Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pacák


Pacák
senior tag

Nem mindegy, hogy megnéz a férfi két szép női mellet, vagy áll a férfi a nő mellett.
Ennek fényében javasolnám a szöveg javítását. :)

Maradok tisztelettel:
Pacák

Nuclear launch detected

(#2) FekaBá válasza Pacák (#1) üzenetére


FekaBá
csendes tag

Lehet, hogy az ebéd miatt álmosodtam el de nem látok tisztán :) mire akarsz pontosan utalni?

http://blackit.hu \\ Informatikai megoldások mindenkinek

(#3) Sethdobaloah válasza FekaBá (#2) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

"Én jelen helyzetben a tükröződésmentes mellet voksoltam,"
A tükröződő melleket én sem szeretem... jobb a természetes bőrszín :P
erre gondolhatott...

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#4) FekaBá válasza Sethdobaloah (#3) üzenetére


FekaBá
csendes tag

Na így már értem :) javítva, köszönöm.

http://blackit.hu \\ Informatikai megoldások mindenkinek

(#5) cellpeti


cellpeti
veterán

Azt a 40k már nem sajnáltam volna és megvettem volna az i5 procit és az ATI karit bele.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6) themebuilder


themebuilder
senior tag

Egy ilyen jó kis gépet, ezzel videokártyával elrontani... :(

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#7) cellpeti válasza themebuilder (#6) üzenetére


cellpeti
veterán

egyetértek

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8) FekaBá válasza cellpeti (#7) üzenetére


FekaBá
csendes tag

Ebben a felhasználási környezetben mondok két érvet a gyengébb kártya mellet : fogyasztás, ár.
Jöhettek ti érvekkel, és tekintsétek a felhasználási környezetet.

http://blackit.hu \\ Informatikai megoldások mindenkinek

(#9) themebuilder válasza FekaBá (#8) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ati HD kicsit jobb teljesítményű videokártyák egyáltalán nem drágábbak és nem is fogyasztanak jelentősen többet. Viszont több mindennel jobban megbirkóznak és a cpu-t is tehermentesítik. Játékok is jobban futhatnak és jobban támogatottabbak.

Ez meg 3 érv :U

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10) Thunderzolee válasza themebuilder (#9) üzenetére

Jó lenne ha alaposan utánanéznél annak amit írsz, mielőtt leokézod amit elküldesz; vagy eleve egyszerűbb, ha nem írsz szakmai topicba. :((

Ezzel a 3 érvel sikerült teljesen lejáratnod magad. :U

Ha nem tudnád:
1. Az Intel ebbe a processzor(család)ba (Core i) beleintegrált egy VGA-t, így nem kell külön integrált VGA az alaplapra.
2. Ezzel jelentősen csökkent a fogyasztás.
3. Hosszútávon olcsóbb lesz/lett a gyártás.
4. Ez nem gamer laptop, ezért nincs benne dedikált nagy teljesítményű VGA.

Amit meg az ATI vieokártyáiról írtál, az olyan, mintha egy kétszemélyes sportkocsit hasonlítanál össze egy busszal/kamionnal: azon kívül h mindegyik elvisz A-ból B pontba, nem releváns összehasonlítani egymással.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11) Napfénysüti válasza themebuilder (#9) üzenetére

És ki az aki notebookot játékra vesz? :Y Ez Probook ami ha nem is igazi üzleti gép de amolyan átmenet nem a "gamerek" a célközönség... :U Engem a kis felbontás sokkal jobban zavar. :(
Thunderzolee leírta a lényeget.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#12) alamuszi válasza themebuilder (#9) üzenetére


alamuszi
senior tag

Már bocsi, de ez a gép már majdben EliteBOOK. És bizony ez nem konzumer kategória. Komoly medium Business gép, azaz nem otthonra gyártották. Hanem munkára. Ode meg minek is a nagyobb VGA.

Ha ilyen terveid vannak végy egy ilyen gépet konzumerben 100 000 -errel olcsóbban. Ez a gép a stabilitásra, és tartósságra van kihegyezve, nem a kinézetre, meg a grafikus teljesítményre.... :N

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#13) Alexios válasza alamuszi (#12) üzenetére


Alexios
veterán

mondjuk azért attól hogy munkára van még nem feltétlenül kell bele gyenge vga. Mármint pl. ha CAD-re akarom használni igenis jól jön az erősebb vga, és akkor is munkára van használva. Igaz akkor nem is kis radeon lesz belerakva, inkább valami quadro:)

(#14) FekaBá válasza Alexios (#13) üzenetére


FekaBá
csendes tag

Naja, de az eléggé más kategória :) mondjuk egy Dell Precision M6500. Habár teljesítményigényes alkalmazásokat nem notebookon futtatnék, mivel úgyse, egy buszon, szállodában, vagy konferencián jön rá az emberre, hogy videót vágjon,, CAD-on stb ... Jobban járnak egy erős asztali konfigurációval.

http://blackit.hu \\ Informatikai megoldások mindenkinek

(#15) alamuszi válasza Alexios (#13) üzenetére


alamuszi
senior tag

Akkor kevered a dolgokat. mert azt úgy hívják, hogy munkaállomás Notebook. Szóval amit úgy te szeretnél és azt 3D-ben ahhoz egy 500 000 Ft-os gép is kevés lenne hatékonyan. Szóval valamit elnéztél. Aztán a legtöbb Corporate, medium, smb gép integrált intellel megy el, és nem azért mert hülyék a vevők, és nem értenek a hardverhez. Hanem mert az üzleti világban nem ismert a konzumer dedikált VGA fogalma. Pláne azok a kártyák nem, amiket az olcsó konzumer kategóriában szerepelnek. A quadro az más, azzal viszonr HD videot szoktak nagyüzemben nézni. Szóval akinek válaszoltam nem Cad-ről beszélt.

De ha már itt tartunk mutatsz nekem olyan MB gépet ami ennyiért quadro-t hoz i3-al? :D

Persze ez alól kivétel az Acer öszvér gépei, amiket ne bevezzünk üzletinek, még a TravelMate-et se, pedig az állítólag annyk született. :)

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#16) fateless


fateless
veterán

Üzleti gépeim vannak jó ideje, de eddig a diszkrét kártya csak hátráltatott, ha olyan volt a gépben (pl a HP 6930p-mben, amit épp eladtam), mert csökkentette az üzemidőt úgy egy-másfél órával. Köszönöm, de nem kell sem most ,sem máskor.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#17) Alexios válasza alamuszi (#15) üzenetére


Alexios
veterán

Én egy szóval nem szóltam le a gépet, nem tudom honnan ez a fóbia, sőt teljesen korrekt cucc. Csak megjegyeztem, hogy az hogy munkára kell se csak prezentációmutogatást meg excelt jelent, hanem van akinél igenis szükség lehet komolyabb vga teljesítményre, de ezt nem ez ellen a gép ellen hoztam fel, csak megjegyeztem:)
De persze, amúgy teljesen egyetértek veled, egyáltalán nem játékra vannak ezek kitalálva, hd gyorsítást meg ez az intel cucc is tud, ennél nagyobb vga teljesítményre nem igazán van szükség ott ahova ez a gép van pozícionálva.

[ Szerkesztve ]

(#18) dr42


dr42
tag

sziasztok,
egy hete használom a 6504b i5-ös verzióját. Egy vicces dolog van a géppel: a HP kb. 30 különböző célszoftvert írt a hardverhez, és sajnos ezek mindegyik boot-nál betöltőtik. Külön szoftver a fizikai kezelőgombokhoz, külön a gombok megnyomásakor (tetű lassan) felugró figyelmeztetésekre, ezerféle security és safety cucc...
Szűz rendszeren a futó folyamatok száma 91db...

(#19) FekaBá válasza dr42 (#18) üzenetére


FekaBá
csendes tag

Hát igen,

Mindegyiknek megvan a maga feladata de az ember a felét se használja, ez a baj a HP-val. Én újratelepítéssel kezdem ha magamnak veszem :) Javaslom ezt neked is, és csak a drivereket tedd fel. Sokat fog javulni a gép teljesítménye.

http://blackit.hu \\ Informatikai megoldások mindenkinek

(#20) dr42 válasza FekaBá (#19) üzenetére


dr42
tag

sajna az újratelepítés nem olyan egyszerű nálam, mert céges gép -> ráadásul nem tudom hogy tudom emgoldani, hogy a gyorsbillentyűk és az ujlenyomatolvasó működjön, csak a felesleges szaroktól meneküljek meg.

(#21) FekaBá válasza dr42 (#20) üzenetére


FekaBá
csendes tag

Hát ha nincs hozzá oprendszered úgy nehéz lesz újrahúzni (gondolom az a rendszergazdánál van)
Ha oprendszered van akkor én csak a Synaptics TouchPad Driver és HP Quick Launch Buttons és akkor megy majdnem minden. Az ujjlenyomat az nem, ahhoz kell a HP ProtectTools Security Manager, ami televágja a gépet a "fölösleges" dolgokkal (mondjuk még így is kevesebbel mint ami eddig rajta van).
Én ujjlenyomat-olvasó nélkül használom, de nekem amúgy se alkalmas a kezem erre :D
(nagyon "izzadós" és ezért szinte mindig félreismeri ... )

http://blackit.hu \\ Informatikai megoldások mindenkinek

(#22) dr42


dr42
tag

még egy hozzávetés. ilyen szar minőségű kijelzőt életemben nem láttam még, közeli színeket képtelenség megkülönböztetni. külső monitoron minden tökéletes, de a saját kijelző valami tragédia.

(#23) FekaBá válasza dr42 (#22) üzenetére


FekaBá
csendes tag

Nem tudom, nem használtam sokat csak kb, 4-5 órát. Fotósként nem találtam semmi problémát a színekkel, pedig erre érzékeny vagyok. Próbáld meg bekalibráltatni ha nagyon zavar (3-4 ezer forint), vagy lehet hogy hibás a panel.

http://blackit.hu \\ Informatikai megoldások mindenkinek

(#24) LonGleY


LonGleY
veterán

Üdv!

Az FN-gombok melyik drivertől válnak működővé? Win 7 x64 + windows update, onnan engedtem neki a driverek felrakását is, nem akartam a support oldalról szórakozni. Most látszólag mindenhez van meghajtóprogram, működik is szépen, csak ez az egy hiányzik.

(#25) LonGleY válasza LonGleY (#24) üzenetére


LonGleY
veterán

Ok, megvan, HP Hotkey Support. Mondjuk elég undorító, hogy felrak egy rakás szart, ami még netre is akar csatlakozni, ha meg fényerőt állítok, felhoz egy grafikus bigyót sok másodperces késéssel, belassítva a gépet. A HP sohasem tudott szoftvert írni... Még jó, hogy nem az enyém a gép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.