. a kategória, aki nyugdíj mellett biztonsági őr.

fordfarlaine: Szerintem inkább a def. szerintit nézzük, ne az ezáltal agyonkozmetikázott KSH-s dolgokat.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#138) Crystalheart válasza baluka26 (#134) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csak fogalmi zavarban vagyok... :D Mert rengetegen vannak olyanok, akik szándékosan nem keresnek munkát, mert pl. feketéznek vagy rokonon élősködnek, de ezek szerint ők sem munkanélküliek. Így a munkanélküliségi statisztikákból is kiesnek?

Mod: fordfairlane - Értem...

[ Szerkesztve ]

(#139) baluka26 válasza Crystalheart (#138) üzenetére


baluka26
veterán

A statisztika és a gazdasági fogalom két különböző dolog. Nem tudom, de talán 3 hónapig vagy itthon regisztrált munkanélküli, stat. szempontból utána inaktív vagy (nem munkanélküli), de ha keresed a munkát gazdaságtanilag aktív vagy.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#140) fordfairlane válasza Crystalheart (#138) üzenetére


fordfairlane
veterán

A köznyelv tágabb értelemben használja a "munkanélküli" kifejezést, általában beleértve mindenféle állástalant.

x gon' give it to ya

(#141) Polllen válasza Huma (#8) üzenetére


Polllen
nagyúr

Valóban a 10k vérlázító, egy nem diák esetén havonta... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#142) Kassadin válasza baluka26 (#137) üzenetére


Kassadin
addikt

Fizetésben biztos nem.

Crystalheart: Vagy a legszebb, munkanélkülit kapja, közben feketézik.

#143: Engem eléggé.

[ Szerkesztve ]

(#143) baluka26 válasza Kassadin (#142) üzenetére


baluka26
veterán

Most kit érdekel a fizetés?..

Operátor ugyan az a kategória, mint gyárigazgató, ha ebből a szemszögből nézzük.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#144) Huma válasza Polllen (#141) üzenetére


Huma
addikt

A 10k is sok meg a 320Ft is sok. Bár ha pontos akarok lenni akkor nem a BKV drága hanem a fizetés alacsony. Felőlem lehetne a duplája is a bérlet és a jegy, ha cserébe legalább háromszorosa lenne a fizetésem. Teljesen elégedett lennék azzal a helyzettel.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#145) fordfairlane válasza Kassadin (#142) üzenetére


fordfairlane
veterán

Fizetésben biztos nem.

Összehordtok itt tücsköt bogarat. :)) Épp totál másról volt szó. Bár a pénzt, meg a p*nát minden témába könnyen bele lehet szőni.

Az is igaz, hogy eredetileg meg a bliccelésről kéne szólnia a témának.

x gon' give it to ya

(#146) baluka26 válasza fordfairlane (#145) üzenetére


baluka26
veterán

Jár a pacsi. :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#147) Kassadin válasza fordfairlane (#145) üzenetére


Kassadin
addikt

Mutass nekem olyan Magyarországgal kapcsolatos bejegyzést, ahol nincsen elkanyarodás az eredeti témától... Minden összefügg mindennel.

Van aki azért nem vesz bérletet/jegyet, mert nem telik rá. Van aki azért, mert ez hazafias cselekedet és még büszke is rá. De van olyan is biztos, aki megtehetné, de az se vesz, mert az is hazafias cselekedet. Leírtam a dolog lényegét. Pontosabban van egy másik része is (ami nem kevésbé fontos), de azt banánnal jutalmazzák (nem szabad róla beszélni).

#149: Igen, jogos.

[ Szerkesztve ]

(#148) Mister_X válasza Huma (#144) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ezért sem lázonganak az emberek Japánban, hogy drága a vonat. Oké, nem az a filléres kategória, de ha a MÁV ugyan azon az áron adná a jegyeket, akkor nem kicsi lenne az eléedetlenség (igaz, ez sarkított példa, a magyar vonatok minősége és infrakstruktúrája köszönőviszonyban sincs a japánéval)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#149) Иван válasza Kassadin (#147) üzenetére


Иван
őstag

Mutass nekem olyan topikot, ahol nincs elkanyarodás :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#150) Polllen válasza Huma (#144) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mennyi lenne reális a havi teljes tömegközlekedésért, amivel korlátlanul utazhatsz egész Bp. területén munkába vagy egyéb helyre?

És tedd mellé, hogy autóval/robogóval mennyi lenne ez... Még mindig drága? :U Hja, mert nincs ingyen? ;]

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.