Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) -ZsoLi-


-ZsoLi-
tag

Sziasztok én is felraktam a német b330at másodszorra végig is ment hibamentesen, aki használ vibert megnézné hogy vilog e az értesitési led?? Nálam nem vilog.
Köszönöm

(#4502) joker1220 válasza Ryder1 (#4500) üzenetére


joker1220
őstag

A telekomnál is független? :Y

Úgy hogy más kártyát is bele lehet rakni? :))

Bocs ha hülye kérdés de nem akarom elhinni...

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#4503) Azazel71 válasza joker1220 (#4502) üzenetére


Azazel71
aktív tag

Ne hidd el, át akarunk verni. Nem független, mindkét slotba csak Vodafonos kártyát fogad el.

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#4504) -ZsoLi-


-ZsoLi-
tag

Sziasztok és a zárolási kijelző ikonját hogy lehet előszedni b330on?? Az alalmazáskezelöbe ott van de az ikont sehol nem találom

[ Szerkesztve ]

(#4505) joker1220 válasza Azazel71 (#4503) üzenetére


joker1220
őstag

Ez esetben én kérek elnézést :DD :DDD :C

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#4506) FekaP4


FekaP4
csendes tag

Sziasztok!

Én ma csatlakoztam a csoporthoz, ott vettem én is ahol *Tata*.
Kíváncsi leszek, hogy én is megkapom-e a B330-at hálózaton.
Mondjuk tudni kell hozzá, hogy igaz PLK-L01, viszont lengyel
import lehet, mert a forgalmazó: Huawei Polska Sp. z o.o.

A hazai még lehet várat magára...

(#4507) Azazel71 válasza -ZsoLi- (#4504) üzenetére


Azazel71
aktív tag

Elsőre lement a frissítés?
Ha igen, frissíts újra.

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#4508) -ZsoLi- válasza Azazel71 (#4507) üzenetére


-ZsoLi-
tag

Újra csináktam 3gombossal de semmi se viber nem vilog se a képernyözár ikonja nincs meg

[ Szerkesztve ]

(#4509) #75490304


#75490304
törölt tag

Sziasztok!
Páromnak vettem egy ilyen telót februárban. Tök jó meg minden de lehet tudni mikor jön végre az OTA MM? (Itthon vásárolt készülék) már hónapok óta várom, kezd idegesíteni. :(

[ Szerkesztve ]

(#4510) istvan1000


istvan1000
csendes tag

Üdv. Én éjjelre mindig ultra akku módba teszem a telót így csak 1 max 2 % fogy reggelig. Telefonon elérhető maradok és az ébresztő is működig, más úgy sem kell amíg alszok. :) Gondoltam megosztom veletek. :)

(#4511) nickedez89 válasza gyulamester (#4497) üzenetére


nickedez89
senior tag

Ez a leírás ugyan a Honor 6 fórumban van, de szerintem ugyanez érvényes ide is!?

Lolli-kontra-MM

Még annyival egészül ki pár hsz-el később hogy:
"Még pozitívum, hogy az alkalmazások hozzáféréseit egyenként le lehet tiltani és töltés alatt is jelez a led ha van valami bejövő dolog.
Negatívum viszont, hogy a névjegyzék megjelenítési beállításából hiányzik a "csak telefonszámmal rendelkező" opció(Nekem legalább is)."

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#4512) -ZsoLi- válasza nickedez89 (#4511) üzenetére


-ZsoLi-
tag

Köszi és még kiveték azt az kis ikont is amivel a kijelzőt le lehet zárni. Legalábis sehol nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#4513) nickedez89 válasza -ZsoLi- (#4512) üzenetére


nickedez89
senior tag

Az pl. nekem nagy gond mert állandóan azzal zárom le! :(((

Nem lehet valahogy a lolli rom-ból kiszedni?
Úgy mint a TouchPlus apk-t?

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#4514) -ZsoLi- válasza nickedez89 (#4513) üzenetére


-ZsoLi-
tag

Nemtudom sajnos viszont a gyors gombra be lehet állítani.

(#4515) xSide válasza -ZsoLi- (#4512) üzenetére


xSide
őstag

Mivel Nova Launcher-t használok azzal duplakoppal zárom le a kijelzőt.
Huawei Launcher-hez jó alternatíva a Parancsikon készítő.
Simán kiraktam vele hozzá.

(#4516) -ZsoLi- válasza xSide (#4515) üzenetére


-ZsoLi-
tag

Köszi kipróbálom

(#4517) doongoo válasza Photokiss (#4491) üzenetére


doongoo
addikt

A letiltott programok nem futnak, azaz nem is lassítják a rendszert. Mondjuk a teló még akár el is bírna egy kis lassítást :C
A 3-gombos az egy frissítési módszer. Mindent gyalul a telefonról, úgyhogy simán újraindításra nem ajánlanám (arra ott van a kikapcsolás menüből a lehetőség vagy a bekapcs gombot hosszan nyomva).

Ajánlom, hogy olvasd el ezt. Sok hasznos dolgot megtudhatsz belőle, ami a mi telónkra is igaz.

(#4518) gyulamester


gyulamester
csendes tag

Köszönöm, ezek a negatívumok engem nem zavarnak. Gondolom frissítés után factory reset. Milyen a biztonsági mentés funkció? Rendben lement mindent, vagy van esetleg valami hiányossága is?

(#4519) Azazel71 válasza -ZsoLi- (#4514) üzenetére


Azazel71
aktív tag

De könyörgöm, nem vették ki....vagy én úgy loptam valahonnan???

Próbálj egy gyári visszaállítást.

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#4520) James67 válasza -ZsoLi- (#4508) üzenetére


James67
aktív tag

A viber villogása nem a Lolitól vagy az MM-től függ. A huawei nem preferálja, de a playről tudsz letölteni hozzá programot.

Redmi Note 8 4/64

(#4521) nickedez89


nickedez89
senior tag

Megjött ez a tok a telóhoz.

Nillkin Frosted -et váltotta nálam, mert az nagyon jó tok de nem védi az alsó és felső részét a telefonnak.

Ez az ipaky tok viszont minden részét nagyon jól védi!
Tökéletesen ott vannak kivágva a helyek ahol kell, nincs elcsúszva sehol.(Infra, jack, másod mikrofon stb.)
Gyakorlatilag egy nagyon jól illeszkedő szilikon tok, jó minőségű műanyag kerettel.

Egyetlen hátránya hogy picit vaskosabb lesz tőle a telefon, de nem túlzóan.

Csak megosztom, hátha érdekel valakit!;)

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#4522) Azazel71 válasza Azazel71 (#4519) üzenetére


Azazel71
aktív tag

Oké, a standard huawei launcherrel valóban nem találom én sem...az első perctől a Novát használom, abban ott van.

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#4523) kekkola válasza #75490304 (#4509) üzenetére


kekkola
senior tag

Holnap jön, 11:00-kor.

O+8T

(#4524) MenőManó03


MenőManó03
csendes tag

Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Letöltöttem az automatelt ( most még csak az ingyenes verziót), hogy egy kicsit áttanulmányozzam.
Be szeretném állítani, hogy a telefon este 10 kor repülő üzemmódba tegye magát, és reggel saját magától visszaálljon.
Néztem, hogy saját szabályokat lehet beállítani, de nem megyek el rajta. (lehet, hogy az ingyenes nem is tudja? :F )
Valaki tud ebben segíteni? Előre is köszönöm.

Ha az élet citromot ad, csinálj belőle limonádét!

(#4525) Azazel71


Azazel71
aktív tag

Már ne haragudjon meg akit érint, de ezt a mentalitást én nem tudom megérteni.

Megengeditek mindenféle third party appoknak, hogy a rendszer beállításaiban turkáljanak, automatikusan ezt-azt csináljanak(fene tudja még mit, azon kívül amit bevallanak), csak hogy este, meg reggel ne kelljen rányomni egy ikonra? Még ha valami full bonyolult dolog lenne....

Ugyanez igaz, a többi hasonlóra is...még a beépített gyári cuccokra is.Automatikusan váltson wifire mobiladatról, ha..., automatikusan váltogasson hálózatok között....

Aztán meg jön, hogy meghülyült a telefon, szar a telefon...

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#4526) fila


fila
senior tag

Sokadjára fordul elő, mind a B180-on, mind a B330-on:

Híváslistából elmentem a google fiókba a telefonszámot új névjegybe, melyet másnapra simán elfelejt a teló.
Van valakinek ötlete mi lehet a gond? Csak google fiókba tárolom adataim, máshol nem is szeretném.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#4527) MenőManó03 válasza Azazel71 (#4525) üzenetére


MenőManó03
csendes tag

Azért nem tudod megérteni, mert nem vagy abban az élethelyzetben. Nem akarok magyarázkodni, mert mindenkinek más és más fontos.
Amikor azt szeretném, hogy reggel a telefon "elinduljon", az azért van, mert reggel 5-6 felé, már elérhető kell, hogy legyek, de aludni tudok 10-ig. Akkor minek kelljek fel 5-kor, hogy bekapcsoljam?
A régi okostelóm este kikapcsolta saját magát, reggel visszakapcsolta. Nem volt vele gond. De ez nem tudja. :(

Ha az élet citromot ad, csinálj belőle limonádét!

(#4528) Azazel71 válasza fila (#4526) üzenetére


Azazel71
aktív tag

Google fiók címtár szinkronizálása be van kapcsolva?

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#4529) doongoo válasza nickedez89 (#4521) üzenetére


doongoo
addikt

Pont ilyen van nekem is fent (meg még hozzá egy tempered glass)

(#4530) Azazel71 válasza MenőManó03 (#4527) üzenetére


Azazel71
aktív tag

Oké.Ezt megértem.Tényleg érvekre, okokra voltam kiváncsi.
Egyébként tudja.

Intelligens asszisztens/időzített be és kikapcsolás.

Igaz nem flight mode, de a te problémádra simán megoldás.

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#4531) Azazel71 válasza doongoo (#4529) üzenetére


Azazel71
aktív tag

Nekem ilyen, szintén edzett üveggel kombinálva.

[link]

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#4532) doongoo válasza MenőManó03 (#4524) üzenetére


doongoo
addikt

min nem mész el?

nekem ugyan a fizetős van, de szerintem az ingyenesben is így kell:

új szabály
trigger (időpont)
művelet (repülőmód beállítása)
szabály (elnevezed)

és kész

ha művelet alatt nincs repülőmód, akkor az a pro kiváltsága lesz valószínűleg

(#4533) doongoo válasza Azazel71 (#4525) üzenetére


doongoo
addikt

Nem haragszom, mert engem is érint :) , csak megpróbálom megértetni, hogy miért is jók az ilyen apk-k:

Nem kell minden nap "x" időt azzal töltened, hogy a menüben lépkedve egyesével kapcsolgass egyes funkciókat. "y" db funkció esetén ez napi x*y=z idő. Egy évre számítva máris 365*z az eredmény. Ezt a sok időt megspórolják az ilyen alkalmazások. Az idő meg pénz :))

Én pl. 14 szabályt használok állandó jelleggel, amiből 13 funkciók kapcsolgatása napi szinten többször (hang, rezgés, néma üzemmód, kijelző fényerő, képernyőzár kikapcsolás, stb.). Durva saccolásom alapján éves szinten az időmegtakarításom kb. 5-6 óra. (Te még biztosan nem kaptál olyan beszólást a párodtól, hogy ne a telefont nyomogasd már, amikor itt vagyok én is :D :D ) Én azt az 5-6 órát inkább hasznosan, mással töltöm el.

Próbálj ki szerintem egyszer egy ilyen alkalmazást a saját életedhez igazítva és meg fogod látni az előnyeit. A telefont pedig egyáltalán nem hülyíti be (a telefon okos jellegét a felhasználó okosság szintje határozza meg :) )

Példák a szabályaim közül:
-elkevert telefon esetén küldök a számomra egy SMS-t egy meghatározott szöveggel és máris csörög full hangerőn a teló
- kocsiban bluetooth kihagosítóhoz csatlakozva (ami egyben a tartóm is) automatikusan kikapcsolja a kijelzőzárat és maximumra teszi a teló fényerőt (mintegy előkészülve navigációra)
- éjjel bekapcsolja a repülő módot, de ugyanakkor hagyja futni a bluetootht és a wifit, majd reggel kikapcsolja a repülő módot
- este az ágy mellett átvált néma módra...
- megbeszéléseim kezdetekor automatikusan némára kapcsol, majd a végén vissza

és lehet még sorolni.

[ Szerkesztve ]

(#4534) Photokiss válasza doongoo (#4517) üzenetére


Photokiss
csendes újonc

Köszi szépen😃 már rég szerettem volna ilyet olvasni. Korábban Defym volt és ahhoz nagyon szépen összeszedtek minden ilyet😃 azt rootoltam is szépen.
Jut eszembe a gari ugrik ha rootolom a H7-et? Visszaállítani lehet,hogy a szervízben ne derüljön ki?
Ha beállítom az időzítős kikapcsolást akkor bekapcsolásnál fogja képni a képernyőzáz kódot? Vagy azt ilyenkor ki kell kapcsolni? Amúgy is az ujjlenyomattal szoktam kapcsolgatni.

(#4535) MenőManó03 válasza doongoo (#4532) üzenetére


MenőManó03
csendes tag

ezért nem mentem el, mert nincs repülő mód :DDD
köszönöm :R

Ha az élet citromot ad, csinálj belőle limonádét!

(#4536) doongoo válasza Photokiss (#4534) üzenetére


doongoo
addikt

a gari már a bootloader kioldásnál ugrik (ami a root előfeltétele) elvileg. A root is eltüntethető és a bootloader is visszazárható. Ettől persze lehet, hogy a szerviz még látja a mókolás nyomait. Volt már pár hozzászólás a Honor topikokban, hogy rootolt és bootloop-os telót is javítottak simán garanciában (rossz frissítés feltétele után).
Bekapcsoláskor mindig kéri a képernyőzár kódot. Én is ujjlenyomattal kapcsolgatom amúgy, de bekapcsoláskor mindig kell a kód. Mondjuk ettől (nem adtad meg a kódot) még simán elérhető vagy, ha hívnak.

(#4535) MenőManó03 - meg kell nézni hasonló alkalmazásokat a playen (keress tasker címszóra), hogy melyik tudja ingyenesben esetleg

[ Szerkesztve ]

(#4537) Azazel71 válasza doongoo (#4533) üzenetére


Azazel71
aktív tag

Komoly kis matek volt..respect :DD
Nos én egyszerű senki vagyok, szóval számomra totál feleslegesek ezek a dolgok.Nem különösebben szoktam kapcsolgatni, mindössze annyit, hogy ha elmegyek otthonról, wifi ki/mobiladat be, ha hazaérek ugyanez vissza, illetve munkahelyre érve, valamint elalvás előtt némítás.
Ez még neccesen, de belefér.... :)

Arra pedig kínosan vigyázok, hogy vagy "pározok", vagy telefonozok :D Sőt, néha látványosan jó messzire magamtól teszem le....(megéri :) ).

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#4538) James67 válasza doongoo (#4533) üzenetére


James67
aktív tag

És ezeket melyik app tudja? Melyiket használod? Oké, megvan

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 8 4/64

(#4539) fila válasza Azazel71 (#4528) üzenetére


fila
senior tag

Be természetesen.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#4540) Azazel71 válasza fila (#4539) üzenetére


Azazel71
aktív tag

A google címtárban sem marad meg?

contacts.google.com

Ha ott megvan, akkor mégis szinkronizálós probléma lesz.

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#4541) zozyk


zozyk
addikt

Nálam a B330 tud automatikusan ki-be kapcsolni,ez mennyivel rosszabb,mint a repülőmód?

[ Szerkesztve ]

(#4542) MenőManó03 válasza zozyk (#4541) üzenetére


MenőManó03
csendes tag

Sajnos a PLK-AL10 B190 ben nincs ilyen lehetőség. :(
Azt mondják, hogy a ki-be kapcsolás többet szív le az aksiból, mint a sima repülőgép ki-be kapcsolása, mert újra fel kell állnia a telefonnak.

Ha az élet citromot ad, csinálj belőle limonádét!

(#4543) doongoo válasza MenőManó03 (#4542) üzenetére


doongoo
addikt

de ha felteszed a PLK-AL10-re az 5.12.16 developer romot (majd arra a sorban megérkező összes OTA frissítést (6.1.1 (innentől már EMUI 4.0) - 6.1.16 - 6.2.1 - 6.3.1 - 6.3.16 - 6.4.1 - 6.4.16 - 6.5.1), abban már lesz ilyen lehetőség.

(#4544) forgonati


forgonati
őstag

Feltűnt hogy MM alatt eltűnt az a fájlátviteli mód, aminél külső meghajtóként látszik az SD kártya. Ezt vajon miért kellett? Nagyon hasznos dolog volt, számomra az EMUI kevés pozitívuma közé tartozott... Most már csak MTP mód van, amivel az a bajom hogy pl. a total commander egy örökkévalóságig nyitja meg a fotók mappát (főleg ha sok fotó van benne, néha 1 percig várok rá).

Mit használtok a fáljok kezelésére? Mert a klasszikus win intéző is nagyon sokáig nyitja meg a DCIM mappát. Egyébként a többi telefonommal is ugyanez volt MTP módban...

Keelah Se'lai!

(#4545) lenovomen


lenovomen
aktív tag

MM-ben hogy alakul a képernyőidőtök? Mennyi volt idáig a max? 4-5 óra?

(#4546) Azazel71 válasza forgonati (#4544) üzenetére


Azazel71
aktív tag

PLK-L01, B330

Fejlesztői lehetőségek/ USB protokoll

Egyébként én nem módosítottam, MTP.-n van.
Mikor gépre dugom, alapból csak tölt, ki kell választani a file lehetőséget( értesítéseknél).
Innentől mindent lát a total commander, és az intéző is, korrektül, gyorsan.(Win7 Ultimate)

Lenovo:

6 óra, kb. 2 nap alatt. 4445.Hsz.

[ Szerkesztve ]

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#4547) forgonati válasza Azazel71 (#4546) üzenetére


forgonati
őstag

Ott sem lehet beállítani külső meghajtó módot. Van MTP, PTP, USB Ethernet, hangforrás, midi. Nekem külső USB meghajtó kellene, hogy az SD-t meghajtóként lássam, ez még Lollipop alatt megvolt. Az meg hogy minden rádugásnál folyton be kelljen kapcsolni az adatátvitelt, külön baromság, ezt sem értem miért kellett így megcsinálni az MM-ben :W

A total commander meg nagyon rosszul kezeli az MTP-t, ha sok fájl van a kártyán, alig bírom kivárni míg megnyitja.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#4548) Azazel71 válasza forgonati (#4547) üzenetére


Azazel71
aktív tag

Ha MTP-vel, az intézőben duplaklikkelek a telón bead két meghajtót...a belső tárat, és a külső sd.-t

Mondjuk nem a felugró ablakból nyitom, hanem Sajátgépből.

[ Szerkesztve ]

NEM ÉRDEMES IPHONE 5S-T VENNI, HONOR7 HELYETT !!! A T-mobil is független H7-et árul!!!!!Rohadtul nem éri meg frissíteni MM.-re, sőt B180-ra se.Csak azért frissít mindenki, hogy rossz legyen neki.

(#4549) igali válasza Azazel71 (#4530) üzenetére


igali
tag

Neked melyik típus és milyen ROM van fent?
Mert nekem PLK-AL10 és 5.0.2 gyári van, és abban én sehol sem lelem az "Intelligens asszisztens/időzített be és kikapcsolás" opciót. :(

(#4550) sompetike válasza Azazel71 (#4530) üzenetére


sompetike
aktív tag

Ezt a intelligens asszisztenst hol találom?

[ Szerkesztve ]

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.