Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

XIAOMI REDMI NOTE 2 / XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
ITT VAN A LEÍRÁS, MIELŐTT KÉRDEZEL OLVASD MÁR EL LÉGY SZÍVES!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Pe-pe válasza Imy (#1599) üzenetére


Pe-pe
tag

Konkrétan itt van.
Én is rendeltem egy hasonlót, de még úton van kínából.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#1602) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Nekem azért tetszik irtózatosan ez a tok (hátlap igazából), mert teljesen más, elegáns hatást kölcsönöz a telefonnak, ami valljuk be, kinézetre egy picit gagyi. Ez a tok viszont szinte egy szintre emeli a hardware-rel a Note 2-t.

(#1603) Imy válasza Pe-pe (#1601) üzenetére


Imy
veterán

Értem, és ez atelefon nélkül hogy néz ki? Csak látni szeretném mennyit is véd, ha esik a cucc.

(#1605) Graphics válasza ssj81 (#1604) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem beszélve arról, ha van céges ismerős, aki esetleg meg tudja venni cégre, akkor még 20%-kal olcsóbb.

Nagyon korrekt az árazás, kintről már tényleg nem éri meg rendelni.

-

(#1606) ssj81 válasza Graphics (#1605) üzenetére


ssj81
aktív tag

Abszolút...és a biztos garancia is sokat számít!

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#1607) Tondi válasza outsiders (#1598) üzenetére


Tondi
tag

Szia, szabad megtudni, hogy mi volt a döntő érv Redmi Note 2 mellett, nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen a következő telefonom?

(#1608) #65577472 válasza kenand (#1596) üzenetére


#65577472
törölt tag

Xiaomi jelenleg Dél-Amerikára és Délkelet-Ázsiára koncentrál.

(#1609) outsiders válasza Tondi (#1607) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szia, nálam ami döntött, hogy hardveres téren erősebbnek tűnik a note 2, olcsóbb, illetve véleményem szerint nagyobb lesz a support mögötte, mint a Mi4 immár harmadik változatának,ha jön a Mi5 a Mi4c lehet, hogy kicsit el lesz felejtve. Előbbiek mellet a Micro sd foglalat, cserélhető akkumulátor is nyomott a latba.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1610) Tondi válasza outsiders (#1609) üzenetére


Tondi
tag

Szia, köszönöm sokat segítettél,el is döntöttem, hogy rendelek egy ilyen telefont, gondolom a 32GB-os verziót rendelted meg :)

(#1611) body007 válasza kelzsoca (#1590) üzenetére


body007
addikt

Még nincs is kint a teló az oldalon... :(( Kollegám már rendelné :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1612) deadbody válasza body007 (#1611) üzenetére


deadbody
tag

Én is úgy döntöttem eustoctól rendelem inkább, tegnap azt írta mától lesz elérhető, gondolom ma kerül fel az oldalra.
Mellesleg eustocktól telefon mellé jár ajándék szilikontok mint kínai shopok esetén, vagy sem? (Nillkin tok úton van de nem tudom mikor ér ide, addig jó lenne valami védelem rá)

[ Szerkesztve ]

(#1613) outsiders válasza Tondi (#1610) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szia, örülök, hogy segíthettem :) Én is napokig évődtem azon, melyik legyen a kettőből.
Én 16 gigásat vettem, micro sd kártyám van amivel bővítem a memóriát, plusz 50 dollárt nekem nem ér a plusz 200 mhz a procihoz és a 32 giga belső tárhely. Ár/értékben véleményem szerint jobb a 16 gigás, ha a ram 3 giga lenne benne, akkor adtam volna ki a plusz pénzt csak, a SOC 2 ghz-en is bőven elegendő erőtartalékkal rendelkezik az én felhasználási szokásaimhoz.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1614) kelzsoca válasza deadbody (#1612) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szia!

Nem, semmi nincs a készülék mellé, a kínaiak is azért adnak "ajándékot" mert cserébe egy spammel, reklámokkal megpakolt romot húznak a telefonra.

(#1611) body007

A készülék a mai napon kerül fel a webáruházba. :R

[ Szerkesztve ]

(#1615) Henker2


Henker2
addikt

A Redmi Note 2-höz kapható ablakos flip tokot támogatja a teló? Gondolok itt olyan lehetőségre,hogy óramegjelenítés az adott ablakban pl.
Vagy ehhez külön szoftver kell?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#1616) Milestone2 válasza kelzsoca (#1614) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Egyet erősíts már meg Kelzsoca ha tudsz, vagy cáfolj. Az összefoglaló megírása után bombáznak a kérdésekkel, hogy ugye mindhárom fajta készülékben (2.0 TD, 2.0 FDD, 2.2 FDD) van SD kártya bővítési lehetőség? Mert itt-meg ott azt olvasták, hogy csak a kinai belpaicosban van.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1617) Genesistibi


Genesistibi
tag

Szisztok!

Van itt olyan Vas megyei emberke, akinek már van a tulajdonában egy ilyen telefon? Meg szeretném nézni, mielőtt beleugrok (a 4" után kicsit nagy ugrás lesz.. :) ).

+1: Bebizonyosodott már, hogy Prime-ban jobb kamera van? Valahogy jobban húz a szívem afelé, pl. ha az eustock.hu-n lenne mondjuk 70e-t... ;) :D

(#1618) Henker2 válasza Genesistibi (#1617) üzenetére


Henker2
addikt

Szerintem az hogy a prime-ban jobb kamera van, hülyeség! ;)

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#1619) Milestone2 válasza Genesistibi (#1617) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De leírta Kelzsoca, hogy az eustock-nál nem tervezik egyenlőre a Prime-ot!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1620) Genesistibi válasza Henker2 (#1618) üzenetére


Genesistibi
tag

Én is ezt remélem! :D

(#1619) Láttam. De! sztem ha sokan érdeklődnek, akkor átgondolják a dolgokat.. ;)

(#1621) Milestone2 válasza Genesistibi (#1620) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Csak akkor nem itt kell érdeklődni, hanem a 'stockot bombázni mailekkel, telefonhívásokkal....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1622) Genesistibi válasza Milestone2 (#1621) üzenetére


Genesistibi
tag

Ha jobban megnézed mégcsak nem is kérdés volt és sztem ennyi simán belefér ebbe a topicba.

(#1623) Milestone2: Rendben, vettem! :)

[ Szerkesztve ]

(#1623) Milestone2 válasza Genesistibi (#1622) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ez nem Topicgazdai hsz volt. Nem figyelmeztetés. A véleményem. Ha itt írsz, attól nem lesz a 'stockban. Ennyit akartam kifejezni.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1624) MeGabee


MeGabee
senior tag

Én nagyon örülök,hogy lesz eustock-nál ,mivel akkor cégre meg tudom venni,és olcsóbban jövök ki,mintha kintről rendelném. :C

Már csak azt nem tudom,miért ezt vegyem,és miért ne a Meizu-t :D

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1625) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, hogy ez EU-s, vagy kínai belpiacos darab-e (már ami a GSM rádiót illeti), és hogy támogat-e microSD-t, vagy nem, mert erről eléggé eltérő dolgokat olvastam.

Előre is köszönöm!

http://palscoffeetech.com/

(#1626) ollie válasza MeGabee (#1624) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Volt kezemben meizu m2 note és redmi note 4g, és ég és föld volt a különbség a redmi note javára. A meizunak egyedül csak a kijelzője volt szebb valamivel (nem vettem figyelembe a felbontás különbséget). Persze ez nem redmi note 4g, hanem note 2, de nem hiszem, hogy rosszabb lenne a minősége az elődjénél.

***

(#1627) New Bluestar


New Bluestar
tag

Sziasztok !

Rendeltem én is telót az alirepressről. Aztán olvasgatva a fórumot kiderült, hogy néhányan rosszul flashelve kaptak telót, elveszett az imei, meg egyéb dolog. A kínai megkérdezte, hogy flashelje, vagy bontatlan dobozban küldje.
Megkérdeztem már másik helyen is, pont milestone írt, hogy kérjem úgy, hogy másik romot, ami biztos jó, rakjon fel.
Írtam is neki, de azt válaszolta, hogy nagyon sok a munka, vagy az övét rakja fel, vagy ha bontatlan dobozban kérem, akkor csak angol meg kínai nyelv van, meg nem tudja az itteni frekvenciákat,

Még nem volt soha ilyen telóm, nem tudom, hogy bonyolult-e magamnak csinálni ( leírások alapján nem annyira), meg az itthon felrakható verziótól a frekik is jók lesznek ?

Szóval akkor bontatlan dobozban kérjem, vagy rakassam rá a saját vackát ?

Köszi !

(#1628) tomsolo válasza Keresztapper (#1625) üzenetére


tomsolo
őstag

a legtöbb helyen TD-ket unlockolva árulják, pl giztop (oda is van írva: "* Unlocked cell phones are compatible with GSM/3G WCMDA/4G LTE-FDD carriers")

a honorbuy-on nem tudom mi van - már vett innen kolléga telót - ők konkrétan FDD-ként tolják, cserébe DHL-s kiszállítással cirka 72 ezerre jön ki a biztosításal együtt és pár nap alatt itt van.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1629) tomsolo válasza MeGabee (#1624) üzenetére


tomsolo
őstag

én is vacillálok még :)

a meizunál vonzó a magasab SOT idő - sokat olvasok telón - meg hangyaf@sznyival jobb kamera, meg a talán kiforottabb rom

na de majd 1-2 hét is kiderül

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#1630) MeGabee válasza ollie (#1626) üzenetére


MeGabee
senior tag

Nettóban számolva 5K előnye van a Meizunak,de lássuk be,az nem egy tétel.Inkább amiatt hezitálok,hogy azt plug&play használhatnám,ezzel meg még mókolnom kellene...bár úgyis második telónak lenne véve,meg még sosem volt kínai csodám...

(#1629) tomsolo: Így vagyok vele én is....lehet meg kéne várni a magyar rom-ot erre,úgysem sürgős megvennem.

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1631) Milestone2 válasza New Bluestar (#1627) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát ez furcsa válasz...

Attól lesz jó az itteni frekvenciákon mert ő előtte feltol rá egy ROM-ot?
Érdekes...

Mert itthon azt a ROM-ot sokan letörölték/átflesselték a xiaomi.eu ROM-ra és nem tűnt el nekik a hálózat...

Azt írd meg neki, hogy rakja fel a gagyi szarját, de úgy telepítse, hogy ROM váltásnál nem szálljon el az IMEI-d. A kínai csoda ROM-ot meg 5 perc alatt át tudod flesselni...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1632) Keresztapper válasza tomsolo (#1628) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Köszönöm a választ!

Nem mondom, hogy mindent értek, de előbb olvasok, aztán kérdezek. :)

UPDATE:

Viszont most nézem, hogy a kérdésemből a link lemaradt. Szóval erről a konkrét darabról szeretném tudni, hogy európai 4G hálózatokkal fog-e menni, és hogy microSD bővítés van-e.

Nagyon köszönöm a türelmet!

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#1633) New Bluestar válasza Milestone2 (#1631) üzenetére


New Bluestar
tag

Köszi a gyors választ, megírom neki.

(#1634) kelzsoca válasza Genesistibi (#1620) üzenetére


kelzsoca
félisten

Láttam. De! sztem ha sokan érdeklődnek, akkor átgondolják a dolgokat..

info@eustock.hu, itt jelezzétek a prime-re az igényt. :)

(#1635) Milestone2 válasza Keresztapper (#1632) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A Prime-nál nem kérdés, az tudja a 4G-t.
Illetve megkaptam a választ, mindhárom készülékben van külső SD fogadására alkalmas slot.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1636) fene_vad válasza Keresztapper (#1632) üzenetére


fene_vad
senior tag

fog menni az eu LTE és van rajta microSD.

Nincs olyan verzió, amin ne lenne microSD slot, nem tudom ki terjesztette az ellenkezőjét...

(#1637) Imy válasza Milestone2 (#1635) üzenetére


Imy
veterán

Nem csak a Belső memóriában és aproci sebességében van eltérés?
Én a símát rendeltem meg, a mostani telemben is 16Gb van, és nem bővíthető. Ebbe meg beleteszek egy SD-t, és máris van hely bőven.

(#1638) XenHai válasza Imy (#1637) üzenetére


XenHai
senior tag

GPU is gyorsabb +150MHZ :DDD

(#1639) kenand válasza XenHai (#1638) üzenetére


kenand
veterán

Átlagos használat során 1 mag megy a 8-ból, 403Mhz-n.... szóval szerintem felesleges a +150Mhz
Korábban valaki azt írta infra csak a Primeban van de ez nem igaz, simán távírányítottam az alap verzióval vele az LG TV-met.

[ Szerkesztve ]

(#1640) Milestone2 válasza Imy (#1637) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem értem a kérdésedet. A kérdező azt kérdezte, hogy akár kínai belpiacost, akár külföldre szánt 16-ost, akár Prime-ot rendel (mondjuk ő kimondottan Prime-ot szeretne) mindhárom készülékben megvan-e a lehetősége SD kártyával bővíteni? Erre a válasz igen, mindháromban.
A másik kérdés az volt, de mint kiderült értelmét vesztette, hogy biztos tudja-e a 4G-t, de a Prime esetében ez nem kérdés, az tudja. Egyedül a kínai belpiacra szánt készüléknél van egy kis rizikó, de arról is aztt mondja mindenki, hogy még az is tudja...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1641) #65577472 válasza MeGabee (#1624) üzenetére


#65577472
törölt tag

Két hét m2 note használat után Redmi Note 2 tulajként azt mondom, hogy mindenképp a Xiaomi-t válaszd, nem egy ligában játszik a két telefon.

(#1642) madgie válasza #65577472 (#1641) üzenetére


madgie
titán

Ezt részleteznéd?

(#1643) fene_vad válasza kelzsoca (#1585) üzenetére


fene_vad
senior tag

nagyon nem mennék bele, de a korrekt tájékoztatás kedvéért megjegyezném, hogy pl az aliexpressről vagy egyéb nagyobb webshopról vagy e-piacról azt feltételezni, hogy nem hosszútávra tervez - hát, nem fair.
Pláne illegalitásssal vádolva őket, egy szlovák szürkeimportos cég-re mint ellenpéldára hivatkozva...

Minden bizalom kérdése. Én jobban megbízom a Paypal-ban vagy az Alipay-ben és rajtuk keresztül világszinten milliárdnyi értékesítést lebonyolító nagy kínai webáruházakban és webpiacokban, mint egy szintén külföldi bejegyzésű, de "kicsiben utazó" és akármikor nyom nélkül eltűnő "lavírozó" kiskft-ben. Ahol a cégadatok csak szlovákul hozzáférhetők és 12k € veszteséget mutatnak a tavalyi évre.

Ez lehet hogy csak az én kelet-közép európai környezetben felnevelt paranoiám, ne legyen igazam:)

(#1644) Milestone2 válasza fene_vad (#1643) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha kérhetem, ne kezdődjön parttalan vita! Mindenki onnan rendel, ahonnan akar!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1645) #65577472 válasza madgie (#1642) üzenetére


#65577472
törölt tag

MT6753 nagyon sovány az m2 note-ban, lassabban nyílnak meg az appok, mint a Redmi Note 2-ben, RAM kezelés borzalmas. Flyme nekem tetszett, gesztusvezérlésben le van maradva hozzá képest a MIUI, de ezt leszámítva utóbbi még mindig a legjobb kínai custom ROM.

Ha mindenáron Meizu, akkor sokkal inkább m1 note.

(#1646) kenand


kenand
veterán

Aliexpressen sok a megbízható nagy cég, de sok a csaló is.
Érdemes előre tájékozódni, megnézni az értékeléseket.
És minimális angol tudás szükséges (nem kell irodalmi szint) ha probléma van tudj "panaszt" írni.
Általában visszakapod a pénzed ha nem jön meg, vagy sérült, d sokszor vagy 10X kell írni és Disputeot indítani (visszatéríteni csak úgy tud ha indítasz disputeot)

[ Szerkesztve ]

(#1647) madgie válasza #65577472 (#1645) üzenetére


madgie
titán

:R

(#1648) Gymszrs


Gymszrs
csendes tag

Személy szerint eddig egyszer rendeltem Aliexp.-ről, meg is kajáltattak szépen. Mondjuk tettem is érte, nem kellő körültekintéssel, naívsággal. Nagyon olcsón árulták a Honor 6-ot, kb 118USD-ért. Meg is rendeltem, meg is érkezett de... 8 mag helyett 4 mag, 3 gb mem helyett 801 mb!! , olyan tárhelyek kijelzése ami nincs is a telefonban, akku katasztrófa. Mondanom sem kell, mire reklamálásig értem volna a webshop eltűnt úgy ahogy van.

Olcsó húsnak híg a leve, ellenőrizni kell a visszajelzést, az eladott mennyiségeket, írni nekik, hogy megtudd mennyire kommunikációképesek. Remélem most jobban járok.

Kérdés: Célországba érkezett a termékem, de 3 napja ez a státusza, lehetséges hogy vámkezelik vagy ilyesmi?

Bíhró úhr, há' nem sok ez az öt év??? - Mondom kötél..... (RN2, Asus Zenfone Max, Lenovo P70, RN3 SD, RN4 SD)

(#1649) kelzsoca válasza fene_vad (#1643) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem elbeszélünk egymás mellett, én eleve kis webáruházakról beszéltem (pl: giztop, gearbest, xiaomiforsale és társai) ahol sajnos az eu warehouse-ok úgy működnek, hogy a terméket Kínából becsempészik Európába, majd így értékesítik azt, megkerülve ezzel a hatóságokat.

Természetesen nem szeretnék sem Veled sem senki mással vitatkozni, mint írtam is mindenki ott rendel, ahol csak szeretne, az eustock csak egy lehetőség a sok közül.

Béke! :R

(#1650) kenand válasza Gymszrs (#1648) üzenetére


kenand
veterán

Gyanúsan olcsó kerülendő.
Én is egyszer megjártam, rendeltem egy TV BOXOt, kaptam csomagszámot, cél Magyarország, addig ürültem.... majd amikor a csomagot átvették Budapesten akkor nem értettem a dolgot...
Kiderült, hogy 4-5 vásárlónak is ugyan azt a csomagszámot küldte és a többiekét fel sem adta..... Aliexpressen sokan feljelentették, az Ali térített vissza (nem az eladó)
Meg bízható eladó fontos, esetleg a Tech discoveryben hírdettett akcióst be lehet vállalni de ott sem árt körülnézni...Vagy magbízható üzlet (nem Ali , pl BangGood, Geekbuying stb...) ha ott is hasonló az ár és még Paypal fizetés is van...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.