Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36001) -FreaK- válasza wopi (#36000) üzenetére


-FreaK-
veterán

igen írtam volna, úgyhogy nem :) korábban manuálisan állítottam be (TriksterMod) -50Mv-t még egy másik kernel alatt és az instabil volt, de lehet az csak simán a kernel baja volt. Még 2012-ben volt hogy -100Mv-vel is használtam (a második legrosszabb variant az én SoC-om).
Most egyelőre így simán hasít :)

(#36002) wopi


wopi
aktív tag

Mivel nemrég szereztem be újra egy HOX-t, kis segítségre volna szükségem. A készülék még S-ON státuszban van. Korábban volt egy All-In-One Kit, amiből minden szükséges dolgot el lehetett végezni. Ennek a linkjét sajnos az XDA-n nem találom, le lett véve a letöltés. Esetleg van infótok, hogy honnan tudom letölteni? Illetve Windows 8.1-hez HTC drivert hol találok? Ami letöltést találtam, annál azt írja, hogy nem támogatott az op rendszerem.

Köszönöm!

(#36003) ferob válasza wopi (#36002) üzenetére


ferob
őstag

A toolkit-tel S-OFF állapotot elérni nem lehet és eddig sem lehetett, amire te gondolsz, az a bootloader nyitása, de ettől függetlenül innen le tudod tölteni, valamint a szükséges HTC drivert pedig innen.

[ Szerkesztve ]

(#36004) wopi válasza ferob (#36003) üzenetére


wopi
aktív tag

Köszönöm szépen a linket!

Még egy kérdés. Nem emlékszem, ha rootolom a készüléket, romot cserélek, akkor a belső tárhely is formázásra kerül? Vagy csak a rendszerpartíciók?

(#36005) lsebestyen válasza wopi (#36004) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem formázza a belső tárhelyet. Ki tudod választani twrpből ha szeretnéd.

Amúgy én most cm romot használok, lehet csak placebo de mintha nem lógna annyit töltőn a teló. :K

(#36006) wopi válasza lsebestyen (#36005) üzenetére


wopi
aktív tag

Köszi!

Régebben használtam CM-et, gyors, meg a felesleges sallangoktól mentes, ez tény, viszont nekem a Sense nagyon hiányozna belőle. :)

(#36007) lsebestyen válasza wopi (#36006) üzenetére


lsebestyen
addikt

Kinek mi, én hozzászoktam a nexus miatt :P

(#36008) ferob válasza wopi (#36006) üzenetére


ferob
őstag

A CM ROM-ot használóknak, eddig is volt valamennyire megoldás, ha valaki a Sense kinézetet részesítette előnyben, mert már régebb óta elérhető arra a ROM-ra egy ilyen Sense 5 felület, sőt ha valakinek ingere lenne CM alatt, bármelyik másik nagy gyártó felületét kipróbálni a készüléken, akkor azokat megtalálhatja itt, bár ezek szintén pénzbe kerülnek, viszont ennél jobb minőségűek nem érhetőek el sehonnan.

(#36009) ferob válasza wopi (#36006) üzenetére


ferob
őstag

A visszalépéssel sikeresen elküldtem újra a hozzászólást. :N

[ Szerkesztve ]

(#36010) pedrobike


pedrobike
aktív tag

sziasztok
valaki tud one x kijelzöt cserélni?
köszi a választ
:-)

Garmin tactix delta F6x Pro

(#36011) ferob válasza pedrobike (#36010) üzenetére


ferob
őstag

Keresd meg őt, mert ha meg tudjátok beszélni, akkor biztos segít.

(#36012) wopi válasza ferob (#36003) üzenetére


wopi
aktív tag

Nos kicsit felfrissítettem a tudásomat. Csak leírom, hogy jól értem-e: Első körben unlockolom a bootloadert (mivel jelenleg locked státuszban van). HTCDev oldal, .bin fájl megérkezik, fastbootal, megfelelő paranccsal a telefonra juttatom, unlock. Ez után CWM-et flashelek rá, szintén fastbootal. Itt következik a kérdéses rész. Első körben csinálok egy backupot CWM-ben, majd először az új kernel, vagy a custom rom? Kernelt fastbootal? fastboot flash kernel kernel.img? Nyílván a rom-ot, CWM-el.

Köszi! :)

(#36013) ferob válasza wopi (#36012) üzenetére


ferob
őstag

Teljesen mindegy a sorrend, de nincs külön kernel, mert az is a boot.img része, a többit jól írtad le.

(#36014) HUTCHDB válasza wopi (#36012) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Egyszerűbb, ha toolkit-tel csinálod. ;)
Van egy leírásom az egész menetről linkekkel.
Ha gondolod, ránézhetsz:[link]

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#36015) wopi válasza ferob (#36013) üzenetére


wopi
aktív tag

A korábban említett kernelt szeretném feltenni az ARHD romhoz. Letöltöttem a zip-et, kibogarászom belőle, hogy melyik img fájl, ami kell nekem, és akkor ehhez: fastboot flash boot kernel.img?

(#36016) ferob válasza wopi (#36015) üzenetére


ferob
őstag

A linked első hozzászólásának az alján amúgy egyértelműen le van írva a menete, de letöltöd, kiszeded belőle azt, amelyiket használni akarod, majd a recovery-ből felrakod a zip-et és utána flash-eled a kiválasztott típust tartalmazó boot.img fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#36017) wopi válasza ferob (#36016) üzenetére


wopi
aktív tag

:R

(#36018) pedrobike válasza ferob (#36011) üzenetére


pedrobike
aktív tag

köszönöm,most irtam neki
:-)

Garmin tactix delta F6x Pro

(#36019) Király.König


Király.König
újonc

Sziasztok!
bal alsó sarkában megrepedt a "ház" tud valaki segíteni, hogy mit érdemes nézni ebay-es "ház" rendelés esetén. és hogy hol tudják normálisan kicserélni?!
valamint, hogy mi a reális ár érte?!
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#36020) LLam válasza HUTCHDB (#36014) üzenetére


LLam
senior tag

köszönöm :R

Stay hungry!

(#36021) kirkri válasza Király.König (#36019) üzenetére


kirkri
addikt

eBay-en olyan 3300-3500 körül már lehet venni.
Sajnos nem tudsz rajta mit megnézni, szinte biztosan utángyártottat fogsz kapni, a minősége akkor fog kiderülni, ha megkaptad. A cserét magadnak is meg tudod oldani, van a Youtube-on sok video.

21 éve a Prohardveren! ™

(#36022) Márkosz válasza kirkri (#36021) üzenetére


Márkosz
tag

Helló főnök, megtudnád mondani annak az app-nak a nevét amivel lehet magyar nyelvet varázsólni a telefonra! (HTC One Mini-ről lenne szó) és nincs rajta magyar nyelv!

Sony Ericsson w200i-> LG Optimus GT540-> HTC Sensation-> HTC One X-> HTC One M9-> HTC U11-> Samsung Galaxy S10+

(#36023) wopi válasza -FreaK- (#36001) üzenetére


wopi
aktív tag

Nos fent is van az új rom a telefonon. Letöltöttem a zip-et, viszont még egy kérdés... Értem, hogy flashelem a kiválasztott kernel img-ét, majd recoveryből az egész zip-et, viszont a zip kernel mappájában (az mv verzión belül) li, lm, lq verzió is található. Melyik kell nekem? Te melyiket tetted fel? Továbbra is panaszmentes a telefon? :)

(#36024) ferob válasza Márkosz (#36022) üzenetére


ferob
őstag

Ennek a leírásnak az alapján meg tudod csinálni.

(#36025) Márkosz válasza ferob (#36024) üzenetére


Márkosz
tag

Köszííí! :D

Sony Ericsson w200i-> LG Optimus GT540-> HTC Sensation-> HTC One X-> HTC One M9-> HTC U11-> Samsung Galaxy S10+

(#36026) Lacopapi válasza wopi (#36023) üzenetére


Lacopapi
addikt

Az LQ nekem bevált- a többit nem is próbáltam. Nekem jelenleg a Viper legújabb romja van fenn,alatta a Lyapota 23-as kernele és azt mondhatom,hogy a feszt 75 mV-al visszavéve sincs semmilyen látható,érezhető jele a kevesebb energiának. Jól konfigurálható a kernel,semmi gond nincs vele,semmilyen téren.

(#36027) wopi


wopi
aktív tag

Olyan beállításról, applikációról van esetleg tumásotok, ami a fenti értesítő leden kívül a lenti gombok háttérvilágítását is villogtatni tudja? Sajnos a led eléggé gyenge nekem, próbálok megoldást találni, hogy néma módban is feltűnő lehessen, ha valamiről értesíteni szeretne a telefon. :)

Lacopapi: Köszönöm a tapasztalatokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#36028) ferob válasza wopi (#36027) üzenetére


ferob
őstag

Ilyen és ehhez hasonló megoldásokat kipróbálhatsz, de ezek mind meríteni fogják a telefont, szóval nem feltétlen éri meg használni.

(#36029) HUTCHDB válasza wopi (#36027) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Kernel fronton nezz szet az xda-n.
Mar nem vagyok hox-ban otthon, de a google "htc one x kernel button blink" szavakra pl ezt kiadta:[link]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#36030) wopi válasza HUTCHDB (#36029) üzenetére


wopi
aktív tag

ferob, HUTCHDB: Köszönöm szépen!

(#36031) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Jó reggelt Hölgyek/Urak.

Beléptem elköszönni, eladóvá vált a HOX, akinek kell, sikítson..
kirkri kolléga ismeri a készüléket személyesen is, kívülről-belülről, referencia nála kérhető!

Köszi, hogy itt lehettem, szép napot Nektek, viszlát!
:R

[ Szerkesztve ]

as good as it gets

(#36032) Heroldg18


Heroldg18
tag

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne hogyha ezt a Lyapota 23-as kernelt fel akarom rakni ARHD-alá akkor elég csak a boot.img-t flashelni? Vagy ilyenkor újrakell rakni az egészet? Arra gondolok hogy nem gond-e ha most a telefon jelenlegi állapotánál rakom fel, mert nem akarom megin újrarakosgatni a dolgokat.

(#36033) Lacopapi válasza Heroldg18 (#36032) üzenetére


Lacopapi
addikt

Bármikor aláteheted,zipet telepíted recoveryből, UTÁNA a kernel boot.img-t felrakod és kész.Az utóbbihoz én a kernel flashert használom.
A kernelnek ez a verziója már aroma installeres,úgyhogy kicsit hosszabb idő,de legalább pontosan konfigurálhatod.

[ Szerkesztve ]

(#36034) -FreaK- válasza Lacopapi (#36033) üzenetére


-FreaK-
veterán

Először flash a kiválasztott boot.img, utána recoveryből a zip, bár itt a sorrend igazából mindegy.

wopi:
Hogy melyik kernel azt igazából ki kell tapasztalni, de túl sok különbség nem lesz köztük. Csak a hotplugban különböznek, meg ugye az MV verzió alapból alulfeszelt kicsit. a Hotplug szabályozza hogy mikor és hogyan legyen kikapcsolva a cpu magok ha nincs rájuk szükség,erre vannak különböző megvalósítások:
LS seria - stock HTC best trade hotplug, LM seria - mpdecision hotplug, LQ seria - nvidia cpuquiet hotplug, LI seria - intelli hotplug
Bővebben meg a topic-jának a második posztjában katt a "Short explanation"-ra és ott olvashatsz róluk. Rákérdeztem valamelyik nap, hogy UI sebesség szempontjából melyik a legjobb jelenleg, de nem kaptam rá értelmes választ. Én most az LM verziót használom. Ha valakinek van kedve próbálgatni őket ossza meg a tapasztalatait legyen szíves :)

(#36035) Lacopapi válasza -FreaK- (#36034) üzenetére


Lacopapi
addikt

A sorrendet azért említettem,mert régebben HUTCHDB fórumtársnak nem sikerült éppen emiatt a kernelcsere.
Egyébként a leírása is azonos azzal,amit én írtam...de persze megpróbálni meg lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#36036) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok vettem egy HTC one x-et nekem tetszik nagyon.De van egy kis probléma.Ha zenét hallgatok vagy videót nézek a hanggal problémák vannak.Olyan 75%-ig jó a hang minősége.Ha 75%felett megy a hangerő akkor a basszus elnyom mindent és a minőség elég tré lesz.Fülhallgatón tökéletes minden de ha pl nézek egy filmet akkor torzít a mélyeknél.Lehet ezt orvosolni valahogy?

(#36037) ferob válasza perfegor17 (#36036) üzenetére


ferob
őstag

Most vagy az áll fenn, hogy sokat vársz a telefon hangszórójától vagy szimplán egy hibás darabbal állsz szemben, szóval ha nem a lejátszott tartalom a rossz, akkor ebben kell gondolkodni, de esetleg készíts a problémáról egy felvételt, ha azon sikerül érzékeltetni, mert úgy biztos, hogy könnyebb megmondani, hogy mi a helyzet.

(#36038) perfegor17 válasza ferob (#36037) üzenetére


perfegor17
senior tag

:R

(#36039) perfegor17 válasza perfegor17 (#36038) üzenetére


perfegor17
senior tag

Nem tudjátok hogy a htc one x 4.2.2-ről fog még frissülni?

(#36040) Heroldg18 válasza perfegor17 (#36039) üzenetére


Heroldg18
tag

Nem fog. A 4.2.2 az utolsó amit megkapott.

(#36041) perfegor17 válasza Heroldg18 (#36040) üzenetére


perfegor17
senior tag

:R

(#36042) Kronk


Kronk
őstag

Beküldtem wifi problémával, és azzal, hogy sárgul a kijelző ha huzamosabb ideig használom.
Azt látom, hogy kijelzőt és akkut is cseréltek, aminek nagyon örülök, de vajon a hátlapot is cserélték?
Mit láttok ebből?

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#36043) ferob válasza Kronk (#36042) üzenetére


ferob
őstag

Sajnos ez is a ritka esetek egyike, amikor nem cseréltek készülékházat, de ennek ellenére a munkalap alapján, amit érdemes megemlíteni, az az, hogy tettek az érintkezőkhöz távtartót, kicserélték az első kamera lencséjét és az akkumulátort, valamint kaptál egy új kijelzőt, de ezen kívül más komolyabb változás nem történt.

Amúgy a hiba leírásában mi ez, hogy nem tudod bontani a hívást?
Feltételezem, hogy nem a közelségérzékelővel van a baj, elvégre azzal nem is kezdtek semmit a munkalap szerint, hanem azzal, hogy mozgatod a telefont a fülednél beszéd közben, így elnavigálsz a menübe, de ha odateszed közvetlen a füledhez, akkor ilyen probléma nem lesz.

Szerk.: Amikor a távtartókról írtam, azt részben a wifi jel miatt is helyezték be, így az miatt nem kell aggódnod, mert orvosolták.

[ Szerkesztve ]

(#36044) Kronk válasza ferob (#36043) üzenetére


Kronk
őstag

Sajnálom, jobban örültem volna neki, ráadásul a fő karcolásokat a gyári autóstartó okozta. :(((
Nameg a wifit is megcsinálták, remélem :)
Így picit nehezebb lesz eladni, de majd meglátom :)

http://totesz.myminicity.com/

(#36045) ferob válasza Kronk (#36044) üzenetére


ferob
őstag

Ha nagyon megviselt a készülékház, akkor pár ezer forintért vegyél hozzá egyet pl. eBay-ről és aránylag könnyen le is tudod cserélni, de akár meg is kérhetsz valakit itt a topikban, hogy segítsen ebben.

(#36046) Kronk válasza ferob (#36045) üzenetére


Kronk
őstag

van gyári készülékház párezerért? az lehet érdekelhet, csak kérdés eladáskor jelent-e bármilyen előnyt. :)
ki tud ilyet cserélni pár sörért? :D

http://totesz.myminicity.com/

(#36047) ferob válasza Kronk (#36046) üzenetére


ferob
őstag

Gyári az éppen nem, mert az 10 ezer alatt sajnos nem lesz, de egy utángyártott az biztos.
Esetleg még ha szerencséd van, akkor valaki árulhat használt, de jó állapotú gyári házat.

Egyébként 74H02176-00M a fehér készülékház gyári száma, ha szükséged lenne rá.

Cserével kapcsolatban esetleg fordulj hozzá, ha meg tudjátok beszélni, akkor biztos segít.

[ Szerkesztve ]

(#36048) Kronk


Kronk
őstag

Ez ha tényleg eredeti simán megéri. De megvárom míg visszakapom, hátha mégis cserélték :D

http://totesz.myminicity.com/

(#36049) kirkri válasza ferob (#36043) üzenetére


kirkri
addikt

Sajnos mostanában úgy tűnik ezen spórol a HTC. :((
A napokban kell nekem is visszakapni egy HOX és egy HOS készüléket szervizből és bár reménykedtem a ház cseréjében, az elmúlt két hónapban ez a harmadik munkalap, amin nincs rajta a ház cseréje, szóval kevés esélyt látok az én készülékeimnél is a cserére.

21 éve a Prohardveren! ™

(#36050) Kronk válasza kirkri (#36049) üzenetére


Kronk
őstag

Amit az előbb linkeltem, az létezik, hogy eredeti, mert akkor most rendelem meg, ennyiért ingyen van!

(#36043) ferob

A hívásbontásra a közelségérzékelővel adtam le, mert hiába tartom oda a fülemhez, néha amikor befejezem a hívást, általában ott áll, mintha lehúznám a felső menüt, pedig nem szoktam mozgatni a fülemen a telefont...

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.