Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-15 14:56:57

LOGOUT.hu

HTC Desire (codename: Bravo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) darkpower


darkpower
aktív tag

Most lehet én néztem be valamit, de a 2.1-es sense nem egyenlő az új sensével. Szerintem legalábbis. Újnak semmiképp se nevezném, ráadásul manapság új sense alatt kb mindenki a 3.0-t érti szerintem. Az meg elég alap,h nem jön rá... Bár azért valljuk be a hardverre való hivatkozás közel sem fedi a valóságot...

(#28952) dombila válasza FeRRaR1 (#28950) üzenetére


dombila
senior tag

Láttam már, elképesztő :C
Csak picit kevés az internal. Ha valakinek elég a gyári app akkor viszont szuper!

(#28953) Kelmati


Kelmati
csendes tag

Nekem most az Rcmix 2.0 van fennt a desire-en de én úgy látom h lassabb tőle,mint az alap rom-tól, már a képernyőlapozásnál is észre lehet venni hogy néha akad, én veszem rosszul észre vagy ez visszatérő jelenség a kategóriába?

,sense 2.1 ás 3 egyveleg láthatóan húzza a desiret, lehet ezért nem adják ki-rá a 3.0-át?
ismeretek olyan rom-ot ami hasoló kinézetben és nem lehet észre venni rajta a lassulást?

(#28954) dombila válasza Kelmati (#28953) üzenetére


dombila
senior tag

Itt nézz körül: [link]! Van Sense-es, AOSP, ...

(#28955) Kelmati válasza dombila (#28954) üzenetére


Kelmati
csendes tag

köszi

[ Szerkesztve ]

(#28956) sssz válasza r4z (#28945) üzenetére


sssz
őstag

nem,nem,nem:-D. emiatt biztos nem fogok. csak az ùj èrtesitèsi sàv jò lett volna.

petipetya: àt szoktam nèzni a hozzàszólásokat is,de ugy làtszik nem elèg gyakran:-)

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#28957) james008bond válasza Kelmati (#28953) üzenetére


james008bond
őstag

IC CM7 v43

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#28958) petipetya válasza sssz (#28956) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én is csak véletlenül vettem észre, miközben nézelődtem rajta. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#28959) bega82 válasza petipetya (#28943) üzenetére


bega82
tag

És akkor miket fog tartalmazni a frissítés? És mik azok a dolgok, amik benne vannak az új sense-ben, de a régiben nem?

(#28960) bega82 válasza sssz (#28917) üzenetére


bega82
tag

1. Köszi a segítséget a fizetős app megvásárlásában, sikerült! ;)
2. Igazad volt, tényleg a free verzió volt döcögős, ez az ex már villámgyors! :C
Úgyhogy most próbálom "belakni", beállítgatni mindent, hogy jó legyen!

Egy gyors kérdés: az egész oldalas friend stream widget az Sense fícsör? Azt nem fogom tudni kitenni az ADW launcherrel? :(

(#28961) sssz válasza bega82 (#28960) üzenetére


sssz
őstag

Örülök hogy sikerült és hogy tetszik az adw ex :)

Sajna igen, de biztosan találsz a marketen olyan appot/widgetet, ami tudja ezt launchertől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#28962) bega82 válasza sssz (#28961) üzenetére


bega82
tag

Oks, akkor majd nézelődök, mert ez nekem tetszett, az egyik oldalamon ez volt kitéve. :)

(#28963) SZATA


SZATA
senior tag

Hi!
Az 1. hsz alapján a "pm setInstallLocation 2" paranccsal áthelyeztem az Astro-t az SDre. Utána visszaállítottam 0-ra. Azóta a maguktól is SDre rakható progikat nem tudom frissíteni a Marketen, mert azt írja ki, h az SD nem elérhető. Ha visszarakom a ROMba, akkor megy a frissítés, és utána már simán át tudom helyezni az SDre. Tapasztalt már más is ilyet, ennek az adb-s parancsnak ez a következménye? Mi van, ha 1-re állítom? Teljesen gyári állapotban van a teló.
Köszi!

(#28964) Skillet válasza SZATA (#28963) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem vagy egy hónapig át volt kapcsolva 1esre. Szóval ha gondolod próbáld ki. Nálam bajt nem csinált.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28965) sssz válasza SZATA (#28963) üzenetére


sssz
őstag

nálam hónapokig átállítva volt, utána visszaállítottam, de se előtte se utána nem tapasztaltam ilyet. elképzelhető hogy ha újra át és visszaállítod akkor megjavul. de ugy is hagyhatod, nem fog kárt okozni semmiben.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#28966) Szancsó válasza SZATA (#28963) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Régebben én is átállítottam és átpakoltam pár dolgot SD -re, de nekem ezek frissülnek is rendesen, szóval azt nem tudom, nálad miért nem működik. (Restart volt az ADB parancsok kiadása után? Mármint a 0 után is?)
Ha minden igaz, akkor a szám jelentése:
0 - auto
1 - belső memória
2 - külső memória (SD)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#28967) r4z válasza bega82 (#28960) üzenetére


r4z
nagyúr

Nézd meg a Colorize Widgetet ;)

Szancsó: Stimmel, így vannak a beállítások.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#28968) SZATA válasza Szancsó (#28966) üzenetére


SZATA
senior tag

Igen, volt restart. Egyébként külön a 2es után is kell restart, és a visszaállítás után is?
Megpróbálom mégegyszer oda-vissza állítani.
Köszi a választ mindenkinek!

(#28969) bega82 válasza r4z (#28967) üzenetére


bega82
tag

Rendben, köszi, vetek majd reá egy pillantást! ;) :K

(#28970) SZATA válasza Szancsó (#28966) üzenetére


SZATA
senior tag

+ 1 dolog:
Nekem nem (csak) azok nem frissulnek amit az adb-vel "kényszerítettem" át az SDre, hanem amik beépítetten tudják az App2SD-t, és úgy raktam át.

(#28971) sssz válasza SZATA (#28970) üzenetére


sssz
őstag

akkor lehet a kártyáddal lesz gond. egy triviális kérdés: ugye a kártyát nem lockoltad? oldalt ha megnézed van egy kis elhúzható rész, amivel írásvédetté teszed.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#28972) Zirowe válasza sssz (#28971) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kétlem, hogy a lockolható kártya beférne a desirebe.. ;]
Micro kártyák nem lockolhatóak. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#28973) sssz válasza Zirowe (#28972) üzenetére


sssz
őstag

tényleg? akkor bocs...rosszul emlékeztem:( :B

ettől függetlenül szerintem a kártya lesz a ludas.

[ Szerkesztve ]

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#28974) SZATA válasza sssz (#28973) üzenetére


SZATA
senior tag

Lehet, h a kártya a ludas, de ez előtt működött.

(#28975) r4z válasza Zirowe (#28972) üzenetére


r4z
nagyúr

Viszont read-only-vá válhat a FAT32 partíció.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#28976) zso79


zso79
őstag

[A HTC betartja ígéretét: jön a nyílt bootloader]

Pedig hogy le lettem itt kiabálva, hogy a Sensation márpedig zárt lesz... :DD

[ Szerkesztve ]

(#28977) Skillet


Skillet
addikt

A telómra visszakerült a gyári rom. Azóta a tapasztalatok: Többször is újraindult a vas. Nem is lehet mihez kötni a dolgot. Van amikor csak épp fel akarom oldani a bill zárat... van, hogy épp angry birds alatt. Szóval amikor úgy gondolja, már indul is újra. Meg volt pár fore close is... pl Phone, settings... meg ilyenek. Ugyanúgy ahogy főzött romokkal is ezt csinálta. Most kivettem az SD kártyát, anélkül használom egy darabig. Ha így is szarozik, megy szervizbe mert nekem már több ötletem nincsen. Viszont ha így meg jó lesz, na akkor még annyira sincs ötletem, mert rendesen le lett formázva a kártya az új, gyári rendszer előtt. Két kártya is van, a gyári sandisk, meg egy adata 8gb cl6. Mindkettővel szarakodik.
Majd írom a fejleményeket, de ha van ötlet, szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28978) sippet válasza zso79 (#28976) üzenetére


sippet
senior tag

ez igazán kedves tőlük. mondjuk ennek tükrében azért azok a hozzászólások is érdekesek, hogy az xda-s, moddolós stb. felhasználók olyan kevesen vannak, hogy a htc-nek nem éri meg velük foglalkozni.

így utólag nagyon kíváncsi lennék, hogy vajon ezt az egészet hogy gondolták annak idején.

[ Szerkesztve ]

(#28979) 19_OsY_81 válasza Skillet (#28977) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Nekem is gyári ROM-os telóm van, sokáig működött rendesen mígnem tegnap feltettem a Skype-ot, amit átmozgattam SD-re. Nos innentől jött a pokol, ugyanis random újraindult amint kezdett volna felállni a teló. Már azon törtem a fejem, hogy hogyan tudom elkerülni a hard resettet, mikor kivettem az SD-t és így már le tudtam törölni a Skype-ot, amitől megjavult a teló.
Szóval csekkold a Skype-ot. :)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#28980) Skillet válasza 19_OsY_81 (#28979) üzenetére


Skillet
addikt

szoktam használni a skype-ot, de nekem még nem okozott problémát, az is igaz, hogy én nem mozgattam át sd-re. a másik meg, hogy a skype most még nincs fent. szóval nem az lesz a ludas. egyenlőre most próbálgatom kártya nélkül a telefont. még csak fél napja sincs, hogy kivettem. szóval messzemenő következtetéseket nem vonnék le... de eddig még nem állt meg, az tény. úgy gondolom, hogy 1 hétig most tolom kártya nélkül, ami a csövön kifér, akkor majd csak kiderül. az az igazság, hogy tényleg sok hiba forrásai általában az sd kártyák. a telefonom nemrég szervizben volt, alaplapcsere, mert melegedett és újraindult. amikor visszakaptam szervizből, bepattintottam a micro sd-t és formázás meg minden nélkül használtam tovább. hát meg is lett az eredménye. rengeteg újraindulás. aztán leformáztam és atom stabil lett a vas. de hogy most mi lehet a gond pontosan... azt még nem tudom. nem lenne rossz ha itthoni keretek között megoldódna valahogy, mert már elég uncsi. és semmi kedvem szervizbe hurcolni a telót. legutóbb az alaplapcsere miatt 1 hónapig volt ott. :S
a kártyát most leformáztam a számítógépen és tesztelgettem. hozza az elvárt sebességeket. így, amatőr szemmel, nincsen baja.
mindegy, nem szaporítom tovább a szót, remélem kiderül mielőbb a hiba pontos oka. majd beszámolok róla.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28981) james008bond válasza zso79 (#28976) üzenetére


james008bond
őstag

Eddig nem úgy volt, hogy csak hardveresen lehet kinyitni? Ha szoftveresen lehet, azt az xda-sok már rég megoldották volna, nem?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#28982) i400 válasza james008bond (#28981) üzenetére


i400
senior tag

HTC-ék tudják hogy mit hogyan zártak míg xda srácok meg tapogatóznak... szvsz

(#28983) bega82 válasza r4z (#28967) üzenetére


bega82
tag

Feltettem, valóban nem rossz, bár érdekes módon e tekintetben is jobban tetszik a gyári! :DDD Még a végén ki fog derülni, hogy a gyári állapotú Dézit nekem találták ki! :D

Na akkor egy másik widget kérdés, amit szintén tud a htc-s... szóval a weather-nél van olyan ugyebár a sense-ben, hogy amikor feloldom a képernyőzárat, akkor animálja az aktuális időjárást, tehát vagy a napocska csillan meg, vagy felhők szaladnak át a képernyőn, vagy villámok cikáznak stb. Na ilyet tud valamelyik? Mert próbáltam a beautiful widgetet valami animation pack-el kiegészítve, de az sem produkált hasonlót. :( Mondjuk igaz, hogy csak a BW lite verziót tettem fel, az ingyeneset.

(#28984) r4z válasza bega82 (#28983) üzenetére


r4z
nagyúr

Fancy Widget (nekem Pro van, de talán a sima is tudja)

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#28985) Szancsó válasza bega82 (#28983) üzenetére


Szancsó
aktív tag

A Beautiful Widgets is tud ilyet (bár lehet a free tényleg nem): Weather widget settings / Advanced / Unlock animations. Mondjuk -szerintem- a gyári szebb, igaz, a legutóbbi BW update még nincs fent.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#28986) james008bond válasza bega82 (#28983) üzenetére


james008bond
őstag

Go Weather?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#28987) SZATA válasza SZATA (#28974) üzenetére


SZATA
senior tag

Sziasztok!

Ma megpróbáltam ismét a "pm setInstallLocation 0" parancsot az adb shellben. Simán le is futott a parancs. Első próbálkozásra véletlenül elgépeltem ezért kidobott egy helpet. Ott olvastam hogy le is lehet kérdezni az aktuális beállítást a "pm getInstallLocation" paranccsal. Nekem 0-t írt ami az általatok is helyesen írt auto beállítást jelent. Ezután adb exit, madzag kihúz, telefon kikapcs, microSD kártyaolvasóba. Lefuttattam 2x a checkdisket rajta (teljes részletességgel) és minden OK volt. Kártya vissza, telefon bekapcs.
Megpróbáltam telepíteni az új Opera Mini updatet. Továbbra is azt írja ki, h nem fér hozzá az SD-hez vagy az USB-hez. Átmozgattam az internalba, majd vissza, az eredmény ugyan az. Ismét áthelyeztem az internalba, ekkor simán lefutott az upgrade, és utána vissza tudtam rakni az SD-re.
Szerintem az SD kártya jó, ha egyszer tud írni rá simán. Van vmi tippetek mitől lehet, vagy mi a megoldás. Nagyon macerás minden updatenél visszarakni, majd újra SD-re rakni az appot, valamint nincs túl sok helyem a ROM-ban.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#28988) racerx válasza bega82 (#28983) üzenetére


racerx
őstag

BW fizetős tudja, szép jó meg minden, sőt a helykijelzése pontosabb mint a gyári, DE lassú, amíg az animáció megy addig nem tudsz semmit se csinálni a képernyővel. Ill a 2.szor hozzáérsz akkor jó. Engem nagyon bosszant az ilyen megakadások, ugyhogy nem használtam ezért soha.

(#28989) LouiS22 válasza SZATA (#28987) üzenetére


LouiS22
veterán

Megoldás: S-OFF, root, és felraksz egy normális ROM-ot (pl. RcMixHD), és örülsz, mert soha többet nem kell szívnod ilyesmivel.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#28990) bega82


bega82
tag

#28984, #28985, #28986, #28988

Köszi a tippeket, segítségeket. Közben megtaláltam, amit Szancsó is írt, valóban tudja ezt a BW, még a lite verzió is, viszont tényleg nem néz ki annyira jól, mint a sense-ben. Fancy widgetet még nem próbáltam, go weather-t sem. Majd tesztelgetem őket, meg hát ugye ez legyen a legnagyobb problémám ezzel a telóval... :D
És ezt leszámítva már kezdek megbarátkozni az adw-vel, a többi dologban nagyjából tudja azt, amit én használtam a gyárival, és hát mellette egy csomó minden extra beállítást tud, amikkel pofássá lehet tenni. Szal talán megérte azt a 700 HUF-ot. :DDD

(#28991) Viper26


Viper26
nagyúr

ROM cserére készülök, lenne egy kérdésem/problémám a titanium backup-al kapcsolatosan, mégpedig az, hogy batch restore-nál valamiért mindig rákérdez a telepítésre, pedig elvileg nem kellene neki. :F

iPhone 15 Pro | AW S9

(#28992) llaszlo válasza Viper26 (#28991) üzenetére


llaszlo
veterán

vedd meg a prot akkor nem fog.

(#28993) CSiPet2


CSiPet2
tag

Emberek van valakinek ilyen dokkolóval tapasztalata?

Amzer Bicycle Handlebar Mount For HTC Desire
Biciklire lehet felfogatni, állítólag kifejezetten terepre is simán lehet vinni olyan jól fogja a készüléket. Én főleg közúton használnám hosszabb távokhoz, nem terepre, de itt ugyebár a legfontosabb, hogy komolyabb döccenőknél is biztonságosan tartson (bár a teleszkópok nagyrészt úgyis elnyelik).
Mindenesetre ~3500Ft nem tűnik érte soknak, hogy mennyiért ér ide UK-ból az már más kérdés, írtam nekik mailt, hogy kivel szállíttatnak és mennyi lenne idáig, majd kiderül...
Esetleg tud valaki más hasonló tartót kifejezetten Desire-höz és biciklire, amit nem UK-ból kell szállíttatni?

[ Szerkesztve ]

(#28994) llaszlo válasza CSiPet2 (#28993) üzenetére


llaszlo
veterán

Én tuti nem tennék fel ilyet. Egy esés aztán csókolom. Esni meg mindenhol lehet. Az ilyenre vannak a kilométer órák meg a kifejezetten erre a célra készült gps és egyéb kütyük.
Autósban van aki ilyet használ.

[ Szerkesztve ]

(#28995) sippet válasza CSiPet2 (#28993) üzenetére


sippet
senior tag

kicsit gyanús, és nagyon olcsó. két barátom ilyet használ, én pedig ilyet, 6-7 ezres körül van az áruk, a minőség viszont tényleg kurva jó, a telefon meg se rezzen. utóbbi abból a szempontból faszább, hogy 1. esőálló 2. ha bármi történne a telefonnal, mégiscsak tokban van, ezért nagyobb (illetve: egyáltalán van) a védelem.

szerk: llaszlo károgása ne riasszon el, saját és környezetem példáján mondhatom, hogy nem csak kocsiban szoktak tartót használni. (pff...) de mondom, a második megoldást nyúlt a védelemre is. terepbringára én sem ajánlanám, de városban vagy túrakerékpározáshoz tökéletes megoldás mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#28996) CSiPet2 válasza sippet (#28995) üzenetére


CSiPet2
tag

Basszus, először én is ilyen tokosat kerestem, hogy ha elkap az eső, ne legyen gond, vagy rosszabb esetben borulásnál ne szálljon el a készülék (szerintem még mindig az a biztonságosabb, mert a kormány kellős közepe nem nagyon fog földhöz csapódni, ellenben ha a telefon mondjuk a zsebedben van, simán ráeshetsz) de nem találtam. Akkor az általad is említett teljes tokos lesz a jó megoldás szerintem. UK-ból rendelted, vagy lehet valahol itthon is szerezni? + még1 kérdés, hogy akkor ennek pontosan mi van a csomagjában? A tok meg a biciklire felfogató, vagy a videó végén mutatott többi felfogató is (bár lehet csak én nem néztem szét az oldalon elég figyelmesen)?

(#28997) Drenadar


Drenadar
veterán

Vajon mennyiért lehet eladni manapság egy alig sérült első generációs(amoled és nem s-lcd) desirét?

(#28998) sippet válasza CSiPet2 (#28996) üzenetére


sippet
senior tag

én konkrétan innen az ebayről rendeltem. a videó végén mutatott többi felfogató nincs benne, csak a kormányra szerelhető, illetve a tok és a nyakpánt. ami nekem még nagyon tetszik, hogy a foglalatból a tok egy gombnyomással kipattintható, illetve egy pöccintéssel visszarakható, ilyen gyorszáras megoldással működik az egész, ennek ellenére atomstabil. és még annyi, hogy saját tapasztalatból mondom, hogy a képernyő tényleg tökéletesen kezelhető a fólián keresztül is.

ami hátránya lehet ennek a konstrukciónak, hogy ha nem vagy rootolva, és nincs beállítva a trackball wake, akkor a tokon keresztül kell eltalálnod a bekapcsológombot a készülék tetején, ami lehet, hogy nem mindig sikerül első próbálkozásra. más gond viszont nem lehet vele

(#28999) sippet válasza Drenadar (#28997) üzenetére


sippet
senior tag

hardverapro.hu-n csekkold le. nagyjából 60 ezerért mennek, de ez az "alig sérült" kicsit ijesztően hangzik. :D ha gyorsan el akarod adni, akkor valószínűleg érdemes ennél 1-2 ezressel lejjebb menni.

(#29000) CSiPet2 válasza sippet (#28998) üzenetére


CSiPet2
tag

Okés, köszönöm, akkor mindjárt meg is rendelem! :D
Rootolva van, trackball wake only.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.