Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) engusz válasza RÁK_ (#299) üzenetére


engusz
veterán

Jelenleg Market túlterhelés van, sokadjára jönnek le a cuccok. Elvileg a frissült 5 megás Maps miatt állt be a téma.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#302) gadeak válasza RÁK_ (#299) üzenetére


gadeak
csendes tag

Itt van egy leírás a Galaxy-ra hasonló probléma esetén (más helyen is ezt találtam):

http://blog.harder.hu/android-telefonok-market-download-unsuccessful-hibajavitasa/

Wildfire esetén megcsináltam ezt, de mint mondtam nem használt (“Google Apps”-ban nem is lehet nekem választani a "clear data” opciót).

(#303) csokimikulas


csokimikulas
tag

A múltkori aksizabálós dolog megoldódott. Valószínűleg a TaskKiller Pro okozta a problémát. Töröltem és lecseréltem az Advanced TaskKiller Pro-ra, de ettől meg kegyetlenül belassult, sőt többször beérkező hívásnál le is fagyott és újraindult a telefon magától. Úgyhogy azt hiszem a task killer programot elfelejtettem egy időre. :) Inkább használom erre a célra is az Astro-t. Ha valakinek hirtelen gyorsan merül az aksija, mindenképp próbálja ki, hogy kiiktatja a task killer programokat.

(#304) mrbig25


mrbig25
őstag

Üdv Mindenkinek!

Ma kipróbáltam egy pár customROM-ot és gondoltam megosztom a tapasztalataimat;

WildPuzzle féle 2.1-es ROM: nagyban hasonlít a gyári a 2.1-es rom-ra, viszont a változtatások listája elég hosszú. Papíron minden nagyon jól hangzik, viszont nálam eszméletlen lassú volt szegényke - lassabb, mint a gyári. Pedig, ha megfelelő sebességű lett volna, akkor valószínűleg maradok ennél és nem próbálgatok tovább...de nem így lett.

WildPuzzle féle 2.2-es ROM: szintén nagyon hasonló a gyárihoz, viszont az ismerős felszín alatt rengeteg változástatás van, ami szintén elolvasható a linken és a lényeg -> ez már a Froyo-ra épít. Ez már megfelelő sebességgel futott [standard kernelt próbáltam ki], nem voltak lassulások. Viszont a beállítás közben rájöttem [látva a sok programot és sallangot], hogy nekem valami egyszerűbb, gyorsabb cucc kéne...keresés tovább.

OpenFire féle 2.2-es ROM [v2.2] : Froyo-ra épülő, minden HTC-s sallangtól mentes ROM, egy nagyon komoly módosításon átesett kernellel [tuning, aufs, JIT, ext4 támogatás...stb]. Na mondom ez kell nekem. Telepítés hamar megvolt, első boot közben fagyás...nosza, restart. Betöltött a rendszer, konfig közben egy újabb fagyás. Harmadik-negyedik próba után meguntam. Utánaolvasva a dolognak, valószínűleg a kernel még nem 100%-os, sokan írják, hogy nem stabil és a fejlesztő srác is jelezte, hogy tud a problémáról és dolgozik rajta. Ő maga azt ajánlja, hogy aki ilyen problémával szenved, az az eggyel korábbi változatot használja.

Így jutottam el a jelenlegi ROM-omig.
OpenFire féle 2.2-es ROM [v2.1]: szintén Froyo-ra épül, viszont ebben a változatban még egy standard kernel van, ergo az esetek 99%-ban jónak kell lennie. Így is történt; a telepítés hamar megvolt, az első boot se tartott 3-5 percnél tovább - ezután egy gyors beállítgatás.
Maga a ROM egyszerű, mint egy faék. Semmi HTC féle sallang, semmi extra [és sok esetben felesleges] program, csak az alap Android-os cuccok, így mindenki maga válogathatja össze, hogy mire van szüksége.
Eddig még nem volt egy fagyás sem, minden a legnagyobb rendben. Egy kicsit személyre lett szabva [LauncherPRO az alap home képernyő helyére, saját betűtípus és "notification bar"], felkerültek a számomra szükséges programok és eddig nagyon elégedett vagyok, mert végre kaptam egy gyors és egyszerű rendszert.
Persze az éremnek van másik oldala is. Mivel hiányzik a HTC-s Sense minden eleme, ezért az alap fényképező programmal kell beérni, ami még nem az igazi...

Kérdések jöhetnek, ha tudok válaszolok :R
[ha kérhetem, akkor itt kérdezzetek ne privátban, mert így mindenki láthatja majd a választ]

[ Szerkesztve ]

...

(#305) Agony válasza mrbig25 (#304) üzenetére


Agony
aktív tag

Nekem is ez a legnagyobb gondom, bár nálam a 2.2-es Wildpuzzle fut jelenleg alap kernellel viszont SetCPU-val 651Mhz-re állitva. Takarékosabbnak tűnik mint a gyári rom volt, de ez akár betudható annak is hogy idle állapotban 130Mhz-re veszi vissza a processzor teljesitményét, és van valamiféle undervolt funkció is a romban.
Ami rossz hogy Sense-n itt se működik a Live Wallpaper, ami ugyan LauncherPRO-ban működik, de ott viszont nincsenek a Sense-s Widgetek. Láttam hogy LauncherPRO Plus-ban vannak hasonló widgetek, viszont az fizetés, és a 3$ nagyon csekély ár érte, sajnos nincs fent a marketen. :(
Mondjuk igy 650Mhz-re állitva a CPU-t, a LauncherPRO gyönyörűen fut, minden gördülékeny és akadálymentes. Remélem lesz majd valami köztes megoldás hogy LiveWallpaper is működjön, de a Senses UI is megmaradjon.

Start with a whisper, end with a scream!

(#306) Agony válasza Agony (#305) üzenetére


Agony
aktív tag

Közben sikerült megoldani a problémát... :)
Nem csak marketről lehet megvenni, PayPal-el is fizethető, kemény 599Ft. Ha nem válik be, ennyit akkor is megért.

Start with a whisper, end with a scream!

(#307) engusz válasza mrbig25 (#304) üzenetére


engusz
veterán

Az overclock kernel vagy csak root és megfelelő szoftver kérdése?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#308) engusz válasza Agony (#305) üzenetére


engusz
veterán

Találtam egy kis widgetet, ami kijelzi a CPU órajelét. Nálam (alap 2.1-es rendszer) csak 480 MHz-ig veszi vissza. Pedig aztán a fenének kell soxor annyi.

A LauncherPRO Plus az én fantáziámat is piszkálja. Tényleg nem sok érte az a 2-3 dollár.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#309) Agony válasza engusz (#308) üzenetére


Agony
aktív tag

Nálam most a legfrissebb WildPuzzle ROM van fent, ebben már alapból benne van az OC lehetőség, csak a SETCPU nevű szoftvert kell hozzá telepiteni, beállitani az órajeleket, és a telefon bootolásakor automatikusan beállitja az értékeket. Van Widget is hozzá, ez a proci idle/load órajelét teszi ki az "asztalra" valamint a hőmérsékletet. Nekem most idle állapotban 122-t ir a procira, loadra 652, a hőmérséklet pedig idle állapotban 21C.

LauncherPRO Plus gyorsabbnak tűnik mint a Sense UI, meg itt már vannak live wallpaperek, viszont a Widget felhozatal még itt a Plus-ban is elég szegényes. Nekem az egyedüli ami használhatónak tűnik a képes tárcsázó, ami a Senseben is van. Kár hogy a Sense-s widgeteket nem tudja átvenni. :(

Start with a whisper, end with a scream!

(#310) engusz válasza Agony (#309) üzenetére


engusz
veterán

Most már én is LauncherPRO Plus tulajdonos vagyok. :K

Olvastam a program egyik topikjában, hogy a Sense widgeteket azért nem tudja átvenni, mert azok nem "önálló" egységek. A HTC rendesen beleprogramoz miattuk/értük az OS-be is. Ettől függetlenül - szerintem - az olyan eszközökön, amin van Sense, működhetne.

Amúgy Live Wallpapert hogyan tudok beállítani? Kettőt már letöltöttem a Marketről, de sehol nem találok rá beállítási pontot.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#311) Agony válasza engusz (#310) üzenetére


Agony
aktív tag

Menü gomb, Wallpapers, és ott megjelenik egy Live Wallpapers menüpont ha fel vannak telepitve.

Start with a whisper, end with a scream!

(#312) engusz válasza Agony (#311) üzenetére


engusz
veterán

Sima Live Wallpapert kell telepíteni vagy vannak speciális LauncherPro változatok? Sajnos nálam nem jelenik meg, pedig volt home srcreen restart is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#313) RÁK_ válasza gadeak (#302) üzenetére


RÁK_
tag

Köszi, ki fogom próbálni!

(#314) mrbig25 válasza engusz (#307) üzenetére


mrbig25
őstag

Root mindenképpen kell hozzá, mert csak így tudsz felrakni új kernelt, illetve a SetCPU programhoz is kell root.
Tehát rootolás után már Tiéd a döntés, hogy programot akarsz használni a tuninghoz, vagy pedig egy előre beállított-tuningolt kernelt raksz fel hozzá.

UPDATE a ROM-os összefoglalóhoz:
Az OpenFire ROM-nak megjelent az új 2.2.1-es változata, amiben már új kernel van. [ennek órajele 250-528MHz között változik - tuningot a SetCPU-val lehet megoldani] Ez már stabil és alap órajelekkel is érezhetően gyorsabb, mint a Sense-s HTC rom.
Kérésre csinálok egy pár képet...

...

(#315) Agony válasza engusz (#312) üzenetére


Agony
aktív tag

Simán letöltöm a Live Wallpapert és az bekerül a LauncherPRO Wallpaper menüjébe. Nem lehet hogy megint a market kinlodik? Nálam is volt hogy unsuccessfull volt a letöltés.

Start with a whisper, end with a scream!

(#316) engusz válasza Agony (#315) üzenetére


engusz
veterán

Persze, letöltődnek, hiszen látom a programok között, és el tudom őket távolítani. De valamiért a LanucherPRO-ban nem jelennek meg. (Nincs root - ha esetleg az kellene hozzá.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#317) Agony válasza engusz (#316) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem hiszem hogy kell hozzá, barátnőmnek most frissitettem GT540-ét 2.1-re, oda is feltettem LauncherPRO Plus-t és simán mennek rajta a letöltött Live Wallpaperek, meg apám Voda 845-én is megnéztem, az is felismeri őket.

Start with a whisper, end with a scream!

(#318) engusz válasza Agony (#317) üzenetére


engusz
veterán

Oké, ez szuper, de ez egy HTC Wildfire. Ott meg alapból tiltva vagyon a LW. És akkor lehet, hogy nem csak a Sense-n keresztül, hanem OS szintű a hiány.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#319) mrbig25 válasza engusz (#318) üzenetére


mrbig25
őstag

Szerintem megpróbálhatsz egy rootolást, hátha, mert külföldi fórumon mintha olvastam volna olyat, hogy gyári ROM [rootolt] + LauncherPRO párossal működik a LiveWallpaper.
Ha mégsem lenne jó, akkor pedig egy innen letöltött rommal vissza tudod állítani teljesen gyári állapotba.

Egyébként a Voda845-ön és LG GT540-en szerintem azért ment gond nélkül a LW, mert azoknak a szoftvere AOSP-re épül [Android Open Source Project], míg a HTC elég durván belenyúl a dolgokba, hogy a saját Sense-s szoftvere jól szuperáljon és így már nem sok köze van az egyszerű-alap Android szoftverhez, ezért van az, hogy Sense mellett nem megy a LW. És elképzelhető, hogy ez a 2.2-es gyári Rom-al sem fog változni :(

[ Szerkesztve ]

...

(#320) engusz válasza mrbig25 (#319) üzenetére


engusz
veterán

Sajnos tényleg eléggé belenyúl a HTC az Android rendszerbe. Sokadik helyen olvasom, hogy ez óriási probléma, mikor valaki szoftvert fejleszt. Hiába zöld robotos mindegyik rendszer, az ilyen szintű "buherelások" miatt mégsem egységes.

Írtam a hivatalos HTC supportnak, hogy nyilatkozzanak a 2.2-es Froyo frissítésről. Megmondom őszintén, eddig féltem egy kicsit, hogy nem kapunk új rendszert, mert sehol sem volt hivatalosnak tekinthető nyilatkozat. Aztán pár napja (hete?) feltűnt a HTC Developer oldalán a Wildfire Froyo kernelének forráskódja. Woo Hoo!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#321) Agony válasza engusz (#320) üzenetére


Agony
aktív tag

2.2 előtt nekem se működött csak amióta 2.2-es ROM van fent, szóval több mint valószinű amit mondasz engusz, hogy rom szinten lőtte ki a lehetőséget a HTC.

Start with a whisper, end with a scream!

(#322) engusz válasza Agony (#321) üzenetére


engusz
veterán

Közben válaszoltak a HTC-től. Kb. nesze semmi, fogd meg jól stílusban: "Sajnáljuk, ebben a pillanatban nem áll rendelkezésre hivatalos információ, de azt ajánljuk, hogy nézz vissza később a frissítés miatt."

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#323) Agony válasza engusz (#322) üzenetére


Agony
aktív tag

LauncherPRO-hoz találtam egy nagyon jó kis appot, ami BEAUTYFUL WIDGETS néven fut, igy HTC Sense-s órá+időjárás kombinációt láthatunk LauncherPRO-ban is, amire kattintva teljes képernyős animált időjárás előrejelzés jelenik meg.
Magyar nyelven adja az időjárást, rengeteg skin tölthető le mind az órára mint az időjárásra, a widgetet töviről hegyire személyre lehet szabni a beállitásoktól, a betűtipusokig, átlátszóságit, stb... Tudja a kisebb városokat is (esetemben Kiskunhalast) nem csak nagyvárosok időjárását lehet beállitani.

Én XDA-n találtam, és innen lehet leszedni:
[link]

Igy LauncherPRO Plussal és evvel a Widgettel már egész jól reprodukálható a Sense felület, viszont LPP jóval gyorsabb(nak tűnik?!) és van Live Wallpaper lehetőség is.

Start with a whisper, end with a scream!

(#324) engusz válasza Agony (#323) üzenetére


engusz
veterán

Van LW, de csak 2.2-vel. Ha jól értettem az előző hozzászólásodból, akkor nem a gyári 2.1-es ROM-mal próbáltad.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#325) Agony válasza engusz (#324) üzenetére


Agony
aktív tag

Igen a 2.2-es Wildpuzzle van fent, de én főként az időjárás miatt ragaszkodtam a Sense-hez, evvel a Widgettel viszont már az is áthidalható és LPP nekem jóval gyorsabbnak tűnik Sense-nél. Persze lehet hogy csak én szeretném belelátni. :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#326) Brutális eb válasza Agony (#325) üzenetére


Brutális eb
addikt

Rossz az aláírásod a Q9550 nem core 2 duo hanem quad. ;)

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#327) Agony válasza Agony (#325) üzenetére


Agony
aktív tag

Érdekes dolgot vettem észre ma a telefon bootolásakor. Wildpuzzle Rommal látszik a karakteres boot folyamat, és ott van egy olyan sor az eszköz tulajdonságának felsorolásánál hogy:
DISPLAY: WVGA 320x480

Létezik hogy a kijelző is valamiféleképpen butitva van, és megfelelő rommal illetve beállitásokkal képes lehet a jóval szebb felbontásra?

Start with a whisper, end with a scream!

(#328) mrbig25 válasza Agony (#327) üzenetére


mrbig25
őstag

Nem. A kijelző felbontása fix és nem lehet állítani.

Amit láttál az csak egy boot-animáció, amit Te magad is elkészíthetsz a megfelelő eszközökkel.
Tehát nem a karakteres boot folyamatot láttad, csak egy annak tűnő boot-animációt, amit valaki csinált és valszeg elírta a dolgot, szóval ez ne tévesszen meg.

De Te magad is ellenőrizheted a dolgot:
kicsomagolod az xyrom.zip fájlt -> system/media/bootanimation.zip -> szintén kicsomagolod, megnyitod és láthatod, hogy ebben vannak az animáció közben látható képek.

...

(#329) Agony válasza mrbig25 (#328) üzenetére


Agony
aktív tag

Kár pedig már kezdtem megörülni, hogy azt is csak valamiképp szoftveresen butitották, de akkor marad a 320x240. :(

Start with a whisper, end with a scream!

(#330) Karlitosz


Karlitosz
tag

Lehet amatőr vagyok de van valami olyan lehetőség, hogy az SD kártyára telepítse a progikat!
Annyi féle-fajta progit telepítgetek, hogy lassan elfogyik a memória!
Vagy ha kártyán lenne akkor lassú lenne?

(#331) mrbig25 válasza Karlitosz (#330) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen, van rá lehetőség.
App2SD a megoldás neve, viszont rootolt készülékre van szükség. [rootolás egyszerűen]

Innen le tudod tölteni a legújabb DarkTremor féle App2SD patchet. ITT pedig egy leírás a telepítéshez.

Vagy pedig használhatsz customROM-ot, amiben alapból benne van ez a lehetőség.

...

(#332) Agony válasza mrbig25 (#331) üzenetére


Agony
aktív tag

Érdekes hir látott ma napvilágot hölgyek, urak!

[link]

Ha jól olvasom hivatalosan megerősitette a HTC hogy jön a 2.2 Legendre és Wildfirere és heteken belül elérhető lesz. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#333) engusz válasza Agony (#332) üzenetére


engusz
veterán

Nem tudom pontosan mit ír az theinquirer (csak átfutottam), de a hivatalos HTC közlemény szerint csak a Legend kap Froyo frissítést "heteken belül". Ennek ellenére nem lehetetlen, hogy mi - Wildfire tulajok - is megkapjuk az idén májusban bemutatott 2.2-es rendszert.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#334) mrbig25 válasza Agony (#332) üzenetére


mrbig25
őstag

Én is olvastam már sokféle hírt, de igazából már nem érdekel, hogy ki mit mond. Majd akkor elhiszem, ha már frissíthetem.

Egyébként nem hiszem, hogy a gyári 2.2-es Android-ot ki fogom próbálni, mert az OpenFire és a CyanogenMOD nekem bejött [főleg ez utóbbi, de sajnos még csak RC2-es...], szóval én jobban várom a végleges CyanogenMOD-ot, mint a hivatalos 2.2-őt :DDD
Aki pedig ragaszkodik a Sense-hez, az próbálja ki a Wildpuzzle ROM-ot, aztán a hivatalos 2.2 megjelenésekor eldönti, hogy kell-e neki gyári ROM vagy sem.
Ez szigorúan magánvélemény, de szerintem érdemes kipróbálni egy pár lehetőséget, mert nem biztos, hogy a gyári ROM mindenki igényét kielégíti.

[ Szerkesztve ]

...

(#335) Agony válasza mrbig25 (#334) üzenetére


Agony
aktív tag

Cyanogen miben más a Wildpuzzlehoz képest? Sense-t WP-ben se muszáj használni, sőt akár törölni is lehet, de Cyanogen-t pont az RC állapota miatt nem igazán mertem kipróbálni, nekem azért a mindennapokban nincs szükségem random fagyásokra, aztán persze lehet hogy alaptalan a félelmem, de egyenlőre Wildpuzzle jól fut...

Start with a whisper, end with a scream!

(#336) mrbig25 válasza Agony (#335) üzenetére


mrbig25
őstag

A Cyanogen egy többféle típusra portolt Android rendszer, ami az AOSP 2.2.1 -re épít [android open source project - froyo, természetesen], tehát semmi köze a HTC-s szoftverhez.
Rengeteg beállítási lehetőség a felhasználói felületre és rendszerre egyaránt. Nekem ez tűnik befutónak, de amíg RC, addig inkább az OpenFire-t használom.
Én még nem próbáltam ki a 2.2-es Wildpuzzle-t, de valószínűleg holnap [vagyis ma] megteszem.
Cyanogen-t pedig kipróbálhatod nyugodtan, 10 perc alatt megvan a ROM flash + boot, szóval nem sok idő, ha nem tetszik, akkor mehet vissza a Wildpuzzle. Egyébként nálam nem volt fagyás, csak van egy-két dolog, ami még nem tökéletes. Például csak, úgy tud hálózatra csatlakozni, ha a SIM PIN unlock-ot kikapcsolod + a Sim kontaktokkal sincs kibékülve, meg még egy pár apróság...de hát még RC ugyebár.

Egyébként ITT tájékozódhatsz egy keveset a CyanogenMOD-ról és a mögötte álló "társadalomról".

[ Szerkesztve ]

...

(#337) Agony válasza mrbig25 (#336) üzenetére


Agony
aktív tag

Nálam Wildpuzzle furcsa dolgokat produkál LauncherPRO-val. Néha egy alkalmazásból kilépve a Home gomb megnyomásával nem jön be a kezdőképernyő csak fekete háttér és annyi, aztán párszor megnyomom a ki-be kapcsolást, és egyszer csak észbekap.
Nem tudom hogy a ROM-ban van-e valami bug, de egyenlőre visszatértem a Sense-re, aztán ha kijön official 2.2 akkor azon is megnézem ezt a LauncherPRO-s dolgot.

Start with a whisper, end with a scream!

(#338) Karlitosz


Karlitosz
tag

Tudtok valami kapcsolati dolgot a C nyel és az Android között!
Ilyesmire gondolok én itt, hogy androidra valami C progi vagy amit C-ben megírok azt atfodítaná androidos progira vagy bármi ilyesmi.....
Kezdő Progtervező Infós vagyok...

(#339) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok !
A tulajdonosok véleményét szeretném kikérni a telefonról. :)
Erősen gondolkozok rajta. A vodafone-nál venném meg kártyásan. Valami változtatást csinált benne a szolgáltató? Rengeteg videót néztem róla YouTube-on, tetszik a gyorsasága, kezelhetősége, és hát mégis csak egy htc ;)
De egy dolog aggaszt, az pedig a kijelző. A mostani K800i-nek is ugyan ekkora a felbontása, és kicsit bosszant. Mindennapi használatba mennyire zavaró ? Nagyon feltűnő a pixelesedés?
Láttam egy tesztbe egy fotót a gépezetről ->itt<- , és eléggé látható a pixelesedés. Élőbe is ilyen? :(
És bármiféle véleményt, tapasztalatot szívesen olvasok :)
Köszönöm.

Bálint

(#340) Agony válasza Karlitosz (#338) üzenetére


Agony
aktív tag

Karlitosz nem tudom C-vel mennyire van kapcsolatban az Android, de ezen az oldalon van pár cikk az Androidra való fejlesztéssel kapcsolatban, lehet ki tudsz belőle hámozni valamit:
[link]

Start with a whisper, end with a scream!

(#341) Agony válasza Karlitosz (#338) üzenetére


Agony
aktív tag

A kijelzője sajnos tényleg nem egy csoda, kár hogy ezen spóroltak, pedig szerintem ha az optikai trackball-t kihagyták volna, bele tudtak volna ebben az árban eröltetni egy jobbat. Engem mondjuk különösebben nem zavar, de ha mondjuk 1:1-ben nézel rajta képet, pl. háttérkép ami épp 320x240-es akkor azért erősen pixelháború...
Az 528Mhz-s proci se egy mai csirke, de furcsa mód pl. LauncherPRO-val egyáltalán nem lassú, az már más kérdés hogy a LauncherPRO jelenleg bugos, igy néha a Home gomb megnyomásakor csak egy fekete kép fogad, aztán egy jó fél perc mire elindul a Home, úgyhogy egyenlőre visszatértem Sense-re. Bár most fel van tuningolva a proci 650Mhz-re, igy pörög minden, és az üzemidő se csökkent, szóval elégedett vagyok, kár hogy a kijelző nem jobb. :(

Nálatok amúgy nem lassú a billentyűzet? Én már szinte csak a billentyű leütés rezgéseit számolom, mert nagyon lassan gépel... vagy ez valami egyedi nyavaja?

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#342) negro


negro
őstag

Hello. Az lenne a kerdesem erre a telora es a kijelzo felbontasanak korlatai miatt fel lehet IGO 8 -at tenni pl GPS alkalmazasnak?

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#343) mrbig25 válasza negro (#342) üzenetére


mrbig25
őstag

Hali!

Röviden: nem.
Hosszabban: létezik egy "virágbolti" verzió IGO8-ból, ami QVGA-hoz való, de nekem az nem működött normálisan, el volt csúszva a kép és sokszor fagyott.

Használj inkább Sigyc Mobile Maps-ot :K , olcsóbb, mint az IGO és mindenféle buhera nélkül, tökéletesen megy a Wildfire-n.

[ Szerkesztve ]

...

(#344) DeX| válasza mrbig25 (#343) üzenetére


DeX|
tag

hello

és ezt az utobbi emilett szoftvert honnan lehet leszedni?

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#345) mrbig25 válasza DeX| (#344) üzenetére


mrbig25
őstag

Mivel a warez bármilyen formája tiltott a fórumon, ezért nem linkelek semmit.
Sygic Mobile Maps v10 a neve, innentől kezdve rajtad áll, hogy találsz-e valamit vagy sem ;)

Egyébként pedig 8-9000Ft-os áron lehet megvásárolni, tehát ha fontos számodra a telefon beépített GPS-e és minden nap [vagy nagyon gyakran] használnád, akkor ennyi pénzt megér a szoftver...szerintem.

...

(#346) negro válasza mrbig25 (#343) üzenetére


negro
őstag

Koszonom. Amugy ilyen arban mint ez a telo letezik olyan masik telo amin elfut, van akkora a kijelzo felbontasa, h megy egy rendes igo8? A helyzet az, h tesomank Desire van ami nagyon bejottt de nagyon draga. Kartyasan akarok telot venni mert nem akarok huseget es ez a Wildfire egy alternativa de a felbontas gyengeseg sok helyen irva volt mint negativum. + fontos a GPS es eddig ha hasznaltam kolcson navit, igo volt rajta ezt szoktam meg.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#347) memoril


memoril
aktív tag

Sziasztok ! Lenne néhány kérdésem . Ez a telo támogatja a 3d programokat gondolok itt a játékokra ? Azért kérdem mert a samsung galaxy3 nem támogatja . Mi a véleményetek a telefon minöségéröl és megbizhatoságárol ? Melyik a jobb telefon a legend vagy ez ? Választ elöre is köszi !

(#348) mrbig25 válasza negro (#346) üzenetére


mrbig25
őstag

Ha mindenképp IGO-t akarsz használni, akkor felejtsd el a Wildfire-t, mert a képernyőfelbontás miatt sokszor [...mindig] problémákba fogsz ütközni.
Érdemes valami olyan telót kinézned, aminek a képernyő-felbontása 320x480 [legalább].
Ezek közül nézelődj szerintem, ráadásul ha szerencséd van, akkor itt az aprón kifoghatsz valami olcsó/garis példányt:
LG Optimus ONE P500 / GT540
SE Xperia X8
Motorola Quench XT3
Samsung Galaxy Spica
HTC Hero

memoril:
A 3D-s programokról/játékokról nem igazán tudok nyilatkozni, de ha mondasz egyet, akkor kipróbálom Neked...
A telefon minősége szerintem kitűnő. Ez az első HTC telóm és szerintem nagyon frankó. Most nem térnék ki a részletekre, egyszerűen csak érezni a minőséget :DDD
A megbízhatósága függ attól, hogy milyen ROM-ot használsz. A gyári ROM stabil és megbízható. Ha másfelé kacsingatsz, akkor tesztelgetni kell, mert mindenkinek más és más tapasztalatai vannak a különböző főzött ROM-okkal.
Egyébként a Legend jobb telefon [AMOLED kijelző, nagyobb felbontás, egy hajszállal erősebb processzor, igényesebb külső burkolat - bár mindez az árán is érződik]

[ Szerkesztve ]

...

(#349) memoril válasza mrbig25 (#348) üzenetére


memoril
aktív tag

Szia ! NFS Shift vagy Fifa 10 vagy hasonló jétékok !

(#350) mrbig25 válasza memoril (#349) üzenetére


mrbig25
őstag

Nem működik egyik sem. Maga a játék elindul, de utána szétesnek a textúrák és szürke-fehér kockák vannak mindenhol.
Valószínűleg a több, mint kétéves fejlesztésű 528MHz-es Qualcomm MSM7225-ös processzor a ludas a dologban...
Egyébként az alábbi beállításokkal teszteltem és még így sem jó:
ROM: CyanogenMOD 6.1 RC2
CPU: 691MHz-en
JIT bekapcsolva

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.