Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) Atlantisz48 válasza Cunaja (#17794) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Rendben, újraraktam a Romot, beállítottam, hogy ne Intelligens módba legyen az energiatakarékosság. Beállítottam Normál-ra, de minden egyes újraindításnál visszaállítja magától Intelligensre. Gondolom ezzel, nem lehet mit kezdeni? Te hogyan szoktad?
Nem mintha gond lenne, mert pár másodperc alatt be lehet állítani.

(#17802) Cunaja válasza zeon.hu (#17800) üzenetére


Cunaja
addikt

Csak P7 tulajoknak nyitok :)

Kernelt cserélted már?
Nekem nem áll vissza. Most néztem.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17803) Atlantisz48 válasza Cunaja (#17802) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Nem cseréltem semmit, felraktam a V4-Lite ot, semmit nem állítottam el, csak az Xposed-t telepítettem. Úgy tudom, akkor kell kernel csere, hogyha húzni akarom, a CPU órajelét, nem?

Szerk:
Most hogy visszagondolok, régebben a V2-nél talán, valamit csináltam a kernellel, amikor be állítottam a dupla koppintásos ébresztést. Úgy emlékszem, ott kellett valamit a kernellel variálni. Nem?

[ Szerkesztve ]

(#17804) zeon.hu válasza Atlantisz48 (#17803) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, ahhoz is kell cserélni.

#?*@&!

(#17805) orbit76


orbit76
tag

Sziasztok! Érdeklődnék az egybegyűltektől, hogy ha diktálva szeretnék pl. üzenetet írni és nem pötyögve, ahhoz feltétlenül le kell töltenem a Google billentyűzetet, vagy a Huawei bill. is tudja ezt a ficsört?

(#17806) zeon.hu válasza orbit76 (#17805) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha normális, mindent ismerő (tehát írásjeleket is) billentyűzetet szeretnél, akkor Swype+ Dragon.
Fizetős, de olcsó.

#?*@&!

(#17807) orbit76 válasza zeon.hu (#17806) üzenetére


orbit76
tag

Köszönöm!

(#17808) zeon.hu válasza orbit76 (#17807) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs mit!
A diktálásnak szerintem csak így van értelme, minden mással nem győznéd pótolni manuálisan az írásjeleket.
Fontos: online működik a diktálás benne, de minimális az adatforgalma.

#?*@&!

(#17809) Atlantisz48 válasza zeon.hu (#17804) üzenetére


Atlantisz48
őstag

És ez esetben mit kell tennem, hogy az eredeti visszakerüljön? Vagy hogy azt a kernel módosítást vissza állítsam?

(#17810) zeon.hu válasza Atlantisz48 (#17809) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

TWRP alól telepíted az eredetit.

#?*@&!

(#17811) Zsoltg4s


Zsoltg4s
tag

Ma megnyomkodtam egy P9-est az Auchanba. 12 mp-re állítottam a kamerát, majd auto módban csináltam egy képet egy ártábláról. Persze a telefont letámasztva. Majd a P7-es is készült szintén auto módban ugyan onnan, szintén arról a tábláról. Jött a nagyítás mind két telefonon. Háááát, nagy különbség nem volt a P9 javára. S7-el is megtörtént ugyan ez és S6-al is. Nálam az S6 nyert. De akkor is P9 lesz a következő. Nagyon gyors telefon. Iszonyú gyorsan exponál. És a kiállított telefonok közül a legszebb volt.
Más...
Akinek kocsiban régebbi rádiója van, nincs Usb és Bluetooth, tudom ajánlani ezt.

Tegnap vettem, 3000 forint. Tökéletesen kihangosít, átviszi rádióra az mp3 fájlokat és ami nálam fontos volt, az Igo hangját is átviszi az autó hangszóróira. Így már hallani lehúzott ablaknál is.

(#17812) Atlantisz48 válasza zeon.hu (#17810) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Honnan tudom beszerezni az eredetit?

(#17813) zeon.hu válasza Atlantisz48 (#17812) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Innen :)
Mindjárt megnézem, van-e mentve nekem.

#?*@&!

(#17814) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Sziasztok!

Már kezd megőrjíteni a kis telefonom aksija, ezért a segítségeteket szeretném kérni. A főbb információk:

- Gyári B852, Root NINCS

A hiba:

- Valami ébren tartja a telót.

- 1.5 óra OST után lemerül

- Böngészők, csevegőprogramok vannak futtatva, játékok nem nagyon, LTE-n keresztül.

Jöjjön néhány kép:

- Augusztus 5: Pont éjszakára töltött fel a telefonom, ezért úgy döntöttem, hogy éjjelre Ultra energiatakarékosba rakom. Ez segített, éjjel nem merült a telefon, de ami azután jött, azt magam sem hittem el: [link]

Az eredmény számokban siralmas: 10 óra töltő nélkül, 1.5 óra OST: [link]

Volt egyszer ez... Aztán jöjjön a kedvencem:

16 perc OST, -60%az akkuból... [link] Itt inkább a 16 percről nem linkelnék külön képet, tényleg annyi volt...

Egy átlagos nap pedig ilyen: [link], 1 óra 17 perc OST...

Nézegettem, hogy mi lehet a baj, általában az Android OS és a Google Play szolgáltatások a ludas: [link]

Sajnos nem tudom mi tévő legyek... Húzzam újra a telót? Fog az segíteni? De ez a 1.5 óra OST egy rossz vicc kb.

Köszi a helpet előre is! :) :R

(#17815) coyote55 válasza Zyelor (#17814) üzenetére


coyote55
őstag

Olvass vissza, szerencsére ez már lerágott csont, hála Porterockának. :R
Van letöltési link is. Jó helyen tapogatóztál, valóban a Google Play Szolgáltatások a hibás.

Memento Mori!

(#17816) Newlachka válasza Zsoltg4s (#17811) üzenetére


Newlachka
őstag

jó választás a P9. első frissítéssel kijavították a "kritikus" hibákat így még jobb és élvezhetőbb a telefon
nálunk 3 om van itthon és semmi probléma nincs vele, csak ne kezdj el bl-t nyitni egyenlőre mert a gyári témázónál, meg zenelejátszónál bezavar..

(#17817) zeon.hu válasza Atlantisz48 (#17812) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

(#17818) Cunaja válasza Atlantisz48 (#17809) üzenetére


Cunaja
addikt

Miért akarod visszaállítani? Nálam semmi baja!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17819) Zyelor válasza coyote55 (#17815) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Hmm, megnéztem ezt a [link]-et, ez alapján a legrissebb van fent. :) Valamelyik régebbi kéne?

(#17820) #86973952 válasza zeon.hu (#17800) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mrs. Huawei ROM Expert.

[ Szerkesztve ]

(#17821) Zsoltg4s válasza Newlachka (#17816) üzenetére


Zsoltg4s
tag

Gondolom ennél sem javasolt az ota frissítés. Háromgombos?

(#17822) KKrisz751 válasza coyote55 (#17815) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Hát én csak pislogok.

Most B852 van fent root nélkül. Autó frissítésen. Meg se tudom mondani fejből mi milyen verziószámmal megy. a gugle vackai, meg úgy álltalában bármi. (nem is érdekel, működik teszi a dolgát)
De a teló 2-2.5 napig bírja, ha régi átlag módba használom.

De most pár napja kikapcsoltam az intelligens módot.
Állandóan megy a blútúsz az óra miatt, megy a wifi, hogy a TV-n távolról irányítsam a videólejátszót a számítógépen(Életem első FHD tv-je most élvezkedek 3D ben is UE48H6400), És szoktatom magam a waze navigációhoz, mert túrják 1-2 hónapja az utakat a városban, és változik a forgalom, reggel - este össze vissza, és ahogy elnézem korrektül be is tolják páran az infókat. 1-2 éve még alig volt jelzés, ma már szinte azonnali a változás. Persze a mobil adat is megy, a waze miatt, a wifi meg a telekomos free wifi miatt, hogy ne az adat fogyjon ha lehet. Reggel 4 órát megy az FM rádió is.

Ez a mai napomon most 33%on vagyok, ha párom megérkezik tecsóból akkor leülünk filmezni. És kb 20% ra fog esni ha még youtube zenét is hallgatunk akkor 5% , ahogy múlt héten minden nap. (Bár akkor 40% volt, de szabin voltam és nem ment a rádió és nem mindig filmezés volt az esti program. :D )

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#17823) Cunaja válasza #86973952 (#17820) üzenetére


Cunaja
addikt

;] :B

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17824) KKrisz751 válasza Zyelor (#17819) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Megnéztem, nekem is ez van fent és nem merül gyorsabban a teló.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#17825) Zyelor válasza KKrisz751 (#17824) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Köszi!

Hát nem tudom, hogy nálam hol a bibi.

(#17826) Newlachka válasza Zsoltg4s (#17821) üzenetére


Newlachka
őstag

2 készüléken OTA-val raktam fel a frissítést, egyen pedig átálltam gyári ROM-ra majd bl nyitás,root,twrp.

(#17827) coyote55 válasza Zyelor (#17819) üzenetére


coyote55
őstag

A 9.4.52 jó. Ha nem az van, akkor Beállítások -> Alkalmazások kezelése -> Google Play Services -> Frissítések törlése -> 9.4.52 letöltése, telepítése.
Ajánlott a telefon újraindítása.
Good Luck!

Memento Mori!

(#17828) Zyelor válasza coyote55 (#17827) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Hmm, ez van fent (sajnos). Újraindítás, kikapcs, semmi sem segített eddig sajnos.

Utóbbi időben volt sok szó arról, hogy lehallgatnak-e... Mostmár az is megfordult a fejemben, h azért merül a teló, mert kémprogram van rajta :D Ami vicces lenne, mert tényleg becsületesen játszom, nincsenek telepített APK-k, stb-k...

(#17829) Cunaja válasza coyote55 (#17827) üzenetére


Cunaja
addikt

:R :C
Amúgy a V4-lite-ban nem véletlenül ez a verzió van.

Kényszerített leállítás, majd gyorsítótár törlése és reboot.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17830) coyote55 válasza Zyelor (#17828) üzenetére


coyote55
őstag

A Lookout talált a Play-ről letöltött programban lovacskát (trójait).
A program gyorsan eltűnt onnan...

Memento Mori!

(#17831) Zyelor válasza Cunaja (#17829) üzenetére


Zyelor
aktív tag

A kényszerített leállítás nekem szürke :/ Gyorsítótárat töröltem, reboot jön.

Nem húztam le olyat a Playről ami kukacos lehetne :)

[ Szerkesztve ]

(#17832) coyote55 válasza Zyelor (#17831) üzenetére


coyote55
őstag

Rebootnál jobb, ha kikapcsolod, majd pár másodperc múlva bekapcsolod. Hetente egyszer belefér az idődbe, nem?
Én sem játékot találtam, valami utility program volt.

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#17833) Attush


Attush
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült felraknom a V4 LITE verziót, tök jó meg minden és tényleg jó gyors. Igaz egy kicsit beparáztatott, mikor hajnali 2-kor végeztem vele és másnap meló, de az ébresztő óra ébresztés helyett azt írta, hogy nem válaszol :D :D Viszont újraindítás megoldotta. Mondjuk az még érdekelne, hogy V4-ről, hogy lehet visszatérni egy gyári ROM-ra. Ugyanúgy mint v3-ról, vagy v-2-ről? Arról is van leírás?

[ Szerkesztve ]

(#17834) Cunaja válasza Attush (#17833) üzenetére


Cunaja
addikt

Van, felrakod a B839 gyári recovery_t, és utána B839 vagy B852 gyári rom 3 gombós módszer szerint.
Ha felrakod a tuning kernelt, még gyorsabb lesz. :)

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17835) Cunaja válasza Cunaja (#17834) üzenetére


Cunaja
addikt

Hm, éjjel van, már írni sem tudok. :(((

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17836) zeon.hu válasza Cunaja (#17835) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Persze, hiszen látszik, hogy nem telefonról írtad :)

(#17833) Attush Speciális beállításokat nézd át a V4-ben, nagyon sokat tud.
Ha az xposed-et és Viper4androidot is felteszed, beállítod, már nem akarsz majd gyári romot.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#17837) Cunaja válasza zeon.hu (#17836) üzenetére


Cunaja
addikt

Kérném a helyesbítést!!!!
A viper4androidot, nem szabad felrakni. Úgy csináltam meg, hogy automatikusan benne van. Beállítani kell csak.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17838) zeon.hu válasza Cunaja (#17837) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Upsz, jogos!

Még a V3-ból emlékeztem erre.

#?*@&!

(#17839) Cunaja válasza zeon.hu (#17838) üzenetére


Cunaja
addikt

:R :C :P

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17840) Atlantisz48 válasza Cunaja (#17818) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Azért, mert amikor a CPU-t állítottam, hogy a 4. magot is használja, akkor váltogattam az intelligens, és normál beállítás között, de amikor újraindítottam a telefont, akkor mindig visszaváltott intelligensre.
DE
Most újra raktam az egész romot, és most érdekes módon, nem jelentkezik egy a probléma.
Amikor írtam ide, hogy ezt csinálja, akkor kérdezted, hogy Kernel módosítás volt-e, és mondtam igen, amikor a dupla koppintásos ébresztést állítottam be.
És innen gondoltam, hogy lehet, hogy akkor vissza kéne állítsam az eredeti Kernel-re. Ám de mielőtt, írtam ezt a hozzászólást, megnéztem, hogy jelentkezik-e ez a hiba még, de már nem produkálta. Tehát akkor egy Wipe megoldotta a problémát. :K

[ Szerkesztve ]

(#17841) Cunaja válasza Atlantisz48 (#17840) üzenetére


Cunaja
addikt

Ezért kérdeztem! :C

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17842) Atlantisz48 válasza Cunaja (#17841) üzenetére


Atlantisz48
őstag

:DD

Te próbáltam már ezt a zeneminőség javító funkciót, a gyári zenelejátszónál?

(#17843) Cunaja válasza Atlantisz48 (#17842) üzenetére


Cunaja
addikt

Azzal nem megy sajnos.
A fizetős P amp., viszont brutális.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17844) zeon.hu válasza Cunaja (#17843) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

És ha még veszteségmentes formátumú a zene (pl flac), akkor még szebben szól.

#?*@&!

(#17845) Cunaja válasza zeon.hu (#17844) üzenetére


Cunaja
addikt

Az a baj, hogy amit én szeretek zenét, az kevés van. :((

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#17846) Attush válasza Cunaja (#17834) üzenetére


Attush
csendes tag

Egyelőre nem szeretnék visszatérni, de még pár hónap garancia van rá, ezért kérdeztem. :) Ami kérdésem lenne. Leírásban szerepel, hogy "Telepítéskor figyeljük a felugró ablakot, mert engedélyezni kell a Supersut a KangVip eszköznek (Nagyon fontos: Mindenképp menjünk a SuperSu-ba és ellenőrizzük, hogy sikerült-e megadni a a root jogot!" Na, hát én telepítés közben ezt pont nem figyeltem. :D Ez okozhat bármi problémát? Nekem még picit szokatlan, de belenézek a speciális beállításokba, plusz rákeresek erre a tuning kernelre is. Remélem lassan összeáll :)

(#17847) zeon.hu válasza Attush (#17846) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nyisd meg az alkalmazást, kérni fogja a root jogot.
Ha kell neki, akkor frissítsd a su binárist.

kernel

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#17848) zorb


zorb
tag

üdv. Hogyan lehet a térképet és a gmailt felhasználói programmá tenni? A választ előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 duos

(#17849) Zyelor válasza coyote55 (#17832) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Hmm, nem elég az akku probléma, most meghalt a bekapcsoló gombom... :/ :/ Nem reagál, hiába nyomkodom...

(#17850) zeon.hu válasza zorb (#17848) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Link2sd-vel például.

#17849) II-Adi Akkor ne hagyd lemerülni.
Létezik megoldás, amivel lehet váltani a gombok között a funkciót, bár azt nem tudom, kikapcsolás után is érvényes lesz-e.
A képernyőt egyáltalán be tudod kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.