Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

..nem rosz cucc :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#2) venember83


venember83
nagyúr

''Bár minden jel szerint leépíti saját fejlesztésű DVD-író kínálatának jelentős részét...'' Szomoru... Igy probalja a Plextor dragabban eladni (vagyis nem dragabban, hanem nem csokkentve az arakat) cuccait. Otlet nem rossz, csak kerdes, h mi modon tudod bekotni a kabeleket, eleg szukos lesz a hely, szerintem...
Mas: nem tudja valaki, hogy vegulis kivel fog cimboralni a Plextor? Egy idoben Lite-On-rol volt szo, de hirekben mostanaban nem talalok semmi utalast...

(#3) Renwick válasza venember83 (#2) üzenetére


Renwick
őstag

A legújabb cuccuk Optiarc alapokra építkezik, és állítólag nem (vagy nem sokkal) lesz drágább, mint az átlag mainstream modellek...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#4) Ste


Ste
addikt

ötletes fejlesztés
a hátuljára is kíváncsi leszek majd, a kábelezés miatt

(#5) Renwick válasza Ste (#4) üzenetére


Renwick
őstag

Itt meg tudod nézni: [link]

Semmi extra: van rajta két IDE csatlakozó, és egy tápcsati...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#6) Ősember válasza Renwick (#5) üzenetére


Ősember
őstag

mert hát végül is mit vártatok? :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#7) X@b3e


X@b3e
addikt

Teljesen jó!
Ilyenre várok a házikómba, mert két optikai egység már nem fért be :C
Mikorra várható a jószág és kb milyen árban? Vagy ez még nem publikus:F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#8) ByB


ByB
addikt

Miért nem sata-s? (Miért nincs belőle sata-s variáció is?) Borzasztóan lassan megy az átállás... Jó ideje keresek fekete szippantós satas dvd írót, ez nagyon praktikus lenne, de ide-sen mégsem! :(

(#9) Cicero


Cicero
őstag

már 2 éve a fejembe van egy hasonló megoldás, nagy buktatója a pénzhiány

(#10) Male válasza Renwick (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt megoldhatták volna jobban is... egy saját IDE kábellel csatlakozna az alaplapra, és a master/slave dolgot belül megoldja. Mégiscsak szebb megoldás, mint ez. (így gyakorlatilag csak egy beépítő keret).

(#11) Komplikato válasza X@b3e (#7) üzenetére


Komplikato
veterán

Csaka slim író 83-85 euro magában, sz'al nem lesz túl olcsó.
(A vicc az, hogy a 716UFL se olcsóbb ''szippantós'' meghajtó, pedig az nem is slim ...)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#12) Komplikato válasza Male (#10) üzenetére


Komplikato
veterán

És akkor hogy működne az egy darab IDE csatiról a 2 meghajtó? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#13) Ősember válasza Male (#10) üzenetére


Ősember
őstag

tessék már megmondani, 2 ide kábel miért nem fér el egymás mellett, amikor az ide kábelekre ugyis egyszerre fel lehet füzni 2 meghajtot? ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#14) gliskard


gliskard
senior tag

egy ''tisztelt megrendelö'' a px-608al drive-ból hozott 2 darabot a közeli bécsböl, mert a gépében fellelhetö egyetlen félmagas helyre neki 2 optikai drive kellett. (XPC barebone dual core gépe van dtp-re...) Milyen jó is lett volna egy ilyen keret akkor...

(#15) Male válasza Komplikato (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Mondjuk mert egy IDE kábelre két meghajtót lehet kötni? :F

(#16) Male válasza Ősember (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Elfér, csak jobban néz ki és szellősebb a házban, mint amikor ennek a hátulján a két meghajtó közti 2 centis részre jut 10 centi az IDE kábelből...

(#17) Ősember válasza Male (#16) üzenetére


Ősember
őstag

ha már ott tartunk, hogy jol nézzen ki, akkor már jobb lett volna ha sata-val müködik az egész :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#18) Male válasza Ősember (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Na igen... :)

Ha ezt veszik, akkor gondolom hamarosan jön a SATA verzió is.

(#19) Ősember válasza Male (#18) üzenetére


Ősember
őstag

na de miért vennék? :U normális ember nem vesz ilyet :DDD 1. minek kell kapásbol 2 meghajto 2. megdrágitja a dolgot 3. nehezebb ebbe valo cuccot találni.

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#20) Renwick válasza X@b3e (#7) üzenetére


Renwick
őstag

Áprilisban jelenik meg. Az árát még nem hozták nyilvánosságra.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#21) shteer


shteer
titán

nekem kell :D 2 :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#22) Rover623 válasza Ősember (#19) üzenetére


Rover623
félisten

1. minek kell kapásbol 2 meghajto
Van akinek még kevés is...több ügyfelünk van egynél több meghajtóval...
És nem kell hozzá SFF ház hogy ne férjen el két ODD...sok minitorony olyan kialakítású hogy csak a legfelső 5.25-ös hely nem lóg rá az alaplapra...
Ráadásul akinek egynél több ODD figyel(ne) a gépében, az mobil rack-et is szeretne...nem segít az elhelyezésben...;)
2. megdrágitja a dolgot
Nem szempont...:P
3. nehezebb ebbe valo cuccot találni.
Bantuföldön talán...semmi nehézséget nem látok a beszerzésben...:U

Piacképes holmi...szvsz...
Nem tömegtermék, talán inkább (stílszerűen:DD) résmodellnek nevezném...de eladható...:C


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#23) bambano válasza Ősember (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Hogy a másik meghajtó helyére beférjen a gigabyte iram :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) atuci


atuci
senior tag


Vennék én is szívesen Plextor írót, de nincs rá keret :), ezért csak a keret kellene :)

Remélem valami kínai/tajwani gyártó majd jól lekoppintja.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#25) Ősember válasza Rover623 (#22) üzenetére


Ősember
őstag

2. szerintem meg igen is szempont :)) lelogikázom :D szoval akinek olyan kis gépe van, amilyenröl te beszélsz az szerinted 2 drága meghajtot fog venni és egy ilyen kicsi kis tokot, amikor egy nagyobbacska ház már 5k-ért cserél gazdát és 2k-ért bármelyik szervizes átépiti a komplett gépet? ;)
3. lehet rosszul fogalmaztam. nincs olyan széles választék :B

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#26) vottokar válasza Male (#18) üzenetére


vottokar
senior tag

Csak az a baj, hogy slim noti meghajtókból én még nem láttam nem ATAPI illesztőfelületeset. Ebből SATA max. ATA/SATA átalakítócsippel lesz. :(

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#27) Ősember válasza bambano (#23) üzenetére


Ősember
őstag

ellentétekkel dusitott világban élünk, ezt nektek :DDD
[kép]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#28) Zoz válasza Ősember (#25) üzenetére


Zoz
őstag

Szerintem nem arról van szó, hogy valakinek nem futja nagyobb házra, hanem arról, hogy nem akar nagy házat az illető, mert neki a kicsi az jobban tetszik, az fér be az elképzelt helyre, stb

(#29) Ősember válasza Zoz (#28) üzenetére


Ősember
őstag

igen, de annyira nem szeretheti a kis gépeket, hogy kizárolag ezért vesz ilyet :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#30) ByB válasza Ősember (#27) üzenetére


ByB
addikt

MTI hírek - ''Saját számítógép háza nyomta agyon, a kiérkező mentő alakulatok, csak több órányi küzdelem után tudták kimente a szerencsétlen tulajdonost.'' :DDD

(#31) rii


rii
nagyúr

az alapötlet már nagyon régi.

94-95 óta lehet ilyet látni, igaz floppykkal.

[kép]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32) Rover623 válasza Ősember (#29) üzenetére


Rover623
félisten

De.
Jöttek már úgy házért, hogy X cm-nél ne legyen magasabb, de torony legyen...
Nem találtam kapcsiból, elküldtem őket, hogy ''majd értesítjük!''
Szenvedtem vele pár órát, nem találtam...:U
Rájuk csörögtem: miért pont ekkora? 1-2cm kellene csak felfelé és annyi házat tudnék adni mint a bűn...
Válasz: nehogy má' megmondjam neki hogy mekkora házat vegyen...ekkora hely van a PC-nek az egyedileg készíttetett szobabútorban és kész...:(((
Kérdés: de miért ekkora? Ki adta meg a méreteket...:F
Válasz: HÁT Ő!!!

No comment...:W

Komolyra fordítva: SFF házban manapság már csak ''márkás'' gépek fordulnak elő...esetleg HTPC...ezek nem éppen az olcsóbb kategória...
Ha fussa ilyen gépre, fussa egy ilyenre is...:P


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#33) bambano válasza Ősember (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez coool. belefér 24 vinyó. honnan van?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) Rover623 válasza bambano (#33) üzenetére


Rover623
félisten

Nem ártana néha elolvasni itt a PH!-n a cikkeket is...:P

primus inter pares

(#35) bambano válasza Rover623 (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Még ha el is olvasnék minden cikket elejétől a végéig, akkor se biztos, hogy emlékeznék mindenre. De nem olvasok el mindent, nincs annyi időm rá. Megnézem a szines képeket oszt annyi:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) Komplikato válasza vottokar (#26) üzenetére


Komplikato
veterán

''Csak az a baj, hogy slim noti meghajtókból én még nem láttam nem ATAPI illesztőfelületeset. Ebből SATA max. ATA/SATA átalakítócsippel lesz.''
Miért? 5'25-ös optikai meghajtóból láttál natív satásat már? ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#37) Ősember válasza ByB (#30) üzenetére


Ősember
őstag

igen, ez már nem egyszerü :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#38) Ősember válasza bambano (#33) üzenetére


Ősember
őstag

a cebites cikk elsö része: [link] még cimlapon van ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#39) Ősember válasza Rover623 (#32) üzenetére


Ősember
őstag

én javasoltam volnan ki hogy furja föl a gépét a géphelynek a falára és csináltasson az egyedi butorához ajtot és nem látszik :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#40) Komplikato válasza Komplikato (#36) üzenetére


Komplikato
veterán

''... slim noti meghajtókból én még nem láttam nem ATAPI illesztőfelületeset.''

Ultra Slim Slot-in S-ATA Blu-Ray Writer - [link] :Y

''The war between Blu-ray and HD-DVD format is a never ending story. LG is did nice work with Hybrid-player who is capable to play both formats. Optiarc, a synergy between Sony and NEC is capable of doing the same thing but Sony wants to sell Blu-ray discs only because it is its own. For now Optiarc is showing whole range of Blu-ray discs.

On their booth we spotted one ultra slim Blu-ray writer for notebooks. It is brand new sample made this month, and you can tell that from the date. Named is BD5710S and is Slot-in with S-ATA. Finally the optical drives become SATA only.''

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#41) macilaci78 válasza Male (#16) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért, mert ha egy IDE-csatlakozó elégkét ODD-nek, akkor az egyszeri júzer képes és a két IDE eszközt foglalkoztató Ide kábel szabadon maradt csatijára ráfűz még egy eszközt. Mindenki jósolja meg a következményeket! ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42) Male válasza macilaci78 (#41) üzenetére


Male
nagyúr

Mondjuk meg lehet oldani, hogy ne lehessen rádugni csak a sajátját, vagy fix kábel... bár ez sokat ront a dolgon, mert nem vagy csak nehezen cserélhető. Írják inkább rá a dobozra, hogy bizonyos szellemi képességekkel és hozzáértéssel rendelkezni kell a beszereléshez :)

(amúgy szerintem nem lesz semmi... egyszerűen nem működik, amíg be nem köti rendesen)

(#43) Ősember válasza Male (#42) üzenetére


Ősember
őstag

akkor majd a kedvec htpc-s ur beviszi gépét a szervizbe, mert ugye az alig van 5 kilo és 10x10x10cm :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#44) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Feltalálták a kereket, gondolom, jó drágán.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) vottokar válasza Komplikato (#40) üzenetére


vottokar
senior tag

Meg kell hogy hajoljak érveid előtt.. :R
De valószinűleg nem lesz ilyen a notimban...

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#46) El Tebe


El Tebe
tag

Hi!

Szeretnék egy ilyen okosságot venni! Hol tehetem meg és mennyiért?! :F

"Metált? Bírod?!" tibi-team.hu | webböngésző.hu | webfejlesztovagyok.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.