Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) weberzolee válasza Noukoum (#99) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Valami vagy úgy néz ki mint egy tűzhely vagy nem. Az iPhone 11 pro kamera inkább nem, a Mate 20 pro meg inkább igen...Szóval nem azért van a mém mert úgy néz ki, hanem mert Apple.

(#102) dud998 válasza collecting (#96) üzenetére


dud998
őstag

Köszönöm szépen a gyors véleményt. :R
Amint lehet én is lecserélem az Airpods 2-t.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#103) collecting


collecting
tag

;)

(#104) ALBY


ALBY
senior tag

AptX, vagy LDAC codec megint nincs sajna,
épp csak a zene nem jut át rá.
Amúgy cuki füles százasért ;).

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#105) Noukoum válasza weberzolee (#101) üzenetére


Noukoum
veterán

Biztos nem azért mert hülyén néz ki... Egy MacBook pro-ból sosem láttam küllemi mémet.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#106) collecting válasza Noukoum (#105) üzenetére


collecting
tag

Fülben abszolút nem néz ki hülyén. A sima AirPods-ot én sem tartom szépnek a fülemben, de a Pro szerintem nagyon rendben van, kifejezetten jól néz ki.

(#107) mcs válasza ALBY (#104) üzenetére


mcs
veterán

Nekem a JBL Live 650BTNC fejes is SBC, de nem különösebben zavar a jobb kodekek hiánya.
Apró részleteknél lehet csak kiszúrni a tömörítettség ,,fröcsögős" effektjét, ha túlzottan is rákoncentrálok, amúgy meg ha fullos minőséget akarok, akkor van egy madzagos Sony MDR-1AM2. :)

(#108) mcs válasza collecting (#96) üzenetére


mcs
veterán

Ha nem sajnáltad rá a pénzt, akkor gratulálok hozzá! ;)
Ami biztos, hogy most már van egy teljes mélytartományod, és jobban is hajtható a simánál.

(#109) vicze válasza ALBY (#104) üzenetére


vicze
félisten

Mivel Apple kizárólag AAC-t támogat a kötelező SBC-t kivéve, így hiába vársz bármi mást. Amíg nem csinálnak saját highrez codecet ez marad.

(#110) collecting válasza mcs (#108) üzenetére


collecting
tag

Picit sajnaltam, de ismerve magam, elobb-utobb ugyis megvettem volna :B
Eleg sokat repkedek, ott jol jon az anc, meg a sima airpodsot hangosan kellett hallgatni, sajnos mar ereztem, hogy nem lesz az ugy jo a fulemnek.

(#111) mcs válasza collecting (#110) üzenetére


mcs
veterán

Az ANC nem ront sokat a hangminőségen? A JBL-en csendes környezetben feltűnő, hogy tompítja és szűkíti az összképet, cserébe zabálja is rendesen az akksit. :)

(#112) Sys85 válasza mcs (#111) üzenetére


Sys85
veterán

Tudtommal az összes ANC ront a hangon.
Próbáltam már pár ANC-s fejest 50 és 200között,az összes szűkítette a teret és veszített a részletességből.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#113) collecting válasza mcs (#111) üzenetére


collecting
tag

Kiprobaltam most, egy akusztikusabb Cigarettes After Sex szamot hallgattam, ezen nagyon minimalisan szukitette a teret, szinte eszre sem vettem a kulonbseget.
Betettem egy ARTBAT tracket (Tabu), szintugy, gyakorlatilag nem nagyon erzekelheto elteres anc on/off eseten.
szerintem nagyon faszan megcsinaltak ezt a fulest, este metron is tesztelem.
a B&O H8-am sokkal durvabban flatté teszi anc eseten a zenet.

[ Szerkesztve ]

(#114) Silenzio válasza weberzolee (#98) üzenetére


Silenzio
addikt

Ja, értem, azt hittem, a "fűtőértékre".
Szerintem a tripofóbia-jelenség miatt lehet. A HW szerencsére négyzet sarkaira rendezte a szenzorokat, így szimmetrikus, kevésbé zavaró. Az i11 kamerasarka formára még szerintem is bizarr, pedig nekem bírja a gyomrom a ritka durva DeviantArtos kontentet is.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#115) vicze válasza collecting (#113) üzenetére


vicze
félisten

Jó pár tesztelő panaszkodott, hogy ANC nélkül nincs meg a megfelelő zajszigetelés, a túl nagy kivágott rács miatt.
Ez stimmel?

(#116) collecting válasza vicze (#115) üzenetére


collecting
tag

Sokat tompít már maga a szilikonharang is a külső zajokon, persze nem lehet attól várni a tökéletes zajkioltást. Van egy beoplay H5-öm is, ami csak gumiharangos szigetelős, ott is kb ennyit szűr ki fizikailag. Itthon csendben használva annyi az előnye, hogy sokkal kisebb hangerőn az airpodshoz képest, sokkal jobb basszust nyújt, és mondjuk az utca zaját már nem hallom a zene mellett. Szerintem egy kis gumiszigeteléstől ennyit lehet várni.
Kipróbáltam porszívóval is az ANC-t, nagyon minimális mértékben hallatszódott a motorzaj, pedig nem halk a porszívóm :K A zene gyakorlatilag teljesen zavartalan maradt.

(#117) Friczy válasza kalanchoe (#69) üzenetére


Friczy
senior tag

Ké t és fél éve használok lightning kábelt, IPhone és Ipad rendszeres töltésére - gyakorlatilag naponta használom -, semmi törés, szétszakadás nem történt. Láttam már szétszakadt kábelt, de azt nem láttam, hogy bánt vele a gazdája. Micro USB kábelem viszont van olyan, ami mindenféle külsérelmi nyom nélkül tönkrement (ez se jellemző egyébként).

(#118) vicze válasza collecting (#116) üzenetére


vicze
félisten

A H5 is "nyitott" füles(bármelyik verzió) elég sok "sound leakage"-el ott is. Egy jól szigetelő IEM (negatív profilosok pl. Shure 215) akár 30dB szigetelést is képesek elérni, de átlagosan 20-25 körül van. Minél nyitottabb egy füles annál gyengébb. H5 ilyen 10-15dB körül lehet.
Az ANC erre frekvenciától függően +35dB tud rakni legjobb esetben.

(#119) Tibee86 válasza Noukoum (#39) üzenetére


Tibee86
veterán

"Ekkora noccsot már sehol sem látsz, pláne ilyen áron"
Nem látni már, mert pár év után rájött a többi gyártó, hogy esélye nincsen faceid szintű arcfelismerőt gyártani -talán most sikerült a pixel 4-nek hatalmas kávával notch helyett- így abbahagyták az iPhone majmolását. ;)
Amíg káva volt az volt a baj, mióta káva helyett notch van az a baj, bármibe bele tudtok kötni, a lényeg, hogy lehessen fikázni az Apple-t.

[ Szerkesztve ]

(#120) collecting válasza vicze (#118) üzenetére


collecting
tag

Figyu, hiszek neked :) Én baromira nem értek ezekhez a dolgokhoz, szeretem a jó hangzást, emiatt vettem anno Beoplaytől dolgokat, főleg a H8-tól vártam sokat, de már a sima AirPods is meglepett, hogy egész jól szól csendes helyen, a Pro pedig tényleg nem marad el sokkal a H8-tól, ami mondjuk nem feltétlen az AirPods Pro dicsérete, hanem a Beo kritikája.

(#121) vasi89 válasza Tibee86 (#119) üzenetére


vasi89
addikt

Mondjuk a mate20pro arcfelismeroje van olyan jó mint tavaly az XS. Idei modellekről nem tudok nyilatkozni de a rózsaszín köd mögül azért próbálj tényszerű maradni. De hogy jutottunk már megint ide azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#122) Tibee86 válasza vasi89 (#121) üzenetére


Tibee86
veterán

Bocsánat, valóban egy kaptafára vettem minden androidos gyártót, a huawei-nél tavaly volt már.
Ezt az óvodát nem lehetne már hanyagolni? Aki nem fikázza minden alkalommal az Apple-t mindenhol az rózsaszín ködben úszik, elvakut fanatikus, igazi apple birka...

(#123) adise válasza vasi89 (#121) üzenetére


adise
őstag

te amugy nézed mire válaszolsz???

(#124) Noukoum válasza Tibee86 (#122) üzenetére


Noukoum
veterán

"Nem látni már, mert pár év után rájött a többi gyártó, hogy esélye nincsen faceid szintű arcfelismerőt gyártani -talán most sikerült a pixel 4-nek hatalmas kávával notch helyett- így abbahagyták az iPhone majmolását. "

Na akkor
Samsung csinált 3d arcfelismerőt. Óh nem
Akkor Xiaomi? Óh nem
Oneplus? Óh nem

Nem tudom miről beszélünk.
Konkrétan annyira gáz hogy iPhone majmolásról beszélsz miközben az egész noccs és arcfelismerő rendszert kopizza az apple a konkurensekről.
Nem mintha számítana ez bármit is, de ezzel érvelni... Tényleg nagy az a rózsaszín köd...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#125) lmno válasza Noukoum (#124) üzenetére


lmno
őstag

"az egész noccs és arcfelismerő rendszert kopizza az apple a konkurensekről."

Ez bearanyozta a napomat :D

(#126) adise válasza lmno (#125) üzenetére


adise
őstag

egyértelmű már nem tudja maga sem, mivel trollkodjon és a saját hülyeségébe is belekavarodik,

(#127) collecting


collecting
tag

Kiprobaltam metron. M2 nem annyira zajos, szepen kiszuri, eszrevehetetlen a metrozaj. Kisfoldalatti durvan nyikorog, szepen szuri azt is, alig-alig hallhato valami, viszont ekkor nagyon dolgozik az ANC, es a basszus terét eléggé visszaveszi, olyan mintha hatulrol messzirol szolna a basszus, flat lesz, nem olyan öblös mély.

[ Szerkesztve ]

(#128) kalimist válasza lmno (#125) üzenetére


kalimist
aktív tag

Mehet aláírásnak. :D

(#129) nevemfel válasza collecting (#127) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nekem vonatozáshoz kellene valami ANC füles. Szinte minden járaton akad egy vagy több zajos utas, akinek jó lenne nem hallgatni a hülyeségeit egész úton. :)

Forget your troubles, c'mon get happy

(#130) collecting válasza nevemfel (#129) üzenetére


collecting
tag

Emberi hangot is szur valamennyire, elegge eltompitja, de az ANC inkabb a monoton zajok ellen valo, motorzaj, metrozaj, turbina hangja, porszivo, tehat olyan zajok, amik viszonylag azonos frekvencian szolnak folyamatosan.

(#131) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Androidos telókkal mennyire kompatibilis?

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#132) joey04 válasza lmno (#125) üzenetére


joey04
titán

Nap poénja volt :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#133) Noukoum válasza lmno (#125) üzenetére


Noukoum
veterán

Örülök, persze annak is ha kifejted:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#134) vicze válasza nevemfel (#129) üzenetére


vicze
félisten

Ha emberi beszéd szűrésére akarsz TWS ANC-t akkor a Sony, jelenleg szintekkel jobb ebben bárkinél.

(#135) Schuler888 válasza vicze (#109) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nem ertek olyan melyen hozza mint te, a samsung a buds-sal ugynevezett scalable codecet hasznal, emellett a megvefelelo gumiharanggal es wingtippel annyira kizarom a zajokat a zene mellol,h ha nem eppen egy buszon ulok akkor muszaj vagyok bekapcsolni a kornyezeti hangok menupontot, ami a kulso mikrofonokon meresztul, uygebar 2x2 engedi be a hangokat a fulbe. Pedig ha jol tudom a buds hala az egnek(a feljebb taglalt hangminoseg rontasa miatt orulok neki) nem ANC-s, megis ha fent leirt optimalis gumiharang-wingtip komboval hasznalom, a zenen kivul semmit nem hallok..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#136) marcarc válasza nevemfel (#129) üzenetére


marcarc
senior tag

Bose QC35

(#137) Schuler888 válasza marcarc (#136) üzenetére


Schuler888
senior tag

Am egy FEJES. kollega fulest kert. Tudom ajanlani Galaxy Budsot, mint fentebb irtam, ha megtalalja a szamara illeszkedo gumiharang/wingtip kombot, a kulvilag meg szunik letezni hangugyileg mar 40K korul elerheto, annyiert sztem BestBuy

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#138) pikszel


pikszel
őstag

Az elődjénél mindenképp jobban néz ki, de feketében lenne az igazi szerintem.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#139) *Mukeey* válasza *Mukeey* (#131) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Erre vki? Nem találok infòt ròla sehol normalisat. Vennék egyet, csak a telòm droidos, ipad meg nem mindig van nálam...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#140) vasi89 válasza adise (#123) üzenetére


vasi89
addikt

aha, erre:

Nem látni már, mert pár év után rájött a többi gyártó, hogy esélye nincsen faceid szintű arcfelismerőt gyártani -talán most sikerült a pixel 4-nek hatalmas kávával notch helyett- így abbahagyták az iPhone majmolását.

nem véletlenül írtam a hozzászólásom végére, hogy nem értem miért jutottunk már megint ide, hogy mindenki mindig mindent az apple-től másol. LOL :DDD akkor most az apple is másolta a zajszűrő fülhallgatót a sennheiser-ről? Csak mert az elmélet szerint ha ugyan azt a technológia megoldást használja valaki az már másolás.

[ Szerkesztve ]

(#141) Sys85 válasza *Mukeey* (#139) üzenetére


Sys85
veterán

Tudtommal eddig is működött az összes airpods a droidos telókkal,csak minimális tudással.
Nagy eséllyel itt is ez lesz,maximum szólni fog,de van egy érzésem,hogy se az ANC,se a többi feature nem fog működni.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#142) Schuler888 válasza vasi89 (#140) üzenetére


Schuler888
senior tag

"hogy esélye nincsen faceid szintű arcfelismerőt gyártani"
Gyartani.. az megvan, hogy ezek a cuccok altalaban kulsos cegektol vannak berendelve? De meg ha nem is igy lenne, nyilvan urtudomany lagyartani egy ilyet(nem). Egyszeruen a tobbi (komoly) gyarto nem akar egy ekkora notchmanysagot az elolapra, amig a 2D-s verzio se jelent valos biztonsagi kockazatot, megha az iPhone huszarok mindig ezzel jonnek, csak a youtube videokon, ahol pl a 3D olvasot is kijatszottak mar regesreg. Kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#143) marcarc válasza Schuler888 (#137) üzenetére


marcarc
senior tag

A budsban meg nincs ANC. Ha apple ebben a formfaktorban valóban megoldotta az ANC-t akkor ezt kell venni. Ha pedig jobb ANC-t akarsz akkor marad a FEJES.

(#144) Schuler888 válasza marcarc (#143) üzenetére


Schuler888
senior tag

Talan olvasd el az egesz kommentet es lejon, hogy nem is hianyzik belole a kialakitasa miatt az ANC, ami 1.uzemido csokkenest okoz 2.hangminoseg romlast is eloidez
A fejesnek egy elonye van, telen nem fazik alatta a fulem :DDD ezert telen en is BT fejessel tolom a szabadban

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#145) marcarc válasza Schuler888 (#144) üzenetére


marcarc
senior tag

mi az hogy nem hiányik? neked talán :D

(#146) Schuler888 válasza marcarc (#145) üzenetére


Schuler888
senior tag

Az ANC egy funkcio, amit piaci igeny szult. Ennek hatasara megalkottak, na most ha ennek van egy helyettesito szolgaltatasa/termeke, megszunik ra az igeny. Lehet kicsit szakmaian irtam le, de sztem ertheto.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#147) Noukoum válasza vasi89 (#140) üzenetére


Noukoum
veterán

De az nem másolás mert az apple ezt is új szintre emelte :DD :DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#148) BabMester


BabMester
senior tag

Tetszik ez a fülhallgató, már elfogadhatóbban néz ki mint a régi AirPods... az egyszerűen nevetséges az emberek fülében. Kár, hogy ilyen agyba dugós kialakítást kapott, kényelem szempontjából ez a legrosszabb :/

(#149) nevemfel válasza Schuler888 (#144) üzenetére


nevemfel
senior tag

Próbáltam már többféle fülest és fejhallgatót. Nekem kell az ANC.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#150) aujjobba válasza BabMester (#148) üzenetére


aujjobba
addikt

Ne legyen agybadugós, ne legyen "pálcikája", és ne is essen ki senkinek a füléből, persze ne legyen annyira pici hogy könnyen el tudd hagyni. Természetesen az ANC is működjön úgy, hogy se nem agybadugós, se nem FEJhallgató. Mindemellett kerüljön harmadannyiba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.