Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:35

LOGOUT.hu

Üdvözöllek titeket az összefoglalóban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) szendo777


szendo777
tag

Nincs valakinek véletlenül TWRP, vagy más recovery által készített mentése B140-es romról?

Honor 10 kék

(#502) DroiDMester válasza szendo777 (#501) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

És minek kellene neked az? :F

Sok mindenre nem mennél vele egy másik teló mentéséből!

(#503) szendo777 válasza DroiDMester (#502) üzenetére


szendo777
tag

Arra gondoltam ha ráhúzom a Telekomos készülékre, talán aktiválja a dual simet. Gondolod hogy nem? :(

Honor 10 kék

(#504) DroiDMester válasza szendo777 (#503) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Akkor mérten gyári FULL Rommal próbálod?

Tessék : => RIO-L01C432B140_EU Channel_TA_Dual SIM.rar

kibontod és a dload mappát ahogy van, felmásolod a sd kártya gyökerébe, beteszed a karit a telóba, és hangerő fel + hangerő le + power gombbal indítod! Ha felment és elindult a teló van még a rar ban egy custom mappa az abban lévő UPDATE.APP -t fel kell tenni a telóra (az előbb sd-re felmásolt dload mappába bemásolod és felül írod a benne lévőt és kézi telepítéssel a beállítások alól felteszed)

már gondolkodtam én is hogy kipróbálom, de olyan jól belaktam a telót sajnálom újra kezdeni! :O

Ha esetleg összejön várjuk a fejleményeket! :R

De ugye ez a frissítés csak zárt BootLoaderrel és gyári recovery vel működik!

Egyébként ha twrp -s mentés kerestél akkor gondolom már TWRP van a telódon?

[ Szerkesztve ]

(#505) szendo777 válasza DroiDMester (#504) üzenetére


szendo777
tag

Ezen már rég túl vagyok, ez nem működik. Azt is próbáltam már hogy kicsomagolom az UPDATE.APP-ot, és adb-vel felflashelem, de a cust fájlnál hibaüzenetet dob, ami azt jelenti hogy elindul a teló, a verziószáma is B140, de pont a lényeg hiányzik. Ezért lenne jó a TWRP mentés, talán az kikerüli a frissítési korlátot ami gátolja a B140-re való frissítést.

[ Szerkesztve ]

Honor 10 kék

(#506) DroiDMester válasza szendo777 (#505) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

inkább pü be.....

[ Szerkesztve ]

(#507) makakakóka


makakakóka
újonc

Arany hétvégi Telekom akciók??? Hol maradnak?

(#508) Beca1990 válasza makakakóka (#507) üzenetére


Beca1990
senior tag

A3, G4C, Z5 Compact. Ennyi....

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#509) Tobaja válasza makakakóka (#507) üzenetére


Tobaja
tag

Azt várjuk már!!! :)

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#510) Tobaja válasza Beca1990 (#508) üzenetére


Tobaja
tag

:F Ez most komoly? Honnét veszed?

Mondjuk ez a Sony Xperia Z5 Compact nem is lenne rossz akcióban. Az SP méretű, de jobb hardverileg!

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#511) Beca1990


Beca1990
senior tag

ez az üveg szerintetek rendesen rámegy?
[link]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#512) klogw válasza Tobaja (#510) üzenetére


klogw
aktív tag

Nekem van egy G8 lefoglalva, de még mindig nem hoztam el. Nem tudtam öt napon belül, de azt mondták tízig tartják.

(#513) Tobaja válasza Beca1990 (#508) üzenetére


Tobaja
tag

Elkezdődött az akció!
Sony Z5 Compact, Samsung A3, LG G4C, Lumia 640, Alcatel Idol 3, HTC Desire626 amik most 50 kedvezménnyel kaphatók!

Motorola Defy - Sony Xperia SP - Sony Xperia Z5 Compact- Honor 8-Huawei P30

(#514) Trolee


Trolee
aktív tag

Végre használatba vettem a telót, elég jó cucc, így a G2 után, bár szerintem néha többet gondolkodik nála, de nem zavaró, kompenzál az összes többi dologgal, de remélem lesz rá marshmallow.
Kérdéseim:
1. Be tudom állítani hogy %-ba írja az akku töltöttségét?
2. Be tudom állítani hogy ha facen üzit kapok, akkor az értesítő sávba ki is írja annak tartalmát?

Köszi. :R

(#515) lithuan


lithuan
csendes tag

Megvettem a telót, még ismerkedünk, de egy kérdés: valamiért nem csatlakozik fel wifire automatikusan. Otthoni hálózat, mentve, simán kapcsolódik, de ha elmegyek itthonról és visszajövök, újra rá kell nyomnom, hogy csatlakozzon.
Próbáltam végignézegetni a beállításokat, de eddig nem segített semmi, mit kéne átállítanom?

[ Szerkesztve ]

(#516) ricsike81


ricsike81
aktív tag

Érdeklődni szeretnék, hogy mikor elsz 150 frissítés Huawei g8 Tmobilban vásárol, független. Nem dobja fel a frissítés wifin. Huawei oldalán fent van a 150 onnann letöltöm, sd kártya, és hangerő gomb le-fel plusz bekapcs gom és kész települ ?A wifi frissítés ugy müködik, wifi bekapcs, szoftver frissítés keresés, és ha megtalája akkor ok, és kész ? 150 es rommal van gond ?Érdemes 4g hálózaton használni a telót, hisz 4g mobilnethez kell inkább. Várom válaszod!

(#517) ricsike81 válasza silversat (#472) üzenetére


ricsike81
aktív tag

reset

(#518) ricsike81


ricsike81
aktív tag

a 150-es rom miben különbözik, mennyivel jobb ?Mikor jön a android 6.0 ?Tmobilos teló mely gyárilag független trom van?Seholsem találtam Tromra uatló jelet, szerintem gyári szoftver van rajta .

(#519) Matada2.3 válasza ricsike81 (#518) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem sokkal különbözik, majd jövőre (de be van ígérve), a rom nem független a telefon elvileg igen, viszont nem fogsz rá független romot tenni, mert elvileg megöli a 4G hálózat mellett a hívásokat. A software gyári akkor is ha a T kritériumait teljesíti ;)

(#514) Trolee:Beállítások Akkumulátor és felső sáv.

Finn the human

(#520) ricsike81 válasza Matada2.3 (#519) üzenetére


ricsike81
aktív tag

huawei hivatalos oldalán lévő 150 es rom gyári rom?Ezt a romot ne telepitsem ?

(#521) Matada2.3 válasza ricsike81 (#520) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem ajánlom, megpróbálhatod, de előtte szedd le a saját T-s (vagy milyen) kép fájlt, hogy ha gáz van egyből vissza tudd tenni.

Finn the human

(#522) Beca1990 válasza Beca1990 (#511) üzenetére


Beca1990
senior tag

nem vett ilyet senki?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#523) Mol7 válasza Conmet (#481) üzenetére


Mol7
csendes tag

Aktiváltattam a kártyám, bejött amitől féltem, le-le szakadozik a toronyról B150-el. Mondjuk ez magától vissza is áll, annak idején az SP az úgy is maradt. Azt csak a 4.3 Android javította meg, azóta annak semmi baja, hátha itt is kapunk valamit.Remélem minél hamarabb.

(#524) Matada2.3 válasza Beca1990 (#522) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nekem azt mondták, hogy nincs olyan üveg ami külön ragasztóval rámenne tökéletesen..

Finn the human

(#525) balint32 válasza Beca1990 (#522) üzenetére


balint32
újonc

Biztos, hogy nem lehet felrakni rá rendesen, a szélénél nem tapad fel ma próbálták nekem felrakni, de minden szélénél felvált. Túl vastag üveg.
Ajánlani tudom ami nekem most van rajta (Kijelzővédő Fólia Matt Thomax Black), eddig ugyanez a márka volt rajta, csak nem matt hanem fényes, de ezeknek a széle sem fekszik fel tökéletesen.

(#526) balint32 válasza ricsike81 (#520) üzenetére


balint32
újonc

Az én telóm telekomos, de kártyafüggetlen és a huawei honlapján megtalálható szoftver van rajta. Én letöltöttem és helyi frissítéssel feltettem, de ugyanaz mint amivel a T küldte. Azért próbáltam frissíteni mert le le dobálja a telót a hálózatról, pont akkor amikor próbálnak hívni, nem tudom ez a frissítés megoldja e a problémát de tegnap óta még nem dobta le. Másnak is van ilyen problémája?

(#527) DroiDMester válasza ricsike81 (#516) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

És még szól balint32 kollégának is!

Akinek gyárilag B130 szoftver(a fehér színűeken többnyire ez van) van a telón NE FRISSÍTSE B150.re mivel a B150.es gyakorlatilag használhatatlan 4G alatt (legalábbis ott ahol nincs maxon a 4G térerő biztosan nem megy jól)

a T -nél vásárolt G8.ak gyárilag FÜGGETLENEK és NEM kezelik a 2.sim -et!
Hiába próbáljátok másik ROM al sem fog menni!(talán majd ha XDA -n az okos srácok rájönnek hogy lehet elővarázsolni(de az is lehet hogy maga a hardver sem egyforma a single ill. dual sim verzióban!)

Ja és OLYAN NINCS HOGY T-s ROM mindegyiken gyári Független ROM van! :K

Nekem gyárilag B150.el jött a teló, de én vissza downgrade -eltem B130.ra így tökéletesen működik a 4G -is! :K B150.el nálam sehogy nem ment ha nagy nehezen talált is jelet 5.sec után eldobta és újra kezdte a szenvedést a kereséssel!

(#528) balint32 válasza DroiDMester (#527) üzenetére


balint32
újonc

Kérlek Taníts Mester!
Honnan lehet tudni, hogy 4g-n vagy 3g-n van a telefon?Csak akkor jelzi ha a mobiladat be van kapcsolva. Ilyenkor folyamatosan 4g-n van ha nem telefonálok, ha viszont indítom a hívást egyből átugrik 3g-re, ha befejezem a hívást azonnal visszaáll 4g-re, ez így nemigen jó ugye?

Egyébként a downgrade-t lehet helyi frissítéssel csinálni, vagy van valami speckó beállítás ami kell hozzá?
Előre is köszi a választ!

(#529) DroiDMester válasza balint32 (#528) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Erre én is most lettem figyelmes hogy mondod, ha hívást indítok nálam is vissza vált 3G -re(B130 rommal)

pedig van direkt erre egy opció a beállításoknál hogy hívásra 4G/LTE -t használjon :W

fent a térerő ikonnál látod hogy 4G, LTE, 3G, stb.... módban van épp a teló, ettől 1szerübb megoldás nincs rá! :)

downgrade -re pedig legegyszerűbb a helyi frissítés bár azt nem próbáltam hogy engedi e így downgrade -elni, mert ugye ilyenkor a DATA partíciót nem törli a rendszer és nem biztos hogy jól fog utána működni a rendszer!

Én mindég úgy telepítek romot hogy, telefon kikapcs és: Hangerő Le + Hangerő Fel + Power Gombbal indítom (ugyan úgy az SD re kell tenni a dload mappába a dolgokat) így biztosan működik a downgrade viszont minden adatod elveszik mert törlődik a DATA partíciód, tehát olyan lesz mint amikor megvetted a telót és először bekapcsoltad!

(#530) balint32 válasza DroiDMester (#529) üzenetére


balint32
újonc

Köszi szépen,
Sajnos pont az előbb szintén ledobott a hálózatról, úgyhogy marad a downgrade, mert úgy tudom, hogy a b160 ROM kétkártyásokhoz jó.
Tudnál linkelni egy oldalt, ahonnan a gyári b130-as ROM-ot le tudom tölteni?
Egyébként Neked nem dobálja már le a hálózatról?

(#531) szendo777 válasza balint32 (#528) üzenetére


szendo777
tag

Ez így jó, a híváshoz használja olyankor a 4g-t, a netet ilyenkor visszadobja 3g-re. Ha befejezed a hívást visszaáll.

Honor 10 kék

(#532) DroiDMester válasza balint32 (#530) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hivatalos oldalon is ott van, de adok direkt linket is

Katt ide => RIO-L01C432B130_Single Card_NEEU.rar

igen most tökéletes a 4G is mióta a B130 fent van 1x se dobott le! :))

[ Szerkesztve ]

(#533) balint32 válasza DroiDMester (#532) üzenetére


balint32
újonc

Köszönöm szépen :-)

(#534) Matada2.3 válasza DroiDMester (#527) üzenetére


Matada2.3
veterán

Én is ezt magyaráztam neki..

Finn the human

(#535) Paal válasza DroiDMester (#529) üzenetére


Paal
csendes tag

VoLTE (Voice over LTE) van már Magyarországon? Nekem a HTC One M7-esem és a korábbi Xperia SP-m is hang hívás indításakor visszaáll 3G-re. Sztem ez a normális jelenleg, ez nem készülék hiba.

(#536) Beca1990


Beca1990
senior tag

elég idegesítő... nálam is jelentkezett a probléma...
4G-n vagyok, hívnak, elmegy a térerő, jön az SMS hogy nem fogadott hivásom volt.
ezt nem is lehet orvosolni most sehogy?

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#537) DroiDMester válasza Beca1990 (#536) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Te csak WRITE ONLY -ba vagy? :F,

Én is írtam már nem is 1X, meg már rajtam kívül mások is! hogy ha B150 szoftver van a telódon 2 lehetőség van!

1, vissza kényszeríted csak 3G re és megszűnik a probléma és várod amíg kijön a B160 as javítás!

2, szépen felteszed a B130 as verziót, és tökéletesen fog a 4G is működni!

[ Szerkesztve ]

(#538) q012345


q012345
tag

Sziasztok.
Új vagyok még a G8 táborában, eddig nagyon tetszik, egy kérdésem azért lenne.
Lehet e a gyári launcherben valahogy az ikonokat sorba rendeztetni automatikusan ha a mappába rakom?

(#539) ctibor válasza q012345 (#538) üzenetére


ctibor
senior tag

Automatikusan - tudtommal - nem, de mappán belül az ujjaddal oda húzod az egyes ikonokat, ahová akarod. Te alakítod ki a sorrendet.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#540) q012345 válasza ctibor (#539) üzenetére


q012345
tag

Köszi erre rájöttem, csak gondoltam hátha van valami rejtett lehetőség amire nem jöttem rá.

(#541) sajtos75


sajtos75
tag

hogy lehet megállapítani ,hogy a telefon független? Sim kártya nélkül?

(#542) DroiDMester válasza sajtos75 (#541) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ProjectMenüben meglehet nézni!

Tárcsázóba be pötyögöd *#*#2846579#*#* és itt a 3.as menüpont(Network Information Query) ezen belül 2.es menüpont(SIM Lock Info) és ha SIMLOCK_DEACTIVE -t látsz akkor Független! :K

[ Szerkesztve ]

(#543) sajtos75 válasza DroiDMester (#542) üzenetére


sajtos75
tag

Köszi!

(#544) sajtos75


sajtos75
tag

Egyébként itt írjátok,hogy 130 vs 150. És hogy hívásnál a 150nel nem megy a 4G. Nekem 130 van a telón. Telekomos. És itt sem megy. Ha hívok automatikusan megszakítja a mobiladatot. Ha leteszem visszajön.

(#545) DroiDMester válasza sajtos75 (#544) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ott akkor valami nem jó!

nálam(B130.al) ha 4G -n vagyok ha elkezdek hívni(vagy épp engem hívnak) vissza vált 3G -re amíg aktív a hívás ott is marad ha leteszem azonnal vissza vált 4G -re! És ennek így is kell működnie! :K
Úgy látszik a kis hazánkban még nem támogatott a 4G alapú hívás, bár felesleges is mert felénk sok helyen még normális 4G lefedettség sincs! :((( Előbb azt kellene normálisan kiépítenie a szolgáltatóknak! :K

[ Szerkesztve ]

(#546) sajtos75 válasza DroiDMester (#545) üzenetére


sajtos75
tag

Nálam kikapcsol. A térerőnél nem látható semmi. Csak a térerő jel. Az ,hogy 4 vagy 3 G az nem. Aztán ha leteszem akkor visszajön.

(#547) ctibor válasza sajtos75 (#546) üzenetére


ctibor
senior tag

Bocsi, de nem arról van szó, hogy a hívás alatt a MÁSIK KÁRTYA szakítja meg az adatkapcsolatot? Mert az nálam is így van és attól tartok, hogy mindenkinél. A G8 nem dual active, hanem dual standby. Ezeknél a telóknál (és ilyen a két SIM-es telefonok 90 százaléka) ez mindig így működik!

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#548) ctibor válasza DroiDMester (#545) üzenetére


ctibor
senior tag

Így van: Mo.-on a hanghívás 4G-n egyelőre nem támogatott.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#549) DroiDMester válasza sajtos75 (#546) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nálam csak átvált 3G -re!

kukk

ctibor nálam nem szakad meg az adat kapcsolat csak át vált 3G re! van itthon még néhány másik teló kíváncsiságból azokkal is megnéztem és mind így működik! legyen az 2.simes vagy 1 sim kártyás!

(#550) ctibor válasza DroiDMester (#549) üzenetére


ctibor
senior tag

Lásd az #548-as hozzászólásomat.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.