Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goll-r


Goll-r
tag

A pénzt leszámítva lesz valamilyen hatással a "felhasználókra"? Gondolok itt a műsorkínálatra, amit akár rostálhatnak is szimpátia alapján, illetve a fejlesztések mértékére -a tervezett kiépítések ugyanúgy haladnak majd? Ja és tisztán pénzügyileg ezt megérte meglépni?

[ Szerkesztve ]

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#2) b.


b.
félisten

Remélem normálisan kihasználják újra a másik országos rádiófrekit is, mert gáz hogy a Class fogható csak mindenhol. reggelente be tudok sírni néha Balázs idiótaságától....

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) Kobaljov válasza b. (#2) üzenetére


Kobaljov
senior tag

A Class "baráti" tulajdonban lévő adó és monopol helyzetében nagyon szépen profitál, szándékosan nincs versenytársa..

(#4) b. válasza Kobaljov (#3) üzenetére


b.
félisten

Hát igen sajnos felénk Tolna megyében még néha ez az egy rádió sem mindenhol jön be tökéletesen. Régen legalább az illúzió megvolt hogy ha akarsz elkapcsolsz, a zenei kínálat milyenségétől függetlenül...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) Kaiku válasza Goll-r (#1) üzenetére


Kaiku
senior tag

Eddig is rostálhatták szimpátia alapján! A fejlesztések terén eddig is le voltunk maradva. Miért van az, hogy idehaza "mindenki" attól fél, nehogy valami visszakerüljön állami vagy magyar kézbe? Főként ha ez nemzeti érdek. Pl a franciáknál ilyen el sem képzelhető!

[ Szerkesztve ]

(#6) Dave1984


Dave1984
őstag

Nincs több országos frekvencia,mert a Kossuth megkapta a Neo frekvenciáit.Tehát országos kereskedelmi ezért nincs csak a Class fm!Az állami felvásárlás várható volt.Rövid vélemény Back to Kadar!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#7) Freiherr válasza Kaiku (#5) üzenetére


Freiherr
őstag

Megtisztelnél azzal,hogy legalább három bővített mondatban leírod,hogy ez miért is "nemzeti érdek",és mitől lesz ez hasznosabb ~ 10M magyar embernek,mintha ezt az irdatlan pénzt sokkal fontosabb területekre irányítanák át(eü,oktatás,infrastruktúra,munkahelyteremtés)?
Tényleg kiváncsi vagyok a hozzád hasonlók véleményére,szigorúan politikamentesen.

XXX

(#8) .tnm válasza Kaiku (#5) üzenetére


.tnm
addikt

igazából itthon tökmindegy, hogy államosítanak valamit, vagy privatizálnak: a lényeg, hogy hatalmas összegek mozogjanak. és a 10-15% mindig elvesszen a "tranzakció" során. (nem szeretem az összeesküvése elméleteket, de több olyan cégnél dolgoztam, egyetemmel, innovációs csapattal vagyok és voltam kapcsolatban, ahol közbeszerzési vagy EU-s támogatási pályázatokon indultak/indulnak és mindig megérkezett fű alatt az információ, hogy mennyit kell visszaosztani. előző kormányok idején is, de persze most a 2/3 idején kicsit emelkedett a "kormányadó" -- múltkor már egy olyat is hallottam, ahol 75%-ot vittek volna el a haverok "tanácsadásért")

szóval most alsó hangon 6Mrd FT-ot elloptak tőlünk (persze az életben nem lehet majd bizonyítani, csak ha valaki valamilyen okból beszélni kezd és akkor se fogjuk megtudni a teljes igazságot).

a következő (vagy a rákövetkező)kormány meg majd privatizálja megint, ahogy majd a dohánymonopóliumot is. persze jól meg lesz magyarázva akkor is, hogy a piaci szektor menyi pénzt tud majd invesztálni és miért lesz akkor Mo-nak nagyon jó eladni ezeket az állami tulajdonokat. (közben megint mást meg épp államosítani fognak)

és ugye nem csak az adásvétel jár pénzmozgással, hanem ilyenkor jönnek az átszervezések, befektetések (folyik a pénz, kis része itt is eltűnik) és utána se fognak soha olyan költséghatékonyan működni, mint amikor piaci alapokon működtek -- cserébe talán nem lesznek annyira kapzsik a bevételeknél. (bár az AH kb. mindig monopóliumnak számít, akárki is birtokolja éppen). most az adózók szívják meg, amikor meg magánkézben van, akkor meg az előfizetők (ami persze kihat a konkurensek előfizetőire is.)

szóval igazából neked ez nem feltétlenül rossz, amennyiben se nem vagy adózó és se nem vagy Magyarországon előfizető, vagy ha esetleg Te is közel ülsz a fazékhoz. (tulajdonképpen: aki nagyon közel van a parlamenthez, meg aki nagyon-nagyon messze van a parlamenttől, annak jó, csak a kettő között sz@r)

[igyekeztem PH szabályzat keretein belül maradni, ha nem sikerült, elnézést kérek]

[szerk: sok-sok elgépelés, sorry]

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9) #06658560 válasza Kaiku (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Eltérő tapasztalatok?

(#10) bambano válasza Goll-r (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

elvileg ebből lehet jó üzletet csinálni, gyakorlatilag kérdés, hogy ez-e a cél.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) gkris3


gkris3
tag

Azt remélem, hogy nem az ott dolgozók fogják a tulajdonosváltást megsínyleni... mint ahogy volt ez akkor, amikor a franciák megvettek.

(#12) tecsu válasza Freiherr (#7) üzenetére


tecsu
addikt

Politikamentesen nem lehet elmagyarázni. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13) big-J


big-J
őstag

Arra lennék kíváncsi, annak idején mennyiért adták el.

(#14) gtasystem válasza .tnm (#8) üzenetére


gtasystem
őstag

sajnos az a helyzet hogy pontosan erről van szó.. ;]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#15) Kaiku válasza Freiherr (#7) üzenetére


Kaiku
senior tag

Csak röviden. Egy távközlési rendszerrel alapvetően vissza lehet élni ha pl az azon átmenő adatokat szűröd, lehallgatod, majd az információkat saját célra felhasználod. Mind ezt központosítva megteheted.

(#16) JamesHun válasza Kaiku (#15) üzenetére


JamesHun
addikt

attól, hogy a te kezedben van még 4 mérnők nagy pénzért azt épít rá a rendszerre amit akar és máris megint lehallgatható lesz függetlenül, hogy az állam a tulaj vagy nem
Ez olyan mint a csoda műkincs visszaszerzése 15 m eur ért
Előtte meg a hír mennyivel több család van mély szegénységben és mennyivel nő a számuk évente :S
felesleges pénzkiadás volt, de majd meglesz a magyarázat amit kérdés nélkül elhiszünk és 2 hét múlva már azt sem tudjuk kinek a kezében van a cég :D

SeriesX: JamesSHun

(#17) Goll-r válasza bambano (#10) üzenetére


Goll-r
tag

Értem, akkor ez túl szép ahhoz, hogy igaz legyen sztori...
Nem bánom, egyébként hogy belekeverik a politikát, mutyiznak, ha egyébként jól végzik a dolgukat -fejlesztenek, nyereséget termelnek, sőt visszahozzák a felvásárlási árat- és nem csak kontárkodnak, de naivság lenne akkor ennél az államosításnál is ezt gondolni. Na majd kiderül vagy újra privatizálják egy ismerősnek ajándékba, mert nem gazdaságos. :U

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#18) kokyt válasza Kaiku (#15) üzenetére


kokyt
senior tag

És az miért jó, ha egy távközlési rendszer állami kézben van? Különösen, ha az kifejezetten műsorszórásra van tervezve. Nem adhat lehetőséget visszaélésre az állam részéről?
A üzemeltetésre amúgy nagyon kíváncsi leszek. Magyarországon legendásan ocsmány módon gazdaságos üzemű minden állami dolog :U

(#19) flash- válasza b. (#2) üzenetére


flash-
veterán

én nem tudom de vannak olyan emberek akik még nem unják a reggeli rádióadókban hallható pofázásokat?

olyan idegesítő hogy beül az ember az autóba reggel,és szint alatti beszélgetések mennek.
oké beszélgessenek a Kossuth-on meg a Mária rádión, azokat úgysem hallgatom, de a "könnyűzenei" rádiókba zene menjen ne a szánalmas humorérzéktől mentes pofázás

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20) dabadab válasza Kaiku (#15) üzenetére


dabadab
titán

"Egy távközlési rendszerrel alapvetően vissza lehet élni ha pl az azon átmenő adatokat szűröd, lehallgatod"

Joreggelt kivanok, az Antenna Hungaria TV es radiomusorokat kozvetit, igy azoknak a "lehallgatasa" uzemszeru mukodesnek szamit :) Szurni meg nyilvan nem tudja.
Ezen kivul van nekik CDN-juk (lasd mint fent) illetve ISP-kent is mukodnek, de az ISP-k meg ugy altalaban magancegek szoktak lenni.

DRM is theft

(#21) Necross válasza big-J (#13) üzenetére


Necross
tag

Sokkal olcsóbban mint amenyiért most visszavették, az tuti. Ahogy .tnm is írta az ilyen eladjuk-visszavesszük tranzakciók lényeg az hogy veszteséggel jöjjön ki az ország az üzletből.

A paranoia jó dolog, éberen tartja az embert.

(#22) VIC20 válasza Freiherr (#7) üzenetére


VIC20
őstag

,,Tényleg kiváncsi vagyok a hozzád hasonlók véleményére,szigorúan politikamentesen."

Bocs, de ezen a mondaton hangosan beröhögtem! Ennyi ellentmondást...

1. Ha őt kérded, akkor miért a hozzá hasonlók véleményére vagy kíváncsi, miért nem az övére?
2. Nemzeti ügyről beszélni szigorúan politikamentesen.... (Politika=a köz ügyeivel foglalkozás.)

(#23) sztanozs válasza VIC20 (#22) üzenetére


sztanozs
veterán

Rossz értelmező szótárt nyitottál ki (szerintem még valami régi kiadás lehet):
Az újban már így szerepelnek :DDD
- hozzád hasonló: véleményeddel egyetértő
- politizálás: egyoldalú véleménynyilvánítás, lásd még érzelmi alapú vita, anyázás

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#24) Freiherr válasza sztanozs (#23) üzenetére


Freiherr
őstag

Köszönöm,hogy leírtad helyettem ezeket.:)
Az úriember meg röhögjön tovább nyugodtan(magán).

XXX

(#25) tecsu válasza JamesHun (#16) üzenetére


tecsu
addikt

Elég populista hozzáállás az, hogy az ókori kincsek helyett megmenthetnénk családokat a szegénységtől...
Mert nem az a baj ma Magyarországon, hogy nincs pénz. Rengeteg pénz van. Ha 5x ennyi pénz lenne, akkor is lennének szegények, legalább ennyien.
Teljesen más a lényeges, legtöbb bajt kiváltó probléma! Ha ezt eddig nem vetted észre, akkor hosszasan lehetne neked ecsetelni, de valószínűleg feleslegesen.
:W

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#26) MCGaiwer válasza tecsu (#25) üzenetére


MCGaiwer
addikt

kb mint az X millió éhező gyerek...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#27) Sofian válasza b. (#2) üzenetére


Sofian
őstag

Ez az NMHH-n múlik.. (és ott nem igazán van szándék.. inkább még 3 mulatós rádió lesz helyette) nem sok köze van az AH-nak hozzá..

(#28) bambano válasza dabadab (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

téves. majd nézd meg, hogy a mindigtv-ben van-e atv.
ja, az isp-k felé menő forgalmat is kényelmes lehallgatni, ha tied a gerinc.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) .tnm válasza bambano (#28) üzenetére


.tnm
addikt

Ingyenes, de külön megrendelendő csomagban lesz benne. "Csak" regisztrálni kell majd az A(V)H -nál. ;]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#30) bambano válasza .tnm (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem volt dolgom az ah-val, mint üzleti isp előfizető, nem volt velük semmi gondom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) .tnm válasza bambano (#30) üzenetére


.tnm
addikt

Jövőről beszéltem én is

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#32) dabadab válasza bambano (#28) üzenetére


dabadab
titán

"majd nézd meg, hogy a mindigtv-ben van-e atv."

Az nem az NMHH-tol fugg?

DRM is theft

(#33) Sir Ny válasza MCGaiwer (#26) üzenetére


Sir Ny
senior tag

mi legyen x millió éhező gyerekkel?

-

(#34) Sofian válasza dabadab (#32) üzenetére


Sofian
őstag

De. A frekik kiosztása az NMHH dolga. Az AH csak "végrehajtó"...

(#35) bambano válasza dabadab (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem.
szerk: mondjuk politikai hátszélre vonatkozó összeesküvés-elméleteknél nem teljesen tökmindegy, hogy ah vagy nmhh?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) Sofian válasza bambano (#35) üzenetére


Sofian
őstag

A fizetős csomagnál dönt az AH... ingyenes az NMHH hatáskör.. nemde?

(#37) .tnm válasza Sofian (#34) üzenetére


.tnm
addikt

de a csomagok összeállítása sztem már szolgáltató függő. bár lehet az ingyeneseknél nem. (bár az atv, hír tv kábelen is már a fizetős feláras csomagokban van)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#38) Sofian válasza .tnm (#37) üzenetére


Sofian
őstag

A földfelszíni ingyenes kiosztás az állam által felügyelt dolog tudtommal. NMHH "pályáztatással"

(#39) bambano válasza Sofian (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ok, elfogadom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) tecsu


tecsu
addikt

Mondjuk az ATV-ért nem kár. :-D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#41) gtasystem válasza tecsu (#40) üzenetére


gtasystem
őstag

ezzel nem értek egyet, mostanában egész jók..
és a nézettségi adatok sem rosszak dunatv-t, m2-őt simán lenyomja.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#42) #06658560 válasza gtasystem (#41) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hiába, mióta nincs akvárium, a Dunának sem megy.

(#43) Béééla válasza gtasystem (#41) üzenetére


Béééla
őstag

M2 gyerekcsatorna lett, ATV, HírTV elé nem ültetném a kölyköt.
A közszolgálatot meg nem hasonlítanám erősen oldalpénzelt csatornával. :)

És azért jobb ha hazai kézben van egy hazai adó, mert így elvben külsős ráhatásoktól mentes, vészhelyzetben nemzetbiztonsági célokat is kiszolgálhat, háború esetén így gond nélkül adhat minden frekin tájékoztatást, míg egy profitorientált cég simán mutathat fityiszt, vagy a vasút is ciki lenne, ha vinni kéne azt a kétezer katonát amink van, és nem vinnék mert nem érdeke a cégnek, a vizet és egyéb közművet sem árt, ha nem kapcsolják le a külföldi cégek, mert (elrugaszkodott eset) ha a hazánkkal éppen ellenséges státuszba kerülő ország tulajdonában van, jobb esetben csak felhúzzák az árakat, amikor meg jönnek a tankok, simán lekapcsolhatja az egészet, és akkor csak pisloghatunk.

A fenti célok a legtöbbünknek szerencsére felfoghatatlanok, mert nem éltünk át háborút vagy komoly zsarolásba átmenő gazdasági krízist (illetve olyat nem amit látványosan éreztünk volna, lassan szoktattak hozzá) de hogy lefordítsam: hiába semleges a viszony az amúgy seggfej szomszéddal, nem tőle akarsz függni abban, hogy bármikor elzárhassa a vizet. Érdemes csak a gázai övezetet venni példának, ahol nagyon örülnének, ha nem a "rosszakaró szomszéd" ülne a vízcsapon meg a villanyon meg úgy minden máson.

Bélabá

(#44) dabadab válasza Béééla (#43) üzenetére


dabadab
titán

"vészhelyzetben nemzetbiztonsági célokat is kiszolgálhat, háború esetén így gond nélkül adhat minden frekin tájékoztatást, míg egy profitorientált cég simán mutathat fityiszt"

Ezt ugye te sem gondolod olyan nagyon komolyan? Meg a tobbi peldadat sem, nyilvan.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#45) camillus válasza #06658560 (#42) üzenetére


camillus
tag

Az már elég régen volt.

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#46) Béééla válasza dabadab (#44) üzenetére


Béééla
őstag

A palesztinok sem gondolják komolyan a házi víztározókat, csupán akciós volt a Lidlben és sose kellett még használniuk, hiszen gyakorlatilag akik a vízellátásukért felelnek, teljes jóbaráti viszony keretein belül SOSEM korlátozták, oh wait... :U

Igen, extrém példák, de miért van rá példa és miért fogja hazai kézbe mindegyik komolyabb nemzet a stratégiai infrastruktúrát?

Bélabá

(#47) bambano válasza Béééla (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

például ha az usákoknak megfelel, hogy a dajcse telekom náluk az egyik legnagyobb szolgáltató, akkor nálunk ez milyen nemzetbiztonsági problémát okoz? hint: semmilyet.
ráadásul mindezt úgy, hogy a másik nagyobbacska, a virgin meg angol...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) Béééla válasza bambano (#47) üzenetére


Béééla
őstag

De nem "kizárólagos" a T azon a piacon, viszont elvileg az analóg földfelszíni rádiót az AH biztosítja egyedül és csakis egyedül. (kalózokon kívül :D ) Az pedig tudtommal eléggé stratégiai pont, mivel azzal pillanatok alatt az egész ország elérhető, míg az SMS-ek a Telenorosoknak nem jöttek meg a hó idején.

Bélabá

(#49) #06658560 válasza Béééla (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az AH tudtommal nem országos lefedettségű, így kissé talán át kéne ezt gondolnod.

(#50) dabadab válasza Béééla (#48) üzenetére


dabadab
titán

Viszont vannak csinos jogszabályaink arról,hogy katasztrófahelyzetben meg hasonló extrém szituációkban mit kell csinálnli az AH-nak (amit be is tudunk tartatni, akármi is van, mert ott a rendőrség / katonaság). Ezzel tényleg nem nagyon lehet indokolni 60 mrd forint elköltését.

A palesztin helyzet hazai analógiája meg nem az AH, hanem az orosz földgáz - akkor most meg kellene vennünk az orosz földgázmezőket?...

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.