Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) toompa válasza BB9360 (#2099) üzenetére


toompa
őstag

Én biztos nem vennék sony-t,de itt egy specifikáció összehasonlítás:
[link]
Ezek szerint a sony-ban nincs újjlenyomat-olvasó,a huawei-nél van írva a fém ház,a huawei kijelzője FHD,talán a sony kamerája jobb,de a huawei tökéletes képeket csinál arra,amire neked kell,nagyobb a huawei akku.
Ezek alapján én már döntenék,de ugye a lány ízlése a mérvadó. :)
Melyik tetszik neki jobban.

(#2102) BB9360 válasza kory24 (#2100) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm!
Hm, azt mondod, hogy sérülékenyebb, mint másik hasonló kategóriás telefon?
Hol érdemes fóliát és tokot keresni hozzá ezek alapján?

(#2103) BB9360 válasza toompa (#2101) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm!
Igen ezt néztem én is, de mint abban egyetértünk, neki kell döntenie. Az ujjlenyomat-olvasó számára szempont, a többi talán kevésbé.
A nagyobb ppi a Huawei-nél nem okoz magasabb fogyasztást (akkuban, prociban)?
Maga a rendszer mennyire van optimálisan összerakva? Már rég nem érdekelnek a teljesítmény és egyéb adatok számai, mert az sokkal fontosabb, hogy jól optimalizálva legyen a rendszer összerakva, lehet egy gyengébb hardverű gép jobb felhasználói élményt nyújtó, mint egy erősebb. Ugyanígy nem érdekes a 23 vs 12 MP-ű érzékelő sem, bár el tudom képzelni, hogy a Sony tényleg jobb kamerában és a végeredményben is. De annyit úgysem számíthat, az is biztos.

[ Szerkesztve ]

(#2104) toompa válasza BB9360 (#2103) üzenetére


toompa
őstag

Normál használat mellett az akku kibír 2 napot. Ha erősen van nyüstölve,akkor is kibírja estig.
Ez jó akku időnek számít a mai telefonoknál szerintem.
Nekem nem szokott fagyni,nem szokott akadozni vagy belassulni.
Én "átlag" felhasználásra csak ajánlani tudom.
A GG hiányát én nem érzem,bevallom nem is tudtam hogy nincs. :)
A hátulját vékony átlátszó Nilkin tok védi. A kijelzőre sosem rakok semmit.
Ez sem karcos,ahogy eddig egy telómat sem tudtam összekarcolni vagy etőrni,pedig nadrág zsebben hordom.
Elég nagy már az a lány hogy tudjon rá vigyázni,gondolom. :)

(#2105) BB9360 válasza BB9360 (#2103) üzenetére


BB9360
aktív tag

Ez esetleg megfelelő lehet hozzá?

(#2106) mizoli válasza BB9360 (#2099) üzenetére


mizoli
addikt

Teljesen jó a P10L. Amire figyelni kell a közösségi média használatánál, hogy a telefon előszeretettel bezárja a háttérben futó alkalmazásokat. Email, különböző üzenő alkalmazások csak akkor szinkronizálnak, ha mindenhol be van állítva, hogy ne lője ki őket. Időnként még így is kilövi. Ha használ facebookot, az szívja legjobban az akkut. De ez minden telefonra így van. Egyébként simán bírja a napot.
Az enyémet a (kis)tini lányom örökölte, a jó ég tudja már hányszor leejtette, a kijelzővédő üveget folyamatosan cserélgetem :), de a telefonnak semmi baja, hibátlan, karcmentes. Egy olcsó, átlátszó szilikon tokban van, már amikor...

[ Szerkesztve ]

(#2107) evo87 válasza toompa (#2104) üzenetére


evo87
őstag

Ez azért közel sem igaz az akkura. Én reggel 5.30-kor indulok el 100%-kal és 8 körül már 80%-on van, most 11-kor 65%. Pedig nem nyomkodom állandóan. 2 sim, 3 email szink. illetve fb, viber, néhány hívás.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#2108) toompa válasza evo87 (#2107) üzenetére


toompa
őstag

Az fb app bőven elég hogy leszívja az akkud. Felejtsd el és nem lesz ilyen gondod.
Én tegnap este 20 órakor vettem le töltőről,most 74%-on vagyok. Pedig elég sokat nyomkodom.

[ Szerkesztve ]

(#2109) evo87 válasza toompa (#2108) üzenetére


evo87
őstag

Az app beállításainál vegyem ki a pipát a rendszerébresztéstől?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#2110) toompa válasza evo87 (#2109) üzenetére


toompa
őstag

Én nem használok facebook appot. Messenger van,illetve böngészőből vagyok belépve a facebook-ra.

(#2111) BB9360 válasza toompa (#2104) üzenetére


BB9360
aktív tag

Igen, amint írtam, átlag felhasználás és elég nagy és normális, hogy vigyázzon rá.

Tokon és fólián még gondolkozom, van példa netes rendelés esetén jóra és rosszra is, de azt sem szeretném, hogy itthon üzletben veszem meg ugyanazt a pár dolláros valamit, csak 4-5 vagy még több ezer forintért...

FB app nagyon eszi? Nem tudom, azt milyen gyakorisággal használná, inkább a messenger, de majd kitapasztalja, és ha nem bírja, akkor vagy visszavesz, vagy megoldódik a probléma magától... :-)

Köszönöm szépen!

Közben reagáltál is az fr app-ra...

[ Szerkesztve ]

(#2112) BB9360 válasza mizoli (#2106) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm, hasznos tanács!

(#2113) Uher


Uher
aktív tag

Fb app ebbol a szempontbol lenyegtelen, mert az mindegyik telefonon sokat zabal.

(#2114) manu75 válasza BB9360 (#2111) üzenetére


manu75
aktív tag

Nem tudom a flip tok mennyire lehet nyerő, nekem tegnap előtt jött meg (8 nap alatt ideért) lányomé lesz majd telóval együtt. Tökéletesen passzol és szerintem kiváló minőségű.

(#2115) BB9360 válasza manu75 (#2114) üzenetére


BB9360
aktív tag

Kösz, megmutatom. Szerintem plasztikot szeretne, de ki tudja...

(#2116) flash- válasza toompa (#2104) üzenetére


flash-
veterán

hogy bir nektek ki 1 napot a telefon ha erősen nyüstölitek?
fel nem fogom:(

nekem 4-5 óra kijelzőidőt bír a telefon azt annyi...
(nincs rajta fb app, és gps, bt sem megy rajta mielőtt kérdeznétek...
a kiejlző fényereje meg 40% on van általában...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2117) toompa válasza flash- (#2116) üzenetére


toompa
őstag

Nemrég dugtam rá töltőre. 24 óra alatt 50%-ra ment le,közepes használattal.

(#2118) mizoli válasza flash- (#2116) üzenetére


mizoli
addikt

Mikor még nálam volt, rendszeresen 7 óra feletti kijelzőidőim voltak. Ebben igen kevés telefonálás, és sok internet böngészés volt, leginkább wifi-n. WhatsApp, email, fényképezés, meg csak úgy piszkálgatás. Játék nulla.

Fényerő automatikusra állítva.

[ Szerkesztve ]

(#2119) flash- válasza mizoli (#2118) üzenetére


flash-
veterán

hát akkor nem értem...
messengeren viberen kivül minden program ugy van beállitva hogy bezárás a képernyő kikapcsolása után, és a zárképernyő tisztitás mondjuk az alacsony felbontású energiatakarékosságot nem használom..

(mobiladat wifi ébrentartás nyilván be van kapcsolva különben nem kapnám meg az üzeneteket)
optimalizálást nem szeretem mondjuk lefuttatni mert akkor mindent átállit aztán nem jönnek a messenger -viber üzenetek,sem az email egyből, utána órákat szarakodhatok mire beállitom hogy újra jelezzen azonnal ha írnak...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2120) N2O999


N2O999
tag

Lassan már csak én maradok B124-es romon... Elég szomorú hogy ennyire körülményes a frissítési procedúra egy relatíve friss modellnél. Szerintem hamarosan megérkezik a 191-es páros verziója, manuálisan feltelepítem. Egyébként IMEI-t is küld a szerver felé frissítés keresésekor, az más kérdés hogy mi alapján van a lista hogy megkapja az adott készülék vagy sem a frissítést.

(#2121) Dilikutya


Dilikutya
félisten

RAW fotózást tud valahogy ez a készülék? Venni kéne valamit, és a P10 Lite is az esélyesek közt van még.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2122) evo87 válasza N2O999 (#2120) üzenetére


evo87
őstag

Még nekem sem frissült, ha ez megnyugtat... :P

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#2123) 3CoW


3CoW
csendes tag

Sziasztok!

Meglepett, hogy nem Gorilla Glass az üvege.
Vigyázni kell rá mint a hímes tojásra? :)
Sikerült már valakinek beszerezni 2.5D-s üvegfóliát venni hozzá?
Vettem hozzá 9H-s üveget de elég bénán mutat rajta ez a szélein nem illeszkedő valami,
nem is értem, hogy árulhatnak ilyet.

Frissítés: Hálózat független telefonon még nálam is a 184 a legújabb.

(#2124) toompa válasza 3CoW (#2123) üzenetére


toompa
őstag

Én szebben hordom már kb. fél éve,egy karc sincs rajta. Nincs fóliám vagy plusz üvegem rajta. Nem hiszem hogy jobban kéne rá vigyázni.

[ Szerkesztve ]

(#2125) BRIKLY válasza 3CoW (#2123) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nekem 1 hét kellett hogy megkarcoljam. Farmer zseb, fém szegecs. Olyat belevésett, hogy utána üvegfólián keresztül is látom.. A sok apró hajszál karcot nem is említem..

(#2126) toompa válasza BRIKLY (#2125) üzenetére


toompa
őstag

A fém szegecs a GG üveget is hazavágja...

(#2127) Nordik válasza 3CoW (#2123) üzenetére


Nordik
őstag

Nem kell rá vigyázni nekem az elolapon egy karc sincs. Nem gorilla glass üveggel ellátott hanem valami más a megnevezése. De strapabíró ugyanúgy.

(#2128) BRIKLY válasza toompa (#2126) üzenetére


BRIKLY
veterán

Z1c-t, Z3c-t mégsem sikerült megkarcolnom. Pedig akkor is hordtam farmert, és még nem is vigyáztam annyira rájuk, mint erre. Z3c-n volt egy idő után üveg fólia, azt se tudtam megkarcolni. Amit erre vettem Xpro, 1 hét.. Smart tokkal meg szereztem rá olyan karcot, hogy beleakad a körmöm..

(#2129) mizoli válasza toompa (#2124) üzenetére


mizoli
addikt

"Én szebben hordom..."

És ha csúnyábban hordanád? :D

(#2130) toompa válasza mizoli (#2129) üzenetére


toompa
őstag

A nők hordják a "csúnyában" :)
Elírtam,bocsi! :)

(#2131) mizoli válasza toompa (#2130) üzenetére


mizoli
addikt

Tudom, hogy elírás, csak nem tudtam kihagyni :D

(#2132) methyl


methyl
tag

amúgy nekem a karcolódás alig jelentkezett, viszont nem értem a designereket, mert ez a telefon így üveg hátlappal lehet jól néz ki... de egyszerűen sem a kezemben alig marad meg, sem asztalon, ágyon nem akar megmaradni, képes magától lecsúszni mindenhonnét, ami már nem tökéletesen vízszintes.... úgyhogy a hátlap az javallott rá, mer anélkül mefoghatatlan, és nem lehet magára hagyni, mert nagyon könnyen lecsúszik az asztalról... :

''Nem én vottam''

(#2133) mizoli válasza methyl (#2132) üzenetére


mizoli
addikt

Kb. az összes üveg hátlap csúszik. Sokszor a fém is, meg a műanyag is, de nekem még egyik sem akart kicsúszni a kezemből.

És nem ragasztózom a kezemet :D

[ Szerkesztve ]

(#2134) krisz727 válasza 3CoW (#2123) üzenetére


krisz727
tag

Nekem ilyen van. Tartoztam még ezzel hovy felteszem, végül is egész jó. Wish

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=574received_1713649742011.jpeg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=671received_1713649822011.jpeg

Persze ehhez kell egy jó tok is ami kb ráér a szélére

[ Szerkesztve ]

(#2135) petati94


petati94
tag

Azok figyelmébe, akik b124-en ragadtak.
Hivatalos OFFLINE update B18x-re:
https://forum.xda-developers.com/p10-lite/help/original-service-rom-huawei-p10-lite-t3688097

[ Szerkesztve ]

https://petranyidev.hu/

(#2136) BB9360


BB9360
aktív tag

Köszönöm mindenki segítségét, hétvégén megvettük a fehér csodát. A lányom boldog, nekem meg nem kell más. Volt a kijelzőn fólia, a T-nél gyorsan vettünk még egy áttetsző, kemény hátlapot is. Érdemes a rajta lévő fóliát üvegfóliára cserélni?
Üdv mindenkinek!

(#2137) Zsocy155 válasza BB9360 (#2136) üzenetére


Zsocy155
őstag

A lekerekített szélek miatt nem nagyon találsz hozzá megfelelő üvegfóliát.

(#2138) BB9360 válasza Zsocy155 (#2137) üzenetére


BB9360
aktív tag

Értem, akkor nem is keresek. Köszönöm!

(#2139) Zsocy155 válasza BB9360 (#2138) üzenetére


Zsocy155
őstag

Ez lehet a megoldás. Akinek megéri.

(#2140) Bizsu1st


Bizsu1st
aktív tag

Sziasztok. Leginkább olyantól kérdeznék, akinek volt/van p9 lite(2016)- ja és p10 lite-ja is. Biztos sokan feltették már a kérdést, ezért sajnálom, de nincs időm végigolvasni az összes hsz.-t. p9lite-om van, nagyjából meg vagyok vele elégedve(telenor, 6.0 b140), bár a multitask hiánya néha kiborít(chrome, 4-5lapot sem akar a memóriában tartani, chrome+jofogás app pedig csak pár percig megy együtt). Most előfizuval 15000ft-ért+havi 1000forint pluszért(a havidíj ugye ennyivel több, mint teló nélkül), tehát 39000ft-ért hozhatnám ki a p10 lite-ot. Megérné váltani? Nem a számszerű külömbségek érdekelnek(antutu, több ram/rom), hanem a tényleges felhasználói élmény. Extrémnek minősülő multitask(chrome néha 10+lappal, plusz mellette a jofogás és melóban ezek mellé a poweramp), akadás mentes kezelőfelület, stb. Tudna ténylegesen többet nyújtani a p10 lite? Köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#2141) mark! válasza Bizsu1st (#2140) üzenetére


mark!
őstag

jelenleg 2lappal, de volt már 21 lappal is a chrome nyitva, nem akadt.

>

(#2142) feri1014 válasza Bizsu1st (#2140) üzenetére


feri1014
senior tag

Én P9 Lite-ról váltottam, a mindennapokban sokkal jobban használható, a +1Gb RAM sokat számít.

(#2143) Bizsu1st válasza mark! (#2141) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Most egy Ma és egy Ph fórum közt váltva is ujratöltött, pedig csak 6 lap van nyitva. A legtöbb eddig 65 lap volt, viszont akkor nem akadt a chrome. Szépen laponként olvasva, majd bezárva szépen töltögette a következőt. Tudom, hogy a chrome nem egy rambarát alkalmazás, de az már sok, hogy két oldalt elolvasok a Ph-n és a p10 lite fórum már ujratölt...

(#2144) feri1014 válasza Bizsu1st (#2143) üzenetére


feri1014
senior tag

Most megnyitottam 6 lapot Chrombe-ban, váltottam Facebookra stb, majd egy kis idő után vissza Chrome-ba és 1 oldalt nem töltött újra.

P9 Lite-nál valóban zavaró volt, hogy szinte azonnal kivágta a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#2145) Bizsu1st válasza feri1014 (#2144) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Pont ez a fő gondom vele. Hiába vannak védettre állítva, azt csinál az appokkal, amit akar. Köszi

(#2146) flash- válasza Bizsu1st (#2145) üzenetére


flash-
veterán

sajnos ez így igaz..
nem tudom Samsung,Honor,Sony, vagy a többi konkurencia mostani telefonja ilyen téren milyen, de ennél elég zavaró..

pl strava(bringás app) fontos hogy folyamatosan menjen mert hát gps e- rögzíti az utat stb..
na ezt is szépen bezárogatja..
de mondhatnám a telvira nevű menetrend appot is, átváltok böngészőre ,majd visssza, írhatom be újra a menetrendet....na meg ugye a böngésző ablakok bezárása.....

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2147) Bizsu1st válasza flash- (#2146) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Ezt melyik telóra írtad?

(#2148) Deedays válasza flash- (#2146) üzenetére


Deedays
tag

Ott csak beállítási gondok lesznek. Nálam ilyet nem csinál. Amit be állítoj bezárja a többi fut. Be lehet a védetten kívül állítani, hogy a háttérben futhassoj meg a kijelzó kikapcsolása után záródjon be vagy sem.

Huawei Mate 20 Lite

(#2149) Nokedli999


Nokedli999
csendes tag

Sziasztok!

Akinek esetleg már "hoszabb" ideje megvan a telefont (P10 Lite) tapasztalt a vásárlás óta számottevőbb lassuálst, akadást? Valamint a melegedéssel mi a helyzet? Mondjuk játék közben mennyire melegszik? Töltés,jeték,zene stb közben nyilván meleg de "normál" használat közben? És az aku kinek hogy bírja? Ahogy olvastam eléggé megoszló. Van aki 2 napokat ír, van aki épp, hogy egy napot. (bár a P8 Liteomanál bármeik várzió jobb... :D )

Most a Telenornál meg tudom venni egy huszasért ha minden igaz, szóval a héten vagy a jövőhéten mennék érte ha úgy alakúl :)

Előre is köszi a segítséget! :))

(#2150) Bizsu1st válasza Nokedli999 (#2149) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Ha még éjfélig megrendeled netem, 15000ft és kapsz hozzá egy parrot jumping drónt ajándékba. Én is ma vettem, csak üzletben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.