Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36401) wopi válasza ferob (#36397) üzenetére


wopi
aktív tag

A sárgulást azért írtam, mert amikor a GPS problémája miatt próbáltam szétszedni (ami nem sikerült), utána, a bekapcsolásnál látszódott pár másodpercig sárga folt az alsó részen. Szerencsére eltűnt, de ezért érdekelt, hogy ez szóba jöhet-e?

Alapvetően próbáltam tehát már szétszedni, de túl erősen nem mertem feszegetni, féltem, hogy megrepesztem a kijelzőt. Vagy azért lehet nyugodtan...?

Ez pl jónak látszik?

Még egy kérdés. One X+ akksi jó hozzá esetleg? Korábban mintha valaki írta volna, hogy nem, de valahol meg írják, hogy igen. Hmm?

[ Szerkesztve ]

(#36402) ferob válasza wopi (#36401) üzenetére


ferob
őstag

Mint írtam, nem lesz sárga foltos a kijelző pusztán a szétszedéstől, majd az összerakástól, ha azt valaki olyan csinálja, aki tudja, hogy mit hogyan kell.

Jó hozzá az az akkumulátor, mert fizikailag megegyeznek, ezért ha akarsz, akkor pl. innen tudsz rendelni a készülékedhez egyet, de célszerű egy új hővezető fóliát is, amit szintén ettől az eladótól meg tudsz venni, ha ide kattintasz.

(#36403) opr


opr
veterán

Hello srácok, szükségem lenne egy kis segítségre.
A szitu: nejemnek vettünk egy one x-et használtan, amin egy valamilyen 4.2.2 sense 5-ös rom van.
A lényeg: szeretnénk visszaállítani a gyári állapotokat, akkor is, ha csak 4.1.x, sense 4+ (pláne, hogy a sense 5 nagyon nem tetszik neki)

Le tudná valaki írni, hogy lehet a gyári állapotot visszaállítani?
Ha dobtok egy linket egy leírással, amiben még működnek is a cuccok letöltésére szolgáló linkek, annak is nagyon örülnék. Angol nyelvű leírás sem akadály.

Előre is köszönjük a segítséget! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36404) ferob válasza opr (#36403) üzenetére


ferob
őstag

A legfrissebb gyári ROM is 4.2.2, szóval éppen lehet, hogy az van rajta, de ettől függetlenül a készülék CID-jének megfelelő Nandroid mentés felrakásával innen, majd a gyári recovery flash-elésével vissza lehet állítani a gyári állapotot, ha nem gyári ROM van éppen a készüléken.

A dolog menetét megtalálod a linken található topik első hozzszólásának alján.

[ Szerkesztve ]

(#36405) opr válasza ferob (#36404) üzenetére


opr
veterán

Köszi, épp most végeztem vele, viszont a touchscreen úgy döntött, hogy nem működik tovább. (Gondolom valami firmware/kernel probléma lesz) :B

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36406) ferob válasza opr (#36405) üzenetére


ferob
őstag

Amennyiben régi ICS mentést próbáltál meg felrakni, akkor az az oka, mert a telefon már frissebb frimware verzióval rendelkezik.

A legfrissebb JB mentést tedd fel és flasheld a hozzá tartozó boot.img fájlt, utána működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#36407) opr válasza ferob (#36406) üzenetére


opr
veterán

Viszont így valszeg 4.2.2 + sense 5 lesz.
Tehát felmerül a kérdés: hogy lehet stock 4.2.2-ről downgrade-elni a telót stock 4.1-re? Asszony mindenképp ragaszkodik a sense 4-hez, nagyon nem szereti az 5-öt :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36408) ferob válasza opr (#36407) üzenetére


ferob
őstag

Olyan custom ROM-ot kell felrakni, amit nem tudom, hogy egyáltalán találsz-e, mert ha van is valahol link korábbihoz, akkor már biztos nem él, viszont ha ezt gyári ROM-mal akarod megvalósítani, akkor folyton fel fog ugrani, hogy frissítsd.

De ettől kezdve nem gyári a telefon állapota, ami a cél lett volna eredetileg, hogy vissza tudjad állítani.

[ Szerkesztve ]

(#36409) opr válasza ferob (#36408) üzenetére


opr
veterán

Igen, én is érzem a zavart az erőben. :)))
Közben megoldódott a touchscreen probléma, így ugyan 4.2.2 + sense 5 lett, de legalább a blinkfeed nincs ott kötelező jelleggel, így talán megbékél vele az asszony (az volt az, ami nagyon irritálta).

Köszönöm a segítséget! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36410) vondra


vondra
csendes tag

Üdv!
A ROm -okkal kapcsolatban írok én is. Akinek wifi problémája van, kapcsolódik teljes erőn de ledobál, vagy kapcsolódik teljes az erősség de net mégsincs.... sajnos úgytűnik ez az android miatt van nem a router miatt. A Cyanogenmod 10.2 -es rom ezeket a problémákat mind megoldja! (4.3 Android alapú). Kipróbáltam már 4 routeren is ahol ezen hibák valamelyike állt fenn és most hibátlan, tudom ajánlani mindenkinek ezt a romot, ha érdekli :)

(#36411) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Ha valaki romol még vagy hasonlók:
[KERNEL] Next |Ep7.8| |Ep8.5| |Ep10.4| |Sense / AOSP|
A csávó most dobta ki az intelliplug-os kernel új verzióját, Faux123 intelliplug frissítéseivel ami biztos nagyon jó smooth meg minden, most rakom fel :)

(#36412) csiszta2


csiszta2
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudna nekem linkelni gyári romot? A legújabb kellene, mert eddig összevissza romok voltak rajta, most ki akarom próbálni a gyári legújabbat. Köszi

(#36413) ferob válasza csiszta2 (#36412) üzenetére


ferob
őstag

Itt megtalálod, amit keresel.

(#36414) RPka91


RPka91
tag

Sziasztok!

Volna eladó fóliám, 3 rétegű + törlőkendő. Ha esetleg érdekelne valakit, keressen meg PM-ben. Sajnos a telómmal történt egy "kisebb" baleset, így rajtam maradtak. :(

[ Szerkesztve ]

(#36415) ferob válasza RPka91 (#36414) üzenetére


ferob
őstag

A fórumon tilos hirdetni, ezt inkább a hardveraprón tegyed, mert csak magadnak okozol így problémát.

(#36416) dvdbackuper válasza RPka91 (#36414) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Mi lett vele?

(#36417) RPka91 válasza dvdbackuper (#36416) üzenetére


RPka91
tag

A barátnőm fényképezni szeretett volna az autópályán... :DDD :O

(#36418) dvdbackuper válasza RPka91 (#36417) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Ne már :) totálkáros lett?

(#36419) RPka91 válasza dvdbackuper (#36418) üzenetére


RPka91
tag

Hogy is mondjam.. Szegénykém megsínylődte a beavatkozást. Nagyjából olyan volt (bár inkább lehetett), mert nem sokat láttam belőle, mint amikor a F1-es kocsik pördülve széttörnek.. :(((

(#36420) szrobi66


szrobi66
aktív tag

Sziasztok! Problémám a következő: nem világított az alsó érintősor, próbálkoztam a ki-bekapcs gomb nyomvatartással.
A fényerő elszállt, azaz maxon szinte ugyan olyan (hangyányit világosabb), mint minimumon.
Valamit elállítottam, vagy meghalt a kijelző? Esetleg factory reset segíthet?
A kijelző szinte új, nincs 2hete, hogy cserélték a vodánál.

(#36421) lcee79 válasza szrobi66 (#36420) üzenetére


lcee79
őstag

"A kijelző szinte új, nincs 2hete, hogy cserélték a vodánál."

Ez lesz a hiba :)
Valamit nem jól raktak össze, vagy érintkezés lehet szerintem...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#36422) szrobi66 válasza lcee79 (#36421) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Köszi! Közben beszéltem Kirkri-vel is, alaplapra tippel, szóval holnap mindenképp megy vissza a szervízbe.

(#36423) kirkri válasza szrobi66 (#36422) üzenetére


kirkri
addikt

Igen, ha a beállításoknál a fényerő csúszkát állítgatva a fényerő nem változik, akkor az alaplap háttérvilágítása szállt el.

21 éve a Prohardveren! ™

(#36424) daniberg23 válasza ferob (#32109) üzenetére


daniberg23
újonc

Hali! Mit jelent az hogy megnyitom a parancssort? Az msdos-t??

(#36425) lsebestyen válasza daniberg23 (#36424) üzenetére


lsebestyen
addikt

Start menü aztán bepötyögöd h cmd

(#36426) Kossuth


Kossuth
tag

Üdv! Tragédia történt!!!!! Leejtettem a telefont és elszállt a kijelző. Nem tört be, megsem repedt.
Az a hiba, hogy a fényerő odalett, nagyon sötét a kijelző képe.
Sötét szobában látható a kijelző tartalma és használható a telefon, de már villanyfénynél szinte egyáltalán nem látszik semmi. Mi lehet a gond? Elég lehet kijelző+digitizer csere vagy ez inkább alaplapi gond lehet?

(#36427) ferob válasza Kossuth (#36426) üzenetére


ferob
őstag

Az utóbbival kell sajnos megbarátkoznod.

(#36428) Kossuth válasza ferob (#36427) üzenetére


Kossuth
tag

És egy alaplap csere mennyibe kerülhet? Megéri egyáltalán megcsináltatni?

[ Szerkesztve ]

(#36429) vondra


vondra
csendes tag

Üdv!
Ha esetleg van valakinek elfekvőbe a háttérvilágításhoz folytótekercse eladó, az ne tartsa magába :)
hálásan köszönöm :R

(#36430) ferob válasza Kossuth (#36428) üzenetére


ferob
őstag

Legolcsóbban csak úgy tudod megúszni, ha valahonnan szerzel egyet használtan úgy, hogy pl. veszel egy bármilyen más hibás, de lényegében működőképes és típusazonos telefont.

(#36431) kerdig


kerdig
csendes tag

A telefonom mostanában azt játssza, hogy kb 40% alatt teljesen véletlenszerűen pl fényképezés közben újraindul. Eddig ilyet nem tapasztaltam, de mostanában egyre sűrűbben. Eredeti állapotú minden. Factory reset esetleg megoldaná? Nem nagyon bízok benne.

Xiaomi 5s plus

(#36432) Kossuth válasza ferob (#36430) üzenetére


Kossuth
tag

Én is erre gondoltam, de egyenlőre jegelem a témát. Lehet feldobom így vaterára, azt akinek kell hadd vigye.

(#36433) kerlas válasza ferob (#36402) üzenetére


kerlas
tag

Távtartó beszerzési helyet a wifi antennához nem tudsz linkelni, mert nemsokára esedékes egy akkumulátor csere, és ha már úgyis szét kell szednem, akkor azt is megoldanám.

(#36434) -atesz-


-atesz-
aktív tag

One x-re mennyi a hivatalos gari?

(#36435) dvdbackuper válasza kerlas (#36433) üzenetére


dvdbackuper
őstag

2k-ért vettem fullos hátlapot ebay-en nemrég, azóta a wifim legalább 20x jobb... Milyen távtartóra gondolsz?

(#36436) ferob válasza kerlas (#36433) üzenetére


ferob
őstag

Sajnos kétlem, hogy be lehet szerezni konkrétan olyan távtartót, amit a szervizben beraknak, de igazából semmi különleges nincs benne, mert csak műanyag, szóval azzal megpróbálkozhatsz, hogy a szerelési útmutató alapján behelyezel a megfelelő helyekre egy darab műanyagot, aminek a méretét a képek alapján elég jól meg lehet tippelni.

(#36434) -atesz-: Két év jótállás vonatkozik a készülékre, míg a szürkeimportból származó darabokra általában egy év, de amennyiben az utóbbiról van szó és nem vagy biztos a dologban, akkor a HTC ügyfélszolgálata biztosra meg tudja mondani.

[ Szerkesztve ]

(#36437) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Rendeltem új készülékházat, illetve akkumulátort a telefonomhoz, viszont segítséget szeretnék kérni a cserékben! Jelenleg még nem aktuális, kb 2-3 hét, mire hozzám kerülnek, viszont szeretném tudni, hogy Szegeden, vagy környékén tud-e valaki segíteni, vagy valakit ajánlani, aki ezeknek a cseréjét szakszerűen megoldaná?

Köszönöm!

(#36438) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Slimkat romot használ valaki?

(#36439) Weeman1 válasza lsebestyen (#36438) üzenetére


Weeman1
veterán

Én anno használtam,nagyon jó volt.
A Tab 2-n még mindig azt használom csak frissítgetem. :)

Xiaomi 11T Pro

(#36440) lsebestyen válasza Weeman1 (#36439) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ahh, de ezen is fos a GPS, én ezt nem értem komolyan...Gyári vagy gyári alapú rommal hibátlan, 5mp alatt pozicionál, ezzel meg még 10 perc után sem. Másik meg az, h vannak olyan programok, amiknél nem tudom előhívni a menüjét, mert nincs neki az a 3 pöttyös menü...:U

(#36441) Latency válasza lsebestyen (#36440) üzenetére


Latency
senior tag

Én is ezt használom pár napja. Nekem a GPS-el nincs gond gyorsan megtalálja a helyet.
A beállítások menüt pedig a Beállítások/Navigáció/Hardveres gombok alatt tudod testre szabni. Én a normál nyomásra a Menü-t hosszúra a legutóbbi appokat raktam, mint a gyári romban.

(#36442) lsebestyen válasza Latency (#36441) üzenetére


lsebestyen
addikt

Köszi!

Nem értem nekem miért szórakozik a GPS, múltkor is már ez volt a gond.

(#36443) lsebestyen válasza lsebestyen (#36442) üzenetére


lsebestyen
addikt

Na mar jo, le kellett tolteni az a-gps adatokat.

(#36444) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Azt tudtátok, hogy a telefon ébreszt kikapcsolt állapotban? :) nekem új volt az infó.
Mindkét reggel mikor felkeltem rá. :D (elsőre azt hittem hogy úgy hagytam)

(#36445) ferob válasza -FreaK- (#36444) üzenetére


ferob
őstag

Én sokszor használtam is így a telefont ébresztésre, amikor nem volt alkalmam feltölteni és reggelre lemerült volna ellenkező esetben.

(#36446) Kobe


Kobe
veterán

nincs véletlenül valami összefoglaló a romolásról, hogy is működik ezen a telefonon, illetve milyen jobb fajta romok vannak rá ? első hszben nem láttam sajna

(#36447) Emilchen válasza -FreaK- (#36444) üzenetére


Emilchen
tag

Na ugye, nem annyira rossz ez a teló mint ahogy a G3 topicban olvasható...

(#36448) ferob válasza Kobe (#36446) üzenetére


ferob
őstag

A menetéről van egy leírás itt, míg a frissebb custom ROM-ok megtalálhatóak itt, ezen kívül még a Sense alapú ARHD, amit érdemes, ha elég a 4.2.2.

(#36449) -FreaK- válasza Emilchen (#36447) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem mondtam egy szóval sem hogy rossz, csak elavult már és lényeges előrelépést jelentett a G3, minden területen. Ettől még jó telefon és főleg a két évvel ezelőtti mezőnyben az volt.(sőt, az akkori legjobb volt szvsz)
Attól meg hogy kikapcsolva ébreszt még nem lesz egy telefon "nem annyira rossz" (persze nem az), szóval ne kötözködj :P

[ Szerkesztve ]

(#36450) lsebestyen válasza Latency (#36441) üzenetére


lsebestyen
addikt

Azt nem tudod esetleg, hogy a képernyőzárat hogyan tudom testre szabni? Nem találtam ilyen menüpontot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.