Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) repvez válasza Cunaja (#18840) üzenetére


repvez
addikt

azért nyugtass meg,hogy azért van olyan stabil mégha nincs is teljesen kész a v5,hogy azért napi használatban nem okoz gondot?

(#18852) Cunaja válasza repvez (#18851) üzenetére


Cunaja
addikt

Nekem az van fent, egy hibát letekintve semmi baja.
Speciális beállítások>Navigációs sáv beállítások>Lakat gomb>Lakat gomb hosszú gombnyomás>Hang assisztens. Itt a systemui leáll, majd pár másodperc múlva magához tér.
Ez azért van, mert a hangon asszisztens eltávolításra került a romból.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18853) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Gyári 4.4.2 emui 3.0-val,rootolt telón mitől lehet az,hogy néha azt veszem észre,magától bekapcsol a telefonba gyárilag található zaklatásszűrő?? Nem használom,de volt már olyan hogy bekapcsoltam. Főleg többször volt olyan is,hogy teló restart,és újraindulás után magától aktív lett. Tegnap is pl ahogy mindig,ki volt kapcsolva a zaklatásszűrő,elmentem megnézni egy albérletet,hívtam egy idegen számot,nem vette fel. Megyek hazafelé,és látom van nem fogadott hívásom. Ránézek,hát az a bizonyos idegen szám hívott,de "megfogta" a zaklatásszűrő. ??? :F Hogyan,ki volt kapcsolva a menüpont???!!!

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18854) Cunaja válasza Foose (#18853) üzenetére


Cunaja
addikt

Sajnos ez elég komoly rom hiba, mert néha elfelejti amit beállítottál. A zaklatás szűrőt érdemes ilyemkor kerülni.
Viszont már többször írtuk a frissebb romot neked ,nem gondolkoztál még rajta?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18855) repvez


repvez
addikt

Na felment a v5 , eddig még nem produkált fagyást vagy app leállást, igaz a csupasz romon kivül mégcsak a FB-ot tettem fel.
Ennél a videok és mozgóképek most mennek wifin, probáltam mobilneten is, de nincs térerőm igy ha jó is lenne se játszana le ,mert nem tudja betölteni.

A SU bináris update-el mit kell csinálni? mert egyből megjelent, de csak uj felhasználó és expert van választható és nem tudom, hogy melyiket válasszam vagy ezután hogyan tovább.

Ezután felteszem a többi szokásos progit aztán meglátjuk hogy viselkedik.

(#18856) Foose válasza Cunaja (#18854) üzenetére


Foose
addikt

Gyári rom,sokat nem tudok tenni ellene... Kerülöm is a zaklatásszűrőt,nem is igazán használom. De magától ezt csinálja. Sajnos nem sikerült azóta sem memóriakártyát keríteni,emiatt marad a gyári rom

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#18857) Cunaja válasza repvez (#18855) üzenetére


Cunaja
addikt

Expert, majd normál frissítés!
A Face megy mobil neten is. :)
Messenger jó?

Kérj egyet kölcsön, az sem baj ha van rajta valami, csak legye 3GB szabad hely rajta.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18858) repvez válasza Cunaja (#18857) üzenetére


repvez
addikt

Eddig minden megy, nem futottam még bele leállásba, messengeren meg még nem kaptam üzenetet, meg még ugy sehonnan, igy nem tudom , hogy az értesitések megjönnek e időben.
Messengeren meg csak szöveget kapok videokat soha igy azt nem tudom megnézni, bár a v4 nél ha erre az uj funkcióra rámentem ami a kamerát akarta használni akkor azt irta ki , hogy valami használja a kamerát és igy nem lehet használni, mindezt ug yis ha egy ujrainditás után egyből probáltam.

A huawei backup és az android system webview alkalmazások mit csinálnak, mert alapból fennvannak és frissülni is akar mindegyik, de ilyen gyári cuccokat nem igen használok, lehet törölni öket vagy bármilyen más alkalmazást ami fenn van?
A lightmanager meg hasonlók

(#18859) Cunaja válasza repvez (#18858) üzenetére


Cunaja
addikt

A system webview-et felejsd el, mert ha letörlöd, nem tudsz webes média tartalmakat rendesen betölteni. ( Van ami igényli ) Frissítheted.
A Backup nem törölhető, mert pofázik a rom, Lightmanager törölhető!

Most dolgozok azon, hogy csak az legyen védett alkalmazás a romban, ami fontos. A többit úgy csinálom meg, hogy ha nem kell törölhető legyen.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18860) zorb válasza Cunaja (#18859) üzenetére


zorb
tag

link2sd-vel lehet a backup-ból felhasználói alkalmazást készíteni?

Samsung Galaxy S9 duos

(#18861) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

Régen amikor még a Motorola Defy+om rootoltam, és próbáltam kihozni belőle a maximumot akkor használtam egy olyan programot ami az SD kártyát boosoltja valamennyire.
Ez volt az: [link]

Hátha hasznos :D

(#18862) Cunaja válasza Atlantisz48 (#18861) üzenetére


Cunaja
addikt

Azért ez veszélyes is lehet az sd-kártyára. Az én általam készült romokban gyorsítva van az írás, olvasás is, ezért nem ajánlatos használni.

Biztonsági mentésre a Titanium backup megfelelő, a Link2SD-vel nem lehet.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18863) repvez


repvez
addikt

Eddig, hogy el ne kiabáljam lekopogom, hogy semmi fagyással és az említett viber gonddal sem találkoztam a v5 ben.

Nem tudom, hogy mit kellett átírni hozzá a v4hez képest, de most nekem eddig jól megy.

(#18864) Cunaja válasza repvez (#18863) üzenetére


Cunaja
addikt

Leskelődj egy kicsit az off topikunkban. :DD

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18865) repvez válasza Cunaja (#18864) üzenetére


repvez
addikt

Köszi , megvárom a véglegest , meg akamera modositást . Egyenlöre nekem igy megfelel ahogy van kivéve a kamerát mert az nem tetszik nagyon szemcsés iso 100on is.

Decemberben megyek külföldre oda akrom használni a kamerát és a videot , hogy ne kelljen a DSLR gépet cipelni, de eddig ugy néz ki nem uszom meg, mert este és szürkületben használhatatlan záridő állitás nélkül

(#18866) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ha valaki használja a Theme Editor-t, a frissítéssel bekerült több új wifi és térerő ikon.

#?*@&!

(#18867) philoxenia válasza repvez (#18865) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hosszú záridővel szerintem állvány nélkül is az lesz...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18868) #86973952 válasza repvez (#18865) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az kaksi lesz 50 ISO -val is. A szenzor kevés hozzá. Nem csak ennél, a többinél is.

Most csináltam másikkal egy 50 ISO -t, F/1.8 -cal. Magasabb záridővel meg beég a kép.

HA nem lesz szemcsés, akkor sok rajta a szoftveres feldolgozás és életlen lesz. RAW -nál csak jobb, de nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#18870) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

EMUI 4.x (Android 6.0) esetén PowerAMP skinek működési zavarára tud valaki esetleg valamilyen megoldást? Nektek megy rendesen?

Üdv és köszi :))

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#18871) zeon.hu válasza NandorHUN (#18870) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nekünk nem jutott 6-os droid :)
Alkalmazás topikban már kérdezték, nálam nincs gond 5.1.1- en.

#?*@&!

(#18872) Atlantisz48 válasza Cunaja (#18862) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Valóban, az lemaradt, hogy óvatosan, ezzel, de hogyha alapból van gyorsítás akkor felesleges.
Viszont volna egy kérdésem:
Valaki használ ilyen "always on" alkalmazást?

(#18873) csordog


csordog
csendes tag

Sziasztok. Végre sikerült munkaidőt szakítanom bootloader nyitásra és v4 lite telepítésre. :D
Tetszik, csak az lenne a kérdésem, hogy olyan háttérben futó alkalmazások miért záródnak be amik védetté vannak téve? pl.: applock, callblocker, viber. (viber üzenetek csak akkor jönnek meg, ha meg van nyitva...) Eddig 852-n ugyan ezek az appok hibátlanul tették a dolgukat. Mit csesztem el vajon?:D

(#18874) Cunaja válasza csordog (#18873) üzenetére


Cunaja
addikt

pm.sleep_mode=1
Ez a sor van benne a build.prop-ban és valószínű ez csinálja.
Ez az akku kezelésért felel. Jobban alvó módba kényszeríti a telefont.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18875) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

Ma reggel óta azt csinalja a beépített gmail-es email applikáció, hogy nem nyitja meg az üzenteket. Sem az újakat, sem a régieket. Ha böngészőből próbálkozom, akkor megnyitja rendesen.
Mi lehet a probléma? :F

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#18876) zeon.hu válasza csaabz (#18875) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A gyári email kliens vagy playről letöltött gmail app?
Utóbbi esetén alkalmazásoknál gyorsítótár és adatok törlése, majd eltávolítás. Ezután telepítsd újra a playről.
Ha mentésből lett visszaállítva, nálam akkor volt rossz.

#?*@&!

(#18877) Cunaja válasza csaabz (#18875) üzenetére


Cunaja
addikt

Nálam mindkettő megy rendesen.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18878) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

Nálatok is előfordul, hogy a gyári zenelejátszó program nem játszik le semmit?
Azaz amikor kiválasztok a zenét hogy indítsa el, akkor semmi nem történik. Ezt eddig azért nem vettem észre mert nem használtam a gyári zenelejátszót.

(#18879) #86973952 válasza Atlantisz48 (#18872) üzenetére


#86973952
törölt tag

Általában magasabb fogyasztás is társul hozzá. Ez inkább amoled az igazi.

(#18880) zeon.hu válasza Atlantisz48 (#18878) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Powerampot használok, de persze kipróbáltam mindig a gyárit is, ilyen gondom még nem volt.

#?*@&!

(#18881) szerelgetek


szerelgetek
újonc

Sziasztok!
Van egy címben említett telefonom. Sajnos, vagy nem sajnos ne menjünk bele...
Mikor megvettem kb 3 hónapra rá le is frissítettem az akkori legújabb verzióra (B609) gondolván azt, hogy megjavul és minden tökéletes lesz. Sajnos nem....
Kérdezném, hogy érdemes ezt a verziót még újjabbra?! lecserélni? (P7-L10, B852) vagy felesleges?
(A frissítést nyomógombos módszerrel sd kártyáról telepítettem)
A segítségeteket előre is köszönöm :DD

Szerk.:
A huawei oldalárol szedtem le a frissítést illetve ha lehet akkor ezt is onnan szedném le :)

(#18882) zeon.hu válasza szerelgetek (#18881) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Fenti összefoglalóban mindent megtalálsz, linkeket is.
(Ctrl+f segít a keresésben)
Van több egyedi, sokat tudó rom is, amik eleve root-oltak.
Kész verzió a Cunaja V4 Lite, a V5-öt éppen most teszteljük.

Szerk.
Ja igen, érdemes feltenni a Lollipop-ot, legyen akár gyári rom is.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#18883) csordog válasza Cunaja (#18874) üzenetére


csordog
csendes tag

Thx, részben megoldotta, de ha a vibert kilövöm a korábban használt alkalmazások közül akkor ugyan úgy csak akkor kapok értesítést, ha belépek. :-(

(#18884) zeon.hu válasza csordog (#18883) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mert nem kezeli a push értesítéseket.
Tedd védetté és ne lődd ki.

#?*@&!

(#18885) repvez


repvez
addikt

A v4 nálam is ezt csinálta, hogy nem jöttek meg az értesitések, de a v5el ez megjavult , már a vibernél sem tunik el a kapcsolat mindenkinél kiirja, hogy elérhető e vagy ha nem akkor mikor volt utoljára.

Egy hiba azért még van a v5ben ami a FB-hez tartozik, ha az értesitésben, jön üzenet, hogy valaki megosztott ez vagy azt, akkor hiába kattintok rá , nem nyitja meg az alkalmazást
A gmailnél ugyan ez müködik.

A vibernél még anyni kérdésem lenne aki régebb ota használja, hogy menynire pontos az benne, hogy ki mikor volt aktiv rajta, mert van, hogy elérhetőnek ir valaki aki abban a pillanatban, biztos, hogy nincs a telefonnál, viszont van, hogy , csak időt ir ki mikozben ugyan ugy van mint az elöbb.
Tehát mi alapján ad egyszer elérhető opciót és mikor az utoljó bejelentkezést?

(#18886) zeon.hu válasza repvez (#18885) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Vibernél szokott némi késés lenni az aktuális elérhetőség kijelzésénél.
Bár pl lányomnál és egyik havernál teszteltük, pár másodpercen belül váltott.

A V5 még beta rom, lehetnek hibák benne, ezért sincs még ide berakva.

#?*@&!

(#18887) repvez válasza zeon.hu (#18886) üzenetére


repvez
addikt

Persze nem is rovom fel nagy gondnak, csak megemlitettem, hogy ki lehessen javitani amig van rá lehetőség.

De a váltást mi idézi elő, tehát ha a telefon készenlétben van az asztalon azt elérhetőnek irja ki vagy mikor vált át utolső időpontkor.
Nálam a normális az lenne hogy csak akkor irná ki amikor pont az alkalmazásban tevékenykedik valaki , ha csak készenlétbe van akkor meg az időpont vagy egy másik ikon.

(#18888) szerelgetek válasza zeon.hu (#18882) üzenetére


szerelgetek
újonc

Köszönöm válaszod!
Esetleg érdemes megvárni a v5-ös végleges verziót vagy jó a gyári is?

(#18889) zeon.hu válasza repvez (#18887) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szerintem elég egyértelmű:
-Elérhető
-Utoljára xy időpontban volt elérhető
Ha valaki kilövi a futó alkalmazások listájából, akkor nem lesz elérhető, amíg meg nem nyitja ismét.
Ha fut, de nincs net, megint nem elérhető. Ilyenkor nyilván azt írja ki, mikor volt utoljára elérhető vagy aktív (passz, hogy melyiket alkalmazzák).
A készenlét külön jelzése felesleges lenne szerintem, az értesítést ugyanúgy megkapja.

Szerk.
Ez a fajta kijelzés pl a whatsapp-nál sokkal rosszabbul van megoldva.
Ma többször is beszéltem a lányommal whatsapp hanghívással, de két nappal ezelőtt jelzi az utolsó feltűnését. Viszont ha valaki elérhető, azt nem írja ki.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#18890) #86973952 válasza zeon.hu (#18886) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez mondjuk azon is múlik, hogy a másik készüléknél hogy szinkronizál, mert azért több telefonnál is vannak gondok a Viber -rel.

(#18891) zeon.hu válasza #86973952 (#18890) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem is mondom, hogy tökéletes, de szerintem tűrhető.
Hanghívásra viszont jobb a whatsapp minősége.

#?*@&!

(#18892) #86973952 válasza zeon.hu (#18891) üzenetére


#86973952
törölt tag

Vágom. Csak azért írom, mert a másik aktuális helyzetének (online, offline) megállapítása függ a másik telefontól és a szervertől is.

Én például mostanában céges dolgokra használok Viber -t. Rendszeresen jelzi, hogy online vagyok akkor is, ha amúgy nem. LG -t használok céges számnál.

[ Szerkesztve ]

(#18893) zeon.hu válasza #86973952 (#18892) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Engem az bosszant, hogy egyik se használható egyszerre két telefonon.
Whatsapp chat megy böngészőből, de nem az igazi.

#?*@&!

(#18894) coyote55 válasza zeon.hu (#18893) üzenetére


coyote55
őstag

Én használom a Vibert gépen is (jobb szeretek fizikai billentyűn írni :U ) és ott is elég változó, hogy valakit online, vagy offline jelez ki. :F

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#18895) zeon.hu válasza coyote55 (#18894) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Gépeléshez a swype megkönnyíti a dolgomat (swipe-olok, vagyis csak húzgálom az ujjam) és tökéletes a diktálás benne, mert ismeri az összes írásjelet.

#?*@&!

(#18896) csordog


csordog
csendes tag

Szép napot. Érdeklődnék a v4lite-ról 852-re visszatérés menetéről. Elég a 852 recovery-je és utána 3 gombossal mehet a 852?

(#18897) csordog válasza csordog (#18896) üzenetére


csordog
csendes tag

Ehh, elsőre sikerült átszaladnom rajta :W , de megtaláltam a menetét. Thx.

(#18898) zeon.hu válasza csordog (#18897) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A lényeg, hogy meglett :)

#?*@&!

(#18899) Cunaja válasza csordog (#18896) üzenetére


Cunaja
addikt

Az off topikban megtalálod a V5 bétáját is.
A telepítés kicsit más, olvasd el Zeonnak írt válaszaimat.
Most nincs időm megkeresni, mert útközben vagyok.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#18900) csordog válasza Cunaja (#18899) üzenetére


csordog
csendes tag

Köszi, most épp a v5 face verziót nyúzom, build.prop-ban az általad javasolt sleep mód átírva, de így is belefutottam egyszer olyanba, hogy mindent bezárt ami háttérben futhatott volna. Azért hajtom még kicsit, mert profik a plusz dolgok benne. Kifejezetten szép munka. Remélem működni fog ahogy szeretném.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.