Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

érdekelne, h a DDR2-n kívül miben lesz más ez a proci. mert ha ennyi a változtatás, akkor jó lenne, h ha nF4-gyel csinálnának alaplapokat, csak M2 foglalattal...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) Ősember


Ősember
őstag

szevasz
a processzor foglalatának megváltoztasása... ddr2... szoval megmarad a pci expresszes videokártya, ha egyáltalán van. reméljük az amdnél nem fognak ezután egy nagyon hosszu ideig processzorfoglalatot váltani, mert akkor beáll az intel effekt.

[Szerkesztve]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3) anulu válasza Ősember (#2) üzenetére


anulu
félisten

nekem a PCI-E nem okoz szerencsére (már) fejfájást :) DDR2-t meg majd meglátom, hogy-s-mint teljesít A64 mellett...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Ez mondjuk csak az ATI. Kérdés a többi lapkagyártó főképp az Nvidia követi-e ezt vagy piacra dob majd M2 fogalalttal de ddr1-el kompatibilis lapkát. Szinte biztos ha az AMD kiad ddr1-es vezérlővel is procit M2-re. Ezt viszont nem tudom. :U
Szóval kilőnek mindent kivléve pci-e?

[Szerkesztve]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#5) Cs_Laci válasza anulu (#3) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Remélem lényegesen lecsökkenhetnek a DDR2-es időzítések AMD alatt.. Akkor nagy üthet..

(#6) L3zl13 válasza Hun'reeth (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ennek a hozzászólásnak igy nincs értelme.

Ebben a dologban nem függetlenül cselekszik az AMD és a lapkagyártók.
Az AMD nem ad ki úgy M2&DDR1-procit, hogy ne lenne már meg hozzá a chipset. Illetve a lapkagyártók nem kezdenek el fejleszteni ilyen chipsetet, ha nem tudják, hogy kiad ilyet az AMD.

Szvsz nem lesz ilyen cucc, mert semmi értelme.
A procik úgysem lennének kompatibilisak, hiába fizikailag azonos foglalat. -> Ennyi erővel maradhatnak a mostaninál is.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) HERR Z válasza Hun'reeth (#4) üzenetére


HERR Z
veterán

a prociban van a memóriavezérlő szal nem LEHET ddr1-es M2-es lapot csinálni mert MINDEN m2-es procihoz ddr2 kell majd

(#8) L3zl13 válasza HERR Z (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Lehetne, ha az amd megváltoztatná a DDR1-es A64 tokozását is. De mint írtam fentebb szerintem nem fogja, mert nincs semmi értelme.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) siriq válasza HERR Z (#7) üzenetére


siriq
őstag

Hello

Ha minden igaz akkor van egy anarnykozep ut hogy megmaradjon az M2 es a DDR1 es meg a kutya is jol lakik:DD
http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/news/cid/1/y/8828.html
Csak a Gigabyte cuccat kell megvenned es mar hasznalhatod a mostani csucsszuper 500 vagy afolotti memoriadat is ha kedved tartja.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#10) L3zl13 válasza siriq (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Háttellol! :C

Aki hülye, haljon meg!

(#11) szatocs válasza siriq (#9) üzenetére


szatocs
őstag

Ilyen átalakítót nem találtak ki AGP - PCI - E - re?:F

Nem lenne hülyeség..., vagy ennek vannak korlátai is?

=== Szatocs ===

(#12) L3zl13 válasza szatocs (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Átalakítót kitaláltak, csak ott a kártyákra szokták ráépíteni.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) siriq válasza szatocs (#11) üzenetére


siriq
őstag

Korlat?

Ha megnezed a tablazatot akkor semmifele korlat nincs legalabbis sebessegben ami nekem meg jo. Ha esetleg cserelek majd M2 re akkor igy mar vihetem a Kingmax memoriaimat is persze ha mar megvan az atalakito.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#14) anulu válasza szatocs (#11) üzenetére


anulu
félisten

asszem talán ECS-éknek van átalakítójuk.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) anulu válasza siriq (#9) üzenetére


anulu
félisten

ez tetszik! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) szatocs válasza anulu (#14) üzenetére


szatocs
őstag

Nem tanálom:(

=== Szatocs ===

(#17) HERR Z válasza siriq (#9) üzenetére


HERR Z
veterán

ez szép csak semmit se ér...
meg ugye amennyibe egy jó 500-566-600-as ddr1 van ammyiért 1066-os ddr2 van lassan ami azért..na...hát csak gyorsabb

(#18) HERR Z válasza anulu (#14) üzenetére


HERR Z
veterán

albatron és talán csak félmagas kártyák mennek bele

(#19) siriq válasza HERR Z (#17) üzenetére


siriq
őstag

Itt konkretan olyan emberekrol van szo mint en is aki szivesen viszi a mostani cuccat a kovetkezo gepbe. Nekem megfelelo mindenkeppen foleg hogy majd kesobb raerek gondolkozni hogy most az M2 legyen az enyem vagy az utanna levo AMD amit 2007 ben adnak ki mert az mar megint nem tamogatj a DDr2 ketto. En meg nem szoktam allandoan vasarolni mindenbol csak mert a gyartoknak az a jo.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#20) anulu válasza HERR Z (#18) üzenetére


anulu
félisten

ehh, bocsánat, akkor rosszul emlékeztem. félmagas kártya akkor megy bele, ha be akarod csukni a gépházat :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) HERR Z válasza siriq (#19) üzenetére


HERR Z
veterán

nem értem akkor mért M2-őt veszel mért nem mezei 939-et....más újítás a foglalaton és a ramon kívül nemnagyon lesz benne....ne mond hogy nincs elég gyors proci 939-re

(#22) siriq válasza HERR Z (#21) üzenetére


siriq
őstag

Hogy a turoba ne lenne ujitas. Ott van a virtualizacios tenologia ami mar nagyon inyciklandozo. fenem is ra a fogam. A 939 meg egyenlore nem erdekel en meg nem akarok valltani mert most egy par szazalakeban gyorsabb a gep.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#23) anulu válasza siriq (#22) üzenetére


anulu
félisten

virtualizáció 2007 eleje előtt nem várható, M2 2006. erről ennyit. majd ha égető szükségét érzem a virt-nak, akkor váltok.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) siriq válasza anulu (#23) üzenetére


siriq
őstag

2006 Q3 ban van igerve amit szerintem tartanak is majd.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#25) szatocs válasza anulu (#20) üzenetére


szatocs
őstag

Valami pontos nevet, címet vagy linket nem tudsz adni?

=== Szatocs ===

(#26) HERR Z válasza siriq (#22) üzenetére


HERR Z
veterán

pár százalék?10-15% azonos órajelen mindenhol megvan...és még a leggagyibb 3000+ is megy 2500MHz-en ha akarod...szal most a csere még neked filléres lenne később megy egy vagyon....de..ahogy érzed

(#27) anulu válasza szatocs (#25) üzenetére


anulu
félisten

parancsolj! :)

Bővebben: link

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#28) Achill3uS válasza anulu (#14) üzenetére


Achill3uS
veterán

ahh közben megtaláltad, Albatron ezaz tudtam h A-val kezdődik :DDD

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#29) siriq válasza HERR Z (#26) üzenetére


siriq
őstag

valoszinu sot biztos hogy nem cserelenk hanem megtartanam a mostani konfigot is(van meg bespejzolva 2x 512 400 ram is az meg jo lesz kesobbre). A bajom az csak hogy a 939 2007 ig megy majd max utanna ugyanaz a sors mint K7 nel az M2 meg megint ugyanaz a szitu csak meg annyit sem el mint a 939. Mivel most masiranyba terelgetem a gepfejlesztesemet8 lcd monitor Dell 24'' 16:10) igy a mostani konfigom toeletes hozza. Eddig sikerult mindig egy rakat penzt megtakaritanom mert minidg joidoben vasaroltam dolgokat(2 eve vettem radir 9800 pro-t 42 ert ujjonan). most is szeretnem folytatani de majd kiderul mondom meg en sem latom a fenyt az alagut vegen.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#30) anulu válasza Achill3uS (#28) üzenetére


anulu
félisten

jah, valami Z betűs :DDD:DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#31) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Én csak azt nem vágom meik DDR2 visiót akarják véglegesíteni a procijukba, azon belul is a mem vezérlőjükbe. Vagy talán az lesz hogy minden 4. hónapban kijön egy uj revisiomn ami már a ddr2 667, a következő a ddr2 800 at a kövi meg az 1066 ot tudja küldeni.

A sima athlonok nál azért nem volt ez problem mert ott a ddr400 volt a teteje, kivétel tuning ramok, most követem a hivatalos vonalakat. De persze cpu / mem arányos tuningjával lehetett magasabb fokokra lépni, de az nem hivatalos cucc.

nem vágom milesz, nem látom elégé át sajnos :(

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#32) siriq válasza CocooN-z (#31) üzenetére


siriq
őstag

Egyelnlore a 667 szeriat tamogatja majd a proci memvezerloje.(intel vagy amd topicban mar fejtegettuk hogy talan vegre mar 333 mhz lesz igy a cpu ''fsb'' je remelhetoleg, tobbekkozott ezert is varok ra annyira mert ha igen akkor mar kicsit huz a szivem az M2 hoz es nagyon felejtos a 939)

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#33) LordX válasza anulu (#1) üzenetére


LordX
veterán

Ezt így is fogják.. Mint ahogy van nF3-as 939-es lap, vagy 754-es nF4-es, azt se tudom teljesen elképzelhetetlennek gondolni, hogy nF3 (azaz AGP-s) lap lesz az M2-höz.

(#34) LordX válasza CocooN-z (#31) üzenetére


LordX
veterán

Ha kijön egy újabb proci M2-re, ami gyorsabb DDR2-t támogat, mint az elődje, akkor azt egy BIOS frissítéssel ki fogod tudni használni. Legalább is ez történt a Venice esetében (mondjuk ott nem annyira hivatalos, mert DDR-nél a 400 felettiek már nem részei a szabványnak). Sőt, BIOS frissítés nélkül is megy, az én alaplapom olyan BIOSsal jött, ami nem ismerte a Venice-t, nem volt SSE3, és kisebb órajelen hajtotta a memóriát (333-on), de ennyi. Frissítés után meg már jó volt minden.

(#35) anulu válasza LordX (#33) üzenetére


anulu
félisten

az IMC újabb előnye :) nem kell kismillió helyen újratervezni az alaplapot :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) LordX válasza anulu (#35) üzenetére


LordX
veterán

Azon gondolkoztam, hogy miért nem csinál az AMD kis kártyás processzort, amin csücsülhetne a memóriafoglalat.. onnantól úgy alakítanák az IMC-t ahogy akarnák, és így teljesen ugyanaz az alaplap kellene mindegyikhez.. Drágább lenne a proci így, de az alaplap meg jobban olcsóbb..

(#37) anulu válasza LordX (#36) üzenetére


anulu
félisten

..., illetve ha a kedves Felhasználónak van egy olyan alaplapja, ami a szívéhez nőtt valamilyen okból, akkor nem kéne cserélnie. egy kicsit az ECS S939 - LGA775 kombója jutott eszembe erről. megfelelő rögzítéssel megoldható lenne :) és mondjuk HyperTransporton keresztül nyugodtan kommunikálhatna a kártya az alaplap többi részével :)

nem biztos, h maga a proci lenne drágább, hanem a kialakítás miatt az alaplap. utána csak új ''kis kártya'' + proci + RAM kéne. az Intel meg pislogna kettőt :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#38) szatocs válasza anulu (#27) üzenetére


szatocs
őstag

Akkor egy sima kártyához ilyen átalakítót, vagy valami kártyát, ami segítségével PCI-E - essé lehetne alakítani nem is lehet kapni? Esetemben persze a Gigabyte 6600 GT:U

=== Szatocs ===

(#39) anulu válasza szatocs (#38) üzenetére


anulu
félisten

pfff, fogalmam sincs :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40) Zoz válasza siriq (#9) üzenetére


Zoz
őstag

Ezen átalakító kapcsán felmerül a kérdés, hogy valójában mi is a különbség a DDR2 és a DDR között?!
Nekem úgy tünik, hogy DDR2 nagyobb órajel, cserébe brutál szar időzítések. És hogy az embereknek új alaplapot kelljen venni, ezért megváltoztatták kicsit a foglalat bekötését...

(#41) Achill3uS válasza szatocs (#38) üzenetére


Achill3uS
veterán

ha az Albatronét veszed elméletileg igen, de van egy támogató lista is! Csak gondold végig, hogy az amúgyis drágább agp-s kari árát még ezzel is megnövelni már demencia :D nem is beszélve arról a kellemetlenségról hogy a ház hátuljába hogy csavarozod be a karit :U

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#42) Hun'reeth válasza L3zl13 (#6) üzenetére


Hun'reeth
őstag

(#6) - (#7) - (#8) ra válaszolva:
Mindezeket én is tudom nem mondtatok semmi újat. Nem tűnt fel az utolsó mondatom? ;]
Azon filóztam, hogy minden alternatív megoldás (úgy tűnik) kilőve azaz alaplap+proci+memória mehet a kukába.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#43) szatocs válasza Achill3uS (#41) üzenetére


szatocs
őstag

Ok, igaz, és gondoltam is rá, de nekem mégis az lenne a legjobb megoldás, mert akkor most vehetnék egy PCI - E - s alaplapot, és nem kéne 2 év múlva vagy már hamarabb átállni rá. Két alaplap helyett csak egyet kéne vennem 2 éven belül.

=== Szatocs ===

(#44) siriq válasza Zoz (#40) üzenetére


siriq
őstag

Hello

Nna hat ez az. DDR2 nem igazan jobb a DDR1 nel. Az inteles haverom is belatta a vegere hogy sok ertelme nincs. Az mas kerdes hogy amit mar tobben is mmondtak hogy AMD nel mar maskeppen jon ki a csere mint az Intelnel mert ok allandoan huzzak a penzt a vasarlok penztarajabaol(sok fogalalt memo valtas stb.)

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#45) Docci válasza siriq (#44) üzenetére


Docci
senior tag

Szvsz a 2006-os év a DDR2 éve lesz...
Már jelenleg is vannak nagyon jó DDR2 ramok. Tudom, hogy ezek igazán nem a value sorozatba tartoznak,de idővel már alapnak fognak számítani.

Bővebben: link


Erőt s erényt!

(#46) siriq válasza Docci (#45) üzenetére


siriq
őstag

Hello

Ezzel egyettertek de addig meg sokat kell fejlodnie a DDR2 nek hogy kesleltetesben es arban is megfeleljen.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#47) anulu válasza Docci (#45) üzenetére


anulu
félisten

még X2-es A64 mellé is felesleges a 6,4GB/s-nél nagyobb RAM sávszél. sebességben pedig egy jó DDR1-es A-DATA tuningRAM-ot nehezen ér utol egy ugyanolyan áru DDR2-es ''tuningRAM''.

köszönöm, én a DDR1-el teljesen elégedett vagyok.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#48) Docci válasza anulu (#47) üzenetére


Docci
senior tag

Nem vagyok egy X2 tudor,de ha te mondod akkor az igaz.
A DDR2 meg rohamosan fejlődni fog, ezt mindenki elismerheti.

Számomra meg az a fontos, hogy van még olyan platform ami a ddr memokal is versenyben van.(sőt)

Erőt s erényt!

(#49) Docci válasza siriq (#46) üzenetére


Docci
senior tag

Igen sajna még az elérhető árú ddr2 memok még nem rendelkeznek jo időzítésekkel,de ez majd változni fog.

Erőt s erényt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.