Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) frescho


frescho
addikt

Gratulalok! Apro lepesekkel elindultal a lejton, mar nincs megallas. :)

https://frescho.hu

(#2) shaft72


shaft72
tag

Szia!

Ne haragudj, de ezt a hangfal állványt nem tudom mire vélni! Miből van ez? Belül van benne valamilyen kitöltő anyag? Nem kong?
Az erősítő + CD játszó állványát is átgondolnám, próbáld ki, mennyiben változtatja a hangzást, ha a cuccokat lerakod a földre!
A 300 Ft-os fehér kínai elosztót nem ártana kicserélni egy minőségire!
Szőnyeg van a hangfalak előtt?

(#3) psyho85 válasza shaft72 (#2) üzenetére


psyho85
aktív tag

"A 300 Ft-os fehér kínai elosztót nem ártana kicserélni egy minőségire!"

Biztonsági szempontból oké, de hang szempontjából mit számít? Jön az áram x kilométert mindenféle vezetéken, a házakon belüli hol alu hol réz hol telefonzsinór vezetékekről ne is beszéljünk, és akkor a kínai elosztó számít. Meg van aki vesz több tízezer forintért sodort full réz tápkábelt, mert az számít. No offense, nem trollkodni vagy támadni akarok, csak nem értem. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#4) Attichu válasza psyho85 (#3) üzenetére


Attichu
csendes tag

Ott a pont!!! :)

(#5) Agyzuzo válasza psyho85 (#3) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Mit nem lehet ezen érteni? Rontja az összképet... Én egy kávédarálót se dugnék rá ilyen elosztóra. Amúgy a rendszer szűk keresztmetszete mindig a leggyengébb komponens, hát ez elég gyenge. Ezen a szinten én se hiszem hogy sokat számítana, de attól még célszerű, már csak a rendszer védelmében is minőségibb elosztót használni.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#6) eclipse006 válasza shaft72 (#2) üzenetére


eclipse006
őstag

Szia.

Nem haragszom. Azokat a hangfal állványokat én csináltam, homokkal 3/4ben, 1/4ben üveggyapottal van kitöltve, amiatt hogy mégse legyen 60 kiló az állvány. Nem konganak, stabilak.
Ha leraknám a földre több rezgést venne fel, mint így, négy kis gumitalpon van a hifi állvány, stabil ez is.
Nem hiszek ezekben a tápkábeles dolgokban, én hibám lehet, nekem megfelel ez a kínai vacak, minek legyen jobb fajta, ha magába a falban nincs olyan jó minőségű kábel?
Igen, van egy nagyobb rongyszőnyeg.
:)

Agyzuzo:Na látod ebben különbözünk, én rá mernék. Amíg nem taposom, illetve csavargatom a kábelt, szerintem semmi gond nem lesz, és ahogy írtad is, felesleges jobb elosztó ide.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#7) shaft72 válasza psyho85 (#3) üzenetére


shaft72
tag

Még az is számít hogy fázis helyesen dugod-e be a tápkábelt! Amúgy majd mérd meg, hogy a 230V mennyire stabil azon az elosztón! Jobb helyeken a villanyórától húznak külön kábelt...
Mellesleg oszcilloszkóppal mérhető torzulást okoz a gyenge minőségű kábel (digitálisnál is!), ami nyilvánvalóan kihatással van a hangra is. (Ugyanez a helyzet a hangfalkábellel!)

(#8) psyho85


psyho85
aktív tag

@Agyzuzó: mint a hozzászólásom elején írtam, nem a biztonsági szempontot nem értem meg, persze, hogy a leggyengébb láncszem határozza meg a láncot. A kérdésemre shaft72 kolléga adta meg a választ. Az már megint más kérdés, hogy ki tud közvetlen a villanyórától hozni vezetéket direkt erre a célra, de a legjobbra való törekvés érthető. Egyébként több értelmét látom egy jóféle zajszűrőt iktatni az erősítő elé, de ez már magánvélemény. Persze vannak országok, ahol csak egyféleképpen lehet elvileg bedugni magát a csatlakozót is, nem is beszélve az olyan készülékekről, amik nem hajlandóak működni nem megfelelően bedugva.

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na szerintem kivitelezés rendben, hisz nem üreges hangfalak van ,szóval aki trollkodni akart nem jött be :D

Ja és persze, jöhetne a villanyórától az áram, de ha mondjuk alapból nem a trafó mellett van , akkor amúgyis gyengébb áramot fog kapni.
Szóval kínai elosztó maradhat.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) shaft72 válasza psyho85 (#8) üzenetére


shaft72
tag

A civilizáltabb országokban azért lehet csak egyféleképpen bedugni az elosztót, mert eleve fázis helyesen építik ki a hálózatot (nem cserélik fel a fázist és a nullát). Persze itthon ez nem szempont... A zajszűrő nagyon hasznos, persze egy jobb minőségű 200E nél kezdődik de nem ritka a milliós sem :D

(#11) eclipse006 válasza Graphics (#9) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszi. :)
Meg persze mindenkinek!!

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#12) psyho85


psyho85
aktív tag

Fene, a legfontosabbat elfelejtettem: köszi a cikket, és jó sok zenehallgatást! :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#13) Lewzke válasza shaft72 (#7) üzenetére


Lewzke
őstag

Én nem hallok különbséget ha megfordítom a tápkábelt, nem hallok különbséget ha egy szokványos elosztóról egyenesen átdugom a fali csatlakozóba az erősítőt. Nem tudom milyen körülmények között hallanák különbséget. Lehet rossz a fülem ... :P

(#14) eclipse006 válasza psyho85 (#12) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszönöm szépen!! :R

Lewzke: "Sajnos" én sem tudok különbséget tenni, lehet nekem is gond van a hallásommal, de azért a volt erősítőm és a mostani között sikerült.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#15) psyho85 válasza psyho85 (#3) üzenetére


psyho85
aktív tag

Nem full réz, hanem ezüst az a tápkábel, a három ér van fonva. Elsiettem. :)

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#16) Gál István


Gál István
senior tag

Szerintem ennél a rendszernél még teljesen mindegy hogy milyen drótról jön az áram, nem kell ezt feszegetni hogy lehetne-e hallani különbséget mert nem.

Szerk: hangfalkábel cserével többet lehetne foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#17) ch003067


ch003067
addikt

Tetszik :)

Az erősítő is jó... Nekem se ártana venni valami nagyobbat... :)

(#18) tome.jr válasza shaft72 (#7) üzenetére


tome.jr
addikt

Nálam is újra lett húzva a villanyórától a hifinek a vezeték és kapott egy 16A-es kismegszakítót. Egyébként a hifiben minden apró nüansz számít, persze fül is kell hozzá :)

Ja az erősítőt én is a földön tartom, a legjobb megoldás talán az ha egy kőlapot (márvány) tesz alá az ember.

[ Szerkesztve ]

(#19) Lewzke válasza tome.jr (#18) üzenetére


Lewzke
őstag

Miért jobb ha márvány van alatta?

(#20) tome.jr válasza Lewzke (#19) üzenetére


tome.jr
addikt

Elvezeti a rezgéseket. De ez már elég szubjektív kategória, hogy pl. márvánnyal vagy anélkül tetszik valakinek a saját rendszerének hangzása. Én pl. kifejezetten a hifi-hez terveztem meg a nappalit (a helyiség adottságaihoz képest a legoptimálisabban). Minden szőnyeget kidobtam mert nagyon tompították a hangzást, követ nem akartam mert attól meg nagyon éles lett volna az összkép, maradt a kemény parketta. Bútorokat is elég minimalista mennyiségben raktam csak a szobába.

[ Szerkesztve ]

(#21) ch003067 válasza tome.jr (#20) üzenetére


ch003067
addikt

hmm érdekes :)

(#22) Lewzke válasza tome.jr (#20) üzenetére


Lewzke
őstag

A rezgések elvezetése jól fog a lemezlejátszóknak, de az erősítő nem érzékeny a nagyon kicsi rezgésekre, legyen az csöves vagy tranzisztoros felépítés.

(#23) rep3at


rep3at
őstag

Gratulálok a rendszerhez! :)

Forward thinking. كرر

(#24) eclipse006


eclipse006
őstag

rep3at, ch003067: köszi! :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#25) Blindmouse válasza eclipse006 (#24) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Csinos. Még mehetne plüsshenger a sarkakba, tüske a hangfalak alá, meg egy jó hálózati zavarszűrős elostó. Persze csak ésszel. Ja ezután jön ugye egy jobb bakelit lejátszó, meg egy DAC, akkor ugye kellene már egy jobb hangfal, de annak egy nagyobb szoba is, amit ki kell rakni a falait tüskeszivaccsal... Persze közbe kell egy A osztájú erősítő, és bár ne hallgattam volna azt az SE 300B csövest, annak megint egy másik hangfal, nagyobb érzékenységgel. Hú az a tölcséres mennyire jól hangzott, csak nem illik bele a rendszerbe, de megoldja az ember egy jó keresztváltóval...

kihagytam az SACD-t.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#26) eclipse006 válasza Blindmouse (#25) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszönöm! A jövőt vázoltad fel nekem. :) Nem egyébként, most egy jó darabig így lesz, ha pedig lesz rá keret, jöhet egy újabb fejlesztés.
Viszont hamarosan venni fogok tüskét a hangfal alá, jelenleg hungarocell kocka van alatta, illetve kölcsönkérek egy jobb elosztót, potyára nem akarok venni, ha nem is érzek különbséget.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#27) Blindmouse válasza eclipse006 (#26) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ha mást nem, megvédi a rendszert ha jön a villám. Ezért szerintem önmagában megéri.
[link] engem ebbe az irányba húz a szivem, de még csak 200-al kevesebbem van (200.000-el kevesebbért :)) )

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#28) eclipse006 válasza Blindmouse (#27) üzenetére


eclipse006
őstag

Nagyon vadul néz ki. Annyira nem vagyok jártas ilyen téren, de laikus szemmel is komoly darab, nem egy olcsó mulatság. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#29) schawo válasza eclipse006 (#28) üzenetére


schawo
titán

Kösz az írást. :K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) ceia


ceia
őstag

Kellemes hangrendszernek tűnik, a komponenseket bevállalnám én is :K
Az elosztó aljzat szerintem a célnak megfelel, de kicsit hosszabb kábellel vettem volna, hogy beérjen a szekrényke mögé, hogy ne látsszon :DDD

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#31) big-J


big-J
őstag

enyém megfingatná , pedig ingyen kaptam , 630w pio erősítő , 2x100w bose , 50w bose magas , 200w bose mély

[ Szerkesztve ]

(#32) schawo válasza big-J (#31) üzenetére


schawo
titán

vagy nem

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33) eclipse006 válasza schawo (#29) üzenetére


eclipse006
őstag

Igazán nincs mit, én köszönöm! :R

ceia: Köszi neked is. Egyébként betudnám rejteni, de direkt a kép kedvéért hagytam kint. :))

big-J: Megfingatná :F , én nem a teljesítményre megyek, hanem a minőségre... ;)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#34) Gál István válasza big-J (#31) üzenetére


Gál István
senior tag

Ingyen sem kellenének.

(#35) vtechun válasza big-J (#31) üzenetére


vtechun
veterán

Jó, de te kemény vagy

(#36) kerelo válasza eclipse006 (#6) üzenetére


kerelo
senior tag

+1.Amúgy köszi az írást.én is szeretem a Marantz minőséget.A Denon mellett a kedvenc márkám

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#37) paperboy válasza big-J (#31) üzenetére


paperboy
senior tag

Hát, ha csak fingatni tud a rendszered, az már régen rossz... :))

(#38) big-J válasza Gál István (#34) üzenetére


big-J
őstag

na mesélj mid van :D

paperboy : dubstep-re lounge-ra jó

[ Szerkesztve ]

(#39) big-J válasza Gál István (#34) üzenetére


big-J
őstag

na meglestem ezt a dalit hát ien isten háta mögötti dobozok ha fizetnének se kellenének szerintem azt se tudod mi az a bose

(#40) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Huhh dejó ilyen írásokat látni. Na énis egy hasonlón gondolkozok itthon...

Az erősítő számomra a Marantz az atyaúristen netovábbja :) Már nagyon sokan nekem is őt ajánlották. főleg mert imádja az elektronikus zenét és szószerint "gyomorszaggató" dinamikája van. Szóval az erősítőre egy szavam sincs. A két kis hangfal viszont felépítését tekintve is jobban érdekel. Az állványt telljesen én sem értem. Az elosztó nekem is szemet szúrt, de látom sokan már rég egymás torkána estek. Azért egy túlfeszvédős elosztóval én már rég rendelkezem. Annyit megér. Csak gratulálni tudok a cucchoz és az elrendezéshez. Nálam is totál ez a terv a nyáron.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#41) schawo válasza big-J (#39) üzenetére


schawo
titán

Szerintem te nem tudod, mi az a bose. ;)

Még véletlenül se vegyél dalit, nem neked való.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42) paperboy válasza big-J (#38) üzenetére


paperboy
senior tag

Hát, ha csak az a cél... Amúgy Dali-k nem rosszak, nekem pl. Phonar-jaim vannak és ode merném tenni a Bose mellé :D

schawo: :D

[ Szerkesztve ]

(#43) Lewzke válasza big-J (#31) üzenetére


Lewzke
őstag

:))
Barátunk nem döngetni szokott hanem zenét hallgatni.

(#44) Gál István válasza big-J (#39) üzenetére


Gál István
senior tag

Én nagyon jól tudom tudom milyen a bose, az általad említettek - bár pontos típusukat nem írtad csak a wattokkal dobálóztál - valószínűleg ugyanazok a kommersz szarok amikre én gondolok.

Érdemes elmenni isten háta mögé és nem bevásárolni a sarki médiamárktban ilyen bóze bögrékből.

630wattos pio erősítő? Pontosan melyik az? Írd már meg a típusát mert már nagyon érdekel... A bózékat is részletezhetnéd, hátha nevetségesebb lesz mint gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#45) schawo válasza Gál István (#44) üzenetére


schawo
titán

Múltkor láttam egy 2400W-os A4Tech "hangfalat". Az még jobban lenyomja a boset. :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46) psyho85 válasza schawo (#45) üzenetére


psyho85
aktív tag

P.M.P.O.? :DDD Ciatronic ki ne maradjon akkor már!

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#47) Gál István válasza schawo (#45) üzenetére


Gál István
senior tag

De az eszem megáll miért kell ilyen hülyeségekkel dobálózni...

(#48) big-J válasza Lewzke (#43) üzenetére


big-J
őstag

nyilván te 13 éves korod óta csak mozartot halgatsz :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#49) big-J válasza Gál István (#44) üzenetére


big-J
őstag

Acoustimass otthoni , kiegészitve még 2 nagyobbal
a 630 a hátuljára van írva , aljzatból vesz fel annyit

szándékosan nem írtam típust mert valószinűleg többet ér mint a nappalid, de jómagyar mentalitásból eredően úgyis leszólod :D :D

[ Szerkesztve ]

(#50) paperboy válasza big-J (#48) üzenetére


paperboy
senior tag

Fél füllel... ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.