Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) mrbig25 válasza default. (#450) üzenetére


mrbig25
őstag

Ha jól emlékszem, akkor nem kell külön beállítani, mert alapértelmezettként az van beállítva, hogy szabályozza saját magát. Tehát Neked ezzel külön nem kell foglalkoznod.

...

(#452) default. válasza mrbig25 (#451) üzenetére


default.
őstag

Értem, kösz.
Végigolvastam a topicot, és lenne még egy-két kérdésem..

Mi az a rootolás (csak dióhéjban) és miért van rá szükség?
Mi az a JIT és mire kell?
Érdemes a gyári oprendszert vagy mit lecserélni?

Ha az akksi idő és a gyorsaság a fő szempont, milyen rendszert érdemes használni?

Proci tuning hogy működik, és mennyire kockázatos? Illetve a garancia érvényét veszti a tuning miatt?

Köszönöm előre is a válaszokat, bocs hogy ennyi kérdés van, csak jó lenne tisztában lenni a dolgokkal :)

:R

[ Szerkesztve ]

(#453) mrbig25 válasza default. (#452) üzenetére


mrbig25
őstag

A rootolással, mint ahogy a neve is mutatja root [rendszergazda] jogod lesz. Ezzel lehetőséged van a rejtett mappákhoz is hozzáférni/módosítani.
A többi előny címszavakban és dióhélyban: lehetőség új ROM telepítésére; több csak root joggal használható programot használhatsz ezután; market enablert is használhatsz, így elérheted a marketen található összes [fizetős] programot, több portolt programot is használhatsz, ami eredetileg más készülékre van tervezve. És még több más is, de ezek a fontosabbak, amik hirtelen eszembe jutottak.
ITT a folyamat...illetve ha tudsz angolul, akkor itt szinte minden kérdésedre találhatsz választ.
JIT = dalvik Just In Time compiler - sok mindent nem írnék a működéséről, a lényeg, hogy gyorsabb lesz tőle a készülék.
Az, hogy érdemes-e lecserélni a gyári ROM-ot azt döntse el mindenki maga. A fentebb linkelt oldalon, ha szétnézel, akkor sokféle ROM közül válogathatsz. Van amelyik egyszerű, gyors és van amelyik a gyári ROM-ra épül, minden földi jóval...a döntés a Tiéd.

A procituning a SETCpu nevű programmal működik. Ehhez viszont ROOT jog kell, illetve egy tuningra alkalmas kernel. Ha ésszel használod, akkor nem okoz galibát -> a garancia viszont már akkor érvényét veszti, amikor rootolsz...[bár erre is van megoldás]

[ Szerkesztve ]

...

(#454) fire1989


fire1989
csendes tag

Hali!
Vettem a Djuice-nál számlás 20-as csomagban egy wildfire-t.100-as netet választottam hozzá.Van valaki hozzám hasonló?Mennyire használjam a netet?Meg hol bírom megnézni az adatforgalmamat,hogy esetleg ellenőrizni tudjam,hogy mennyit használtam a havi 100 megából?Hol tudom megnézni,hogy összesen mennyit telefonáltam eddig??? Előre is köszi a választ.

(#455) mrbig25 válasza fire1989 (#454) üzenetére


mrbig25
őstag

Hy!

NetCounter nevezetű programmal tudod ellenőrizni az internetes forgalmad. Egyszerű, mint egy faék, viszont a célnak tökéletesen megfelel és külön számolja a Wi-Fi-s és mobilnetes forgalmat.

...

(#456) fire1989 válasza mrbig25 (#455) üzenetére


fire1989
csendes tag

A kimenő hívásokat hol tudom megnézni???

(#457) fire1989


fire1989
csendes tag

Úgy értem hol tudom megnézni,hogy összesen hány perc kimenő hívásom volt

(#458) mrbig25 válasza fire1989 (#457) üzenetére


mrbig25
őstag

Nem gyári ROM-ot használok és már nem igazán emlékszem, hogy pontosan merre van ez az opció. [ha van egyáltalán] Mindenesetre a híváslista környékén kezdeném keresni...

Viszont van egy Traffic Counter Extended nevű progi. Ezzel kiválthatod az általam fentebb linkelt progit, mert ez számolja a netes adatforgalmat és a hívások időtartamát is.

...

(#459) engusz


engusz
veterán

A Wildfire 2.2-es frissítésével még mindig nem tudok napirendre térni a Live Wallpaper és a JIT hiánya miatt. :U Amúgy gyorsabb, bár egy idő után elmosódik az előny.

Ellenben néha újra szokott indulni. Két hetente egyszer eljátssza. Látszólag nincs előjele, teljesen mindegy, hogy RSS-t olvasok vagy éppen SMS-t gépelek. Az időjárás widget 2-3 naponta befagy, használhatatlanná válik. Csak az eltávolítás és újra hozzáadás segít.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#460) mrbig25 válasza engusz (#459) üzenetére


mrbig25
őstag

A JIT hiánya elfogadható, mert tudomásom szerint nem sok gyári ROM van, amiben alapértelmezettként be van kapcsolva.
A LiveWallpaper-t viszont nem tudom miért hagyták. Igaz, hogy engem különösebben nem izgat, de sokan várták és csak pofára esés lett belőle...sajnos.
Ha az XDA fórumon egy srác össze tudta hozni a HTC Sense-t a LiveWallpaper-al, akkor nem hiszem, hogy a HTC-nem sokáig tartott volna.

Az újraindulás meg a fagyogatás érdekes viszont. Én ugyebár a CyanogenMOD-ot használom. Jelenleg 730óra körül jár az uptime, viszont lassulásnak semmi nyoma, tehát tényleg stabilra és gyorsra sikerült ez a ROM. Szóval, ha egyszer rászánod Magad, akkor adj neki egy esélyt szerintem :K

...

(#461) engusz válasza mrbig25 (#460) üzenetére


engusz
veterán

Talán a garancia lejárta után frissítek. Addig semmiféleképpen se. :) Amúgy meg létezik már root 2.2-re?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#462) mrbig25 válasza engusz (#461) üzenetére


mrbig25
őstag

Még nincs, de egy pár napja találtam valami linket, ami egy Twitter-es bejegyzésre mutatott. Ott azt írta az Unrevoked csapat, hogy már rajta vannak a dolgon...

szerk: itt a link

[ Szerkesztve ]

...

(#463) engusz válasza mrbig25 (#462) üzenetére


engusz
veterán

Na, ez tényleg jó hír. Köszi az infót! :K

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#464) Karlitosz


Karlitosz
tag

Én is 2.2 gyári ROM-ot használok!
Tényleg gyorsabb mint a 2.1 de én semmi újraindulást semmi fagyást nem tapasztalok....

(#465) Kurik


Kurik
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni :)
Az ügy:
Telefonom( Wildfire ;) ) elszeretném indítani a lent linkelt dolgokat vagy world vagy html fájl elindítását szeretném.
Ha kérhetem megnézed hogy megy-e :DD
doc-ba///html-be (a html azért van tömörítve, mert kép is van benne)

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#466) mrbig25 válasza Kurik (#465) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Már nem emlékszem pontosan, de szerintem van a gyári ROM-ban a *.doc fájlok megnyitására alkalmas program, a *.html -t pedig biztos megeszi a gyári böngető is. Egy szó, mint száz, nem hiszem, hogy gondot okozna a linkelt dokumentumok megnyitása.

Ha esetleg gyárilag nincs *.doc fájlok megnyitására alkalmas programod, akkor használd ezt: Documents To Go

Más:
Ha valakit érdekel, akkor elkészült a GingerBread [Android 2.3] alapú CyanogenMOD első változata :K

...

(#467) Kurik válasza mrbig25 (#466) üzenetére


Kurik
tag

Szia!

Köszi a segítséget, de sajnos ez se jó... :(
Az a baj a gyárival is meg ezzel is hogy elindítani elindítja de csak a szöveget jeleníti meg nekem pedig a nyilak, szövegdobozok, képek vannak és ilyesmiket se a gyári se a Te általad linkelt alkalmazás se tud :B

A html formátumra pedig ott a java scriptek nem mentek...erre olvastam hogy szedjek le valami másik alkalmazást... leszedtem az opera mini-t igen kipróbáltam működött de az csak net kapcsolattal működik, nem tud sd-ről beolvasni (vagy én nem találtam :F ) és én ahol használni szeretném ott nincs net...

Köszi a segítséget! :R

ui.: Ha van még ötlet szívesen kipróbálom :C

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#468) engusz válasza mrbig25 (#466) üzenetére


engusz
veterán

Azbüdösmindenit. :Y

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#469) default.


default.
őstag

emberek, wildfire-t hol lehetne kipróbálni?
telenor üzletben engedik?
vagy másik szolgáltatónál?

előre is kösz.

(#470) Kurik válasza default. (#469) üzenetére


Kurik
tag

bármelyik gsm bolt (használt telósba) én is ott próbáltam ki :)
és utána vettem egyet :C

[ Szerkesztve ]

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#471) mrbig25 válasza engusz (#468) üzenetére


mrbig25
őstag

Kedd óta használom. Talán egy fokkal még gyorsabb, mint a 2.2-re épülő CyanogenMOD. Eddig nem volt fagyás, minden működik normálisan...egy picit szebb, egy picit jobb, szóval teljesen elégedett vagyok.
Itt egy Linpack eredmény, ha esetleg valakit ez érdekel:
JIT on - CPU@691Mhz

Ugyanez 2.2-es CyanogenMOD-al 4.1-4.2 körül volt.

...

(#472) engusz válasza mrbig25 (#471) üzenetére


engusz
veterán

Ha lejár a gari, első dolgom lesz kipróbálni egy főzött ROM-ot. Előtte biztosan nem, mert már egy HTC-vel majdnem volt szívás a szoftveres buhera miatt, mikor szervizbe került.

Szerk.: amúgy működik rajta minden? Minden egyes funkció? Elég gyorsan megcsinálták a srácok.

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#474) mrbig25 válasza engusz (#472) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

A tegnapi verziótól már minden működik normálisan. GPS, WiFi, mobilnet is [bár az APN-t kézzel kell beállítani egyelőre]. A kamera szoftver még nem az igazi, de ez igazából driver probléma, mert a Sense-s ROM-ok kivételével az összes ROM-nak vannak kamerás gondjai - gyakori FC, rossz képminőség stb...
Számomra is meglepetés volt, mert december 15-én volt az utolsó frissítése a GingerBread-es topiknak, aztán nemrég előhúzták a cilinderből a szinte 100%-os változatot, szóval volt meglepődés rendesen.
Frankón működnek a LiveWallpaper-ek is, de sajnos JIT-el és 710MHz-re húzott procival is be-beakadnak néha, szóval elképzelhető, hogy a HTC egyszerűen a gyenge hardver miatt hagyja ki ezt az opciót a gyári ROM-ból.

...

(#475) Ap3x89


Ap3x89
aktív tag

Üdv! Le tudnátok írni nemen, hogy hol lehet beállítani hogy a nevjegyzekben a vezetek nevek legyenek elől ne pedig a keresztnevek? Előre is köszi!

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#476) D-Phrag


D-Phrag
senior tag

A rádiónál miért nem veszi és írja ki megfelelően az RDS infókat? Egy pillanatnyi töredék jelenik meg és nem frissül, bármelyik állomást nézve. Tapasztalat?

(#477) Kurik válasza D-Phrag (#476) üzenetére


Kurik
tag

Ugyan ez. :)

passzolom a kérdést... :F

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#478) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Hello

Nagy bajban vagyok. Sikeresen leformáztam a memorikártyát és rajta voltak a driverek meg a manualok. Valaki esetleg az alap memoriakártya tartalmát összetömörítve feltudná nekem tölteni valahova? Esetleg valahonnan letudnám szedni? Hallotam ,hogy már kijött a 2.2-es frisítés is azt honnan tudnám leszedni rá? Muszáj mindenfélekép a mobil hálózatot vagy WiFi-t használni?

Bocsi a kérésért..

(#479) mrbig25 válasza theboobaq (#478) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Használati utasítást innen tudsz szerezni.
Driverek alatt pontosan mire gondolsz? :U
Froyo telepítéséhez nem feltétlen kell nethasználat.
ITT található a gyári Froyo-ROM. Letöltve és elindítva csak követni kell a képernyőn megjelenő utasításokat. [saját magam még nem próbáltam, de sok helyen ezzel állítják vissza a gyári állapotot, szóval nem hinném, hogy gond lenne vele]

...

(#480) haverzozi


haverzozi
csendes tag

Üdv mindenkinek,itt az 1.hosszászólásom :)
Sok kérdés fogalmazódott meg bennem, de ezekre visszaolvasással választ kaptam, viszont nehéz a döntés még mindig.
Sajna sok teszt lehúzta a kijelző meg proci miatt, de minden csak viszonyítás kérdése, nem lehet minden telóba amoledet tenni és 40rugóért árulni :)) Személy szerint 176x220as kijelzős SE-ről jövök...ahhoz meg gondolom állat :DD

Szoval ha jól olvastam nincs magyar nyelv? Lesz?
Talán kibirom így is, az élvezeten nem változtat, de azért jobb lenne. Szoval tanakodásom oka még hogy HTC, érdemes beruházni rá,szal birni fogja, nem kell vele szervizbe szaladgálni,nem fog a zsebemtől elkopni a masina? :) ha kicsit blődségeket írok bocs de jó tudni mielőtt beruháznék.

És a másik hogy a teszteket amiket olvastam még 2.1esek voltak, 2.2vel mi lett benne jobb?
Normál juzer vagyok, akinek fontos a jó wifi és net,térképek-gps, widgetes cuccok,meg 1-2 fotó,de arra is van más:fényképezőgép!

(#481) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,

Vettem ajándékba az asszonykámnak egy htc wildfire készüléket, de a boltos agyuntussal történt megbeszélésünk ellenére nem magyar a teló :(
A kérdésem az, hogy lehet rá valahogy magyar nyelvet varázsolni rá (2.1 szoft van rajta)?

Válaszotokat előre is köszönöm.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#482) mrbig25 válasza haverzozi (#480) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Ez a kijelző téma -szerintem- egy kicsit fel van fújva. Normál, mindennapos használat mellett egyáltalán nem zavaró. Természetesen bele lehet kötni, ha nagyon szőrszálhasogató az ember, de véleményem szerint teljesen jól használható. Ugyanez vonatkozik a procira is. Nem egy mai gyerek, de amíg nem játszol über-brutál játékokkal addig tökéletesen teszi a dolgát.
Mivel HTC-ről van szó, ezért a minőséggel nem hiszem, hogy gondod lesz. Én szeptember óta használom kijelzővédő fólia,-és tok nélkül és egyetlen karc és kopásnyom sincs rajta, olyan mintha új lenne.
WiFi-vel és a nettel nincs gond, widget-ekkel Dunát lehet rekeszteni, alkalmi fényképezésre megfelel, de ahogy Te is írtad, ha valaki fényképezni akar, akkor inkább fényképezővel próbálkozzon. GPS is frankó, de ehhez érdemes egy jó naviprogramot [pl.: sygic mobile maps 10 - kb. 8k az ára, frissíthető, teljes Európa térkép, ehhez a képernyő mérethez tökéletesen elegendő] beszerezni, mert a GoogleMaps netforgalmat generál...

Neked és jacis kollégának is szól:
Magyar nyelv nincs. Se a 2.1-ben, sem a 2.2-ben. Főzött Rom-ok esetében van magyar nyelvi lehetőség, de ez csak a magyar lokalizációval is rendelkező programokat jeleníti meg magyarul, tehát maga a készülék rendszere továbbra is angol marad.

...

(#483) jacis válasza mrbig25 (#482) üzenetére


jacis
nagyúr

A 2.2-es magyar nyelv hiánya csak a wildfire-re vonatkozik ugye? Ezt úgy értetted?
Nekem a HD-m magyar és 2.2 van rajta.

De ha jól értem akkor wildfire-ben nincs is magyar egyáltalán? :(
Akkor barátosném jól ráfázott.........

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#484) mrbig25 válasza jacis (#483) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen, igen, csak a Wildfire-re értettem jelen esetben.
A HTC-nél csak azok a készülékek kapnak magyar lokalizációt, amelyek már gyárilag 2.2-es rendszerrel jönnek. Ezért van a Te Desire HD készülékeden is magyar nyelv.

Azok a készülékek, amelyek 2.1-el jöttek [vagy régebbivel] és csak frissítésképpen kapták meg a 2.2-őt, azokhoz nem jár magyar nyelv...sajnos.

...

(#485) Kurik válasza jacis (#483) üzenetére


Kurik
tag

Cseréld el vele a telódat :U

(csak vicc)

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#486) jacis válasza Kurik (#485) üzenetére


jacis
nagyúr

Nekem amúgy tetszik a kisteló, de a kijelzője egy moslék :(
A HD-m kijelzője egy álom mellette. (persze az áruk sem egy kategória)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#487) jacis válasza mrbig25 (#484) üzenetére


jacis
nagyúr

Értem.

Akkor a wildfire készülék kilőve és kereshetek mást.....
Van most amúgy olyan kisteló ami androidos és hasonló tudással és mérettel rendelkezik mint a wild?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#488) jacis válasza mrbig25 (#484) üzenetére


jacis
nagyúr

Most hívott fel a srác. Azt monda, hogy küldik a futárt és tesznek rá nekem magyar menüt.
Mondtam neki, hogy elméletileg nincs rá magyar menü. Azt mondta, hogy meg lehet oldani. Kiváncsi leszek, hogy milyen módon.
Ha valami kokány vacak ROM-ot rádobnak amivel az általad melített módon a telefon bizonyos részei lesznek csak magyarok akkor visszaküldöm a pics@ba nekik és követelem a pénzem.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#489) mrbig25 válasza jacis (#488) üzenetére


mrbig25
őstag

Hát én elég sokat olvasgatom a külföldi fórumokat és ismerem szinte az összes főzött ROM-ot, de olyannal még nem találkoztam, ami teljesen magyar lenne.
De az is lehet, hogy én tévedek :U
Ha megkapod a telót, akkor mindenképp írj már egyet ide, hogy normálisan magyar-e vagy sem!

Egyébként hasonló áron vagy olcsóbban én most az LG Optimus One P500-at venném.

[ Szerkesztve ]

...

(#490) jacis válasza mrbig25 (#489) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is kiváncsi leszek rá.
Ha valami fika megoldás lesz tuti, hogy visszkérem a pénzt.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#491) default.


default.
őstag

Srácok, ha nincs mobilinternet előfizetés és hasonlók, akkor az időjárás kijelzéssel mi történik? el lehet tüntetni valahogy?

másik kérdésem, (elég jelentéktelen, de érdekel) hogy van olyan téma a telefonra, amiben a billentyűzár nem le-föl működik, hanem oldalirányba, vagy máshogyan?

köszi+

(#492) Kurik válasza default. (#491) üzenetére


Kurik
tag

Hosszan megnyomod amit elakarsz tüntetni és a remove-ra húzod (erre gondoltál? :U )

A másik kérdésre sajnos nem tudok válaszolni :(

Ha tévedek, ki lehet javítani :)

(#493) #34784256 válasza mrbig25 (#484) üzenetére


#34784256
törölt tag

Tegnap vettem egy HTC WF-et, Android 2.2.1-es oprendszerrel és ezen sincs magyar nyelv.

(#494) mrbig25 válasza #34784256 (#493) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen, mert alapból 2.1-es rendszerrel jött a Wildfire.
Attól, hogy most már van hozzá 2.2, az nem jelenti azt, hogy a magyar nyelvet is megcsinálják a régebbi modellekhez. Tehát hiába jön most már 2.2-vel [egyébként elképzelhető, hogy csak a bolt frissítette rajta a szoftvert és nem gyárilag 2.2-es...] attól még magyar nyelv nem lesz...sajnos :(

[ Szerkesztve ]

...

(#495) #34784256 válasza mrbig25 (#494) üzenetére


#34784256
törölt tag

Értem, de ez eléggé értelmetlen (nekem), mert ha jól tudom akkor elég szigorú és kötött specifikációja van az Androidnak, szóval ha már egy adott készülékhez megvan a magyarítás akkor az 95%-ban a többi androidoshoz is jó lenne. Nem?

(#496) mrbig25 válasza #34784256 (#495) üzenetére


mrbig25
őstag

Pontosat és biztosat nem tudok mondani, de szerintem se tartana sokáig egy HTC szintű vállalatnak egy magyar lokalizációt összedobni a régebbi modellekhez.
De valószínűleg mi -Wildfire felhasználók- már magyar lokalizáció nélkül maradunk...

...

(#497) default. válasza Kurik (#492) üzenetére


default.
őstag

köszi.
a másik kérdésre valaki tudja a választ?

"másik kérdésem, (elég jelentéktelen, de érdekel) hogy van olyan téma a telefonra, amiben a billentyűzár nem le-föl működik, hanem oldalirányba, vagy máshogyan?"

:R

(#498) mrbig25 válasza default. (#497) üzenetére


mrbig25
őstag

Gyári ROM-nál alapból nincs ilyen lehetőség.
Esetleg próbálkozz a WidgetLocker Lockscreen -el, ebben azt hiszem be lehet állítani, hogy másféle legyen.

...

(#499) default. válasza mrbig25 (#498) üzenetére


default.
őstag

köszi.
még nincs meg a teló, csak gyűjtöm az infókat :)

ez a widget locker egy program? tehát ezt bármelyik ROM-ra fel lehet telepíteni?

(#500) mrbig25 válasza default. (#499) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen, ez csak egy sima program, amit minden ROM-ra feltelepíthetsz, bár most nézem, hogy fizetős... :( ergo Magyarországról -hivatalosan- nem elérhető.

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.