Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Z10N


Z10N
veterán

"Annyira jól halad a fejlesztést"

2025-re valtani kell :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#52) lee56 válasza tibaimp (#16) üzenetére


lee56
őstag

És akkor mit szóljak a 286-osommal? 12MHz-es csúcssebességével, ~ 100 ezer tranzisztorával, ~ 70 lábas foglalatával, manapság már elképzelni is nehéz. :D Majdnem annyira, mint azt hogy mi lesz 20 év múlva. ;)
Ehhez képest a 386 is sci-fi volt akkoriban. :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_80286

A 7nm-re ugráshoz meg sok szerencsét GF-éknek, az biztos el fog kelleni.. :)

No Comment

(#53) Abu85 válasza Oliverda (#47) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden partner benne van egy node fejlesztésében, aki használni fogja azt a kísérleti gyártás során. Másképp ezt aligha lehetne kivitelezni.
A GloFo esetében az IBM és az AMD a partner ebben. A TSMC-nél például az ARM az. De ettől még nem ezek a cégek dolgozzák ki a tömeggyártáshoz szükséges technológiát, hanem maga a bérgyártó. Ebbe a partnereknek kevés beleszólásuk lehet, és nem azért, mert nincs ott pár mérnök, aki ért hozzá, hanem azért, mert nem láthatják a többi partner lapkáját, így nem látnak annyira átfogó képet az egészről, mint a bérgyártó mérnökei.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54) tibaimp válasza lee56 (#52) üzenetére


tibaimp
nagyúr

1994-ben kaptam anyuéktól a 386-ost, mert buktára álltam számtechból....amúgy igazad van, a "nagy" egyetemi számtech laborban 286-os gépek voltam EGA meg CGA monitorokkal (nekem akkor már SVGA monitort vettek)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#55) bteebi válasza tibaimp (#54) üzenetére


bteebi
veterán

Amikor a KRESZ-en megbuktál, akkor meg egy Ferrarit? :D

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#56) tibaimp válasza bteebi (#55) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem buktam meg a Kresszen....viszont, ha akkor nem kapok gépet, most nem lenne diplomám...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#57) Oliverda válasza Abu85 (#53) üzenetére


Oliverda
félisten

Az IBM szerepe jelen esetben egy hangyányit több volt, de nincs kedvem harmadjára is leírni ugyanazt, felesleges.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.