Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Noukoum válasza nevemfel (#50) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor már rég váltottak róla.
Az egységes csatlakozó nem érdekük. Lásd iPad pro, ahol azért került usb c hogy ne lehessen 1. Gen pencillel használni...

vasi89: az a baj hogy nem az, ezt az információt kaptam alma topikban:))

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#52) vasi89 válasza Noukoum (#46) üzenetére


vasi89
addikt

értem én az iróniát :DDD

(#53) whatwhatwhat válasza Noukoum (#46) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

De a prokhoz nem 5w töltőt adnak, akkor azoknak nem kímélik az akksiját? :F

Szerk: Oh. Én sajnos nem értettem az iróniát. :DDD Nem ez lenne az első ilyen full komoly benyőgés. :D

[ Szerkesztve ]

(#54) Noukoum válasza whatwhatwhat (#53) üzenetére


Noukoum
veterán

Azoknak már nem kell kímélni az aksiját. Ott ez már nem szempont. De cserébe nem 3 óra a töltés, hát nem szuper? Mindenben a rosszat látni:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#55) nevemfel válasza Noukoum (#51) üzenetére


nevemfel
senior tag

A lightning 2013-ban jött ki, akkor az usb-c még eléggé gyerekcipőben járt. Érthető, hogy a megjelenés után 2-3 évvel, miután az összes tartozékgyártó átállt a 30 pin ipod csatiról a lightningra, hogy miért nem cserélték le megint. Most viszont már időszerű lenne, pláne, hogy a Pro gyorstöltőjén is usb-c csatlakozó van.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#56) vicze válasza aujjobba (#48) üzenetére


vicze
félisten

Azért elavult, mert az Apple nagyon bátran elhagyott minden mást, és azt mondták, hogy ez a jövő.
Pont az lenne az egész USB-C lényege, hogy egyetlen egy kábel kell, és nem kell azon szenvedj USB-A, Lightning, vagy USB-C-t akarsz valamibe dugni, hanem minden tök ugyanaz.

Amit jelenleg az Apple csinál az a userek szívatása, a két külön rendszer párhuzamos fenntartásával.

[ Szerkesztve ]

(#57) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Nincs iPhone-om és gyaníthatóan nem is lesz még egy darabig, de ha lenne, biztos ezt a fülest venném. Sima AirPods nekem nem jött be mert agybadugós párti vagyok, az meg még csak bele se ment a fülembe. Ez a pro változat viszont szerintem tökéletes lenne nekem, így aktív zajszűréssel egyszerűen nem tudok belekötni.

Lehet, hogy vannak hasonlóan jó alternatívák, de az, hogy kiveszed a dobozból és már párosítja is magát az iPhone-hoz mire a füledbe teszed számomra verhetetlenné teszi. Legalábbis iPhone-hoz verhetetlen.

Androidon időnként a bluetooth-os fülesem nem akar egyből csatlakozni. Ez szerencsére nem gyakori, de így is gyakrabban jön elő, mint illene és akkor baromira idegesítő.
Így a hibátlan párosítás és az aktív zajszűrés számomra tökéletessé tenné.

Persze iPhone-om sincs és gazdag se vagyok annyira, hogy lelkiismeret furdalás nelkül megvehessem, szóval számomra nem sok vizet zavar. :DDD De azért jó, hogy mostmár van ilyen opció is. :D

(#58) aujjobba válasza vicze (#56) üzenetére


aujjobba
addikt

Ebben egyetértünk, minden szempontból a teljesen egységes szabvány használata lenne a célravezető.
Azt lássuk be, hogy amikor a lightning megjelent, az akkoriban használt microUSB-hez képest űrtechnika és megváltás volt.
Az USB-C már ahhoz képest tényleg szuper, én azt gondolom hogy idővel az Apple is át fog állni, szerintem épp egy átmenet közepén vagyunk, ami az USB-c Macbook-kal és iPad-del kezdődött.

#57 Felesbandi: na azért az airpods sem hibátlan, elég ritkán de itt is vannak anomáliák. Előfordul hogy nem csatlakozik, vagy várni kell rá félpercet, esetleg csak az egyik fél csatlakozik fel, tokba visszahelyezés után még aktív a kapcsolat a tokban szól a zene. Ezekkel találkoztam eddig, ritka, de megesik.

[ Szerkesztve ]

(#59) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Már az első airpod ára is átlépte nálam a tűréshatárt, a második pláne, ez meg totál agyament ár.

A tesztek szerint mindegyiknél volt olcsóbb és jobb hangminőséget, extra feature-t adó megoldás és gondolom ez se lesz kivétel ilyen áron. Ezeket tényleg csak az választja akinek a márkanév és a magas árcédula a fontos, nem a hangminőség.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#60) Hank18


Hank18
csendes tag

En eppen a hangszigeteles miatt vettem az elozo modellt. Tudom hasznalni vezetes, vagy munka kozben ugy hogy kozben hallom mi zajlik korulottem. Hangszigetelesre van egy Bose fejhallgatom zajszuressel. Gondolom ki lehet kapcsolni rajta a zajszurest. Mindenesetre erdekes lehet, egyszer talan veszek egyet. ez mar tenyleg tul sok arban nekem.

Hank18

(#61) Felesbandi válasza aujjobba (#58) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Nesze, bedőltem a marketingnek. :D

Azért gondolom még mindig megbízhatóbb és kényelmesebb a procedúra mint Androidon egy hasonló árú, nem Apple fulessel. Mac-hez is gondolom könnyebb párosítani.

Sebaj, ez úgyse lesz az én problémám mostanában. :DDD

(#62) vicze válasza aujjobba (#58) üzenetére


vicze
félisten

Mivel ez az új eszköz is Lightninggal jelent meg és ennek a termékciklusa kb. 3év, így még legalább 3év mire megszabadulunk tőle, ez a legnagyobb problémám, mert 1,5éve nem kéne eszközt kiadni vele.

(#63) aujjobba válasza vicze (#62) üzenetére


aujjobba
addikt

Egyszer meglépik ezt is, ahogy a nagykijelzőt, az OLED-et, és a nagyfelbontást is meglépték.

(#64) batai15


batai15
félisten

Lesz már mit másolni a többi gyártónak .

(#65) Silenzio válasza aujjobba (#58) üzenetére


Silenzio
addikt

Galaxy Buds-zal egyik sem történt még eddig, és az általam olvasott tesztek szerint hangminőségben is veri az Airpods 2-t is.

Mi a pöcsöm kerül ebbe meg százezerbe?! Ronda, mint az összes többi. Kis csapok, pálcikák állnak ki a füledből. Szánalmas.

Amúgy miért volt a lightning űrtechnika és megváltás? Mert mindkét féle módon be lehetett dugni? Tyűha. Még mindig USB 2.0 szabványon van ragadva.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#66) Noukoum válasza Silenzio (#65) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem tudom a buds mennyire döglik, de az airpods nagyon... Persze első generációk, de nem vicces mikor az 1 év gari miatt utána kukázhatod a 60ezres (vagy éppen 100ezres) fülesedet.

Nyilván lehet venni +garit de azt számoljuk az árba

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#67) joey04


joey04
titán

Szerintem a jelenlegi technológia mellett ezek a bt fülesek továbbra sem jók és kényelmesek. Ez sem kéne. A konkurenciánál ügyesebb, de ennyi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#68) aujjobba válasza Silenzio (#65) üzenetére


aujjobba
addikt

Azért volt megváltás, mert a microUSB kábelek az egyik eszközben lötyögtek, a másikban szorultak, mintha nem is szabvány szerint készültek volna.
Nem a 100 Ft-os ebay-es kategóriáról beszélünk, mégmielőtt.
Mára az összes még használatban lévő microUSB eszközömet úgy kell töltenem, hogy közben a kábel feszítve van, vagy alátámasztva, stb.
Ehhez a képest a lightning egy álom.

Az USB-C már más tészta, ott végre megoldották ezeket a gondokat.

(#69) kalanchoe válasza aujjobba (#68) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Mára az összes még használatban lévő microUSB eszközömet úgy kell töltenem, hogy közben a kábel feszítve van, vagy alátámasztva, stb.

Én évek óta használok microUSB-s készülékeket, és eddig 2 olyan eszköz volt, aminek a kábelét meg kellett támasztania, hogy töltsön, tehát nem világvége. de nyilván, a Type-C sokkal jobb, kiforrottabb, és gyorsabb vele a töltés is. :K

Viszont, a lightning csatlakozós kábelek sem valami tartósak, ha a gyári megoldásokat tekintjük. Szerintem az Apple egyik legsilányabb terméke, ami pillanatok alatt szétszakad, megtörik. De legalább (itt is) le lehet húzni vele a felhasználókat.

(#70) Noukoum válasza kalanchoe (#69) üzenetére


Noukoum
veterán

Megtört? Ugyan kérem, itt a megoldás.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#71) Sys85 válasza kalanchoe (#69) üzenetére


Sys85
veterán

A gyári kábelnek egy baja van csak,hogy rohadt merev.Megvan a trükkje,hogy nem szabad gyűrni,hanem szépen lazán kell összetekerni.Mondjuk röhej,hogy ennyire vigyázni kell vele...
Húgom gyári kábele 2,5 évesen hibátlan,de nagyon vigyáz is rá.
Pont a kényessége miatt van elrakva S.O.S kábelnek az enyém,strapára a szövetborításos Blitzwolf és Baseus kábeleket használom,na azok bírják a kiképzést.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#72) silentkiller


silentkiller
senior tag

Hm, én az iPhone 11 Pro-hoz mifo 05-öt használok és nem hiszem, hogy akár ez az AirPods a közelébe érne (hangzás, rendelkezésre állás, stb.), mindezt harmad áron.

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#73) lo_jo válasza kalanchoe (#69) üzenetére


lo_jo
senior tag

3 éve ugyanazt a 2db gyári lightning kábelt használtam, egyet otthon, egyet a munkahelyen. Mindkettő elég szép állapotban van, csak egy kicsit koszolódtak, de semmi megtörés, mert vigyázok rájuk. Ehhez képest édesanyám rángatja, töltés közben úgy használja, mintha nem lenne holnap, nyíródnak is a kábelei. Az otthonit megkapja, de a munkahelyi marad, lesz újabb összehasonlítási alapom. Erősen ember függő is, hogy mit bír. A microUSB esetén inkább a beépítésnél volt nagy szórás, nekem is volt olyan, aminél szemmel látható volt, hogy elengedte a kis fém keret két része egymást és lötyögött benne a kábel. Pedig arra is ugyanígy vigyáztam. Nem tudom, hogy a C szabvány része lett-e a csatlakozót kívülről tartó kis fém keret anyaga, de eddig amivel találkoztam, mint elég jónak tűnt.

(#74) lo_jo válasza silentkiller (#72) üzenetére


lo_jo
senior tag

És abban melyik aktív zajszűrő technológia van használva? Ha szétnézel, főleg a kompakt earbud piacon, akkor talán ennek az apple terméknek a legkisebb a felára a konkurenciához képest. Majd tesztekből kiderül, hogy mennyire van lemaradva a többi aktív zajszűrős megoldáshoz képest és mennyivel jobb, mint a passzívok.

(#75) weberzolee válasza kalanchoe (#69) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Érdekes részrehajlás...

Én évek óta használok microUSB-s készülékeket, és eddig 2 olyan eszköz volt, aminek a kábelét meg kellett támasztania, hogy töltsön, tehát nem világvége.

Szerintem az Apple egyik legsilányabb terméke, ami pillanatok alatt szétszakad, megtörik. De legalább (itt is) le lehet húzni vele a felhasználókat.

Ha a lightning kábel szétmegy az szégyen és pusztuljon a gyártó, bezzeg a tönkrement micro USB aljzat az nem gáz...A tönkrement kábelt 500 HUF -ból cseréled. És a tönkrement micro USB aljzatot mennyiért is? (már ha lehet...). Ugyanis nem azért kell feszegetni mert szar a kábel, hanem mert megrottyant az aljzat...

Érdekes a Mate 20 Pro megjelenésekor egy mémet sem láttam... Pedig ha valami villanytűzhely, hát az az...Persze ebből is pénzt lehet csinálni, és mivel Apple ezért jó sokan klikkelnek majd...

[ Szerkesztve ]

(#76) petymeg válasza Felesbandi (#57) üzenetére


petymeg
addikt

"Lehet, hogy vannak hasonlóan jó alternatívák, de az, hogy kiveszed a dobozból és már párosítja is magát az iPhone-hoz mire a füledbe teszed számomra verhetetlenné teszi."

Ismerem az érzést, csak Galaxy Note + Galaxy Buds benne a két szereplő.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#77) csizo13 válasza Kasya (#37) üzenetére


csizo13
tag

Komoly filozofikus kérdések. :)

"Ha egy dizajnra oly sokat ado ceg megoszto formaval rukkol elo, akkor a tomegben a hiba, vagy az ő munkájukban?"
Ha egy forma megosztó, akkor miért kell hibának lenni akár a tömegben, vagy az ő munkájukban?
Ha mégis hibát gondolunk valamelyikben, szerinted melyikben lehet nagyobb hiba lehetőség, a tömegben, vagy egy formában?

"probal egyedi, de uttoro lenni, egyben kepes (nem mindig) egyeni, tomeg által elfogadott es szepnek itelt dizajnnal megjelenni a piacon."
Ez a mondatrész bármilyen cégre igaz, bárhol.
Kivéve a vágóhíd.

(#78) Noukoum válasza petymeg (#76) üzenetére


Noukoum
veterán

De az nem 100e forint:) még nem alma

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#79) r3dsnake válasza Noukoum (#49) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

2016 óta.

(#80) Noukoum válasza r3dsnake (#79) üzenetére


Noukoum
veterán

link

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#81) thebear007 válasza *Mukeey* (#1) üzenetére


thebear007
aktív tag

Nem az ára a sok, hanem a forint gyenge. De valóban sok ahhoz, hogy leváltsam érte a Sennheiser Momentumom, hiába szól jól amúgy a sima airpods is.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#82) Schuler888 válasza Silenzio (#65) üzenetére


Schuler888
senior tag

Egyetertek. Csak fogom a fejem, hogy a perfect apple ecosystem egyik reszegysege ilyen hibakat vet, mikor a galaxy budsom teszi a dolgat hibatlanul jobb hangminoseggel, szebb designnal nem mellesleg mar 40K-ert cserebe. Ez a vacak randasag meg 100k 😂

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#83) Schuler888 válasza whatwhatwhat (#28) üzenetére


Schuler888
senior tag

Agymosas. Ennyi. :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#84) Lord Sidious válasza Schuler888 (#83) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Emberek egyeni izlesen mi lenne az agymosas...? 🙄

[ Szerkesztve ]

(#85) Surfym@n válasza aujjobba (#16) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Nézz meg egy Jabra Elite 75t - "nulla" kilógással, s jobb használati időkkel.

Más:
Jópofa dolog az aktív zajszűrés, bár utcán még veszélyesebb szituk lesznek miatta.
Egy Jabra féle "áthallás" funkció sokkal többet ér ebben a kategóriában sztem (ha hozzád beszélnek, nincs szükség kivenned a fülest stb)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#86) aujjobba válasza Surfym@n (#85) üzenetére


aujjobba
addikt

Más dizájn, ott nincs pöcök, cserébe bumszli a feje, kinek mi jön be jobban, nem rossz egyik se.
Áthallás funkció az airpodspro-nál is van.

(#87) adise válasza Surfym@n (#85) üzenetére


adise
őstag

Ez tökfelesleges vita, a designon vitatkozni. Az nem baj, hogy fehér? Mert itt az jön le, hogy nem tetszik. Szerintem meg az ilyen jabra dizájn az, amit írtó gagyi kinai vacaknak néz ki.

(#88) dud998 válasza weberzolee (#75) üzenetére


dud998
őstag

Akkor én valami mutáns lehetek, mert nekem még soha, egy lightning kábelem se ment szét.
Illetve mielőtt váltottam Apple-re egy microusb vagy type-c kábelem se. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#90) Dzsuri89 válasza thebear007 (#81) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Egy Momentum társ. :C
Ugye csak viccből írtad, hogy a sima AirPods jól szól? :D

(#91) dud998 válasza #40993792 (#89) üzenetére


dud998
őstag

;) :R

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#92) vicze válasza dud998 (#88) üzenetére


vicze
félisten

Már megbocsáss de a mintád az 1. Én 30 emberre veszek lightning kábeleket, A gyári kábelek fél/1 évet bírnak utána újat kell rendeljek, mert szétfoszlott a burkolat. Érdekes a legolcsóbb Amazonos basic kábel vígan megy 3év után is, magic...
Az hogy te úgy vigyázol rá mint a szemed fényére nem jelenti azt, hogy elég nagy többségnek nincs problémája vele. Ezek használati tárgyak, amiket az emberek használnak többnyire és nem ékszerek.

[ Szerkesztve ]

(#93) mcs


mcs
veterán

A kialakítással semmi baj, de pokoli áron adják, és sajnos létezik annyi marha sznob, aki meg is veszi ennyiért. Amúgy a sima Airpods hogyan tud jól szólni már csak a kialakításából adódóan is? Én biztosan megvesznék normális basszus nélkül, mert a kialakítása pont azt vágja teljesen gallyra, hiába lehet elfogadható a közép és magas.

[ Szerkesztve ]

(#94) Silenzio válasza aujjobba (#68) üzenetére


Silenzio
addikt

Hát a fene tudja, csak március óta van meg. Viszont eddig 3x ejtettem le tartóstól, nyekkent nagyokat, de még bírja, esztétikai hibája se lett.

(#75) weberzolee: Mate 20 Próm van, egyetlen egyszer sem forrósodott fel eddig, pedig játszok rajta orrba-szájba. Ha töltőn van és úgy nyomok valami erőforrásigényest, akkor langyosodik, de még meleg se volt soha.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#95) dud998 válasza vicze (#92) üzenetére


dud998
őstag

Én ezt nem is mondtam, ez csak a saját példám. Természetesen én sem vitrinben őrizgetem a kábeleket. :) De figyelek a tárolásra, ennyi. Nem vitagerjesztés volt a hozzászolásom célja. Csak leírtam a saját tapasztalatom. :R

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#96) collecting


collecting
tag

Meghozta a futár.
Nagyon klassz a noise cancelling, méretéhez képest nagyon hatékony, erős. Szerintem ugyanúgy, esetleg egy picit jobban szól, mint a sima AirPods, annyi különbséggel, hogy nem kell annyira felhangosítani, gyakorlatilag 50%-on használom, és ha bekapcsolom az ANC-t, akkor a környezeti zajok miatt sem kell ennél magasabbra állítani. A sima AirPods-ot metrón simán 80%-ra kellett tenni, az alatt még a nem túl zajos M2 is túlzajolta a zenét. Szóval fülkímélés szempontjából is hasznos, és pl a Beoplay H8 on-ear fülesem alig szól jobban, mint ez a kis pici cucc.

[ Szerkesztve ]

(#97) vasi89 válasza mcs (#93) üzenetére


vasi89
addikt

hát úgy, hogy sehogy. Akinek pontosan illeszkedik a fülébe annak talán jól lehet de kétlem mert tömegközlekedésen azért sokszor hallom, hogy más zenét hallgat még úgy is h be van dugva a fülem. De van az az elvakultsági szint amikor bemagyarázza magának za ember, hogy ez k.va jó :D illetve akik eddig fikázták az agybadugósakat most majd hirtelen fanok lesznek mert hát az apple ezt is jobban csinálja mint bárki a világon. Sajnos erre más magyarázat nincs. lehet h jó az airpods mikrofonja és a w1 chip is jó de a hangminőség az vicc kategória de hát kinek mire kell egy fülhallgató.

(#98) weberzolee válasza Silenzio (#94) üzenetére


weberzolee
aktív tag

A kameraelrendezésre gondoltam és az iPhone 11 pro mémjeire.

[ Szerkesztve ]

(#99) Noukoum válasza weberzolee (#98) üzenetére


Noukoum
veterán

1. A mate 20 pro nem apple.
2. Nem néz ki ilyen hülyén.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#100) Schuler888 válasza vicze (#92) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mindig elmosolyodok.az akkora apple fanokon akik eltagadjak a gyari kabeleik otvarsagat. Meg amikor anno mashol dolgoztam nagysagrendekkel tobb microUSB-s telefont adtunk el, mint iphonet, es mit ad isten lightning kabelbol sokkalta tobb fogyott mint microusb-bol (akkoriban a typeC meg feher hollo volt), nem egyszer volt atmeneti keszlethianyunk pedig rendeltuk ezerrel..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.