Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:35

LOGOUT.hu

Üdvözöllek titeket az összefoglalóban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Nagya21 válasza Beca1990 (#1999) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ahamm.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#2002) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Kicsit szomorkodom, hogy egyetlen normális és teljesen Stabil főzött ROM sincsen a készülékre. Az egyetlen Dev-ünk aki volt az is elhagyta a telefont az XDA-n. :( Nemsokára úgyis nyitom a BL-emet akkor legalább fel tudom tenni a legújabb hivatalos ROM zip-eket.

Finn the human

(#2003) tong


tong
tag

Sziasztok!
Lehet a mentett wifi jelszavakról backup-ot csinálni?

(#2004) sonye válasza Matada2.3 (#2002) üzenetére


sonye
senior tag

Minek a főzött ROM? A gyárival mi a baj?

(#2005) Matada2.3 válasza sonye (#2004) üzenetére


Matada2.3
veterán

Szeretek játszani a ROM-okkal és még jobban szeretem a tiszta androidod. Egy kis sufni optimalizálásnak se mondanék ellen. Ennyi csak :)

Finn the human

(#2006) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy android 6 ban hol lehet beállítani azt hogy két koppintásra bekapcsolódjon a képernyő?

(#2007) tong válasza Elamaas (#2006) üzenetére


tong
tag

Beállítások >> Intelligens asszisztens >> Mozgásvezérlés

(#2008) Elamaas válasza tong (#2007) üzenetére


Elamaas
tag

Köszö köszi :)

(#2009) tong válasza Elamaas (#2008) üzenetére


tong
tag

Most frissítettél hatosra?
Hogy tetszik?

(#2010) Elamaas válasza tong (#2009) üzenetére


Elamaas
tag

Hát már kb 2 hónapja. Csak elfelejtettem ezt a beállítást. :)
Egyébként nekem tetszik, eddig semmi gondom nem volt vele. Most pont egy éve van meg a G8 és tökéletesen elégedett vagyok vele. Egyedül azt nehezményezem, hogy tokokból nem nagy a választék :) Bár most van egy S line kék szilikon tokom ami jól néz ki és az erősebbik, vastagabbik fajta. Akku teljesítményével is elégedett vagyok. 2 napot visz ha nem játszom agyon magam vele. Fagyni még nem fagyott le egyszer sem, bár én tartom azt a szokásom, hogy hetente kéthetente újraindítom, meg azért használom a karbantartót is 2-3 naponta de legrosszabb esetben is hetente.

(#2011) AngeloDivina


AngeloDivina
aktív tag

Sziasztok! 3/32-es telefont keresek dual sim-el. Ajánlanátok ezt a kèszülèket? Most egy single P8-am van ès nagyon szeretem. Ez a telefon van olyan jó? Nem játszom. Android 7 nem èrdekel. Kèt cèges exchange levelezès szinkronizálna+ saját Gmail+ facebook+ messenger+ kb 4-8 ablakos böngèszès chrome-ban. Bírná ezt?
Wifi hiba mennyire jellemző?
Köszi a segítsèget!

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#2012) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Helló! Single SIM B370 teljes (nem OTA) szoftvercsomagot keresek

Da pacem, Domine!

(#2013) Matada2.3 válasza bontabela73 (#2012) üzenetére


Matada2.3
veterán

Itt egy frissebb ;) B390 ala DroiDMester

(#2011) AngeloDivina: Szia, ha használtan vennéd és csak azokra használnád amit felsoroltál, akkor pont jó, nem rokkan bele, de nem is lesz valami hűde gyors. Megbízható és az akkuideje se rosszabb. Wi-Fi hiba már nem létezik 6.0 alatt :)

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#2014) bontabela73 válasza Matada2.3 (#2013) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Köszönöm a linket, de én nem szeretném rootolni a készüléket. Olyan frissítőcsomagot keresek, amelyet az sd kártyára fel lehet másolni és a 3 gombos módszerrel lehet telepyteni. Nekem teljesen megfelel a gyári ROM, nem nagyon érdekelnek a "főzöttek".

Da pacem, Domine!

(#2015) AngeloDivina válasza Matada2.3 (#2013) üzenetére


AngeloDivina
aktív tag

Köszi az infót! :DD

Élj úgy, hogy semmiben ne szenvedj hiányt....

(#2016) Matada2.3 válasza bontabela73 (#2014) üzenetére


Matada2.3
veterán

Sajnos nincsen ilyen már egy jó ideje. B350 óta csak OTA-k vannak. Amiket vagy Recoveryből tudsz feltenni, vagy vársz. :(

Finn the human

(#2017) HoTaZo válasza Matada2.3 (#2016) üzenetére


HoTaZo
őstag

De a gyári Recoveryből ezt se lehet. Vagy rosszul tudom?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2018) Matada2.3 válasza HoTaZo (#2017) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem próbáltam még de szerintem nem. A vicc, hogy még sose jártam a Huawei Gyári Recovery-ében. :Y

Finn the human

(#2019) HoTaZo válasza Matada2.3 (#2018) üzenetére


HoTaZo
őstag

Én is csak most, egy év után néztem bele. Totál minim.

Video- azoknak, akiknek új. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2020) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Boldog karácsonyt minden fórumozónak! :R

Finn the human

(#2021) Beca1990


Beca1990
senior tag

a postán leadós garanciás ügyintézést próbálta már valaki?
oda vigyem vagy inkább a biztosabb T-Pontba?

Kb. mennyi idő egy kijelző és akksi csere nekik?

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#2022) Jagi válasza Beca1990 (#2021) üzenetére


Jagi
tag

Aki romolgatna és ki szeretné próbálni a CM13 illetve erre épülő romokat az figyeljen, hogy ezek telepítésénél megváltozik a wifi mac címe.
Csak, ha valakinek mac szűréses routere van, akkor ne szívjon vele olyan sokat, (mint én :DDD ), hogy mért nincs net.

(#2023) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Erre a RIO-PL01-re hogy-hogy nincs 6-os frissítés?
Meg valamiért nagyon lassú az internet rajta, mindent nagyon lassan tölt, pár kb/s-el a Playből a Chrome-ba mindenhonnan.. :F

Ez miért lehet? :U :U

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#2024) citizen05 válasza choco01 (#2023) üzenetére


citizen05
tag

choco 01 : a RIO-LO1.-re már régóta van frissítés android 6.0.1.-re
olvasd el a fórumon a korábbi hozzászólásokat. De nézd meg a telefonon a beállítások résznél a
frissítéseket próbáld ki lehet,hogy már OTA.-n is tudsz frssíteni.
Szeretném megkérdezni,hogy nekem az utolsó android biztonsági javításom 2016.o5.01.-ei, van-e ennél újabb?
Ha igen érdemes-e frissítenem illetve honnan tudnám letölteni?

Megragadom az alkalmat s minden fórumozó társnak békés sikerekben gazdag új évet kívánok!!!!!
S szeretném megköszönni külön Matada 2.3 és DroiDMester nevű felhasználóknak a sok értékes tanácsot
amit adtak. Ugyan nem vagyok hozzászólója a fórumnak de rendszeresen olvasom s tanulok belőle.

(#2025) bontabela73 válasza citizen05 (#2024) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Helló! Hivatalosan a májisi biztonsági frissítést tartalmazó verzió a legfrissebb (egy SIM-es-nél B350, két SIM-esnél B360, illetve már van letölthető B380 is). Az egy sim-es esetében vannak letölthető OTA frissítések (B370, illetve B390, de már olvastam B11-ről is). Ezek csak OTA csomagok, vagyis egy már meglévő szoftvert frissítenek, nem teljes csomagok. Ezeket elég körülményes felrakni, mert ki kell hozzá nyitni a bootloader-t (a 6.0.1 szoftverben pedig nincs benne a bootloader menü, vissza kell rakni valamelyik Lollipop verziót. A bootloader kinyitása után fel kell tenni egy recovery-t (twrp) és azzal kell az OTA tip fájlokat telepíteni. Elég időigényes és nem biztos, hogy sikerül a művelet. Az xda-n olvastam, hogy valaki B410-et vagy B411-et akart felrakni, de félbeszakadt a művelet, a telefon a Huawei logónák elakad (bootloop) és a korábbi vrziókat sem tudja az illető visszarakni. Gondolkodtam én is, hogy az ünnepek idején szánok időt a frissítésre, de aztán jobban elmélyedtem a különböző külföldi fórumok hozzászólásaiban és inkább úgy döntöttem, hogy maradok a B350-nél. Az is tökéletes.

Boldog új évet!

Da pacem, Domine!

(#2026) bontabela73 válasza citizen05 (#2024) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Még annyit, hogy a Huawei ügyfélszolgálata is azt válaszolta nekem email-ben, hogy az egy sim-es készülékhez hivatalosan a B350 a legutolsó frissítés. A két sim-es esetében a B380 letölthető innen. Nem kell meglepődni, hogy spanyol oldalról érhető el a csomag. A Huawei régiókra adja ki a frissítőcsomagokat. A B380 az európai régióra érvényes. Persze senkit nem akarok rábeszélni, ha esetleg valaki mégis kipróbálja, azt saját felelősségére tegye!

Da pacem, Domine!

(#2027) citizen05 válasza bontabela73 (#2025) üzenetére


citizen05
tag

bontabela73
Hello !
Köszönöm szépen a kimerítő részletes választ.
Ezek után osztom a véleményedet,hogy túl macerás a dolog.
S még az sem biztos ,hogy müködni fog így én is hagyom a csudába az egészet.
Boldog új évet !!

(#2028) bontabela73


bontabela73
aktív tag

B350 (Android 6.0.1) itt érhető el. Ez a Huawei magyar oldalán van.
A B360 (Android 6.0.1. dual sim) szintén a Huawei magyar oldaláról érhető el itt.

Da pacem, Domine!

(#2029) choco01 válasza bontabela73 (#2028) üzenetére


choco01
addikt

Én nem találom a Huawei egyik oldalán sem.. ezeket hogy lehet felrakni? Mert OTA-n nem adja be.. :U meg a G8 meg a GX8 ugyan az?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#2030) citizen05 válasza choco01 (#2029) üzenetére


citizen05
tag

choco 01 :- olvasd el bontabela73 2028.-as hozzászólását. Pont a tiéd felett van .
Ha single simes a telefonod akkor B350.-es ha duál ,akkor meg a B360.-as
lesz a jó neked.
A megfelelő meletti ITT szót kijelőlöd s már automatikusan töltödik a gépedre
a kívánt progi.
FONTOS !!!!!!!!!!!!!!!!
Mielőtt bármibe is kezdenél a letöltés után mindenképpen olvasd el a fórum elején
található ÖSSZEFOGLALÓT.
KÜLÖNÖSEN A HIVATALOS FRISSÍTÉS FLASHELÉSE részt.

(#2031) bontabela73 válasza choco01 (#2029) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Csak csatlakozni tudok a citizen05 által leírtakhoz. A lap tetején van egy link, amely elvisz az összefoglalóhoz, amely igen jól összefoglalja, illetve leírja a tudnivalókat, teendőket.

Ha a készüléken még Lollipop fut, akkor legalább 2 módon lehet frissíteni.

1. A letöltött fájlt ki kell csomagolni és a dload nevű mappát fel kell másolni a külső sd kártyára. Ha esetleg nincs sd, akkor lehet a belső tárhelyre is. Nagyon fontos, hogy a dload mappa a gyökérkönyvtárban legyen (ne legyen betéve semmilyen más mappába.
2. A A frissítés előtt ajánlott a belső tárhelyen lévő fájlokat (képek, dokumentumok stb.) elmenteni, mert a Marshmallow-ra (Android 6.0.1) történő frissítés valószínűleg visszaállítja a telefont a gyári beállításokra (legalábbis nálam ez történt.)
3. Ha a dload mappa, illetve a benne lévő UPDATE.APP fájl (ez maga a frissítőcsomag) fel van másolva az sd-re (vagy esetleg a belső tárhelyre, akkor meg kell nyitni a Beállítások-at. Itt lefelé kell haladni és belépni A telefonról menüpontba. Itt ki kell választani a Szoftverfrissítés (vagy Frissítés, már nem emlékszem pontosan, hogy is volt a Lollipop-ál). Itt az alul lévő Menü-re kell koppintani. A Lollipop-nál kell lennie egy Helyi frissítés menüpontnak. Ezt ki kell választani. Ha jól lett felmásolva a frissítőcsomag, akkor annak meg kell jelennie. Meg kell érinteni a frissítőcsomag nevét és onnantól fogva automatikusan működik minden. Amikor kész a frissítés, a telefon újraindul. A folyamat közben nem szabad semmilyen módon a telefont kikapcsolni, illetve hagyni, hogy esetleg lemerüljön. Ezért ajánlott feltölteni az akksit, mielőtt belekezdünk a frissítésbe.

A másik mdszer a 3 gombos módszer. A dload mappa felmásolása után ki kell kapcsolni a készüléket. Majd egyszerre le kell nyomni a Hangerő le, Hangerő fel és a Bekapcsoló gombokat. Amikor megjelenik a logó, el lehet engedni mindhárom gombot. Ekkor egy frissítő menü jelenik meg, amely automatikusan elvégzi a frissítést.

Da pacem, Domine!

(#2032) popuka94


popuka94
csendes tag

Elkezdett mind a kettő g8-asunk 350-essel, force close-okat játszani, s egyre zavaróbb.... van erre valami ötletetek? (lehet,hogy csinálta a frissítés után is, csak akkor nem tűnt fel,vagy nem volt zavaró)

KS

(#2033) choco01 válasza bontabela73 (#2031) üzenetére


choco01
addikt

Na pont erre a leírásra volt szükségem, nagyon köszönöm! :K :R

És akkor amit itt belinkelnek romok tuti jók?Mert én G8-at nem találok egyik Huawei oldalon sem, csak GX8-at.. így eredeti romot sem. :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#2034) bontabela73 válasza choco01 (#2033) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Helló!

A Huawei a készüléket G8 néven dobta piacra 2015 szeptemberében. 2016 januárjában az USA-ban is kereskedelmi forgalomba került a készülék, de már GX8 néven. Azóta mindkét elnevezést használják, de ahogy észrevettem a GX8 gyakrabban fordul elő. A Huawei honlapján közzétett és korábban belinkelt rom-ok hivatalos, azeurópai régióra vonatkozó csomagok és a G8 RIO-É01 készülékekre valók..

Da pacem, Domine!

(#2035) ÖregMackó válasza bontabela73 (#2028) üzenetére


ÖregMackó
tag

A b350-es link egy GX8 Maimang tipusu telefon a RIO-L11 upate-je....

(#2036) ÖregMackó válasza ÖregMackó (#2035) üzenetére


ÖregMackó
tag

Áh, csak elgépelés valószínűleg..

(#2037) bontabela73 válasza ÖregMackó (#2035) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Elgépelték. L11 nincs, csak L01 van. Egyébként az én telefonomon is ez a szoftver van fent. De itt egy másik link, ugyanaz a ROM.

Da pacem, Domine!

(#2038) Matada2.3 válasza popuka94 (#2032) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nekem is csinálgatja néha, de eddig nem találtam megoldást rá. Specifikus appoknál tapasztalom csak. :F

Finn the human

(#2039) popuka94 válasza Matada2.3 (#2038) üzenetére


popuka94
csendes tag

Facebook, messenger? :)

KS

(#2040) Matada2.3 válasza popuka94 (#2039) üzenetére


Matada2.3
veterán

Azaz + Snapchat, Telegram, de főleg az utóbbi 2. Próbáld meg pl. SD-re pakolni ezeket, nekem az segített.

Finn the human

(#2041) popuka94 válasza Matada2.3 (#2040) üzenetére


popuka94
csendes tag

Messenger szó nélkül átment, fb lehet nem engedi?

KS

(#2042) choco01


choco01
addikt

Akkor ez innen tuti megbízható, ugye?És lehet úgy ahogy írtátok hogy a telóra(nem SD-re) a DLOAD mappás módszerrel frissíteni?

És egyébként jobb a hatos andoriddal mint az ötössel?

szerk.: nálam valamiért ilyen 6-7-8 órát ír a letöltés... :F

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#2043) bontabela73 válasza choco01 (#2042) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Helló!

A dlod mappa mindenképpen kell. Én személy szerint a ülső sd-re másoltam fel a mappát, mert a zip fájlban van egy angol nyelvű útmutató is, és abban a külső sd-t írták, de korábban olvastam ebben a fórumban, hogy vaolt olyan, akinek úgy is sikerólt a frissítés, hogy a belső tárhelyre rakta a mappát.

Még egy dolog: ha esetleg a frissítés után nem áll vissza a telefon a gyári beállításokra, érdemes egy gyári visszaállítást elvégezni, hogy a korábbi Lollipop alatt futó alkalmazásbeállítások nehogy később problémát okozzanak a telefon működésében. Ezért is érdemes a frissítés előtt a telefon belső tárhelyén lévő fájlokat lementeni.

Gyári visszaállítás:

1. Kikapcsoljuk a telefont.
2. A hangerő FEL gomboz illetve a bekapcsológombot egyszerre lenyomva tartjuk, amíg meg nem jelenik a logó. Ezután a bekapcsológombot el kell engedni (különben újraindul a telefon), és a hangerő FEL-t továbba is nyomva tartjuk, amíg meg nem jelenik a recovery (visszaállítás) menü.
3. A hangerőgombok segítségével kell navigálni és a bekapcsológombbal hagyjuk jóvá a kuválasztott feladatot. Érdemes a gyorsítótárat (cache) is törölni.

Személyes véleményem szerint az Android 5.0.1 jobb, mint a Lollipop (5.1.), bár a Lollipop sem volt rossz. Újfondág a 6-nál, hogy regisztrálni kell Huawei-azonosítót (a telefon kezdeti beállításakor ezt meg lehet tenni, ha esetleg még nincs ilyen). Illetve a kameránál elérhető a professzionális mód, ahol minden kép- és videóbeállítás tesreszabható, hogy minél jobb fotókat lehessen készíteni.

A beállításoknál viszont néhány beállítást elég jól eldugtak, hozzá kell szokni az új menürenddzerhez. Az ujjlenyomat-olvasó továbbra is gyors és pontos és az Android 6-nál sokkal több mindenre lehet használni az ujjlenyomatot (pl. Google Play vásárlás hitelesítésére a jelszó beírása helyett; csak a hitelesítés bekapcsolásakor kell először beírni a Goole-jelszót).

Ami még nagyon tetszik, hogy nagyon sok olyan témát is lehet használni, amely az újabb telefonokon alapból megvan. Az utóbbi időben több olyan sérülékenységet is találtak az Androidban, amely A Kitkat és Lollipop rendszereket futtató készülékeket érint, viszont a Marshmallow-t nem.

Amit hiébyoltam eleinte az üzenetküldő alkalmazásnál a felugró ablak.

Üsszességében a / jobb, mint az 5.

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#2044) choco01 válasza bontabela73 (#2043) üzenetére


choco01
addikt

Jelenleg ezen ez van: ez ugye 5.1 és b170

Ez sem talál rá, meg semmi.. leszedtem ezt amit itt mutattam, fel tettem, felismerte a teló a csomagot, elkezdte de resi után kiírta hogy Update failed! nem tudom miért... :(

lehet hogy ez nem dual sim? hogy lehet kideríteni?

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#2045) Matada2.3 válasza choco01 (#2044) üzenetére


Matada2.3
veterán

Single SIM-es a telefonod. A leírásban ott van a B350 az kell neked!

Finn the human

(#2046) choco01 válasza Matada2.3 (#2045) üzenetére


choco01
addikt

4 órája töltöm gigás nettel.. katasztrófa ez a huawei szerver... :(

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#2047) Matada2.3 válasza choco01 (#2046) üzenetére


Matada2.3
veterán

Találtam egy spanyol leírást hogyan tudnánk egy kis erőbedobással B411-et varázsolni a telefonjainkra. Google fordító a barátom volt:

[link]

How to Update RIO-L01C432 to the Latest Version by OTA and Do Not Die in the Attempt.
As we have all seen, it is impossible to update per ota from the Marshmallow versions. Currently we have Cust C432D002 and it is corrupted since all the otas gives error to install, even the ones of Huawei make otas to pass from the Cust C432D002 to the C432D001 that is the one that at the moment works and there is no way to update in any possible way, well Can update by Twrp but the cust does not change it and follows the fault.
Well let's go to the tutorial which is a little cumbersome, but it is the only way to change to Cust C432D001 which is the one that works the otas.

TUTORIAL

1- You have to download the firmware to go back to the B170.

Download RIO-L01C432B170 FULL EUChannel EMUI 3.1 Android 5.1.1 SINGLE SIM

2- Create in the SD a folder called dload and copy the update.app inside.

3- Update by the hidden menu by typing * # * # 2846579 # * # * or by the method of the 3 buttons (ALL LEAKS)

4- When you finish installing and you start the system, you already detect an ota, the B210, if it does not detect it, download ota B210

5- If you detect the ota update, if you do not put the update.zip inside the folder dload and enter the update menu and press local update.

6- Now wait until you install and start the system with the b210.

7- Download the B411 Full Ota from here: Download C432B411

8- Put the update.zip inside the dload folder and enter the update menu and press local update.

9- Wait until you install and start the system.

10- Enorabuena you are already in the latest version RIO-L01C432B411D001

Ezt lehet a hétvégén kipróbálom, amúgy is rég mókoltam bármit a telefonnal.

Finn the human

(#2048) bontabela73 válasza Matada2.3 (#2047) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a tippet! Hétvéén én is kipróbálom. Olvastam én is a B441-ről, de abban a leírásban (angol nyelvű volt) root-olást meg twrp-t emlegettek, így nem mertem belefogni. Dw ha ez működik, akkor nagyon jó lesz!

Da pacem, Domine!

(#2049) bontabela73 válasza Matada2.3 (#2047) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Örömmel jelentem, hogy a B411-re való frissítés működik!!! Csak a lépéseket kell pontosan követni és türelmesnek kell lenni.

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#2050) HoTaZo válasza bontabela73 (#2049) üzenetére


HoTaZo
őstag

:C
Gratulálok!
Tehát a lényeg, hogy vissza kell tenni a 170-est, onnan felfrissíteni 210-re és ezután már lehet feltolni neki a 411-et?
Azt lehet tudni, hogy miért nem lehet közvetlenül a 210-est feltenni s ezután a 411-est?

Tudom kell némi idő, de tudsz mondani valamit (jót vagy rosszat), miben másabb a 350-nél?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.