Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:35

LOGOUT.hu

Üdvözöllek titeket az összefoglalóban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) d.tiborz válasza DroiDMester (#850) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Én megköszönnék egy szájbarágós leírást a downgrade-ről. :R

(#852) HoTaZo válasza DroiDMester (#850) üzenetére


HoTaZo
őstag

Csatlakozom d.tibor kollégához, továbbá köszönet az úttörő munkádhoz, jár a piros kendő! :D :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#853) Matada2.3 válasza DroiDMester (#846) üzenetére


Matada2.3
veterán

Na, ha van downgrade akkor nincs itt baj :)

Finn the human

(#854) DroiDMester válasza Matada2.3 (#853) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Vanni van, csak... Nem tudom hogy ez a módszer működik -e egy zárt BootLoader -es telón is! :DDD

és itt ugye elég kevés illetőnek van nyitva a BootLoader a G8.asán!

Nem tudom lehet elég a Fejlesztői Menüben csak az OEM feloldást engedni, és akkor lehet egy újraindítás erejéig TWRP be indulni!

Mert az a lényeg hogy még a működő 5.1 es rendszerről kell egy teljes mentést csinálni! és kell még egy gyári B170.es Recovery.img is!

Mivel a 6.os OTA-s zip bele piszkál a kernelbe, recoverybe és a modem részekbe is! a TWRP-s full mentésbe ugye csak a kernel és a system van lementve nameg a data partíció, szóval sem a Recovery részt sem a modem részt nem tudod vissza állítani TWRP mentésből!

Ahogy mondtam látszólag bonyolult a vissza térés, de ha megvan minden ami kell hozzá akkor már nem nehéz! :)

(#855) d.tiborz válasza DroiDMester (#854) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Hát ez nem hangzik 1szerűnek.
Ha kijön a végleges MM, a bétáról nem lehet upgradelni?
Lehet, hogy sorban állunk Nálad :DD .

(#856) DroiDMester válasza d.tiborz (#855) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát azt nem tudom hogy egy frissebb végleges 6.ra lehet e majd frissíteni, ha lehet is kizárólag Teljes csomaggal nem OTA -s zip el mivel helyi frissítés nincs a bétában igy csak a 3.gombos kényszerített update mód megy, ott meg viszont zip -et nem lehet telepíteni, csakis teljes UPDATE.APP fájlt!

De ugye nekem az(B130,150 és a 170) sem indult el, addig ment még lecsekkolta a UPDATE.APP fájlt hogy mi akar az éppen lenni és 5% nál megállt!

Nem hiszem hogy a root végett lett volna, mivel a root olt B150.re simán felment a B170 egy pöccre!

Bár amit említettem, hogy a 6.os bétán elég érdekesen ment a root, mert kibontotta a Boot.img -t(kernel) valamit meg peccselt benne, majd vissza csomagolta és vissza flesselte magát!

De a Kernel nek nemigen van köze ahoz hogy a gyári recovery miként működik, és mit enged feltelepülni! Szóval nem hinném hogy ez végett nem engedte vissza tenni a B150.et vagy épp az előtte is fenn lévő B170.et!

(#857) Matada2.3 válasza DroiDMester (#854) üzenetére


Matada2.3
veterán

Akkor inkább várok vele :)

Finn the human

(#858) silversat


silversat
csendes tag

Urak!
Miert van az, hogy otthoni wifire nem kapcsolodik egybol 4g utan a telefonom. Eddig jo volt, amint a kozelbe voltam csatlakozott. Most manualisan kell minden egyes alkalommal csatlakoztatnom!!
Koszonom!

(#859) Matada2.3 válasza silversat (#858) üzenetére


Matada2.3
veterán

Ez valami wifi bug, mert nekem eddig minden ROM-nál ezt csinálja.

Finn the human

(#860) silversat válasza Matada2.3 (#859) üzenetére


silversat
csendes tag

De ez eleg idegesito, vehettem megint +1gb netet...
Ezt csinalta 2 honapja, majd megjavult, es most ujra.
Masnak is csinalja?

(#861) feelurself válasza silversat (#860) üzenetére


feelurself
aktív tag

Igen, nekem is csinalja neha. Multkor a jutyub szivta le szepen a mobilnetem, mert nem vettem eszre hogy nem kapcsolodott a wifire.

(#862) trobi28 válasza silversat (#858) üzenetére


trobi28
addikt

Nekem nincs ilyen gondom, azonnal csatlakozik ha haza érek, a melóba is csatlakozik a be érek. Sőt, azt vettem észre, hogy nagyon jó benne a wifi vevő :)
Melyik rom van fent? Nekem a B170 es.

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#863) silversat válasza feelurself (#861) üzenetére


silversat
csendes tag

Hasonlo az esetem :-/
A wifije jo, veszi a jelet rendesen, azzal nincs baj. De hogy nem kapcsolodik automatikusan eleg idegesito. Egy honapja volt utoljara ilyen, majd egyszer csak jo lett. 3 honap alatt 3x volt ez igy.
B150

(#864) trobi28 válasza silversat (#863) üzenetére


trobi28
addikt

Úgy olvastam régebben, hogy a 170 nél régebbi romokkal voltak rádió problémák (4g, wifi stb.). Frissítés? :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#865) Matada2.3 válasza trobi28 (#864) üzenetére


Matada2.3
veterán

Van 180 azt hiszem, de csak kétkártyásokra :B

Finn the human

(#866) silversat válasza trobi28 (#864) üzenetére


silversat
csendes tag

Ha leirkatok nekem szajbaragosan, hogy-hogy kell, rajtam ne muljon :-)
Ha leirjatok, elore is koszonom!!

(#867) feelurself válasza trobi28 (#864) üzenetére


feelurself
aktív tag

B170 van fent es neha szarakszik,de erdekes mert neha meg mukodik. Pl: most ertem haza melobol es meg csak a garazsban ulok a kocsiban de mar csatlakozott a wifire.
Ki erti ezt.. :D

(#868) chriss23 válasza feelurself (#867) üzenetére


chriss23
tag

Nalam is elojott B180 fuggetlen GX8on. Nem tudom az okat de azota figyelek hogy eszre vettem. Mellesleg valoban eszvesztoen eros a wifi vevoje.

chriss23 felhasználónak 4 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#869) silversat válasza chriss23 (#868) üzenetére


silversat
csendes tag

Csak miert felejti el!!?? 😬😬😬

(#870) sajtos75


sajtos75
tag

Akinek eldobja a wifijelet. A megoldás nálam az volt,hogy Beállítások-Wifi-Menü-Mentett hálózatok. Amire nem csatlakozik azt törölni. Vagy mindegyiket ami ott fel van sorolva. Majd újra megadni azt hálózatot amire csatlakozni akarunk.A speciális beállításoknál pedig legyen bekapcsolva a Keresés mindig elérhető illetve az Internetkapcs. ellenőrzése. Nekem azóta sosem dobja a jelet illetve nincs ez a manuális csatlakozás. B170

(#871) silversat válasza sajtos75 (#870) üzenetére


silversat
csendes tag

Ez ugy nez ki bevalt :-)

Koszonjuk!!

En csak toroltem a regi kapcsolatokat, a beallitasok stimmeltek!

(#872) Matada2.3 válasza silversat (#871) üzenetére


Matada2.3
veterán

Akkor én is kipróbálom :)

Finn the human

(#873) Beca1990


Beca1990
senior tag

akit érdekel aluminium tok a telóhoz írjon. :)
van egy felesleges darab.

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#874) calvin76


calvin76
tag

Sziasztok,
tegnap vettem egy független G8 dual SIM-es változatot és a bekapcsolás után rögtön ajánlotta az (OTA) 160-as ROM-ot (jelenleg 130 van rajta). Régebbi hozzászólásokban olvastam, hogy problémás 160-as változat. Valaki tud segíteni, hogy tegyem vagy ne tegyem? Ha 1-2 bug van benne és vissza kell állni azt megoldom, de brick-elni nem akarom :)

Köszi

(#875) chriss23 válasza calvin76 (#874) üzenetére


chriss23
tag

Nekunk van G8 is meg GX8 is. A dual simes fuggetlen a GX8 es ez is van a dobozra irva. Hogy a Telekomos egy simes fuggetlen e azt nem tudom, de az biztos, hogy paratlan szamu a rom rajta es nincs aktivalva a masodik sim foglalat. A T-sen van B130-150-170. A fuggetlenen van B160-180. Nekem 180as van. Mivel verzio ugran nem tortenik szerintem vissza lehet siman terni a masik romra.

chriss23 felhasználónak 4 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#876) Matada2.3 válasza calvin76 (#874) üzenetére


Matada2.3
veterán

A hozzászólásokban keresd ki a B180-as ROMot és ha szeretnéd azt tedd fel, tuti jó :)

Finn the human

(#877) silversat válasza sajtos75 (#870) üzenetére


silversat
csendes tag

Nem lett jo :-(

(#878) d.tiborz válasza DroiDMester (#856) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Te már Mestere vagy a G8-nak.
Ezzel a leírással lehet vajon downgrade-t csinálni 5.1-re?
Vagy ez csak upgrade-re jó?

[ Szerkesztve ]

(#879) DroiDMester válasza d.tiborz (#878) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha jól értelmezem!

itt is azt írják amit szintén korábban már mondtam, hogy a 6.os rendszerből nem lehet Helyi Frissítést indítani, mivel nincs ilyen opció a menüben!

Azt is írtam hogy a 3 gombos módszer, a Hangerő le+Hangerő fel+Power gomb
(power gombot csak addig kell nyomni amíg a Huawei logó bejön, a másik 2 gombot pedig tovább nyomi amíg el indul magától az update) OTA zip telepítésre nem használható!
Kizárólag teljes UPDATE.APP csomagot lehet telepíteni a dload mappából!

itt a linkeden csak arra írnak megoldást hogy hogyan lehet a 6.os rendszer alól előcsalni a helyi frissítést és esetlegesen egy újabb ota.zip et feltelepíteni! a projekt menü rejtett beállításából!

Ez a módszer downgrade -re nem jó, mivel oda úgyis teljes UPDATE.APP fájl kell(ene) de azt meg lehet telepíteni a 3.gombos módszerrel is, de ugye én már végig jártam ezt az utat és sajnos nem engedi a 6.os rendszerre az 5.1 et vissza tenni mert 5% nál megáll(mikor lecsekkolja az UPDATE.APP fájlt) és nem megy tovább!

Mivel a 6.os OTA zip bele turkál a gyári recovery és a kernelbe is, meg a modem részbe is nem olyan 1szerrű vissza tenni a 5.1 et!

De nem lehetetlen, most így utólag vissza gondolva, lehet elég lenne csak a B170.es Recovery.img -t vissza flesselni BootLoader módból(fastboot flash recovery recovery.img paranccsal) És az után már lehet engedné a 3 gombos módszerrel a 5.1 vissza rakását!

Ami még FONTOS lehet hogy még az 5.1 es rendszeren a Fejlesztő lehetőségek menüben, legyen bekapcsolva az OEM feloldás, más különben nem enged matatni BootLoader módból!
Mivel a 6.os rendszerben ezt is kihagyták a Fejlesztői beállításokból, így utólag nem hiszem hogy lehet e ezt módosítani, szóval mindenképp még az 5.1 es rendszer alól érdemes bekapcsolni!

De nagyon remélem hogy a végleges Marshmallow ba vissza kerül a helyi frissítés és az oem feloldás is a fejlesztői menübe!

Most már olyan jól belaktam a 6.os rendszert, nem akarok már kísérletezgetni majd esetleg akkor kipróbálom ha kijön a végleges Marshmallow!

[ Szerkesztve ]

(#880) d.tiborz válasza DroiDMester (#879) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Ok, ezt értem. A "barátom" érthetetlenül fordította le a német szöveget, azért nem volt tiszta.
Én is belaktam már eléggé, csak az a fránya hívásrögzítő hiányzik. Többfélét kipróbáltam, egyik sem veszi fel a beszélgetéseket. Sztem hiányzik az engedély amit 5.1 alatt a PMplus megadott. Rootolni nem biztos, hogy akarom a telefont. Ha esetleg lenne erre is ötleted (vagy másvalakinek), azt megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#881) nemethzoli válasza d.tiborz (#880) üzenetére


nemethzoli
csendes tag

Szia
Én root meg minden nélkűl használom a total recall progit és símán vesz fel 5.01 alatt teljesen gyári rsz.
Üdv Zoole

(#882) d.tiborz válasza nemethzoli (#881) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Az ok, de nekem már a 6.0 beta van fent.

(#883) DroiDMester válasza nemethzoli (#881) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Olvass visszább picit légyszi!

A 6.os béta MM rendszerről van szó!

5.1 alatt műkődik a felvétel, de 6.alatt sajnos még nincs rá mód! :O

(#884) trobi28


trobi28
addikt

Tud valaki linket erre a kijelzőre való üvegfóliárol? Hajlított üveg lenne jó, mert a sima csúnya :(
Ebay-es is jó :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#885) DroiDMester válasza trobi28 (#884) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igen sajnos a sima üvegek nem annyira jók, azokból én is vettem 3.féle típust is 1,25-6.$ közötti árban, de az a szép benne hogy a 6.$ os volt a leg szarabb, mert még a kijelző szélétől(nem a teló előlapjától) jó 2-2.mm el beljebb volt a széle! És a legolcsóbb 1,25.$ os volt a leg jobb a 3.közül!

Sokáig keresgéltem mire megtaláltam,
a remélhetőleg már hibátlan verziót => Imak soft anti-explosion glass személyében!

2.hete rendeltem meg, és múlt7.en feladták már, remélhetőleg 1-2.héten belül megérkezik, akkor majd tudok saját tapasztalatot is mondani róla!

[ Szerkesztve ]

(#886) trobi28 válasza DroiDMester (#885) üzenetére


trobi28
addikt

Köszönöm, én is megrendelem :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#887) nemethzoli válasza DroiDMester (#883) üzenetére


nemethzoli
csendes tag

Igaz hogy nem g8-on de 6 alatt megy a total recall.
Ja és olvasom naprakészen a fórumot.

(#888) Nagya21 válasza DroiDMester (#885) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Mivel a kijelző széle lekerített, ezért ha teljesen kiér az üvegfólia, akkor nem tud ráhajolni, lesz egy perem.
Ezért van az, hogy a jó üvegfóliák, csak a kijelző képernyő részét takarják.
Nekem Nillkin üvegfólia van, és ez sem ér ki az üveg széléig, csak a képernyő megjelenítő részét takarja, és igen ennek is le van kerekítve a széle.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#889) Beca1990


Beca1990
senior tag

még mindig megvan a fém keretes tok + 1 fólia ha érdekel valakit.

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#890) trobi28 válasza Beca1990 (#889) üzenetére


trobi28
addikt

Még mindig a hardveraprón kell hírdetni :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#891) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Van Dev-ünk :) A CM13 nemsokára itt van :)

Finn the human

(#892) kmóricka


kmóricka
aktív tag

Ma hívtak és töksüket volt a telo miután felvettem, én sem hallottam s engem sem,10szer próbáltuk, mindszer...újraindítás után megjavult...
Sosem volt még ilyen..

(#893) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

(#894) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Annyira jó ez a készülék, hogy oly ritkán szólunk egymáshoz :D
DroiDMester 6.os béta MM rendszere vagy Matada2.3 CM 13-as tájékoztatása azért nagy lépés! Köszönet! :R
Engem DroiDMester ezen hozzászólása óta izgat az áttetsző navigációs sáv (igen, tudom ő még azt is eltüntette, de ha már áttetsző, nekem már az is öröm). Tegnap találtam egy számomra csodálatos alkalmazást, ami teljes képernyőt ad átlátszó nav. sávval, van egy testvére is. Igaz, hogy 260MB-t memóriát felzabál, de engem lenyűgözött, főleg mert a gyári bolygós felület is annyira bejött.
Semmibe nem zavart bele, nem változtatta át a többi képet, ikont, csak ezt a gyönyört hozta és... nem kellet hozzá root. Tudom, előbb-utóbb rootolva lesz, de egyelőre még várok vele. :DD

Szép napot!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#895) ÖregMackó válasza HoTaZo (#894) üzenetére


ÖregMackó
tag

Van egy "Hide system bar apk" is ami eltünteti a navigációs és az értesítési sávot is ha akarod sepréssel lehet előhozni vagy ki-bekapcsolással, egyetlen baja van amit eddig észrevettem, ha el van tüntetve a navigációs sáv nem jön elő a képernyős billentyűzet.

(#896) retePa válasza HoTaZo (#894) üzenetére


retePa
újonc


Kedves G8 tulaj társaim! A gyári témák menü alatt pl. MyEmui4-est letöltve nálam a navigációs és az értesítősáv kristálytisztán átlátszik...

[ Szerkesztve ]

(#897) ÖregMackó válasza retePa (#896) üzenetére


ÖregMackó
tag

Ez ugye csak a MarshMallow Emui-ja?

(#898) ÖregMackó válasza ÖregMackó (#897) üzenetére


ÖregMackó
tag

A 3.1 Emui-ban is van olyan téma ahol tisztán átlátszik a sáv de a kedvenc Stellar témában olyan sötét a háttér, hogy nincs háttere (nincs ami átlátsszon) a navigációs sávnak.

[ Szerkesztve ]

(#899) Jagi


Jagi
tag

Üdv Urak!

Egy hete én is csatlakoztam a G8 tulajdonos klubjához.
Eddig nagy megelégedéssel használom a telót, egy Asus Zenfone 5 váltott.
Xiaomi Redmi Note 3 és Elephone P9000 helyett emelett tettem le voksomat, és úgy tűnik hogy jó választás volt.
Lassan kezdem belakni, bootloader unlock megvolt még a rootolás várat magára, meg a giroszkóp engedélyezés.
Eddigi "rossz" tapasztalat, hogy néhány alap műveletnél beakad és nagyon megpörgeti a proci és elég jól át tudja melegíteni a telefont. Remelém a 6 android vagy a CM13 ezen már javítani fog, mert szerintem csak szoftveres probléma lehet.

Egy gyors kérdésem nekem is lenne, az ikonok egyszínű háttere eltüntethetőek vagy átlátszóvá tehetőek a gyár launcherrel vagy fel kell rakni egy másikat hogy a szépséghibák eltűnjenek?

[ Szerkesztve ]

(#900) ÖregMackó válasza Jagi (#899) üzenetére


ÖregMackó
tag

Úgy veszem észre, hogy sajnos minden külső program ikonja eléggé kilóg a gyártói ikonok közül.

Az lenne az igazi, ha a Huawei ikonok között lenne sok külső programhoz való és azokat a programhoz lehetne rendelni.

Az ikon átrajzolás akkora macera. Aztán meg be kell csomagolni a telepítendő apk-ba és úgy kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.