Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eddie303


eddie303
őstag

Mondjátok el már nekem, mit akarnak kivenni belõle? A paintet vagy a notepadet? :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#2) X-COM válasza eddie303 (#1) üzenetére


X-COM
nagyúr

én úgy tudom, hogy pl a hálózatkezelést (internetezni lehet)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#3) Goose-T


Goose-T
veterán

800x600 max felbontás, 3 progi futhat egyszerre, minden proginak 3 ablaka lehet. Ez egy fos. Jobban örültem volna, ha kiveszik belőle az IExplorert, Media Playert, Messengert, Video Editort, tűzfalat. Csak ezzel az a baj, hogy jobb lett volna így, mint a teljes változat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5) Flameus


Flameus
aktív tag

Valaki magyarázza már el ez mire jó?
''három alkalmazás futhat, és programonként maximum három ablak engedélyezett. A grafikus felület legfeljebb 800x600 pixeles felbontást támogat, és sem otthoni helyi hálózat, sem többfelhasználós környezet nem hozható létre a rendszerrel. A Windows XP Starter Edition csakis a helyi nyelveken lesz elérhető''
JA, már látom, hogy próbáljátok....


[Szerkesztve]

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#6) faster válasza Kalandor (#4) üzenetére


faster
nagyúr

Üzletpolitika. Nem akarnak semmiképpen konkurrenciát csinálni a normális XP-nek.

(#7) jamez


jamez
senior tag

Nem tudom ki foglalkozik majd az olcsóbb gagyival amikor 10 $-ért megveheti a piacon. Szerintem inkább ugyanazt az XP-t kellene nekik adni lokalizáltané és olcsóbban.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#8) eddie303


eddie303
őstag

Szerintem ilyen oprendszert disklesseknek kéne rakni flash romba :(

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#9) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

És azt hiszik evvel hatalmas konkurenciát nyújtanak majd a Linuxnak?:(((
Aki ezt a kiherélt rendszert használja Linux helyett,az meg is érdemli.SZVSZ.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#10) faster válasza jamez (#7) üzenetére


faster
nagyúr

Már van lokalizáltan, nem ez a gond vele, hanem, hogy a távolkeleti vásárlók ''nagyon költségérzékenyek.'', tehát nagyon sok a kalóz példány.

(#11) faster válasza MUŁĐER (#9) üzenetére


faster
nagyúr

Egy okmányiroda gépen simán el tudom képzelni. Máshol nem nagyon.

(#12) rvs válasza Goose-T (#3) üzenetére


rvs
aktív tag

na ha eddig nem volt kalózkodás ott, lokális szinten a ms termékekkel, akkor ennek hatására majd lesz, vagy fellendül. :(((

komolyan.. tényleg ennyire idióták a vezetésben az emberek? ha meghatározzák az egyszerre futó alkalmazások / ablakok számát, akkor pont azt bukják el a rendszerből, amit még anno világmegváltó forradalmi újításnak neveztek: a korlátlan multitaskingot.
ennyi erővel dos 9.0-át is adhatnának hozzá.

(#13) Dave™


Dave™
nagyúr

ezt a tetű céget... 800*600, max 3 program... nevetséges.

(#14) X-COM


X-COM
nagyúr

nem érteztem ezt a nagy felháborodást, nem ez lesz a longhorn

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#15) faster válasza X-COM (#14) üzenetére


faster
nagyúr

Hát elég kemény limitációk vannak benne. Nem igazán alternatíva.

(#16) Dave™ válasza X-COM (#14) üzenetére


Dave™
nagyúr

ja, csak vki mondjuk dolgzik 3 programmal 1xre, ami nem ritka, viszont mellette már nem tud winamppal zenét hallgatni. És ezért még pénzt is kérnek. A grafikus felület megmarad? csoda...

(#17) Tithian


Tithian
őstag

Nevetséges.
Ennél sokkal jobb a Linux.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#18) Dave™


Dave™
nagyúr

a frissítést nem korlátozzák interlaced 43 Hz-re? Jöhetne a szlogen: ha nem akarod, hogy kifollyon a szemed vegyél full xp-t!

(#19) Flameus


Flameus
aktív tag

Microsoft said key features of the new software would be ''localized'' help features, country-specific wallpapers and screensavers, and ''preconfigured settings'' for features that might confuse novices.

The new software's ''simplified task management'' in which ''first-time home PC users can have up to three programs running concurrently'' represents a downgrade from the standard XP system. A full XP version can run many more programs concurrently, depending on the amount of memory in a computer.

Other downgrades include ''display resolution set to 800x600 maximum and no support for PC-to-PC home networking, sharing printers across a network or more advanced features such as the ability to establish multiple user accounts on a single PC,'' the company said.

The new software retains standard XP features such as Internet connectivity, Windows Messenger, Windows Media Player 9 and digital photography support.

Neeeeem semmi v@z :DDD

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#20) PWR


PWR
aktív tag

ez egy vicc. söt, nem vicc, mert bizonyos emberek szamara (akiknek nics annyi pinzük) roppant megalazo. lassan majd a szegeny orszagokban azon verseng4enek a csorok, hogy kinek hany progi egyidejü futtatasara van licensze? es ez visszafejlödes! es ez nem multitasking! en azt hittem elöször, hogy kiveszik a mediaplayert es meg mas segedalkalmazasokat, de ezek........ :(((

Üdv

(#21) faster válasza PWR (#20) üzenetére


faster
nagyúr

Szerintem nem nagyon fogják használni, adják majd a géphez+ csinos licenszmatrica lesz rajta, a gépre meg felteszik ugyanúgy a feltört XP Prof-ot, mint eddig tették.

[Szerkesztve]

(#22) Esmein


Esmein
nagyúr

Ez simán g*ciség. Nem hiszem, hogy olcsóbb volna kifejleszteni, legyártani egy ilyen oprendszert, mint az xp professionalt. Mégis olcsóbb... Ez olyan, mintha Bemenne egy csóró hajléktalan a boltba, és lenne 100 ftos félbarna kenyér, meg 60 ftos 1*1cm-es kockára vágott kenyér(bum edition). Semmivel nem olcsóbb megcsinálni de rohadt megalázó és nem lehet rá parizelt rakni :(

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) PWR válasza faster (#21) üzenetére


PWR
aktív tag

ja, es a csini licenszmatrica csak harmadakkora lesz vagy csak egy kismeretü hologram, mint a bologatozsiraf :DDD mert ezzel is megprobaljak jelezni a felhasznalo fele, hogy ö csak egy harmadrendü felhasznalo, tehat ö se teljesertekü, csak egy sorvadek, mint a sz@r vinfosa

[Szerkesztve]

Üdv

(#24) Esmein


Esmein
nagyúr

Ilyenkor szinte látom Gates vigyorgó képét és elönt a düh, hogy de bemosnék neki.
Most komolyan elgondolkodtam azon, hogy visszarakjam-e az uhu linyuxot...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#25) pilóta


pilóta
nagyúr

Nemtom mit aggódtok. Kötelező lesz megvenni vagy mi? Ezekben az országokban nem lehet majd full verziót venni? Betiltják a linuxot?

Akinek ez is megfelel az megveszi majd ezt, akinek nem felel meg, az megveszi a full verziót, akinek az sem jó az meg használ linuxot.

Aki meg eddig is lopott, az eztán is fog.

Ergo nem változik semmi, csak lesz egy olcsóbb buta változat is a piacon, amit megvesz, akinek tetszik...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26) faster válasza Esmein (#24) üzenetére


faster
nagyúr

Nem kell érzelmi válságba kerülni, ha valakinek több kell, vegye meg az XP home-ot, vagy rizikózzon kalózmásolattal.

(#27) Esmein válasza pilóta (#25) üzenetére


Esmein
nagyúr

Csakhogy ezek a ganék arra gyúrnak, h úgyse lesz mindenkinek pénze megvenni a fullt.
Ez gyakorlatilag az elnyomottság kihasználása. Undorító gerinctelen megmozdulás.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#28) pilóta válasza Esmein (#27) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szvsz ez nem igaz. Esetleg a vöröskereszt vagy a máltai szeretetszolgálat esetén érthető lenne a felháborodásod, de egy vállalat esetén, aki a haszonból él teljesen ésszerűtlen lenne valamit csak azért olcsóbban odaadni, mert valaki szegény.
Gondolom fel vagy háborodva azon is, hogy egy audi a4-es miért nem 150 ezerbe kerül, hiszen mi olyan szegények vagyunk...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#29) Dave™ válasza Esmein (#27) üzenetére


Dave™
nagyúr

I share your opinion, my young padawan:)

(#30) eddie303 válasza Esmein (#27) üzenetére


eddie303
őstag

Van egy olyan érzésem, hogy igenis jól járnál akármelyik Linux-szal :) Seti@home van az alá is :) Meg játék is kerül 1-2 de egyre több. :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#31) Esmein válasza pilóta (#28) üzenetére


Esmein
nagyúr

Azon háborodom fel, hogy olyan ésszerűtlen butítások vannak benne, amik nem indokolják az árcsökkenést. Mintha az audi a4-es azért kerülne fele annyiba, mert nem lehet lehajtani a napellenzőt és 2 perces késleltetés van az ajtónyitó mechanikán.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#32) faster válasza Esmein (#31) üzenetére


faster
nagyúr

Én is furcsának találom némelyik limitet, de majd a piacon megmérettetik.

(#33) pilóta válasza Esmein (#31) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze igazad van abban, hogy egy rakás sz@r a program.
Szvsz abban nincs igazad, hogy felháborodsz rajta.
Akkor lenne jogos a felháborodásod, ha CSAK a butított változatot lehetne kapni.
De lehet kapni a simát is, csak akinek nincs rá pénze, az megveheti a buta változatot is olcsóbban.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#34) eddie303


eddie303
őstag

S mi lesz ha 3-nál több programot akarsz indítani? Kiírja, hogy ''This is the limited trial version of Windows XP, to open one more task, you need to buy the full version. Thank you!'' ?!?
Vagy esetleg úgy intézi, hogy mire a harmadik programodat megnyitod arra megtelik már a memóriád is s a swapod is, ne tudjon elindulni? :DDD

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#35) PWR


PWR
aktív tag

szvsz ez akkor nem lenne felhaborito (csak nevetseges), ha ingyen letölthetö lenne a ms oldalarol

Üdv

(#36) ftc


ftc
nagyúr

Az MS nem tud már mit kezdeni kínjában és már ezt csinálja.Szánalmas.Linuxra fogok átálni,csak még nem volt kedvem feltenni.A három alkalmazás futtatása egyszerre:paint,calc estleg worpad:DD Office nem is indul majd rajta.Őszintén nekem nem lenne elég.Már most 6 fut.Ja és ha netre fel akarsz menni vele virusirtot ne is futtass.Röhej.Inkább adnák olcsóbban

(#37) Esmein


Esmein
nagyúr

A hangerőszabályzó programnak számít ? És a java plugin ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#38) Esmein


Esmein
nagyúr

Nálam most 14 program fut.
Vírusírtóval,mindennel.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#39) faster válasza ftc (#36) üzenetére


faster
nagyúr

Azért állsz át Linuxra, mert távolkeleten kiadnak egy butított XP-t? :F

(#40) ollie válasza eddie303 (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet, hogy előszőr el kéne olvasni a cikket, mielött hozzászólsz, nem gondolod?

***

(#41) eddie303 válasza Esmein (#38) üzenetére


eddie303
őstag

Felinstallálod, berakod a vírusírtód +antivírusodat, s használsz egy böngészõt, s schlussz. S ha induláskor túl sok progit raksz be, akkor induláskor elszáll :)

Ennek max. akkor lenne értelme, ha a starter edition opensource lenne, kiadhatnának ennyit, hogy az emberek tanuljanak belõle :) Akkor meg hamar átírnák ezt a részét :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#42) eddie303 válasza ollie (#40) üzenetére


eddie303
őstag

Elolvastam. Miért? Baj? Írtam valami olyant, ami nem oda tartozik? :U

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#43) ftc válasza faster (#39) üzenetére


ftc
nagyúr

Nem csak azért.Eléggé szórakozik velem a rendes is.2003 jobb?

(#44) faster válasza ftc (#43) üzenetére


faster
nagyúr

Szervernek mindenképp. :)

(#45) ollie válasza Esmein (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt elvekről van szó. Sok programnak létezik többfajta változata, melyek árban és szolgáltatásban különböznek. Kevesebbet fizetsz, kevesebbet kapsz.

***

(#46) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Ez teljesen természetes üzletpolitika egy olyan cég részéről, amelyiknek nincs valódi konkurenciája.
És természetesen ott próbálják a mézes madzagot beszopatni, ahol a Linux veszélyezteti őket. Bár több kormány (a fenébe is, hogy a mienk nem) támogatná még inkább a linux fejlesztését és honosítását, valamint a kormányzati felhasználást, mert ha elterjedtebbé válna, a szoftver fejlesztő cégeknek is egyre fontosabbá válna, hogy legyen a terméküknek Linux verziója, mert egyébként elveszítenék a piac 40-50 %-át.
Akkor majd lemenne a horribilis nyereséget tartalmazó áraival a billgécc is.
Nem is értem, hogy az okmányirodákat anno miért nem Linuxra fejlesztették. Hiszen teljesen központosított rendszertámogatás van, helyben a bekapcsoláson, meg a nyomtatópatron-cserén túl nem igen tesznek semmit.

(#47) ollie válasza pilóta (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Teljesen egyetértek veled.

***

(#48) eddie303 válasza bitfarkas (#46) üzenetére


eddie303
őstag

Nyugi egyszer ráébrednek. Az olcsónál már csak az ingyenes olcsóbb....

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#49) ollie válasza ftc (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bocs, a vírusírtó, tűzfal és még sok minden más service-ként fut, szóval az nem tartozik bele a korlátozásba. Már csak azért sem, mert minden XP-ben alapból fut vagy 20 szervíz.

***

(#50) ollie válasza eddie303 (#42) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem csak a hozzászólásodból arra lehetett következtetni, hogy nem tudod mitől butított verzió, tehát nem olvastad a cikket.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.