Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Mostmár igazán megjelenhetne valaki egy olyan perifériával, amely az Express Cardhoz csatlakozik, és egy hagyományos cserélhető VGA számára biztosít csatlakozót/helyet/hűtést. A diszkrét VGA halva született, már nem kéne erőltetni. Akinek gamer notira van szüksége az venne egy ilyen külső eszközt, bele egy PCI-e-s VGA-t és ennyi. Igény lenne rá...

I don't fit in. I fit out.

(#2) Petya25 válasza simonzé (#1) üzenetére


Petya25
addikt

Esetleg a belső videokártyát lenne célszerű rendesen cserélhetővé tenni.
Létezk olyan noti amiben a VGA kártyaszerűen helyezkedik el, de boltban nem láttam még csere kártyát.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#3) rviktor25 válasza Petya25 (#2) üzenetére


rviktor25
aktív tag

az enyémben pl. cserélhető, de cserekártyát eddig még nem nagyon találtam hozzá amerikán kívül :) és akkor még mindig ottvan, hogy vajon mennyivel jobban melegedne az erősebb kártya, mert a mostani is feltud menni 100fokra.

Chiwasuu!!!

(#4) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Engem az érdekelne, hogy valami hardveres feldolgozást is építhetnének a megnövekedett sávszélességek mellé, mert az USB-nek már eddig is elég nagy volt a processzorfelhasználása! Pl. sosem értettem, hogy P3-as gépen a külső USB-s tuner miért használja 100%-kon a processzort.

1. ha tömöríti, akkor nem kell annyi sávszél (a gép vígan játszott divx-et is)
2. ha nem tömöríti, akkor meg még kevesebb számítási idő kéne neki.

De nem, ez a vacak csak azért mert USB-s volt, 90-100%-kon járatta a laptopot.

(#5) Male válasza Macilaci457 (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Az plusz költség, és nehezen marketingelhető... a vevők 99%-a csak a max. sávszélt nézi. Így marad a nagy prociterhelés :(

(#6) Alchemist válasza Petya25 (#2) üzenetére


Alchemist
addikt

Alapvető alkalmazásokhoz jó a gyári videokari is. Ha viszont erős 3D-hez kellene a csere, rögtön probléma lehet az áramfelvétel és a hűtés.
Erre jobb a külső, gyors adatátviteli csatlakozás...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#7) Petya25 válasza Alchemist (#6) üzenetére


Petya25
addikt

Egy 15"-os gamer laptop ugyanakkora, mint egy sima irodai, hűtés szempontjából egál. A VGA elhelyezést persze gondosabban kellene megtervezni, de nem lenne lehetetlen.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#8) Hebry


Hebry
senior tag

Igen jó ez a tízszeres gyorsulás USB 3.0-n, a kérdés az, hogy mi lesz belőle, mikorra, és mennyire lesz erőforrásigényes.
De az tény, hogy néha jól jönne. Bár a 2.0-se annyira rossz, lényegesen jobb, mint a 1.1.

(#9) rviktor25 válasza Petya25 (#7) üzenetére


rviktor25
aktív tag

hát ebben a hűtés szempontjából egálban nem adok igazat...anno gamer-nek számító laptopom van (core2duo1.66+7600go, maga korában legjobb félmillió alatt). haveromnak ugyanilyen procijú, intel gma950-es vga-val...enyémnek jobb hűtőrendszere van, gyorsabb ventivel, mégis idle-ben +10fok, max load-on +10cpu/+30vga, szóval nem egál a hűtés.

mod: és hozzátartozik még, hogy enyémnek minimálisan nagyobb a háza, tehát még jobb szellőzése van

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#10) kvp777 válasza Macilaci457 (#4) üzenetére


kvp777
tag

"De nem, ez a vacak csak azért mert USB-s volt, 90-100%-kon járatta a laptopot."

Tomoriti, amit ki kell tomoriteni. A masik problema, hogy az usb1.1-en a legnagyobb csomagmeret 16 byte. Ebben az usb2 sem sokkal jobb, bar ott mar megnoveltek a csomagok meret is valamennyire. Egy atlag usb vezerlo minden csomaghoz general megszakitast, mivel nincs benne rendes dma egyseg. A sata szabvanyba is csak a 2.0-asnal kerult be a rendes csomagkezeles es azt mar eleve nagy adatmennyisegre terveztek, mig az usb-t csak a soros portok kivaltasara.

Az express card-on meg nem tudom mit kell valtoztatni. Ha gyorsul a benne levo ket szabvanyos csatolo, akkor a szabvanyos kartya is 'gyorsabb' lesz. Alapvetoen csak egy formai/meretbeli szabvanyrol van szo.

(#11) Alchemist válasza kvp777 (#10) üzenetére


Alchemist
addikt

"A masik problema, hogy az usb1.1-en a legnagyobb csomagmeret 16 byte."

Ha jól tudom, 16 byte és 4k között állítható.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#12) simonzé válasza Macilaci457 (#4) üzenetére


simonzé
addikt

Én meg azt nem értem, hogy a szervizgépek miatt tartott USB-s WifiStick miért forró kikapcsolt Wifinél is. A laptopot tutira leszippantaná seperc alatt. Még szerencse hogy ott beépített wifi van jellemzően

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.