Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Thuglife


Thuglife
senior tag

Nem tudom, hogy egyedi jelenség-e vagy bug de nekem sms íráskor fektetett helyzetben az esetek 70%-ban nem működik a "backspace" billentyű! Elég idegesítő néha :((

(#252) mrbig25 válasza Thuglife (#251) üzenetére


mrbig25
őstag

Nálam mindenhol, minden helyzetben működik a backspace és minden más is.
Szóval én valami egyedi hibára gyanakodnék.
Esetleg kipróbálhatnád, hogy más SMS író programokkal is fennáll-e ez a jelenség. (PL.: Handcent SMS vagy ChompSMS)
Jobb esetben valami szoftveres bug, rosszabb esetben az érintőpanel hibája.

Második nekifutásra pedig frissítheted a készülék szoftverét. Alapból 1.14...build van rajta, amit lehet frissíteni 1.25-re.
Nekem frissítés után sokkal gyorsabb lett a rendszer betöltési ideje, mert alapból 10perc :Y volt, mire a HTC Sense betöltött...

[ Szerkesztve ]

...

(#253) engusz válasza Thuglife (#251) üzenetére


engusz
veterán

Nálam is néha jelentkezik ez a hiba. Nem tudom, hogy mitől jön elő, de tényleg ritka. Azt megfigyeltem, hogy rendszerint akkor bugzik, amikor a bevitt szövegbe utólag kattintok és akarnék backspacelni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#254) Thuglife válasza mrbig25 (#252) üzenetére


Thuglife
senior tag

1.25 van rajta... de már kezdem megszokni az álló qwerty-t mert ott nincs ezzel probléma... Bár lehet megnézek egy sms író progit!

(#255) engusz


engusz
veterán

A Brando oldaláról rendeltem 15 dollárért autós tartót. A mai nappal érkezett meg. Nem mondom, hogy egy óriási csodáról van szó (érződik rajta az olcsó műanyag), de igencsak stabilan tartja a készüléket. Tetszenek az ilyen megoldású kiegészítők.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#256) Paul14


Paul14
tag

Sziasztok!

Nem tudjátok hogy vodánál lehet-e kapni feketét vagy fehéret? A fekete nagyon bejön bár még a mokkát sem láttam élőbe.

(#257) pier1 válasza Paul14 (#256) üzenetére


pier1
csendes tag

Szia! A vodánál sajna csak mokka van. Most rendeltem tőlük egyet, és nincs más színben, azt mondták.

(#258) gadeak


gadeak
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen videó formátumokat tud lejátszani a készülék? És például hogyan tudok filmet lejátszani? Felteszem az SD kártyára, de sehol sem találom a készüléken. Milyen alkalmazással lehetne lejátszani?

Köszi!

(#259) Thuglife válasza gadeak (#258) üzenetére


Thuglife
senior tag

Én az arcMedia-t töltöttem le hozzá androidmarket-ről, az mkv-t és avi-t is lejátszik! Jó kis progi..

(#260) gadeak


gadeak
csendes tag

Megint én. Új készülék ügye, és arra figyeltem fel, hogy a headset-tel való kapcsolatot néha elveszti a telefon zene/rádió hallgatás közben. Konkrétan ha forgatom benne a jack-et, akkor néha szétkapcsol. Megijedtem először, hogy a telefon hibás, de más fülhallgatót bedugva, akárhogy forgatom, folyamatosan szól a zene. Tapasztalt már valaki ilyet? Szálszakadásra is gondoltam, de akkor a telefon nem vesztené el, csak egyszerűen hang nem jönne ki belőle. Lehet, hogy vissza kéne vinni.

(#261) net84


net84
őstag

Tudja valaki, hogy mibe kerül egy kijelző a Wildfire-ba?

Read only...

(#262) Karlitosz


Karlitosz
tag

Sziasztok!
3 napja vagyok tulaja egy ilyen HTC Wildfire Mokkának!
Én nagy Nokiás voltam de egyszerűen most nem tartják a lépést ezért esett a választás a HTC-re!
Gyakorlati Tapasztalatok:
-Kijelző kicsi felbontása csak netezéskor zavaró!
-Fényképezőtől többet vártam csak jól cseng az 5mp de a régi 5310nikiám szebb képet csinál!
-Legidegesítőbb alsó vezérlő gomb a kereső!!!! Szerintem életem során kb 3 alkalommal fogom használni minek tették oda????? Ahogy fogom a telót állandóan megnyomódik! Semmi értelme nincs! Ha annyira akartak oda egy vezérlőgombot tehették volna a telfonkönyvet, némítás, vagy akármit ami értelmesebb!

Problémám: Nekiestem mint egy barom, amikor kibontottam és a telefonkönyvet, ahelyett ahogy a fehl.kézikönyvében van, hogy bluetoothon áthúztam volna a Nokiámról, elkeztem átmásolni a telóról a simre és sim bele a HTC-be és onnan fel a HTC-re! Na és a gond!
Mivel simre raktam a telókönyvet ugye letördelte a hosszú neveket, mondom majd PC segítségével pikk-pakk orvosolom a dolgot! Igen ám felnyomtam a HTC Syncket a Win7es Pcmre és mire meglátta a telefon fél nap ment el mire a sugóban láttam, hogy be kell pipálni valami USB opciót!

Na nagynehezen látja a Sync progi a telót! De NEM LÁTJA A TELEFONKÖNYVET!!!! SZÜRKE A "PEOPLE" MEZŐ !!!! Nem tudom a PC-n mahinánli a telefönkönyvet ez elég gáz!!!
Aki tud valamit plííííííííííííz help!!!!
Nagyon megköszönném!!!!

[ Szerkesztve ]

(#263) net84 válasza net84 (#261) üzenetére


net84
őstag

közben van már infóm a kijelzőre: a voda 50-52k + munkadíj ellenében cseréli az LCD-t. Ha valakinek sikerült összetörnie a tuchscreen-t is (ez az LCD panel elött van, ez igazából az üveg is a telefonon) annak még ~50$ + ÁFA + forintosítás + árrések + munkadíjat kell fizetnie érte...

Read only...

(#264) jorgi22 válasza net84 (#263) üzenetére


jorgi22
tag

Ez most komoly?? Annyiért már egy új telefont is lehet venni..
Kisebb gsm boltban nem kértél ajánlatot a javításra??

(#265) engusz válasza net84 (#263) üzenetére


engusz
veterán

És az E-Care?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#266) Paul14


Paul14
tag

Sziasztok!

2.2-es Android érkezéséről tudni már valamit?

(#267) engusz válasza Paul14 (#266) üzenetére


engusz
veterán

Először Q3-ról szóltak a hírek, de az nem jött be. Q4-ben bízik mindenki.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#268) iqunuqu


iqunuqu
csendes tag

Sziasztok.
2 napja használok HTC wildfire telefont, nagyon meg vagyok vele elégedve:)
A kijelző szerintem se gáz annyira, meglehet szokni, a telefon nem akad, elég gyorsan teszi a dolgát.
2 programot töltöttem rá Market ről, ezeket tudom javasolni mindenkinek.
3G watchdog (számolja a 3G adat forgalmat, jól jön ha nem akarja az ember túl lépni a keretet:)
AudioManager ( a különféle csengő hangokat , hangjelzéseket lehet állítani vele)
Ha valaki tudna dobni egy linket ahol többet lehet megtudni az android rendszer rootolásáról azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#269) csokimikulas


csokimikulas
tag

Az utóbbi 2-3 napban drasztikuson gyorsan merül az aksim. Fogalmam sincs mi lehet az oka. A legutóbbi programok amiket telepítettem a OnePunch nevű jegyzetfüzet program, a TaskKiller és ennyi. Nem hiszem, hogy ezek miatt van, hiszen a TaskKillerrel napona 1x-2x kilövöm a háttérben futó programokat. Elvileg a szinkronizálások is ki vannak kapcsolva, csak a gmail-el szinkronizál, mégis azt vettem észre, hogy az utóbbi napokban syncel a facebookkal is, mert a telefonkönyvemben frissültek az állapotok meg a képek... Volt vkinek hasonló tapasztalata? Ötletek, hogy mi lehet a gond? :S

(#270) engusz válasza csokimikulas (#269) üzenetére


engusz
veterán

A task killer alkalmazások néha tudnak furcsaságot csinálni. Vannak olyan esetek, amikor többet ártanak, mint használnak. A GMail push mail funkció elég sokat eszik, de az online jelenlétnek ára van. :) A beállításokban egész jól testre lehet szabni a frissülő szolgáltatásokat. Pl. időjárás, Facebook, Twitter, bármi. Ott mindenképp néz körül. Google Latitude?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#271) mrbig25 válasza iqunuqu (#268) üzenetére


mrbig25
őstag

Hali!

Wildfire-hez tudomásom szerint jelenleg csak egyféle rootolási lehetőség van; az Unrevoked.
ITT egy leírás hozzá. Viszont Win7-en sok embernek nem működik megfelelően [megáll a telefon keresése közben].
Ha Neked sem működne, akkor ezzel próbálkozz. Nekem ez a módszer vált be.
Ha nem tudsz angolul, és nem vagy tisztába a dolgokkal, akkor inkább ne kezdj bele.

[ Szerkesztve ]

...

(#272) iqunuqu


iqunuqu
csendes tag

Üdv. Valaki tudna segíteni, Htc Wildfire telefonon hogy lehet nevekhez rendelni saját mp3 csengőhangot? a neveknél csak a gyáriak jelennek meg, az SD kártyán lévő "ringtones"mappába bemásoltam a saját csengőhangjaimat de azok nem jelennek meg a listában.Másik dolog meg az lenne hogy hol lehet megnézni mennyi szabad hely van még a telefon memóriában, azt se találom sehol.
Előre is kösz a segítséget.

(#273) csokimikulas válasza engusz (#270) üzenetére


csokimikulas
tag

Előtte is be volt kapcsolva a gmail sync, és akkor nem okozott ilyet.:( Ráadásul 3 óránkénti frissítésre van állítva. Belenéztem a frissítő szolgáltatások menübe, és ott sincs bekapcsolva a facebook. Google Latitude-t nem használok, ha ez volt a kérdés.:) Sőt, azt se tudom mire jó tulajdonképpen. De eszméletlenül fogy az akkumulátor, úgyhogy lehet hogy a TaskKiller-t fogom először kiiktatni...

(#274) engusz válasza csokimikulas (#273) üzenetére


engusz
veterán

Akkor tényleg a task killert próbáld meg nélkülözni. Ha utána sem jó, akkor nincs nagyon ötletem. (Nálam amúgy drasztikusan javult az akkumulátor kapacitása, miután 2-3 este folyamatosan töltőn volt.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#275) csokimikulas válasza engusz (#270) üzenetére


csokimikulas
tag

Most jöttem rá, hogy kb. olyan, mintha elvesztek volna a beállításaim maguktól. Az óra is átváltott 12 órás megjelenítésre pár napja és nem értettem miért. De most látom az összefüggéseket, egy csomó beállításom elveszett. Ezt okozhatja a backup is? Mert azt is csináltam nemrég. Az rendszer smsjelzője is visszakapcsolt, pedig nem is azt használtam. Az email is bekapcsolódott, pedig a gmail programját használtam, nem a beépítettet. Hát ez vicces.

(#276) engusz válasza csokimikulas (#275) üzenetére


engusz
veterán

Nem tudom, hogy mitől lehet, elképzelhető, hogy a backup miatt. Én hasonlót tapasztaltam, mikor a HTC féle időjárás frissítő hülyült meg. Az application listában töröltem a cache fájljait (ugye erre külön gomb van), erre az egész HTC felület beállításai elvesztek. Widgetestül, mindenestül. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#277) csokimikulas válasza engusz (#276) üzenetére


csokimikulas
tag

Ez jól hangzik. :) Azért ennek a rengeteg funkciónak hátrányai is vannak. Cifraságokat tudnak csinálni úgy, hogy mire észreveszed, már fogalmad se lesz, hogy melyik tevékenység okozhatta.

(#278) csokimikulas válasza engusz (#276) üzenetére


csokimikulas
tag

De amúgy a leginkább ez a szinkronizálásos dolog idegesít. Eleve ott elrontottam, hogy amikor megvettem a telefont, fogalmam se volt róla hogy működik és addig amíg babráltam, az szépen szinkronizált nekem a gmail-es és a facebookos fiókommal. Azóta nem tudom kiírta a felesleges infókat a telefonkönyvből, pedig nekem megfelelne a régi jól bevált telefonszám+esetleg kép kompó, de ez a sok szar... És nem találtam még mindig egyetlen olyan programot se, amivel ki tudnám törölni. Az egyik meghagyja a felét és fogalmam sincs melyiket töröltem már, a másik meg nem tesz nekem különbséget a simkártyán tárolt és a telóban lévő adatok között és véletlenül töröltem egy csomó simeset. Ilyet tud esetleg valaki?
Engusz neked pedig köszi. :)

(#279) mrbig25 válasza iqunuqu (#272) üzenetére


mrbig25
őstag

A "ringtones" mappát nagy betűvel kell írni, mert érzékeny a kis,-és nagybetűkre. Tehát ha "Ringtones" mappát fogsz írni, akkor jó lesz.
Memóriakérdés: Settings -> SD & Phone Storage -> és itt írja az Internal Memory-t

...

(#280) net84 válasza jorgi22 (#264) üzenetére


net84
őstag

Igen, komoly. Lassan nekem is jön a 2. Wildfire :(
Végigkérdeztem mindent. A legpontosabb árat a Vodafone adta. A márka és szolgáltató független boltok vagy nem is foglalkoznak vele, vagy jelenleg nem tudják beszerezni. Egy helyről kaptam annyi infót vissza, hogy ~1 hónap múlva érkezik és akkor tudnak nekem hozni egy LCD-t.

engusz - "És az E-Care?"- micsoda?

A vicc, hogy a telefonon külsőre semmi nem látszik, leszámítva jack aljzatnál egy 1mm széles 3mm hosszú kopásnyomot. A telefon koppant, feltételezem ezen a pontján. Aznap ment rendesen, telefonáltam, frissítettem. Másnap reggel fogadott egy fekete pixelekből álló tojás alakú keret. Ezen belül pedig "mászkálnak" a fekete pixelek. Hol szinte semmi nem látszik ezek a részen, néha pedig egy fekete pixel sincs ezen a területen. A tojás alakú pixeles keret viszont mindig állandó és egyes helyeken elkezdett vízszintes csíkokká formálódni. A touchscreen sértetlen és megy tökéletesen.

Egyelőre ez így marad, lecserélem az egész telefont. Aztán ha emberi áron lesz kijelző, akkor kicserélem.

Ezt beleszámítva is strapabíró a cucc. Az első két esés még meg sem látszódott rajt. A korábbi telefonjaim viszont az első esés után vagy félhalottá váltak vagy egy-két elem (kihangosítás, mikrofon, billentyűzet, burkolat) működésképtelen lett.

Read only...

(#281) engusz válasza net84 (#280) üzenetére


engusz
veterán

Az E-Care magyarországon a hivatalos HTC szerviz: [link]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#282) net84 válasza engusz (#281) üzenetére


net84
őstag

Na őket nem találtam...
Annyira most már nem töröm magam. Sokat nem tudnék rajt spórolni, max. a Voda árrését. Várok ennek javításával 1-2 hónapot, amikor már elérhető kereskedőknél is a kijelző, illetve ebay és társain talán felbukkan pár darab.

Read only...

(#283) engusz válasza net84 (#282) üzenetére


engusz
veterán

Egy próbát mindenképpen megér. A Vodafone is tuti náluk szervizelteti a HTC készülékeket (volt már szerencsém egy korábbi típussal hozzájuk fordulni). Rendes brigád, gyorsan dolgoznak, ha van alkatrészük raktáron.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#284) iqunuqu


iqunuqu
csendes tag

Üdv mindenkinek.
HTC Wildfre telohoz keresnék valami normális headset-et, és egy tokot, a gyári füles szerintem elég fapados, vezérelhető legyen a zenelejátszó, hangerő szabájzó is legyen, valami komolyabb darab érdekelne, akinek van valami tipp-e azt megköszönném.

(#285) Karlitosz válasza iqunuqu (#284) üzenetére


Karlitosz
tag

Tokot az ebayn találsz dögilvel......
Én is onnan vettem csak még nem jött meg....
Vettem telefontokot és övrefűzhető tokot is, mind2 (mű)bőr

(#286) Nutszeru


Nutszeru
csendes tag

Hi!
Nálunk a cégnél hármat vettünk, az egyik még bontatlan, pedig már vagy három hete megjött...
A sajátomat tegnap rootoltam, és persze fel is került rá a WildPuzzleROM. Bőven érezhető a sebességnövekedés rajta, hétvégén az OC-t is kipróbálom.

u.i.:2 hibajelenség volt: 1.) ha első induláskor nem lőttem be a google fiókot, később nem engedte beállítani (semmi sem történik ha a setupban odaböktem) 2.) Nem megy az alapérttelmezett órawidget alatt a lokalizáció->eltávolít újra berak, kézi városbeállítás.

(#287) RÁK_


RÁK_
tag

Skypeot nem lehet valahogy ráhekkelni? :F

(#288) engusz válasza RÁK_ (#287) üzenetére


engusz
veterán

Már egy ideje. A Skype oldalán is elérhetővé vált, de biztos vagyok benne, hogy bármelyik app market előadja, ha rákeresel.

Extra lustaság. :(((

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#289) engusz válasza Nutszeru (#286) üzenetére


engusz
veterán

Az OC-ról mindenképpen írj, mert valamiért nagyon bizgerálja a fantáziám! :-) Szerinted a 2.2-es rendszer vagy az egyéb tweakek miatt gyorsabb az új ROM-mal?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#290) RÁK_ válasza engusz (#288) üzenetére


RÁK_
tag

Hát a teló most Németországban van, majd jövő hét végén megyek ki és megnézem van e marketen. 2 hete még nem volt elérhető Wildfire-re a Skype a felbontás miatt, szal csak nimbuzzt tudtam rátenni, de az nem 100-as skypenál. Tudsz esetleg egy linket adni? Elég sokat kerestem a témában és nem találtam wildfire-re. Nekem Desire van, azon vígan megy, marketban is fent van.

(#291) engusz válasza RÁK_ (#290) üzenetére


engusz
veterán

Alapból tényleg nem engedi telepíteni, de AppBrain segítségével felmászik:

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#292) RÁK_ válasza engusz (#291) üzenetére


RÁK_
tag

Kipróbálom majd, köszi!

(#293) engusz válasza RÁK_ (#292) üzenetére


engusz
veterán

Gyakorlatilag nem fut annyira jól, sokszor dobja el az agyát és indul újra. Erősen béta szagú és/vagy nem annyira támogatott a Wildfire.

Egy október 21-ei bejegyzésben tette szóvá az egyik Skype staff tag, hogy dolgoznak a kompatibilitáson. Hamarosan érkezik a frissített verzió.

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#294) gadeak


gadeak
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy ha az AppBrain Marketről akarok letölteni akkor szinte mindig, és néhány esetben az Android Marketes letöltésnél is előfordul, hogy nem tölti le az alkalmazást, és azt írja, hogy "Download unsuccessful". Erre van valakinek valami megoldása? Samsung Galaxy S-re találtam már megoldást, de az Wildfire esetén nem vált be...

(#295) jorgi22 válasza gadeak (#294) üzenetére


jorgi22
tag

Nekem ilyet olyankor szokott csinálni, ha egyszerre elindítok 4-5 letöltést. Ha egyesével indítom őket akkor általában minden ok!

(#296) jorgi22 válasza gadeak (#294) üzenetére


jorgi22
tag

dupla..

[ Szerkesztve ]

(#297) Agony válasza Nutszeru (#286) üzenetére


Agony
aktív tag

Feldobtam én is a Wildpuzzle ROM-ot. Eddig nagyon tetszik, bár azt szomorúan vettem észre hogy Live Wallpaper is sincs Sense alatt, csak ha külön telepiteném a LauncherPRO-t.
OC-s Kernelt tettem fel, elvileg 768Mhz lenne a vége, én 651Mhz-re tettem, nem feltétlen szeretném kinyirni a telefont. :)
Ami viszont felettébb tréfás hogy ebben a custom rom-ban elég sok magyar felirat van mondhatni több mint angol, mig a gyári voda full angol.

Nutszeru, a Sense-s Óra+Időjárás Widgetnél te meg tudtad oldani valahogy hogy mutassa az időjárást? Nálam minden áron az 1-es időjárást akarja mutatni ami ugyebár nem működik, és hiába töröltem a többit és adtam hozza egy sajátot, azaz 1-es akkor is ott marad.

Start with a whisper, end with a scream!

(#298) RÁK_ válasza engusz (#293) üzenetére


RÁK_
tag

Na, az jó lesz! :) Köszi az infót!

(#299) RÁK_ válasza gadeak (#294) üzenetére


RÁK_
tag

Nekem pont ma jött elő ez a probléma Desire-ön. Nem tölt le semmit Marketről, egyesével sem. Teló újra lett indítva, wifivel is újracsatlakoztam, valahol olvastam, hogy airplane mód be-ki, de semmi nem segít. Resetelni nem akarom. Neked Samsungon mi volt a megoldás?

(#300) Agony válasza Agony (#297) üzenetére


Agony
aktív tag

Nekem is csinálja ezt a Marketes vacakolást a Wildfire-n, de barátnőm Optimusa is ugyanezt produlkálja, pedig az 1.6-os.

A Sense-s időjárás+óra widgetet úgy lehet helyrehozni hogy letörlitek az asztalról, aztán újra kirakod és úgy adod hozzá a várost. Ha esetleg másnak is ez a gondja...

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.