Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsopu


zsopu
tag

Akkor ha jól értem csak annyit csinál a videókártya, hogy a hangot lekódolja és kirakta a hdmi kábelre. Max arra jó hogy a processzor kevesebbet dolgozik. Sok értelmét nem látom. +1 HDMI kábel, kinlódás, semmivel sem jobb minőség mint egy SPDIF kimeneten.

(#2) .bableWes válasza zsopu (#1) üzenetére


.bableWes
őstag

nekem is ez jött le...

de én személy szerint, ennyi miatt nem fogom lecserélni a nekem hibátlan 1 éve müködö xpmet, hogy a vga csinálja a hang dekodolását...

köszönjük a cikket! :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#3) jambiyya válasza zsopu (#1) üzenetére


jambiyya
őstag

Na de a hdmi képet is küld!
Egy hdmi kábellel átküldöd az erősítőbe a hangot+képet, a képet utána tovább a TV-be.
Nekem most is így megy, bár csak 3870-em van, és valamiért csak stereo jelet küld. Nagyon nem zavar, mert nem filmezünk annyit (egyébként pont a stereo limit miatt a hdmi-t inkább a TV-be dugtam, és a TV-ből optikain megy át a hang az erősítőbe, de ez most mindegy is).

Egyébként jó kis írás lett ez is, köszi Stevve.

(#4) aram01


aram01
nagyúr

jó írás,köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5) patyik75 válasza jambiyya (#3) üzenetére


patyik75
tag

jaja,ez eddig is működött de csak tömörítve küldte át a jelet.
talán ez most változik.
mondjuk jó kis erősítő kell hozzá,de azért jó hogy erre is gondolnak.

(#7) marcias


marcias
őstag

rev. 1413-es MPCHC? Honnan lehet azt letölteni? A hivatalos oldalon ilyet találtam: MPC-HC v1.3.1249

Steam: marcias88

(#8) Thom! válasza marcias (#7) üzenetére


Thom!
veterán

(#9) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Mindig mondtam, hogy az MPC a legjobb :-) A windows media playere támogatja ezt?

(#10) janos666 válasza zsopu (#1) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem meg pont NEM erről szól a cikk, sőt, NAGYON NEM.
Itt arról van szó, hogy a VGA tömörített jelet küld ki az erősítőnek, és az dekódolja. Ez azért érdekes, mert a bluray filmek másolásvédelmei nem engedik, hogy a CPU-d dekódolja a teljes anyagot.

Én is beraktam nemrég egy Terminator Salvation Blurayt, és láttam a PowerDVD infó fülén, hogy a 24 bitre és 96Khz-re állított hangkártya, amit analóg kimenettel használok, már eleve csak 16 bites, 48khz-es hangot kap a kodektől, ami még felismerte a 24 bites 96Khz-es DTS-HD sávot, csak épp software-es dekódoláskor ennyi maradt belőle.

Ha teljes valójában ki akarod juttatni a hangot PC-n, akkor jelenleg (és várhatóan később is) csak úgy teheted meg, hogy sem lejátszó, sem software-es kodek nem nyúl hozzá az adathoz, csak továbblöki a következő játékosnak, egész addig, míg eljut egy másolásvédelmi szabványokkal jó viszonyt ápoló, hardware-es dekóderig, ami utána képes kitömöríteni a teljes 24/96-os anyagot, és analóg jellé alakítani, amit a hangszórók kapnak.

Ennek legszebb módja, ha egy DTS-HD képes erősítőre küldöd ki HDMI-n (erre eddig csak ez a VGA család, és pár méregdrága Auzentech/ASUS kártyája képes), de legalább is a hangkártya dekóderchipjéig eljuttatod, és onnan analóg jelként viszed tovább (ami a zajszennyezés miatt nem olyan üdvös, és ez esetben kell a még méregdrága hangkártya, ami akár üti egy ilyen VGA árát, ami képet is ad...)

DTS-HD-hez az SPDIF-et teljesen el kell felejteni, vagy HDMI-n bitstreamelsz egy DTS-HD dekóderes erősítőnek, vagy ha analóg jel is megfelel a gépháztól kezdődően, akkor olyan hangkártya kell, ami szintén képes harware-esen dekódolni ezt a tömörítést, illetve kompatibilis mindenféle PAP és hasonló szabvánnyal.
Ezek közül a VGA tűnik a leginkább költséghatékonynak, miközben a lehető legszebb módok közé sorolható, mert így a legkevesebb a kábeldarab (és alkatrész a gépben, drivercsomag a rendszerben...), és digitális a jel, egész az erősítő dobozáig.

A softwares dekódolás csak a DTS-coret botja ki, vagy az egészet olvassa ugyan, de le is vágja 16/48-ra. Ha már ennyit kínlódtak vele, úgy sejtem ezt nem fogják eltörölni, hiába törték már fel a bluray másolásvédelmét réges rég, ha otthon készített biztonsági másolatot (vagy akár warezt, csak nem erre akarok kijukadni...) játszol le, akkor kell a PAP képes hardware, ami a másolásvédelem része. - Vicces, mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11) jambiyya válasza Thom! (#8) üzenetére


jambiyya
őstag

Mondjuk 1413-mas itt sincs. :DDD

(#12) marcias válasza jambiyya (#11) üzenetére


marcias
őstag

1420-as gondolom semmivel sem rosszabb :)

Steam: marcias88

(#13) Victorio válasza zsopu (#1) üzenetére


Victorio
aktív tag

SPDIF kimenetem maximum CD minőségű 2.0 hangot tudsz áttolni, vagy AC3/DTS minőségű 5.1-et.
De egy DVD-A nagyfelbontású 2.0, vagy DTS-ES MA hanghoz már szűk a keresztmetszet.
Ezért jobb a HDMI.

De nekem is van kérdésem:
A 48xx sorozatú kártyákkal semmiképp nem megy a dolog?

Szerk: Most látom, már megelőztek :B

[ Szerkesztve ]

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#14) oXyg3n


oXyg3n
tag

Köszönöm, nagyon jó írás!

(#15) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Engem már csak 1 valami érdekel:
- A játékokhoz kéne EAX 5 vagy legalább 4
- A realtek hangchiphez csinált már a Creative olyan drivert, ami használ EAX5-ös host-based OpenAL renderert (a CPU számolja a térhangzást).
- A HD hangkártyákhoz a Realtek szolgáltatja a drivert (és talán az elektronikai hátteret is, bár kétséges).
- Vajon működne az EAX5 hangzás és a DTS-HD bitstrem is, ha a HD5-ből megjelenő hankeszköznek felraknám a realtek chipekhez szánt creative drivert?

Ha ez összejönne, akkor a VGA mellé ingyen kapna az ember egy Auzentech HT-HD kártyát (amiről elméletben levágjuk az analóg részt, mert az amúgy sem kéne már), ami magában annyi, mint egy HD5-ös kártya, ami amúgy is kéznél van. :B
Így már tényleg elgondolkoztató egy beruházás valami HDMI-s erősítőbe. Semmi hátulütő, csak maga a tökély. :P :B

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#16) janos666 válasza janos666 (#15) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, és még egy kérdés: Melyik most a legolcsóbb erősítő, ami fogad hangot HDMI-n?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17) LackoMester


LackoMester
addikt

próbáltam én is(Vista alatt)egész jól müködött,de nemigazán használom..

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#18) Daanika


Daanika
tag

A felettem 2-vel szolo kerdese engem is izgat.
En ugytudom hogy 100e kornyeketol lehet ilyeneket kapni. De engem is erdekelne egy pontos tipus!
Valaki okos legyen olyan kedves vilagositson fel, hogy kell az ilyenekre rakeresni!
Elore is koszi!

(#19) Kami11 válasza Daanika (#18) üzenetére


Kami11
őstag

Pl. itt nézz szét: Erősítők

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#20) jambiyya válasza janos666 (#16) üzenetére


jambiyya
őstag

Én előbb leszűkíteném a szóba jöhető gyártókat. Fontos, hogy milyen hangfalakat hajtasz, mennyi zenét hallgatsz, stb.
Szóval viszonylag könnyű válaszolni a kérdésedre, de azért körbejárnám jobban a dolgot, főleg, hogy nem 2 fillér, és nem is 1-2 napra kell (ez csak tipp volt).

Itt keresgélj: http://www.argep.hu/main.asp?kid=3-628&sort=preis

Ha most kéne erőlködőt vennem, akkor denon, onkyo, marantz, harman-kardon jöhetne szóba. Ha csak mozira kéne, akkor yamaha is. 150e forint környékén már elég pofás modelleket kapni. Van olcsóbban is, de kompromisszumokkal.

(#21) Daanika


Daanika
tag

hm... en spec olyan erositot keresek ami a hdmi-rol szedi le a hangot. tehat nem csak tovabbitja. ezt a kepesseget a 40-50ezres erositok is tudjak?

(#22) (ex)Cat válasza zsopu (#1) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

SPDIF-en keresztül soha nem küldöd át a HD hangformátumokat.

(#23) #72042496 válasza Daanika (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kizárt. Sajnos egyelőre ez a drágább modellek kiváltsága. Az általam ismert legolcsóbb, ami tudhat ilyet, az a Denon AVR-390. A Mammut I. Saturnban láttam 60 ezerért, amúgy egy 10-essel drágább.

Ez egy belépő modell, a HD hangokat még nem ismeri, s felskálázni sem tudja a képet.

[ Szerkesztve ]

(#24) janos666 válasza Daanika (#21) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én is 50k-ig mondanám azt, hogy további gondolkodás nélkül megajándékozom vele magam karácsonyra, eddig 70k a legolcsóbb, amit találtam (egy onkyo és egy yamaha kb. egy árban, előbbi márkának jobb a híre).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25) arty


arty
veterán

50-70ezres erősítőn kb semmi értelme a tömöritetlen/nagyfelbontású hanganyagnak, pláne ha a hangfalak is a hasonló kategóriát képviselik ...

---

korábban elhangzott mit is tud az spdif maximum. kicsit pontosítanám: sztereo pcm (2.0), 192khz, 24bit! ez pedig már nagyon nem CD minőség!

(sajnos viszont a legtöbb hangkártya és erősítő csak a 96khz/24bittel képes megküzdeni)

---

stevve remek írás, köszönjük! jöhetne valami ATI HD5350 hasonló képességekkel (nem mintha HD-hangot fogadni képes erősítőm lenne, de mégis ;) )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#26) janos666 válasza arty (#25) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De az összekötési mód még megérhet egy olyan misét, hogy SPDIF-en nem megy ki az 5.1-es LPCM se, tehát még a játékok térhangzását is DTS-be kell kódolni, HDMI-n viszont már bármi átfér, a 7.1-es LPCM is. Persze ez sem annyira minőség, mint rugalmasság kérdése, ezzel már nem kell szarakodni software encodevel (ami lehet megkérdőelezhető minőségű még alsóbb árkategóriában is), illetve időtállóbb csatlakozószabvány is, ha sokáig akarja nyúzni valaki.
Meg hát sok kicsi sokra megy elv és élhet néha, az olcsó cerregők is jobban szólnak egy rendes hangkártyával, mint egy régi alaplapra integrált vacakkal, attól függetlenül, hogy még mindkét esetben szar a végeredmény...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27) stevve


stevve
nagyúr

Üdv mindenkinek!

A hóhehelyzet miatt kicsit lassan kerültem gép elé, de látom, a legfontosabb kérdéseket már meg is válaszolták. Köszi :R

Örülök, ha tetszett a cikk, remélem, hasznos is.

Victorio:
Sajnos a 4000 sorozat tagjaival nem fog így menni a dolog. :(

arty:
Én egy 5670-re vagy 5650-re várok nagyon. :K

[ Szerkesztve ]

(#28) 7Heads Drago válasza .bableWes (#2) üzenetére


7Heads Drago
veterán

1 éve müködö xpmet
És hibátlan! Hihetetlen tűnik.
Persze mihez képest.

Pont erre a cikkre van most szükségem. Most vettem HDMI kábelt.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29) LackoMester válasza 7Heads Drago (#28) üzenetére


LackoMester
addikt

csak 4 HDMI kábelem van itthon,amit lehet azzal kötök ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#30) hétalvó válasza stevve (#27) üzenetére


hétalvó
addikt

Volt a kezedben kartya?
XP alatt azert van HDMI driver?
Ugye mar nem a Realtek szallitja a hagchipet? Ha jol gondolom a driver is az ATI-tol jon?
Hallottal mar inkompatibilitast valamilyen eszkozzel vagy vegre 100%-os az ATI HDMI?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#31) peron


peron
tag

Hali, én most vettem egy 5770-est, hiba nélkül telepített minden HD Audió drivert winfosos patchet és Ati drivert is, kipróbálni még nem próbáltam. Filmezésre használjatok Popcorn A110-est. Amúgy sz@rt sem értettem abból amit leírtál :)

[ Szerkesztve ]

(#32) stevve válasza hétalvó (#30) üzenetére


stevve
nagyúr

"Volt a kezedben kartya?"

Á, csak összeszedtem az infókat, ami a témában jelenleg fellelhető.

"XP alatt azert van HDMI driver?"

Ha van is, ez a dolog nem fog menni vele, True-HD és hasonló nem fog kimenni.

"Ugye mar nem a Realtek szallitja a hagchipet? Ha jol gondolom a driver is az ATI-tol jon?"

De, ha jól tudom, Realtek van rajta. A driver terén ATI driver kell hozzá.

"Hallottal mar inkompatibilitast valamilyen eszkozzel vagy vegre 100%-os az ATI HDMI?"

Nem hallottam eddig olyanról, hogy bizonyos eszközökkel ne állt volna szóba. A gond inkább az, hogy a PC-n belül nincs még meg a teljes hardver-szoftver összhang.

peron:
De az egy médialejátszó, nem PC. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33) hétalvó válasza stevve (#32) üzenetére


hétalvó
addikt

De, ha jól tudom, Realtek van rajta. A driver terén ATI driver kell hozzá.

Akkor jo hogy nem vettem meg, de en meg mindig tartom, hogy ez mar nem realtek, ha igen :(

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#34) hétalvó


hétalvó
addikt

Egyebkent ha letoltod mind a ket driver-t latszik rajta, hogy teljesen mas ceg csinalta.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#35) janos666 válasza hétalvó (#34) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tuti?
Szerintem ha az AMD csomagból csak a VGA drivert rakod fel (mondjuk eszközkezelőből), aztán felrakod a Realtek honlapjáról az alapvetően alaplapi cuccokhoz készült HD Audio csomagot, akkor az is megtalálja magának a VGA-val megjelenő eszközt.

De ennek örülni kell! A Realtek-hez van Creative féle host-based OpenAL renderer, ami CP-n számol EAX5-t, ha azzal ugyan úgy össze lehet hozni a TrueHD bitstramet, akkor minden meglesz 1 eszközzel 1 kábelen át, a játékok térhangzása is.
Más hátulütő sincs. Ki csinálna jobb cuccot nekik, a VIA vagy a SoundMAX?
A sok gagyi alaplapi cucc után beletanultak már valamennyire a digitális hangátvitelbe, minthogy az analóg kimeneteik az esélytelenek nyugalmával indulnak, itt eleve nincs is DAC vagy hardware-es DSP, csak rá kell ültetni a jelet a HDMI csatira bitről bitre, ez így nem is hangchip, csak jeltovábbítás, elméletileg nincs is kifejezhető effektív minősége. (Persze véletlenszerű hibák becsúszhatnak, de az már kérdés.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36) hétalvó válasza janos666 (#35) üzenetére


hétalvó
addikt

Alomvilagban elsz. :)

Az Intel?Nvidia irt maganak sajat meghajtoprogit, ami mukodik is megkotesek nelkul.

Tessek mar megnezni az ATI Realtek HDMI driveret es ra teccik jonni, hogy ez + az + amaz csak igy + ugy megy, ha megy es egyaltalan felismerik egymast.

Native HDMI kell, amit eddig az ATI nem tudott!

Szerintem most mar tud csak nincs kedvem bajlodni vele ezert erdeklodom, hogy mi van.

Persz sokan odavannak ezert a TrueHD-ert es DTS-MA-ert, de valaki mondja mar meg miert nem jo, ha a lejatszo kikodolva 7.1 LPCM-ben akarmit ki tud kuldeni, de tenyleg lehet en vagyok botfulu. Oke max a kitomoritesi algoritmus, de ennyi maximum.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#37) janos666 válasza hétalvó (#36) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk, mert a másolásvédelmi szabvány nem engedi meg a software-es dekódolást?
Hiába, hogy réges rég lehet már bluray-t rippelni a korongról, attól még továbbra is követelmény a lejátszóknál a másolásvédelmi szabványok követése. Pl. ha otthon lemásolsz egy másolásvédett bluray lemezt (1:1-be mindent, még a menüt is), akkor is kell a Protected Audio Patch-nek megfelelő hardware (ami épp azért kellett, nehogy minőségvesztés nélkül lemásolhasd a tartalmat :DDD), hogy lejátszhasd. :))

Az, hogy az nvidia képes volt drivert írni, az nem csoda. Az, ha az ATI képes lett volna, na, az lenne a csoda. :DD
De viccet félretéve: Ettől még áll a dolog, hogy a digitális audió bitstream már nem is annyira audio, mint inkább adatátviteli technika.
Nincs kódolás/dekódolás, vagy effektezés, egyszerűen rárakja a kimenetre ugyan azt, amit a lemezről olvasott be a lejátszó. Bármiféle feldolgozás vagy módosítás csak az AV receiver elektronikája révén történhet. De igaz ez az LPCM-re is, tulajdonképp az is passthrough, csak tömörítetlen jelet küld, nem kódoltat, de bitről-bitre megy át a PC-s hangeszközön, csak az erősítő értelmezi, és alakítja analóg jellé.
Innentől kezdve a driver dolga csak is annyi, hogy megjelenítsen egy csatornát a lejátszó és a kodek felé, amire küldheti a jelet, átvigye a hardware-rel, és csókoltassa az erősítőt, mert ő mossa kezeit, hogy mi ment át, csak átdobta, amit kapott a software-től.

Egyébként belenéztem most a 9.12 hotfix csomagba, az inf is tényleg úgy fest, mintha saját driver lenne. Persze ennek ellenére a legújabb Realtek driver-ben is ott vannak az AMD féle deviceID-k. Nem lehetetlen, hogy egyszerűen csak kigyalulták a realtek féle software-t, és átnevezték a dll-ket. De az is lehet, hogy saját drivert írtak. Mindegy, mert vagy működik, vagy nem, nem tud rosszul működni, ez a szép a digitális jelátvitelben. :D

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38) arty válasza hétalvó (#36) üzenetére


arty
veterán

1. az intel (ilyen nincs is) és az nvidia dedikált kártyáinak DVI/HDMI kimenetén nem tudsz sokcsatornás LPCM hangot kiadatni. nvidia dedikált kártyáira az spdifet lehet rákötni, ami ekkor a HDMI-n át mehet a tévébe, erősítőbe. semmiféle meghajto nincs egyébként hozzá! az integrált videokártyáikra pedig ugyan ugy az alaplapi hangkártya (joesetben realtek) viszi a hangot, mint ATI esetén ... (ATInál meg az integrált cuccok szutykok és ott nincs LPCM 7.1)

2. megnéztem az ATI megoldását, egy szabvány realtek chippel van megoldva és hibátlanul működik, nem kell kötözgetni semmit, sehova. felrakod a catalystot, ami felrakja az ehez valo drivert és megy

3. mi az a nativ/nem nativ HDMI ?

4. meg is válaszoltad a kérdést magadnak: a pécés káoszban jobb, ha nem bizod a dekodolást mindenféle "jöttment" kodekre, oldja meg ezt az ERRE KITALÁLT eszközöd, az erősítőd. ha kicsit utánaolvasol a pécés hd formátumok dekodolásának, rá fogsz jönni, hogy ami el lehet cseszve, az ezen a vonalon el is van! és minden kodekkel más bajok vannak, 24->16bit, 96khz->48khz, 5.1/7.1 kavarások, csatornafelcserélés, hibás dialog normalizálás... mindez tetézve az OS és a hangkárta tipusával, driver reviziokkal. nagy pécés p.ö.c.e.g.ö.d.ö.r. az egész, ugy ahogy van! az a lényeg, hogy addig mentsük ki a modositatlan hangot, amig még nem barmolta el valami pécé szoftver ...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#39) #72042496 válasza arty (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

"az intel (ilyen nincs is) és az nvidia dedikált kártyáinak DVI/HDMI kimenetén nem tudsz sokcsatornás LPCM hangot kiadatni."

Úgy tudom, hogy az Intel X4500-on pl. működik, de az nVidia ú,j GT 2xx sorozatú kártyáiról is ezt írták:

"A két friss GeForce nagy újítása, hogy a beépített audiokodeknek hála már a HDMI kimeneten keresztül is képesek hangot adni, sőt támogatják a nyolccsatornás LPCM-et, ám a Dolby TrueHD és DTS Master Audio nincs beépítve."

[ Szerkesztve ]

(#40) janos666 válasza #72042496 (#39) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

És a forceware csomagban is tényleg van HD audio driver, bár igaz, hogy 1 lépéssel hátrébb járnak ebben is, mint a DX-ekkel.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41) hétalvó válasza arty (#38) üzenetére


hétalvó
addikt

nvidia vga-inal van ez az spdif bekotos dolog, en is azt hasznalom, mert hibatlanul mukodik.
ionnal/8xxx/9xxx chipsetnel igenis szepen megy a HDMI LPCM 7.1 192/24
intel-nel mar G35-tol megy biztosan, de szerintem mar G965-tol is, de inkabb 945G-tol. :)
For example, Intel's motherboard chipsets since the 945G have been capable of 8-channel LPCM output over HDMI, as well as NVIDIA’s GeForce 8200/8300 motherboard chipsets

nativ HDMI annyi lenne, hogy minden egyseggel kepes mukodni korlatozasok nelkul. Tessek megnezni az ATI, supported TVs meg hasonlo listakat lehet talalni...

PC-s szoftver se barmolja el jobban a hangot, mint az erositoe, csak pc-n meg van az esely, hogy javitjak a hibat.

Hiaba gondolja mindenki, hogy ez csak egy sima kis illeszto csatlakozo, azert nem teljesen, mert ott az a nyavalyas HDMI ahol bele kell kodolni a hangot a kep melle, azert nem olyan egyszeru az.

Most mar tenyleg veszek 5750-et, hogy kideruljon javult-e a helyzet. Ha megy az erositommel piros pont.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#42) hétalvó


hétalvó
addikt

up, ki hasznal hdmi-vel 5770-et a XV.ker kozeleben? :)
tarthatnank egy tesztet, a pizzat en allom :) 1 film beleferhet

tesztrendszer marantz sr5002+mourdant short 902i 4db 905i 1db dali aw8 sub ;)

cola is jar a pizzahoz :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#43) janos666 válasza hétalvó (#42) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha be tudnál üzemelni egy vízhűtéses 5850-et, szívesen kipróbálnám, főleg ha eljátszanánk egy olyan tesztet is, amiről az erősítős topicban érdeklődtem (külön kábel az erősítőbe, külön a TV-be, ez esetben én vinném kólát is, ha épp kézre akad...) :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#44) hétalvó válasza janos666 (#43) üzenetére


hétalvó
addikt

kulon kabel nem megy, miert nem hisz nekem senki :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#45) janos666 válasza hétalvó (#44) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mert ez a hobbim, hogy olyasmiket használjak, amire azelőtt mindenki azt mondta, hogy az úgy véletlenül sem működhet. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46) hétalvó


hétalvó
addikt

Visszatertem!

Vettem egy HD5770-et.

Szoval aki az ati hdmi kimenetere gyur el kell hogy szomoritsam.
Mar megint csak 48khz allithato be maximum 192khz helyett. :(

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#47) hétalvó


hétalvó
addikt

a tvmmel nem megy az biztos

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#48) Insolent


Insolent
aktív tag

Kiváncsi vagyok, hogy HD 5850-ből hány Khz facsarható ki.

[ Szerkesztve ]

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#49) hétalvó válasza Insolent (#48) üzenetére


hétalvó
addikt

minden ati-n ugyanaz a hang szerian belul, semmivel se job az 5850, de meg varjuk meg az erositomet, hogy megy-e vele.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#50) Insolent válasza hétalvó (#49) üzenetére


Insolent
aktív tag

Értem, én is tervezem majd kihasználni ezt a részét a kártyának, de most jelenpillanatban 5méter VGA kábellal csatlakozik a tv-mhez és külön egy genius home theater 5.1-el küldöm a hangot. Ezentúl még megy egy sima sztereó hang a tvre külön ha netán nem akarnám koptatni a hangrendszert.
Még azt nem tudom hogy ha HDMI kábellel oldanám meg a dolgokat akkor hogy tegyem :F
hány csatorna jön ki a kártyából? azt mondjuk tudom a hogy a geniusszal már nem tudom öszekötni,, oda már profibb erősító kell meg falak..

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.