Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Stanley-B. válasza vicze (#49) üzenetére


Stanley-B.
őstag

a pontos méretre nem fogadnék, de arra millióban is, hogy lesz nagyobb iMac és lesz belőle asztroszürke, fekete vagy bárhogy is hívják majd, de sötét szín.

(#52) vicze válasza Stanley-B. (#51) üzenetére


vicze
félisten

iMac lesz csak Pro nem az biztos, nem poénból szüntették meg.

(#53) Forraszto


Forraszto
tag

Szerintem a káva színe megoldható akármilyenre, amelyik tetszik, csak eszköz kell hozzá: link A hátulja meg úgysem látszik, legalábbis én pl. szemben ülök a monitorral.

De az érdekesebb, hogy a teljesítményéről még nem nagyon hallani. Itt már nem kellene a fogyasztáson rugózni, mehetne feljebb a freki, vajon meglépik? Hűtés?

(#54) Forraszto válasza Forraszto (#53) üzenetére


Forraszto
tag

Persze hogy lemaradt a link: link

(#55) Tigerclaw válasza Stanley-B. (#48) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha lesz 30 inches iMac Pro az szerintem millio korul fog indulni. A "tobbseg" inkabb vesz egy Mac Mini-t egy nagyobb 4k-s monitorral felpenzen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#56) Solten


Solten
addikt

Kb az elso iMac ami tetszik. Nagyon is. Fekete mé' nincs? :)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#57) b. válasza zhit86 (#19) üzenetére


b.
félisten

Szerintem is jól néz ki. :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#58) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nekem tul vekony tabletes, ami rontja a javithatosagot es a hutest is. Portokban is gyengebb. Amiben jobb hogy vegre 2021-ben 21 inchrol feljebb leptek 24-re. A webkamerat megoldhattak volna mashogy is, hogy vegre elhagyhato lett volna a nagyobb kava. Mondjuk legalabb Full HD, megha annak ma mar abszolut alapnak kellene lennie.

Ennyi penzbol en egy Mac Minit vennek egy nagyobb 4k-s monitorral. Mondjuk a billentyuzet es a touchpad Apple lenne.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#59) tasiadam válasza Tigerclaw (#58) üzenetére


tasiadam
veterán

Az egyik videoban benne van az alaplap. Szerintem fogtak egy laptop alaplapot, elforditottak a hutest, felszegeltek egy nagy kijelzore es ugyan azokat a portokat szepen kivezettek hatra. Kb ennyi.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#60) awexco válasza zhit86 (#19) üzenetére


awexco
őstag

Lehet mivel kevesebb eszközt kell Apple platformon támogatni ezért a lefordított kódok kevésbé ram éhesek . Ha megnézed telefon szinten is kevesebb ramot kapnak az iphone -ok mint a droid csodák .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#61) awexco válasza szpeti40 (#47) üzenetére


awexco
őstag

Régi laposokon elég cool volt a világító alma logó .

Anno a JBL Prx5xx hangfalakon világítós logó volt . Köv szériára megszűntették . Tesztekben mindenhol negatívumnak feltűntették a hiányát . 🤷‍♂️

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#62) Tigerclaw válasza awexco (#61) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mondjuk annak volt nemi hatranya is. Nem szamomra, de gondolom aki foto, video szerkesztesben utazott, annak problema lehetett, hogy a logo epp csak eszrevehetoen, de lathatova valt a kijelzon is, bizonyos fenyviszonyoknal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#63) Zanik


Zanik
addikt

wrong topic :W

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#64) awexco válasza Tigerclaw (#62) üzenetére


awexco
őstag

Én soha nem vettem észre .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#65) Tigerclaw válasza awexco (#64) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mondjuk az Apple szempontjabol szerintem az olcsobb gyarthatosag volt a lenyeg, nem az hogy neha beszurodik hatulrol a feny. Mondon, engem sem zavart es ritkan is fordult elo. Amugy ugyes megoldas volt a hattervilagitassal megvilagitani a logot. El tudom kepzelni, hogy meg viszont latjuk par ev mulva.

Olyan mint a Magsafe, amit butasag volt elhagyni. Erre talan azert kerulhetett vissza a Magsafe, mert tul konnyu lett az uj iMac es ha nem falnak van tolva az iroasztal, valaki beleakadhat a zsinorba es leranthatja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#66) awexco válasza Tigerclaw (#65) üzenetére


awexco
őstag

Magsafe tökéletes megoldás . Semmi értelme nem volt kb elhagyni .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#67) vicze válasza Tigerclaw (#65) üzenetére


vicze
félisten

Mennyivel jobb, ha egy desktopnál véletlen kirántod a tápkábelt....

(#68) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Szines idoutazas, vissza a kezdetekhez? Melyik szeria volt anno ilyen szines? G3?

Amugy egesz jol neznek ki szerintem.

Live-Die-Respawn

(#69) Raymond válasza oriic (#68) üzenetére


Raymond
félisten

Elemeltileg innen jonnek a szinek, csak a zold lett valamiert mas:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#70) Tigerclaw válasza vicze (#67) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ott se jo, raadasul nem csak a tapkabellel lehet lerantani a gepet. Itt gondolom az alacsony suly volt a dontes mogott, vagy eszhez tertek es ujra lesz mindenen magsafe.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#71) vicze válasza Tigerclaw (#70) üzenetére


vicze
félisten

El lett mondva miért ilyen, túl vékony, hogy bármit beledugj, azért vékony, mert... ... Apple.
A vicc az egészben, hogy maga a táp egy USB-C-t visz az Ethernet miatt eleve, így most csináltak egy nem szabványos USB-C csatlakozót, jéj...

(#72) #54625216 válasza vicze (#52) üzenetére


#54625216
törölt tag

Vagy pont azért szüntették meg az iMac Pro-t, hogy helyet csináljanak az új ARM-os szériának.
Simán lehet, hogy ha behozzák a sokmagos, sokmemóriás SoC-jukat, akkor elsőnek egy iMac-be rakják azt demonstrálva, hogy egy monitorba beépítve elfér ugyanaz a teljesítmény, amit x86-ból csak egy jól hűtött desktop házban lehetne megoldani.
Ráadásul ha alulmaradna a pro kategóriás workstation-ökkel szemben, akkor még mindig mondhatják, hogy ez az iMac, a top teljesímény majd a MacPro-val jön.

(#73) vicze válasza #54625216 (#72) üzenetére


vicze
félisten

Annak mi értelme van? Megszüntették az iMac-et, hogy helyet csináljanak az ARM-es iMac-nek? Megszüntették a Macbook Pro/Air-t hogy helyet csináljanak az ARM Macbooknak? stb stb.
Továbbra is egyesek elméleteiről van szó.

iMac Pro alapból egy brutálisan szerencsétlen kényszermegoldás volt, ami kb. senkinek nem volt jó, egy bővíthetetlen GPU-ban túl gyenge vas volt, ami csak azért született meg kellett valamit a "Pro" közönségnek adni amíg kipréselnek magukból egy desktopot. Maga az elgondolás, hogy egy Pro eszköz all-in-one úgy hülyeség ahogy van.

(#74) moleculez válasza vicze (#73) üzenetére


moleculez
veterán

Plusz jó ürügy volt a Space Gray szín használatára. ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#75) vicze válasza moleculez (#74) üzenetére


vicze
félisten

Kb. az volt az egyetlen selling pointja...

(#76) dabadab válasza oriic (#68) üzenetére


dabadab
titán

Igen, a G3 (illetve akkor még csak simán iMac volt, a "Think different!" szlogennel), azzal indult az Apple modern időszaka Jobs visszatérése után.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#77) moleculez válasza vicze (#75) üzenetére


moleculez
veterán

Az egész Pro vonal félre van kommunikálva: a belépő Pro gépek valójában semi-pro felhasználóknak szól, kezdő tartalomgyártóknak, míg egy kimaxolt Pro az drága és még mindig kompromisszumos nagy volumenű tartalomgyártásra, mert ugye mégiscsak egy laptop. Ami tényleg komoly lett az a macPro, de az megfizethetetlen otthonra.

Ezen talán változtathat az Apple Silicon lineup a későbbiekben, nagyon várom mit hoznak ki belőle a 16"-os MBP esetén.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#78) troviko


troviko
senior tag

Én elég nagy Apple hater vagyok, de szerintem ez telitalálat. Nyilván gamereknek nem adja ki, de rajtuk kívül szerintem sokaknak nagyon jó vétel. Fiataloknak, olyanoknak, akik főleg a nete használják a mindennapjaik során, esetleg szövegszerkesztő, és egyéb irodai szoftvereket. A többi gyártónak is fel kéne fognia, hogy a 21. században ilyennek kell lennie egy PC-nek. Nem kell már rohadt nagy doboz, meg 12 kábel. A biometrikus azonosítás meg igeni is kellene már a PC-kbe is. Nekem ez sosem kéne, mert Apple termék, Apple oprendszerrel, de ha lenne egy ilyen Windows-os gép, simán venném, de a jelenleg elérhető Win-es egybegépek ezekhez képest úgy 50 évvel vannak lemaradva.

Komolyan mondom az egész Windows ökoszisztéma az őskorban van leragadva, de nem is csoda, hiszen a területen meghatározó gyártók (Intel, AMD, Microsoft) sem képesek innovatív eszközöket letenni az asztalra, és/vagy utat mutatni a partnereiknek. A Windows pedig mint OS van kb. 20 évvel lemaradva a világ mögött.
Ha így folytatják, szerintem előbb-utóbb nem Intel AMD háború lesz, hanem X86 - ARM.
Sőt, ez már nem előbb-utóbb lesz, hanem már most az van.

Srácok, az Apple ezt rohadt jól csinálja jelenleg.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#79) vicze válasza moleculez (#77) üzenetére


vicze
félisten

Arzért ne lepődj meg túlságosan, ha kap egy M1-et és jó napot.

(#80) tDr1v3r válasza troviko (#78) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"Ha így folytatják, szerintem előbb-utóbb nem Intel AMD háború lesz, hanem X86 - ARM.
Sőt, ez már nem előbb-utóbb lesz, hanem már most az van."

Már most az van, igen... ha komolyabban beindul az ARM vonal fejlesztése az Apple-nél nem fognak vele tudni versenyezni a vetélytársak azokban a szektorokban ahol nem számít a pénz és ki is tudják használni a teljesítményt (fotósok, grafikusok, filmesek, zenészek, egyéb kreatívok piaca - de nyilván nem CAD/CAM). Ha eddig a szuflával volt a baj most majd nem lesz... basszus, már most jobban fut az ARM-os Windows virtualizálva M1-en mint Snapdragonon, mi lesz itt pár év múlva? És nem biztos hogy ezt időben leköveti a Qualcomm és meg is eszi a piac ahogy kell (most se tolonganak ARM-es gépek), még ha már van is rá Windows évek óta... megint valami olyasmi lesz itt kialakulóban mint anno a Pentiumok ellen volt a G5, csak ez nem lesz egy energiazabáló zsákutca, meg innét már csak nőni fog a userbase.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#81) Tigerclaw válasza troviko (#78) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

En jopar eve hasznalok Macet es bar tetszik a hardver minosege, ha valasztanom kellene, inkabb kernem az Mac OS-t, mint a hardvert. Sok tekintetben le van maradva a Windowshoz kepest, de rengeteg dologban meg elotte jar. Osszessegeben sokkal jobb user experience-t kapok ezzel az operacios rendszerrel. Nem mindenkinek idealis, boven lenne meg fejleszteni valo rajta, de szamomra ez az etalon PC-s operacios rendszer.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#82) moleculez válasza vicze (#79) üzenetére


moleculez
veterán

Kell egy utód M1X, M2 vagy akármi előbb-utóbb, márcsak azért is, mert ez a 16GB RAM plafon azért Pro felhasználóknak nem komolyan vehető. Igaz én az iMacre vártam ezt, de így hogy az iMac a széles közönséget célozza, abszolút logikus hogy még nem jön.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#83) #54625216 válasza vicze (#73) üzenetére


#54625216
törölt tag

Megszüntették az iMac Pro-t, mert már nem volt versenyképes az inteles hardver benne semmilyen szinten, de ez nem jelenti azt, hogy magát a pro felhasználókat célzó egybegép koncepcióját is dobják. Az ARM-os Apple gépek alapból all-in-one megoldások, mert a cpu-gpu-memória egybe van tokozva. Ha az új SoC-jaik tudják tartani a versenyt a felső szegmensben is (majd elválik), akkor értelemszerűen az Apple pro vonala is első sorban all-in-one lesz.

(#84) vicze válasza #54625216 (#83) üzenetére


vicze
félisten

"nem volt versenyképes az inteles hardver benne semmilyen szinten"
Persze... Mert ez megakadályozta őket hogy a kukát a piacon tartsák ugy, higy az iMac Pro erősebb volt.

Tehát azt mondod nem lesz többet soha Pro gépe az Applenek csak nyújt tabletek?

(#85) drotsztyuart válasza Noukoum (#27) üzenetére


drotsztyuart
tag

Ennyi penzert ocsem?
Alap ken e egyen a 32.
De lehet okkal ennyi mivel semmi olyanra nem lehet hasznalni amihez kene.
Viszont netezni meg gagyizni ennyiert egy vicc.
Gagyi ez haver.
Olyan mint ahogy a rozsaszin kinez.

(#86) Sinesol válasza drotsztyuart (#85) üzenetére


Sinesol
veterán

Még a 27 is sokaknak tul nagy, a 32 nem lenne tul sikeres, nagyon retegigeny.

(#87) dabadab válasza Sinesol (#86) üzenetére


dabadab
titán

GB, nem hüvelyk :)

DRM is theft

(#88) #54625216 válasza vicze (#84) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Tehát azt mondod nem lesz többet soha Pro gépe az Applenek csak nyújt tabletek?"

Lesz olyan gépe az Apple-nek, ami teljesítményben versenyképes lesz a versenytársak pro workstation-jeivel. (Ez már csak az ökoszisztéma függetlenségének megőrzése miatt is kritikus a számukra.) Hogy milyen lesz a kialakítása, azt majd az adott célközönség igényeihez igazítják.
Vagy szerinted minden pro felhasználónak alapigénye, hogy a hardverben turkálhasson, esetleg akadnak olyanok is, akik korlátozott feladatkörre megveszik, mint célgépet és amíg a feladat hardver igénye nem változik, addig nem cserélnek munkaeszközt?

(#89) #54625216 válasza drotsztyuart (#85) üzenetére


#54625216
törölt tag

Konkrétan a hardverben mi a gagyi?

(#90) vicze válasza #54625216 (#88) üzenetére


vicze
félisten

Minek van a Mac Pro ha nem ezért? :U

Az hogy a laptoppal bohóckodás "Pro"-nak van nevezve az is vicces.

(#91) arn


arn
félisten

amennyire bejon az ipad pro, ez annyira nem. asztali disz ekkora meretben meg ilyen szinekkel... bazari az egesz, meg minek van ennek akkora kerete alul? az ipad proba gyk ugyanezt belepakoltak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#92) arn válasza #54625216 (#89) üzenetére


arn
félisten

az, hogy egy (jo) tablet hwe van mogotte...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93) Tigerclaw válasza arn (#91) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azert van nagy kava, mert igy eleg vekonyra tudtak kesziteni, ami lathatoan naluk kobe vesett dizajnelv, sajnos.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#94) arn válasza Tigerclaw (#93) üzenetére


arn
félisten

hasonlitsd a tablethez :) ebben meg akku sincs.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#95) #54625216 válasza arn (#92) üzenetére


#54625216
törölt tag

Hogy mi a jó, az a teljesítményén múlik és nem azon, hogy milyen eszközbe építik.
Tehát továbbra is marad a kérdés, hogy az M1 mi alapján számít gagyinak?

(#96) #54625216 válasza vicze (#90) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Minek van a Mac Pro ha nem ezért? :U"

Pont ez az, hogy ha egy Mac Pro (vagy a versenytársaival közel azonos) teljesítményt be lehet pakolni egy kompakt gépbe ami nem igényel brutál hűtést, akkor miért építenének köréje egy bazi nagy tower házat?
A marketinges bullshitelést meg nyilván nincs értelme idekeverni, mert nem a matricától, hanem a feladattól és a célpiactól lesz "pro" egy termék.

(#97) dabadab válasza #54625216 (#96) üzenetére


dabadab
titán

ha egy Mac Pro (vagy a versenytársaival közel azonos) teljesítményt be lehet pakolni egy kompakt gépbe ami nem igényel brutál hűtést, akkor miért építenének köréje egy bazi nagy tower házat?

De nem lehet.

DRM is theft

(#98) moleculez válasza dabadab (#97) üzenetére


moleculez
veterán

Szerintem egy Apple Siliconos macPro nem lesz nagyobb mint pár macMini egymáson. :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#99) arn válasza #54625216 (#95) üzenetére


arn
félisten

A desktop pcm nehogy mar olyan gyors legyen, mint egy mobileszkoz. Nem az m1el van baj, csak illene mar felfele skalazni ennyi penzert, illetve maga az eszkoz komolytalan ennyi penzert, amilyen lehetosegeik lennenek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#100) vicze válasza #54625216 (#96) üzenetére


vicze
félisten

Tehát nem érted, hogy mi az M1 és hogyan működik?
Végül is tök véletlen sírnak a Mac Pro tulajok, hogy a Vega II kevés, és probléma a megszűnt Geforce támogatás.
Az Apple által a Cut Pro X-hoz tervezett After burner kártya nagyobb mint a Mac Mini nem véletlen.
CPU-ban jelenleg 10x a teljesítmény különbség, GPU-ban meg 8+x a teljesítmény különbség (Metalban nézve) egy normális workstation esetén M1-hez képest. Nem ez nem fogod egy SoC-kal elérni... Vagy bohóckodik majd egy SoC-kal az Apple és pont olyan közröhej lesz mint a "kuka", vagy csinálnak egy értelmes moduláris gépet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.