Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] ATi R420 tizenkét futószalaggal? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) utax


utax
aktív tag

Én azt olvastam valahol, hogy 16 futószalag lesz benne. De hallottam pletykákat 32-ről is meg 500 millió tranzisztorról, de ezt már én sem hiszem el.
:)

Use the force, Dude !

(#2) Alkarcsont válasza utax (#1) üzenetére


Alkarcsont
senior tag

Bakkkkker!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#3) zsiga667 válasza utax (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Érdekes, én eddig 8*1-ről hallottam, de ha labdába akarnak rúgni (nV40 állítólag 16...), akkor az tényleg kevés. -> 12 reális.

(#4) Raymond válasza Alkarcsont (#2) üzenetére


Raymond
félisten

Az a hozzaszolas humor volt, nem komoly :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5) Borosz válasza utax (#1) üzenetére


Borosz
senior tag

Mikor jelenik meg??? Rohanok megvenni azzonnal! :DDD
Kéne már egy ilyen mert már nagyon gagyi ez az 5900XT! :DDD

:D :D :D

(#6) faster válasza zsiga667 (#3) üzenetére


faster
nagyúr

Ez a hír is a nagyszerű Inquirer-en látott napvilágot, mint a 16 futószalagos NV40.

Itt már volt róla szó:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=40009[/L]

Az 500 mill. tranzisztor csak elírás lehetett.

(#7) zsiga667 válasza faster (#6) üzenetére


zsiga667
addikt

Jaja, Inkvájrer rulz. :D

(#8) anaqer


anaqer
veterán

[L]http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.php?t=10821[/L]

Egész érdekes találgatások ''12 a 16-ból'' pipeline kapcsán...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) Raymond válasza anaqer (#8) üzenetére


Raymond
félisten

Mar azelott is megfigyeltem, van ott egy ''nevrokonod'' ? :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) Alvin_ti4200 válasza Borosz (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ezt azonnal szívdd vissza:(((:DDD

(#11) anaqer válasza Raymond (#9) üzenetére


anaqer
veterán

Ja, nagyon ráérek. :) ( De nem azért linkeltem ide. )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#12) ollie


ollie
MODERÁTOR

hát ha ez tényleg igaz, akkor nvidia megint arcra borul asszem...

***

(#13) nap


nap
addikt

Ujabb talagatasok...
Majd, ha a r420 teszten ott figyel a ph logo... :P

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#14) anaqer válasza ollie (#12) üzenetére


anaqer
veterán

Nem biztos... lásd NV4X topic...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15) erdoke


erdoke
titán

Mintha a 150 millió tranzisztor az eddig ''ismert'' paraméterek mellett hihetőbb lenne 12 futószalag mellett. Mind1, inkvájörös pletyka helyett érdemesebb kivárni.
Egyébként is azt hallottam, hogy már a steppingváltás előtt is kijöttek egészen jól hűthető/húzható Prescottok is, és ugy emlékszünk még kedvenc ''hír''magazinunk jóslataira...:D

A legjobb aláírás a héten

(#16) anaqer válasza erdoke (#15) üzenetére


anaqer
veterán

''Egyébként is azt hallottam, hogy ...''

Mi is csak ''azt halljuk'' az Inquirertől. Amíg nem adsz meg forrást, ez a Prescottos dolog is _pontosan_ ugyanolyan alaptalan pletyka. :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#17) erdoke válasza anaqer (#16) üzenetére


erdoke
titán

Ööö, félreértesz. Nem közölt tesztekről beszéltem, hanem fórumozók tapasztalatáról. Malay 3,0 GHz-es Prescottról pl. HengR (bocs, ha nem jól emlékszem, ki írta) mondta, hogy 48 fok idle és 60 fok terhelve. Nincs okom, hogy ne higgyem el, több tucatnyi proci megy át a kezén.

A legjobb aláírás a héten

(#18) anaqer válasza erdoke (#17) üzenetére


anaqer
veterán

Erre akartam kilyukadni. ( ti. hogy ''hol / kitől hallottad?'' )
Okom nekem sincs, reméljük hogy tartós a tendencia. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#19) Keitaro


Keitaro
addikt

miért az 12pipe 6 vertex elég hihető... szvsz :)
75 (2/4) > 110 (4/8) > 150 (6/12)
De én most csak beszóltam ide boltbamenetel előtt :DD

(#20) Raymond válasza Keitaro (#19) üzenetére


Raymond
félisten

Annyi talagatas/kulombozo verzio volt mar hogy elmeletileg barmi hiheto :D

Amugy mostanaban gyakran jarsz boltba (mar a hozzaszolasaidnak szamabol itelve) :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) Keitaro válasza Raymond (#20) üzenetére


Keitaro
addikt

Izé... :)
Én egyébként csak a tranzisztorszámra építettem, mert különben nem tudom hova megy az a rengeteg tranzisztor. (Persze mehet még 8x2-be :DDD)

(#22) AceTom


AceTom
aktív tag

OFF
Na és ki minek örülne a legjobban??? Legyen az Ati, vagy az nVidia, esetleg valamelyik újonc a legerősebb???
SZVSZ az lenne a legjobb, ha S3 és az XGI szedné össze magát nagyon... csakhát erre túl sok esély sztem nincs.... :(

(#23) MUŁĐER válasza AceTom (#22) üzenetére


MUŁĐER
addikt

S3 még talán összeszedi magát,de az XGI kezdése nagyon gyenge volt..pedig igéretesnek tűntek azok a dupla GPU-s karik...:O

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#24) Keitaro válasza AceTom (#22) üzenetére


Keitaro
addikt

Én már szívesen nézegetnék egy jó driverrel hazai teszteket a Deltáról :)

(#25) AceTom válasza MUŁĐER (#23) üzenetére


AceTom
aktív tag

Ja... én viszont valahogy nVidiát nem akarok jobbnak látni Ati-nál megint... :D
Bár tökmindegy... Ati: gyors nVidia: üzletel sokat (játékreklámok) S3: okos Matrox: elvan... XGI: ígérget, meg fenyegetőzik...

(#26) Raymond válasza AceTom (#25) üzenetére


Raymond
félisten

Na jol kiosztottal mindenkit :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27) anaqer válasza Raymond (#26) üzenetére


anaqer
veterán

Ja, meglepő hogy milyen egyszerű a VGA piac ha jól belegondolsz... :U
(j/k)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#28) AceTom válasza Raymond (#26) üzenetére


AceTom
aktív tag

Én a 3Dfx-et szerettem... aztán megvette az nVidia... :((( De a 3Dfx hibája volt 1értelműen...
GeForce 2 MX400-ban csalódtam igazából... Az Ati meg nagyon tetszik. Sztem szebb a képe, és viedóknál is jobb! És most ugye általában jobb...

(#29) Raymond válasza AceTom (#28) üzenetére


Raymond
félisten

Hat a mai NV-nel az ATI mindenben jobb. Imadnam ha ugy nyarra/oszre beindulna a piac es volna versenykepes (meg ha nem is minden szegmensben) ATI, NV, S3...

Akkor mar volna miert teljesen a DX9 adta lehetosegekre alapozni a jatekokat es a letezo motorok is fel lehetnenek tuningolva plusz effektekkel...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) AceTom válasza Raymond (#29) üzenetére


AceTom
aktív tag

Igen, jót tenne már végre egy kis frissítés a ''nagyoknak''...
Mint régen, amikor még volt TNT2, Voodoo3, Ati... Rage asszem, Diamond Viper... bár az még előtte... ebben nem vagyok egyáltalán biztos... én jól elvoltam akkoriban a Voodoo 3 3000-rel... :)

(#31) Raymond válasza AceTom (#30) üzenetére


Raymond
félisten

Hat a TNT2-ben megvolt a sok feature (32bot, nagyfelbontasu texturak, full AGP tamogats) csak ezek az akkori jatekokban egyatalan nem voltak kihasznalva. A masik dolog a minoseg volt - amikor meglattam az eredeti UT-t egy V3 3000-en azt hittem az en TNT2-bol valaki kilopta a szineket :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32) fügike válasza AceTom (#30) üzenetére


fügike
senior tag

A Diamond Viperen nem TNT, ill. TNT2-es chipset volt? Mivel ugye a Diamond csak kártyagyártó volt!:)

Boci-boci tarka!:D

(#33) Break válasza Raymond (#31) üzenetére


Break
aktív tag

LOL

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#34) AceTom válasza Raymond (#31) üzenetére


AceTom
aktív tag

Igen... engem valahogy soha nem zavart ez a színprobléma... :D Akkor is jó kártya volt és kész! :) Asszem csak minden második sort számolta ki, és ettől lett talán kevésbé négyzetes, legalábbis sztem. Ugyanis, ami először feltűnt a GeF 2 MX400-ban az ez volt.

A Diamond Viper nemtom mire épült... :t

(#35) Raymond válasza AceTom (#34) üzenetére


Raymond
félisten

Azt akartam mondani a V3 sokkal szebb volt mint a TNT2. Olvasd meg egyszer :)

Mi az hogy negyzetes ? Nalam kesobb GF2MX400 jobban nezett ki mint a TNT2, sot, gondom sem volt ''negyzetessegel''...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#36) AceTom válasza Raymond (#35) üzenetére


AceTom
aktív tag

Sztem félreérthető volt...
Az anti alias dologgal el lehetett tüntetni, de addig viszont sokkal rácsosabb volt az egész kép, mint a Voodoo-n. De ezt lehet csak én láttam... :D

(#37) Keitaro


Keitaro
addikt

Úúúúúúgy szeretnék már egy alternatívát.
1. nV-t nem veszek
2. Ati driverben nincs 8bit paletted textures támogatás (FF7 szoftból megy csak)
De azért szeretem... viszont nagyon szívesen elnéznék egy új PowerVR GPU-t :)

(#38) AceTom válasza Keitaro (#37) üzenetére


AceTom
aktív tag

Na! A PowerVR-ről kábé annyit tudok, mint a Kyrokról... vagy a kettő ugyanaz???
Mindegy, a lényeg az, hogy semmit...
Mekkora volt a felhajtás a Creative VGA-iról... azt abból sem lett semmi. Tényleg jó lenne a változatosság...

[Szerkesztve]

(#39) Raymond válasza Keitaro (#37) üzenetére


Raymond
félisten

Hat a PowerVR-nak ugy nez ki egy idore annyi: [L]http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.php?t=10558[/L]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40) Keitaro válasza Raymond (#39) üzenetére


Keitaro
addikt

Miért, ó miért :O
XGItől nem várok semmit, Volari előtt se tettem, Matroxtól se, mert attól tartok beleőszülnék, szal nekem marad a szurkolás az S3-nak :DDD

(#41) Raymond válasza Keitaro (#40) üzenetére


Raymond
félisten

Meg aztan meg ott van a BitBoys ;]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#42) Keitaro válasza Raymond (#41) üzenetére


Keitaro
addikt

LOL :DDD
Na majd inkább veszek PS3-mat :t

(#43) Alvin_ti4200 válasza Raymond (#41) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hol is tartanak most? 2 giga RAM-os VGA-nál?:DDD

(#44) AceTom válasza Alvin_ti4200 (#43) üzenetére


AceTom
aktív tag

Na róluk asszem már hallottam viszont egy-két dolgot... :)
Amúgy hi!
Szép lenne, ha egyszercsak kidobnának egy über-rulez VGA-t... ;]

(#45) Alvin_ti4200 válasza AceTom (#44) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Erre igen nagy az esély:DDD
Amúgy neked is Hi!

(#46) AceTom válasza Alvin_ti4200 (#45) üzenetére


AceTom
aktív tag

OFF
Állítólag idén kijön a Duke Nukem Forever... ;]

(#47) Raymond válasza Alvin_ti4200 (#43) üzenetére


Raymond
félisten

Most itt tartanak (kapaszkodj mielott kinyitod ha meg nem lattad) :[L]http://www.futuremark.com/pressroom/pressreleases/?022404[/L]

Egy idezet a Press release-bol:

''Bitboys Oy is a graphics hardware company, focused on the optimization of graphics performance within tight space, power and size constraints. Founded in 1991, with offices in Noormarkku and Espoo in Finland, Bitboys Oy is a boutique design laboratory with a decade of experience in graphics research and hardware development.''

:DD

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48) Cathfaern válasza Keitaro (#42) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az a PS/2-es port fejlesztett verziója? ;] :D

(#49) AceTom válasza Raymond (#47) üzenetére


AceTom
aktív tag

Amúgy azt nem értem, miből van nekik igazából pénzük??? Ki az aki pénzel embereket, akik azt ismételgetik, hogy ''Bah, we'll do it tomorrow....'', mármint nekik volt már valami eredményük is, amire büszkék lehetnek???

(#50) rudi


rudi
nagyúr

Megint egy ''hír''... Kell ez?!

Gyártok Nektek indokot 12/1-re 8/1-re és bármire amire akarjátok:
12/1 - LOGIKUS hiszen gyorsulni kell ugye és ezt csak párhuzamosítással meg frekiemeléssel lehet. Azonos frekin +50% renderelő, máris kész a +50% sebesség. +30% freki és mári 80%-al gyorsabbak vagyunk +30% a RAM-nak és jön újabb 30% és ott tartunk hogy durván +120% és még semmit nem újítottuk. Ez szilíciumban kb. +40%-ot vagyis 115milla×1,40= durván 160milla tranzisztor szóval helyben vagyunk

8/1 - LOGIKUS! Most ugye 24bites belül a kicsike ami valószínűleg 3 darab 8bites számolóegységet takar. Emellé pakolunk egy negyedik 8bitest és akkor máris +30-35% tranzisztor és emeljük a frekiket és máris kész az új gyorsabb 32bites 160milla tranzisztoros chip. Ja és pakollunk be +2 VS egységet, mert talán végre NV is ráeszmél hogy 2 éve van DX9 és elereszti a kéziféket a procedural texturing és társai fölött, akkor meg majd kell a számolási kraft

8/2 - LOGIKUS! 16 futószalag már összetett lenne, ezért maradjunk a jól bevált 8nál és növeljük csak a textúrázók számát futószalagonként egyel, mert hát ugye multitextúrázós világban élünk! Legyen a futószalag tranzisztorainak 30-35%-a a textúrázó, többi a vertex egység és a raszterizáló meg a többiek. Emeljünk még kicsit a frekin és máris 80-100%al gyorsabbak vagyunk.

Kell vadabb?!

Inkvájrer mode ON
NÉGY PROCI EGY KÁRTYÁN!
Régóta ismert tény, hogy az ATI kártyái csak és kizárólag DX9-et emésztő shaderes futószalagokból állnak, amik csak emulálják a régebbi DX verziók viselkedését. Az ATI egy 2 VS egységs + 4 futószalagon szalagonként 1-1 PS egységes elem ATI cellából gyártja a chipeit. Ilyen cellából volt egy a közepes kártyákon és kettő a nagyokon. Most a PCI-express adta lehetőséggel az ati VGA alaplapokat hoz forgalomba PCI-EX csatlakozóval és kiszereléstől függően 128-512MB memóriával. A kisebbeken 1-2, a gyobbakon 2-4 VGA processzor foglalatba, amibe igény szerint vásárolhatunk 1-4 ATI elemi cellát, amik egyenkétn 80milla tranzisztorból álló RV360 továbbfejlesztések 0,11 mikorono technikával és 600MHz üzemsebességgel.
Inkvájrer mode OFF

Kell még vadabb?

Inkvájrer^2 mode ON
Tudjuk hogy az Intel megvásárolta az ATI VGA technológiáját és új Longhorn kódnevű windowsát 3D alapokra kívánja fektetni. Az új P4 mag a Prescott kapcsán sokakban felmerült a kérdés, hogy mi lehet az oka a drasztikus trazisztorszámemelkedésnek. Bizalmas forrásból tudjuk hogy az Intel INTEGRÁLT egy grafikus vektorporcesszort a CPU-jába, aminek az alapját az ATI rv3xx kódnevű chipjei szolgáltatják, ezáltal még rugalmasabban osztható meg a feladat a VGA és a CPU között!
Inkvájrer^2 mode OFF

Kinek melyik tetszik? :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] ATi R420 tizenkét futószalaggal? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.