Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-15 14:56:57

LOGOUT.hu

HTC Desire (codename: Bravo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) r4z válasza dombila (#29048) üzenetére


r4z
nagyúr

Nekem meg most 20%-on van :DDD Mondjuk használtam rendesen, összedobtam egy jó kis WP7 felületet, meg egész délelőtt fórumoztam/fácséztem (most is telefonról vagyok).

sippet: Na, akkor lesz velem egy "régi" kolléga is, ősz elején tervezem én is venni.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29052) sippet válasza bega82 (#29047) üzenetére


sippet
senior tag

wifi lesz a ludas, nem szabadna ennyit szívnia, ha nincs használatban.

(#29053) dombila válasza Skillet (#29049) üzenetére


dombila
senior tag

jövő héten viszem én is : e-care (e-care.hu) hivatalos márkaszervíz.

(#29054) dombila válasza bega82 (#29050) üzenetére


dombila
senior tag

Ja-ja, HD ROM-al és DTP-vel nekem, is így fogyasztott...

(#29055) Skillet válasza dombila (#29053) üzenetére


Skillet
addikt

Volt már szerencsém hozzájuk. Melegedett a teló, alaplapcsere. Szent lászló tér 20 ha jól emlékszem. Te miért viszed? Én pl hátlap ... a szokásos fotó foltosodás, meg sajna a gyári rommal is csinál érdekes dolgokat a vas. :s van, hogy újra is indul.
A kijelzőt körül ölelő gumival se vagyok megelégedve. Eléggé beengedni a piszkot. Főleg bal oldalon. Ott még látszik is, hogy kicsit fura a gumi. Nem illeszkedik pontosan.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#29056) bega82 válasza sippet (#29052) üzenetére


bega82
tag

Igen, erre gyanakodtam. De vajon mitől eszik ennyit? :F Mert tényleg még csak fel sem mászott semmire, csak még otthon reggel abban a fél órában.

(#29057) sippet válasza bega82 (#29056) üzenetére


sippet
senior tag

fel van csatlakozva hálózatra? nem lehet, hogy bekapcsolva hagytad, ezért folyamatosan szkennel?

(#29058) bega82 válasza sippet (#29057) üzenetére


bega82
tag

Nem volt felcsatlakozva, de valóban ez volt, hogy folyamatosan scannelt. :K
Csak azt nem értem, hogy korábban ez miért nem volt így, máskor is mindig bekapcsolva hagytam... :F
Na mindegy, azért köszi, legalább kiderült, hogy mi volt a kínja! :)

(#29059) sssz válasza dombila (#29048) üzenetére


sssz
őstag

na tessék!!:D:D itt a bizonyíték:D én meg itt tépem magam hogy bizonygassam hogy nem olyan fontos az a custom rom:D

nem rossz ez a gyári sem, én szeretem:D lehet egyszer rászánom magam a root-ra, de még mindig nem érzem azt az éget kényszert mint anno a samsung galaxy spica-nál:D

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#29060) r4z válasza bega82 (#29058) üzenetére


r4z
nagyúr

Ez bizony masszív user error :D

sssz: Haladsz a megvilágosodás felé, csak így tovább ;] :D

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29061) bega82 válasza r4z (#29060) üzenetére


bega82
tag

:P :D :DDD

(#29062) dombila válasza Skillet (#29055) üzenetére


dombila
senior tag

Nálam is a koszosodás a gond. Baloldalt az üveg széléről 2 ponton "támad" a por, lassan a fél képernyőt bevonja. Finom, nagyon kis szemcsés porocska. Tavaly egyszer már kitisztították, most beszéltem velük, azt mondták, ha megint porosodik akkor alkatrészcsere lesz már. (Üveg?, ház?, gumi? , nem tudom). Jó lenne már véglegesre megoldani a kérdést, mert napfénynél nagyon-nagyon zavaró tud lenni.

Érdekes, hogy neked is baloldalon piszkolódik...

(#29063) sippet válasza dombila (#29062) üzenetére


sippet
senior tag

ezalatt azt érted, hogy a kijelző üvege alá kerül be por? ezt garanciában meg tudják csinálni? korábban azt olvastam xda-n, hogy nem nagyon lehet vele mit kezdeni, mert az üveg, illetve az érintőpanel össze vannak ragasztva, ennek a szétbuherálása meg teljes képernyőcserét kíván. persze ha erre hajlandóak, akkor leszarom, hogy nekik mennyibe kerül. :) mondjuk arra is kíváncsi lennék, hogy a tökömbe mehet egyáltalán oda be por, dehát ugye a híres htc anyaghasználat, meg az összeszerelés minősége blablablablabla. na persze, meg a tököm, az.

mindezt csak azért kérdem, mert nekem is van néhány nagyon apró porszem, szintén baloldalt, vonalban a hangerő-szabályozó gomb alja alatt kb. másfél-két centivel. mondjuk nem igazán zavar, mert bekapcsolt képernyőnél nem látszik, amúgy meg minek nézegessem, de azért ha leküzdhető a dolog, akkor kapható lennék rá.

(#29064) Skillet válasza dombila (#29062) üzenetére


Skillet
addikt

konkrétan neked be is megy a képernyőhöz a por? durva.
nekem igazából a ház és kijelző közti gumi baloldalon eléggé érdekesen néz ki. nem passzol rendesen a helyére. és emiatt bemegy a kosz leginkább a kijelző üveg és a gumi közé. igazából ennyi. de ez legyen a legnagyobb bajom.... de sajna van itt még.
kilépeget a teló a programokból. force close ablakokat dobál. újraindul váratlanul meg ilyenek. szóval passz. de remélem megoldják. remélem náluk is előadja ezeket a dolgokat :D mert ha nem, akkor van a gáz :)
meg persze a hátlapot is lecseréltetem, homályos a kamera takaró lencse. meg még pár ilyen biszbasz. összeírtam nekik :) megkapják a listát aztán mazsolázgassanak :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#29065) r4z válasza dombila (#29062) üzenetére


r4z
nagyúr

Nekem szerencsére nincsenek ilyen problémáim. Egy porszem sincs az üveg és a kijelző között.

Skillet: Az illesztésnél is hibátlan nálam.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29066) sippet válasza bega82 (#29058) üzenetére


sippet
senior tag

naugye, nem kell egyből kétségbe esni. azt egyébként tényleg mindig mindenhol elmondják/leírják, hogy azokat a rádiós kapcsolatokat, amiket nem használ az ember, mindig érdemes kilőni, mert szívják a kraftot ezerrel.

(#29067) dombila


dombila
senior tag

A Speedshopnál olcsóbb a Desire S (99,900.- bruttó), mint a sima Desire (107,890.- bruttó) :Y
De csak a szürke. A fekete 129,900.-.
Mitől gagyibb a szürke? :DD

(#29068) r4z válasza dombila (#29067) üzenetére


r4z
nagyúr

És akkor még csodálkozunk, hogy a fene se vesz manapság Dézit :DDD

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29069) Skillet válasza dombila (#29067) üzenetére


Skillet
addikt

én a gsmline és a partnerogsm árait szoktam lesni néha. a desire 81ezer, a desire s pedig 90ezer.
szerintem ha most el akarnám adni a telefont, kb 65körül menne el.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#29070) r4z válasza Skillet (#29069) üzenetére


r4z
nagyúr

Kutya se adna érte 65-öt. 60k-t érhet max. xnace Galaxy S-e ment el 65k-ért a minap.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29071) Skillet válasza r4z (#29070) üzenetére


Skillet
addikt

vaterát néztem épp tegnap. ott ajánlgatnak 65öt a telókért azoknak akik kb 70 körül hirdetik. ebből gondoltam. de az az 5 ezer már mindegy :)
viszont én tényleg gondolkodtam rajta, hogy eladom... persze rádobnék pénzt és megint ugyanilyet vennék :D remélve, hogy azzal már kevesebb nyűg lenne :)
de más telefon jelenleg nem jöhetne szóba nálam. szeretem a desire-t.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#29072) SZATA válasza SZATA (#28987) üzenetére


SZATA
senior tag

Hi!
Gondoltam, hogy megírom mit sikerült ügyködnöm, h ne mindig csak kérdezzek, hanem néha vmi okosat is mondjak.

A dolog ott kezdődött, h egy pm setinstalllocation buhera után nem tudtam olyan appokat frissíteni a Marketen, amik alapból támogatták az App2SD-t és ezért a kártyán voltak. Utánatúrtam a neten, és azt találtam, h törölni kell az SD/.android_secure könyvtárban található smdl2tmp1.asec fájlt. Írták még, h a rendszer lelkében is törölni kellene egy hasonló fájlt, de ezt nem teljesen értettem, meg úgy sem férek hozzá mert unrooted vagyok, ezért nem foglalkoztam vele, hátha anélkül is sikerül.
Letöröltem a fájlt, azóta rendben megy a Marketes frissítés. Okuljatok!
Ja és köszi, h próbáltatok segíteni!

(#29073) Hooper


Hooper
őstag

Hello!

Tudna nekem valaki segíteni hogy a hátlapi kamera üveg foltosodásának garis cseréjének mi a menete?
lassan 1éves a teló, gondoltam rá szánom magam :D
Köszönöm! :)

(#29074) SZATA


SZATA
senior tag

Közben felmerült egy kérdés:
Mi az a hőmérséklet, amit még károsodás nélkül kibír a Dézi, mikor melegszik? Arra gondoltam, h elég meleg szokott lenni ha süti a nap az autós tartóban, megy a GPS, nagy fényerőn, és a töltésről már ne is beszéljünk. Amit kiír a teló akksihőre, az mennyire mérvadó / pontos? Esetleg inkább a többi alkatrész hője számít?
Köszi!

(#29075) Skillet válasza Hooper (#29073) üzenetére


Skillet
addikt

nem tudom mi a menete, de én is jövő héten viszem be emiatt...de mivel más baja is van a telónak, ezért én tuti ott kell hagyjam, és mellesleg akkor a hátlapot is megrendelhetik hozzá. de úgy tudom, hogy ha csak a hátlapot kell cserélni akkor is ott kell hagyjad a telefont, de lehet tévedek.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#29076) bega82 válasza sippet (#29066) üzenetére


bega82
tag

Igen, csak ugyebar tudtam, hogy otthon frissitget a wifirol, a melohelyen meg nem jo a wifi, ezert nem megy fel, de ugy voltam vele, hogy bekapcsolva maradhat, eddig is mindig ugy volt... csak mint kiderult scannelgetett a munkahelyen, es probalt csatlakozni, ez ette az akksit. :)

(#29077) bbalika81


bbalika81
aktív tag

(#29078) master90 válasza r4z (#29070) üzenetére


master90
aktív tag

Szegény désinek lehúzta az árát a SGS II de ez várható is volt .
Csak ara leszek kíváncsi hogy hol fog megállni az ára :F

(#29079) sssz válasza master90 (#29078) üzenetére


sssz
őstag

Csak egy ideig húzza le. Addig míg azok, akik váltani akarnak eladják, és a szolgáltatók pedig kiveszik az ajánlatukból. Várhatóan ez szerintem ősz felé lesz.
Addig szerintem akár 55 körülre is lemehet. Utána szerintem be fog állni 65 körülre.

Mindig lesznek olyanok mint én:D akik nem akarnak egy tepsit szorongatni de azért számít a vas:D és ha megkapja a 2.3-at akkor ez még mindig egy elég ütős kis teló lesz:D

[ Szerkesztve ]

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#29080) r4z válasza master90 (#29078) üzenetére


r4z
nagyúr

Remélem valami a SGS2 árát is lenyomja :D

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29081) dombila válasza r4z (#29080) üzenetére


dombila
senior tag

Talán majd a nyílt bootloader-es Sensation S :DD

(#29082) LordAndrew válasza bbalika81 (#29077) üzenetére


LordAndrew
tag

Elmondod, mi az a CM7 Hboot? (Hogyan kell flashelni ezt a romot?)

(#29083) sippet válasza LordAndrew (#29082) üzenetére


sippet
senior tag

jobb felső sarokban rákesel a hboot szóra, és 10 perc olvasás után minden világos lesz.

(#29084) FeRRaR1 válasza SZATA (#29074) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Én egyszer kitapasztaltam egy véletlen folytán, hogy igen sokat bírnak.

[link]

Ezt az alvás figyelőt tettem fel, írták dugjam töltőre, airplane mod, aztán párna alá.

Hát így tettem, reggel ébredéskor furcsán meleg volt a párna...
A telefon pedig annyira forró volt, hogy nem tudtam megfogni!!!

Szóval elég sokat bírnak, szerencsére nem lett semmi baja, azóta is tökéletes, ez kb 4 hónapja volt.

(#29085) VipJoco


VipJoco
tag

Mennyire szokásos jelenség az aksihalál? Nekem több mint 1 éve megva a telefon eddig magamhoz mérve egészen jól birta az aksi, volt hogy 3 napot is elmet, de legtöbszőr minden este feltettem tölteni. Nah most tegnap elött éjjszaka nem volt fent töltőn mivel 60%volt az aksi este 10-11körül, reggelre lemerült, úgy hogy se wifi se hívás, semmi nem történt vele. Reggel feltöltöttem estére 40%on volt az aku, pedig egész nap hozzá se nyultam, max 10-15perc telefon. Este megint töltöttem, ma 15-20perc wifi + 15perc nyomkodás és 84%on az aku 4óra alatt. Ahogy nem használom netet folyamat kikapcsolva a wifi, nincs mozgó hátterem, semmi extra.

Érdemes új aksit vennem, avagy küldjem szervíz, ami mindenapos munka melett innen Szeged környékéről nem könnyen kivitelezhető, max futár.

(#29086) FeRRaR1 válasza VipJoco (#29085) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Hát az semmiképpen sem normális, hogy 60% esik egy éjszaka, én két naponta töltöm, és 2x% szokott lenni mikor második nap este rádugom. Az aksi nem egyik napról a másikra megy tönkre, ha nem folyamatosan romlik ahogy használod.

Lehet, hogy beragadt valami program ami leszívta, sys info pro, ezt tedd fel, ez részletesebben monitorozza, hogy mi használta az akkumulátort, és néha rá nézel (napi 4-5)

Esetleg recoveryben egy wipe battery statot is csinálhatsz.

(#29087) r4z


r4z
nagyúr

Rájöttem egy új bugra (fícsörre!) a Sense 2.1-ben. Ha netezés közben nyomtok egy menüt és rányomtok az értesítési sávra, az oldal tetejére ugrik a böngésző. :K

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29088) mumk1 válasza r4z (#29087) üzenetére


mumk1
addikt

És tényleg. A 3.0-ás is tudja. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#29089) solanthugor


solanthugor
aktív tag

Sziasztok nekem annyi problémám volna hogy nemrég vettem egy desire-t, és gondoltam elkezdem kicsit piszkálgatni, fel szerettem volna tenni egy recovery-t de már itt elakadtam, unrevokeddel, nem ment pedig a driverek is fel vannak rakva, aztán próbálkoztam android sdk/tools/ CMD/ fastboot flash recovery recovery.img paranccsal, de ezzel sem sikerült, természetesen az ehhez tartozó driverek is fent vannak, hboot/fastboot modban próbáltam, de csak egy writing failed hibaüzenet lett a vége, tudnátok nekem ebben segíteni?
Előre is köszi...

Ui: a telefon volt egyszer szervízben, és onnan s-off-olt hboot-al jött haza...

3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

(#29090) r4z válasza solanthugor (#29089) üzenetére


r4z
nagyúr

Unrevokeddel mennie kéne. A HBOOT driver és a HTC Sync driver is fent van? A HTC Sync el van távolítva? USB debugging aktív? Tudom, amatőr kérdések, de gyakran kimarad egy dolog. Milyen HBOOT verziód van?

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29091) solanthugor válasza r4z (#29090) üzenetére


solanthugor
aktív tag

igen, a hboot és sync driver is fent van, sync eltávolítva, usb debugging belőve, hboot verzióm pedig 0.93.0001... ezért írtam ide mert kicsit kezdek elkeseredni... :(

3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

(#29092) r4z válasza solanthugor (#29091) üzenetére


r4z
nagyúr

Próbáld meg azt, hogy adb push-al feltolod a /system/app mappába a superusert és ROM managerből flasheled a recoveryt.

Vagy Android flasherrel fastbootból felflasheled a recoveryt, és onnan másolod be a superusert Android commanderrel.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29093) solanthugor válasza r4z (#29092) üzenetére


solanthugor
aktív tag

húha ez most még nem teljesen világos nekem, kicsit tudnád részletezni? Nem vagyok túl tapasztalt játékos.. :)

3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

(#29094) r4z válasza solanthugor (#29093) üzenetére


r4z
nagyúr

Az ADB-s próbálkozásaidból gondoltam, hogy tapasztaltabb játékos vagy :D Most telefonról nem tudom részletesen leírni, ha első hsz alapján nem megy és más segítség nem érkezik, akkor késő délután szívesen leírom neked részletesen :K

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#29095) solanthugor válasza r4z (#29094) üzenetére


solanthugor
aktív tag

Előre is köszönöm, bár délután nem leszek itthon, de majd este megnézem, köszi szépen... :)

3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

(#29096) SZATA válasza FeRRaR1 (#29084) üzenetére


SZATA
senior tag

Igen ez az app nekem is fent van. A figyelmeztetések között azt is irják, h ne rakd a párna alá. :) Emlékszem, olvastam mikor írtad itt. Nem nézted, nem tudod vissza nézni hány fok volt?

(#29097) bbalika81 válasza LordAndrew (#29082) üzenetére


bbalika81
aktív tag

a cm7-hez s-off kell, van belőle sima stock verzió is, kell hozzá a2sd script, ott van az oldalon, meg ext4-et csinálj, mert arra optimalizálta, ehez is van egy aligment zip ami ext3-ból csinál ext4-et.

(#29098) dombila


dombila
senior tag

Nem tudok RUU-t futtatni, USB connection error miatt el sem kezdi. Nem látja a telefont a kábelen. Ugyanakkor adb-vel simán elérem.
Mi baja lehet az RUU-nak? Látott már valaki ilyet?

Ja ée az eszközkezelőben látszik a telefon...

[ Szerkesztve ]

(#29099) FeRRaR1 válasza SZATA (#29096) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Azóta kb számtalanszor cseréltem romot, illetve az appot sem használom már, szóval vissza nézni nem tudom, de erősen olvadó műanyag szaga volt, illetve a fém része úgy égetett, hogy nem bírtam megfogni, csak 10 perc hűlés után kb. Szóval elég meleg lehetett.

Ha saccolnom kéne 70~80 fokos

(#29100) r4z válasza dombila (#29098) üzenetére


r4z
nagyúr

A /data a helyén van?

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.