Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) vicze válasza *Mukeey* (#139) üzenetére


vicze
félisten

Ahogy Gixxer88 írta, viszont szinte mindenre van app.
Azt azért megvárnám mire a pro támogatott lesz bennük.

(#152) marcarc válasza Schuler888 (#146) üzenetére


marcarc
senior tag

Ha igaz lenne amit írsz akkor nem lenne egyre több ilyen funkcióval szerelt eszköz a piacon - már az apple is beszált ebbe a szerinted egyszerűen egy gumiharanggal kiváltható funkció használatába, nekik meg elég jó az orruk a profithoz.

A külső hangok izolációja és a hangok kioltás nem egy és ugyanaz, mégha a hatás sok esetben hasonló LEHET. Ennyi erővel egy air pods-t is körbe tekerhetnék barna dobozragasztóval a fejemen, vszeg javítana a hangok beszűrődésén de mégsem hívhatom a megoldást aktív szoftveres zajszűrésnek.

A legérdekesebb része ennek a technológiának, hogy a zajokat maguk a zajok oltják ki. A szoftver "egymás ellen" fordítja a zajt ami ezáltal kioltja saját magát. A gumiharang tud ilyet?

(#153) mcs válasza Schuler888 (#144) üzenetére


mcs
veterán

Azért az intra aurális kialakítás sem tudja annyira jól kizárni a külső zajokat, még ha jobban is a fejesnél. Ugyanúgy beáramlik minden hang, csak kicsivel tompábban.

[ Szerkesztve ]

(#154) r3dsnake válasza *Mukeey* (#139) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"I got the new Airpods Pro and Xiaomi Note 3. I can confirm that ANC and transparent mode both work just fine. I can switch between them with pressing on the handle. I'm still trying to figure out how to turn ANC completely off with Android. Seems not possible at the moment."

[ Szerkesztve ]

(#155) -Skylake- válasza Kasya (#37) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ha majd nem a séfek séfe -> sztárban sztár -> barátok közt -> éjjel nappal budapest -> love island lesz a sorrend este a tévében , akkor majd beszélhetünk arról, hogy a közízlés hogy ítéli meg az apple designnyelvét. Addig meg maradjunk annyiba, hogy amit az appl csinál az esztétikus , ahogyan a BO is az és társai , az meg hogy a random ember ezt nem tudja látni, az tökmindegy. Sokan nem tudnak eljutni oda, hogy különbséget tegyenek a "tetszik" meg a "létezik" között. Az apple-nél létezik design , még ha valakinek nem is tetszik , akkor is. Szvsz majdnem minden tech cégnél jobban kezelik ezt a kérdést , PC gyártók közül egyértelműen mindenkinél jobban. Mondom ezt apple """"hater""""-ként.

"Mikozben a Samsung, vagy más cég aki probal egyedi, de uttoro lenni, egyben kepes (nem mindig) egyeni, tomeg által elfogadott es szepnek itelt dizajnnal megjelenni a piacon."

Itt a lényeg. A "tömeg"-nek nincs ízlése. Ez akkor válik viszonylag egyértelművé mikor kimászol az anyaméhből. Most komolyan , nézd meg emberek hogy néznek ki, hogy öltözködnek, milyen termékeket használnak , milyen zenét hallgatnak , milyen filmeket néznek , bármitideirhatszezekenkívül , ugyanmár... Hála a jó istennek, hogy létezik még cég aki gondolkodik is amellett, hogy valahol azért próbál ezeknek is megfelelni. Szerintem nagyjából 7ezer olyan szempont van ami alapján szét lehet flame-elni az almát , a design a legerősebb kivétel. Pont hogy más cégek nem érnek fel hozzájuk a külsőben. Az esztétika nagyon nagyon magas foka az, ahogy az apple terméket tervez, olyan magas foka ahova tech cégek kvázi el sem jutnak. Nyilván vannak, de nem a samsung és társai.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#156) *Mukeey* válasza r3dsnake (#154) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Thxxx!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#157) Lord Sidious válasza Schuler888 (#142) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Te mennyi baromsagot tudsz meg osszehordani? :N

(#158) Schuler888 válasza Lord Sidious (#157) üzenetére


Schuler888
senior tag

Fele annyit se sajnos mint te. Egyeb ostoba szemelyeskedes? :U istenem ezek az iSheepek..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#159) Lord Sidious válasza Schuler888 (#158) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ennyire dolgozik benned a kognitiv disszonancia? :N Azon kivul, hogy szakmailag nem alljak meg a helyuket a hol induktiv hol deduktiv erveknek alcazott hsz-eid, amik tobbsege legbolkapott, fo ervelesi metodikakent az izelest es teljesen szubjektiv dolgokat dobalsz be... arral, mar nem is beszelve, hogy szemelyeskedessel vadolsz valakit mikozben ennek a vadnak a gyenge alapokon levo talaja alattad szakadt be. Vegul is engem nem zavar, mert eddig is nagyon sokan jokat derultunk rajtad. 🤷🏻‍♂️ :D

(#160) Schuler888 válasza Lord Sidious (#159) üzenetére


Schuler888
senior tag

Attol, hogy idegen szavakat hasznalsz, meg nem lesz jobban igazad, mondtak mar? Ertelmes reakciot nem tudtal ra adni, meg is ertem, mivel tenyekkel vitatkozni nehez.. :)) Kulon tetszik a vegen a kiralyi tobbes amivel probalod a sajat mondandod kiterjeszteni, mar csak azt nem tudom, hogy hatokor vagy, vagy disszociatív tudatzavarod van, es ezzel egyutt tobb ened, szomoru betegseg. De a masik sem jobb, fogadd oszinte reszvetem. :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#161) Lord Sidious válasza Schuler888 (#160) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Veszelyesen szakmaiatnal legbolkapott bullshiteket puffogtatsz. Szovegerted is frenetikus. Nem esett le, hogy megcafoltak a baromsagokat, amiket belengettel es kb. rohej targyava valtal... 140-es hsz-ed es tarsai. Disszociativ tudatzavar pedig nem azt takarja, amit az 5-ikes szinten levo szovegertedbol (vagyis annak hianyabol) kovetkeztettel. Just sayin :) Innentol tovabbi jo szerecsenfurdetest a sok hulyeseghez, amit osszehordasz es minel jobban megcafoljak azokat, annal jobban kapalozol. Bealltal Noukoum kollagahoz a sorba. Nem baj, rajtad is jokat lehet nevetni. :D

(#162) Schuler888 válasza Lord Sidious (#161) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nem tudom, h szanalmas vagy inkabb nevetseges a fanboy vergodesed. Tenyeket irtam le, amik neked nyilvan fajnak feketeoves veresszaju fanboykent, igy egybol nem is az irasba, hanem a szemelybe kotottel bele, tipikus megnyilvanulasa a magadfajtanak. Itt aki kapalozik te magad vagy. "5-ikes" "szakmaiatnal" "szovegerted" stb.. meg hasonlo szoosszetetelek utan igazabol en vagyok a hulye h leallok valaszolgatni erre a sok sertettsegbol fakado fikaaradatodhoz. De a funkcionalis analfabetizmusod most mar egyertelmu lett. :) De ha nem baj ezek utan, hogy ez tisztazodott hagylak egyedul dagonyazni a mocsaradban, lathatoan te ezt elvezed, en meg rostellem, h leszalltam a szintedre. Nem baj, egyszer felnosz. De nem biztos. Boldog mindenszenteket! ;)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#163) dud998 válasza Schuler888 (#162) üzenetére


dud998
őstag

Schuler888 és Lord Sidious: légyszíves hagyjátok abba. Elég lesz mára. Köszönöm. :R

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#164) Schuler888 válasza dud998 (#163) üzenetére


Schuler888
senior tag

En ezennel abbahagytam, es szegyellem, h megint lealltam egy fanboynak a hulyesegeire reflektalni. Elnezest! :R

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#165) orsib78


orsib78
tag

Szerintem barmilyen fikazas szanalmas erkezzen barmelyik oldalrol, meg hulyezni azt, akinek mas velemenye van. Senkinek nem tartanak pisztolyt a fejehez, amikor dontenie kell, hogy milyen termeket vegyen meg es nyilvan mindenkinek vannak racionalis ervei a dontesei mellett. Ha nekem van ra szaz rugom es megfelel egy adott termek, akkor hadd ne legyek mar hulye amiert megvettem, ha meg nem akarom megvenni akkor se legyek mar az. Komolyan ez olyan 1st world problem, hogy jo dolgunkban egymast cseszegetjuk azert, hogy milyen telefonja van? Jo lenne mar ha veget erne ez a hulyeseg. Azert beszeljunk mar a termekrol is, mert fuggetlenul a szemelyes preferenciaktol, az vagy jo, vagy rossz, fuggetlenul attol, hogy ki gyartja es mennyiert arulja. Es nem attol rossz vagy jo valami, mert a Samsung vagy az Apple gyartja... :W

[ Szerkesztve ]

(#166) *Mukeey* válasza orsib78 (#165) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ez egy jò termék az Apple-től, ha a konkurenciát nézzük még nincs annyira elszállva az ára sem. Itt inkább a szokásos huf-eur-usd a probléma, Ausztriában pl 279€, had ne mondjam, hogy most mindenkinek ilyen van a fülében...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#167) lmno válasza orsib78 (#165) üzenetére


lmno
őstag

Kár erre pazarolnod az energiádat, mert amíg a világ világ, az erre hajlamos emberek újra és újra meg fognak jelenni minden hasonló topikban. És nem csak itt, hanem akárhol, mindegy hogy Prohardver, vagy YouTube, vagy akármelyik oldalról van szó.

(#168) vicze válasza *Mukeey* (#166) üzenetére


vicze
félisten

"a szokásos huf-eur-usd"
Ez a szokásos ultra hülyeség mikor fog vége kikopni? :F
Jelenlegi árkulönség abból adódik, hogy az osztrákoknál 20% az ÁFA nálunk 27%...
Ha nem mondjam a mekkora hülyeség a mondat többi része.

(#169) *Mukeey* válasza vicze (#168) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Erre most nem is reagálok. Neked azért szoktak értelmes hozzászòlásaid lenni pedig...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#170) *Mukeey* válasza vicze (#168) üzenetére


*Mukeey*
addikt

A 99900Ft miòta 279€ csak a 7% miatt????
Nem azért annyi, mert az egekben van az Euro a Forinthoz képest? Mikor elkezdtem kinnt dolgozni, 245Ft volt 1 Euro. Akkor miről beszélsz????

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#171) janeszgol válasza Noukoum (#124) üzenetére


janeszgol
félisten

Itt van egy logikai baki. Ha sem a Samsung, sem a Xiami, sem a OnePlus nem csinált (a legismertebb márkák), és ugye a Huawei sem rég kezdte ezt, akkor kiről másolt? A többi alig 1% részesedést elérő konkurenciától?

(#172) janeszgol válasza Schuler888 (#142) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, de nem elég a hardver, ahhoz szoftver is kell. Be kell állítani. Mint a kamerát. Nem?

(#173) vicze válasza *Mukeey* (#170) üzenetére


vicze
félisten

Mikor jelent meg a termék? Most... A mostani árfolyamon árrazák be.
A 2008-at kivéve szinte soha nem volt 245 az euro, majd miattad egy képzeletbeli értéken vált az Apple.

(#174) *Mukeey* válasza vicze (#173) üzenetére


*Mukeey*
addikt

És miért 100k itthon? Mert drága az euró. Akkor mit irtam, ami nem valós? Az meg, hogy kinnt hiánycikk, annyira veszik, nem meglepő, átlag 1500-1600as fizuból 279.... Érzed remélem a mondandóm lényegét.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#175) nevemfel válasza vicze (#134) üzenetére


nevemfel
senior tag

A Sony és az Airpods között vacillálok. A Sony meggyőző, viszont iPhone 7-tel az Airpods talán jobb. Jobb integrációra gondolok, nem másra. Még várok tesztekre, főleg ANC TW összehasonlítósokra. :)

Forget your troubles, c'mon get happy

(#176) orsib78 válasza lmno (#167) üzenetére


orsib78
tag

Ertem, hogy roncstarsadalom a magyar, de azert hiszek benne, hogy innen mar csak feljebb van. Na nem mintha nekem lenne erkolcsi alapom kioktatni barkit is, mert nekem is meg van a magam baja, de legalabb igyekszem, nem csinalni abbol problemat, amikor nincsen, meg feleslegesen cseszegetni masokat, mert amugy jomagam is egy nyomorult senki vagyok, hat nehogy mar itten masnak jo legyen... Az a baj, hogy aki er is valamit az sajnos mar megpattant ebbol az orszagbol, a tobbiek meg itt maradtak a nyomorusagukkal. Ez pedig nyilvan sokakat frusztral. Attol meg meg lehet probalni ertelemesen elni...

(#177) lmno válasza orsib78 (#176) üzenetére


lmno
őstag

Ez nem magyar specialitás, alapvető emberi tulajdonság. A külföldi fórumokon is ez megy.

(#179) dud998


dud998
őstag

Ha minden igaz, a héten megjön a fülesem. Írok róla ahogy tudok.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#180) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok,
Nem a legújabb PRO verziót, hanem az Airpods 2-t szeretném megvásárolni.
Nagyon jó klónok készülnek sajnos, kérdésem az lenne hogyan tudnák meggyőződni róla abban az esetben ha nem hivatalos Apple store-ból veszem, hogy 100% eredeti?
Van valami megoldás, amivel biztos azonosítani lehet, hogy eredeti e vagy sem?

Köszönöm!

(#181) orsib78 válasza matyi19 (#180) üzenetére


orsib78
tag

Ha ujat akarsz venni, vedd meg hivatalos helyen (én az Apple-tol rendeltem anno az enyem), ha meg hasznaltat akkor olyantol vedd, aki szamlaval igazolja, hogy hivatalos helyen vette. Nem tudom, hogy technikailag, hogy lehet kideriteni. Esetleg a hamisitvanyt nem ugy lehet parositani egy iphone-nal, hogy kozel viszed hozza es felpattintod a tetejet a tartojanak, csak siman a bluetooth menun belul, ahogyan mas headsettel tenned. Ez mar lehet egy into jel. Esetleg masnak van tapasztalata hamisitvannyal, vagy nezd meg a youtubeon, hogy vannak-e videok rola.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#182) matyi19 válasza orsib78 (#181) üzenetére


matyi19
őstag

Pontosan az a gond a klón olyan szinten van, hogy mindent tud amit az eredeti.
Ha van időd nézd meg ezt a videót.
Amúgy a csatlakozás is ugyan úgy történik mint a gyári Airpods-al.

[link]

(#184) aujjobba válasza matyi19 (#182) üzenetére


aujjobba
addikt

De ha ez a klón ennyire jó, akkor tulképpen érdemesebb ezt venni az eredeti helyett.

(#185) lmno válasza orsib78 (#181) üzenetére


lmno
őstag

Használtan fülest? :U Nekem ingyen se kéne.

(#186) aujjobba válasza lmno (#185) üzenetére


aujjobba
addikt

Az esetleges fülzsírt le lehet takarítani, betegségeket se nagyon hiszem, hogy terjeszteni tudna.

(#187) orsib78 válasza lmno (#185) üzenetére


orsib78
tag

Nekem sem kellene, de mivel a füles viszonylag zárt, tehát nem nagyon megy bele semmi kosz, a felülete meg sima és nem porózus, ezért lehet megfelelően fertőtleníteni, egy kis alkohollal meg fültisztító pálcikával. Az más kérdés, hogy amúgy elvből én is elutasítanám, még akkor is ha 100%-ig meg lehet pucolni, de a szükség nagy úr és tekintve a fentieket sokat spórolhat az, aki nem finnyás.

(#188) orsib78 válasza aujjobba (#184) üzenetére


orsib78
tag

Pl., hogy ne támogassunk bűnözőket?

(#189) orsib78 válasza matyi19 (#182) üzenetére


orsib78
tag

Nagyon durva. Hát akkor az ultimate tanács az, hogy vegye meg az ember Apple Shopjában, az a biztos...

[ Szerkesztve ]

(#190) dud998


dud998
őstag

Na ma megjött a cuccos. Első blikkre nagyon király. Most még egy pár órát járatom IsoTek bejárató hanganyaggal, aztán jön a komolyabb teszt. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#191) orsib78 válasza dud998 (#190) üzenetére


orsib78
tag

Hehe... Akkor kozben toltogetheted parszor. Ez nem az a cucc, amit ejszakara hatra tudsz hagyni a bejaratos hanganyaggal :)
Mondjuk amikor vettem az AirPods 2-t nekem ez eszembe sem jutott, valahogy nem az a kategoria, aminel ez felmerulne (foleg, hogy en headsetnek, meg podcast hallgatasra hasznalom), de igy hogy irtad jogosnak tunik... :)

(#192) dud998 válasza orsib78 (#191) üzenetére


dud998
őstag

Igen, ezt valóban nem tudom. :)
De most lement 3x, már az is sokat jelent.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#193) -Skylake- válasza orsib78 (#191) üzenetére


-Skylake-
addikt

"valahogy nem az a kategoria, aminel ez felmerulne"

Pontosan. Nekem is kikerekedett a szemem mikor eljutottam az IsoTek szoig. Ezzel nem azt mondom, hogy szar ez a fules, de azert na... Ne lassunk bele tobbet annal ami. Ez egy tws headset az iphonehoz, annyira szempont csak a hangja, hogy legyen jobb mint a vezetekes earpod. Azt meg viszonylag konnyu megugrani egyebkent. Kezdjuk ott, hogy hany airpod tulaj van egyaltalan tisztaban azzal, hogy mi az az isotek es mi az a bejaratos hanganyaguk, vagy egyaltalan mi az a bejaratas. Ez a meres mar onmagabam jol reprezentalja majd ennek a folyamatnak a hasznossagat.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#194) orsib78 válasza -Skylake- (#193) üzenetére


orsib78
tag

Ha valaki rendesen akar tesztelni egy fulest, vagy egy hangfalat, stb. nem hulyeseg a bejaratas mert azert valtozik a hangja, de ettol meg nem lesz audiofil fules az AirPods, nem is ez a celja. 100 ropiert mar lehet venni olyan over the ear, vezetekes fulest, amit erdemes bejaratni. De ha valaki azt akarja megtudni, hogy milyen lesz a vegleges hangja egy fulesnek, akkor artol fuggetlenul nem hulyeseg, csak nalam valahogy ez nem merult fel az AirPodsnal az emlitett okok miatt, pedig en is mindent akkuratusan bejaratok... :) Mindenesetre dud998-nak a becsuletere valik, hogy addig nem mond rola semmit, amig nincs ereje teljeben a driver az AirPodsban, vegre egy ember aki figyel a reszletekre... :)

[ Szerkesztve ]

(#195) dud998 válasza orsib78 (#194) üzenetére


dud998
őstag

orsib78 és -Skylake-: Köszönöm szépen! :R
Nem ma kezdtem a dolgot és ez a hanganyag is nagyon régen megvan. Megmondom őszintén hogy volt már nekem FiiO cuccból is a legfullosabb. Ott egy album nálam ha Flac vagy DSD volt, akkor ott kezdődött hogy 4-5GB. Igen, gigabyte. Ott letettem az állam, hogy mennyi részlet és milyen "tökéletesen szól". De egyszerűen nincs kedvem két készüléket vinni magammal. És a vezetéket sem szeretem már. A Pro és amúgy az AirPods annyira egyszerű és tökéletesen működik. Előveszed, be a fülbe, közben már csatlakozott és minden f@sza.
Előljáróban annyit a Pro-ról, hogy a zajszűrés zseniális és a hangja is jó lesz, de még kell neki idő hogy teljesen bejáratódjon. Nekem kényelmes volt, két óra múlva se nyomta a fülemet.

[ Szerkesztve ]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#196) matyi19 válasza lmno (#185) üzenetére


matyi19
őstag

Amúgy én személy szerint nem használt fűtésre gondoltam (nekem sem Guszta). Itt romaniaban tele van az olx. bontatlan elméletileg eredeti airpods-al, azért merült fel a kérdés. Mi a 100% arra, hogy eredeti.

(#197) *Mukeey* válasza matyi19 (#196) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Az, ha az Apple-től veszed. Annyi a hamisítvány.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#198) thebear007 válasza matyi19 (#180) üzenetére


thebear007
aktív tag

Ezt gondold át azért. A sima nekem nem vált be, nem túl stabil a fülben. Azért váltottam a prora többek közt, mert az in ear stabil sprotolás közben és mozgás közben is.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#199) Dzsuri89 válasza thebear007 (#198) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Szokott merülni a cucc tokba helyezve?
Sennheiser Momentumom True Wireless fülesem volt, annál sajnos így működött, hogy napokat nem használtam esett a töltöttsége tokban is.

Hangzásra meg vagy elégedve? Nem a sima AirPods-hoz hasonlítva kérdezem, hanem normális in-ear füleshez képest.

(#200) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Ha valaki venni szeretne, akkor a Media Marktban elérhető. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.