Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dr. Romano válasza wolfman (#49) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A jó vicceket is már elvitték a bányászok ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#52) Busterftw válasza Darmol (#47) üzenetére


Busterftw
veterán

"kamu próbálkozásunkat"
Linkeljem a valos limites drivert vagy a konkretan piacon levo CMP gput?

(#53) Pingüino válasza Busterftw (#52) üzenetére


Pingüino
senior tag

Inkább olyan cikket linkelj, ahol szegény bányászok arról panaszkodnak, hogy kénytelenek a "valós limites driver"-t használni, mert nem tudják fél perc alatt megkerülni.
Meg olyan cikket, ami arról szól, hogy az NVIDIA már a bányászláz kezdete óta tervezi a külön bányászkártyát, még véletlenül sem a másra nem jó selejtet alakítják át, hogy el tudják adni azt is, amit am nem tudnának.

(#54) sittes79 válasza Busterftw (#52) üzenetére


sittes79
addikt

Ijj more van baj vastagon :W

(#55) Busterftw válasza Pingüino (#53) üzenetére


Busterftw
veterán

Ami AMD szempontjabol relevans mert?
Tehat mit tett az AMD a gamerekert?

sittes79
Esetleg ervek?

[ Szerkesztve ]

(#58) Busterftw válasza #32839680 (#56) üzenetére


Busterftw
veterán

"A bányászkártya a kutyának se kellett."
Jah oke, ez is olyan "kamu" mint a tobbi nem?

(#59) yennayo


yennayo
junior tag

én valódi bombát épitettem volna bele ;) pár bányhász megérdemelne egy nagyerejű robbanást :N

[ Szerkesztve ]

(#60) Pingüino válasza Busterftw (#55) üzenetére


Pingüino
senior tag

A te első hozzászólásod az AMD szempontjából releváns, mert?
Ha más ugyanúgy sz...ik a gamerekre, akkor te miért őket emeled ki?
És akkor te kezdtél engem szemészetezni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#62) omfgk válasza #32839680 (#61) üzenetére


omfgk
addikt

Viszont ahol fillérekért van az áram (vagy csak hosszabb távra terveznek, tehát amíg a kártya meg nem döglik, addig bányászik), ott ezek a direkt bányász kártyák is jók.

(#63) Pingüino válasza Busterftw (#58) üzenetére


Pingüino
senior tag

Am az is érdekelne, hogy az, hogy van külön bányászkártya, hogyan akadályozza meg szted, hogy azt is, meg a többi kártyát is felvásárolják a bányászok?! Ugyanakkora gyártókapacitás megy el kétféle termékre. Ha sima kártyából gyártanának többet, akkor ugyanott vannak. Ebből is látszik, hogy a bányászkártya csak a selejt.

(#64) Darmol válasza Busterftw (#55) üzenetére


Darmol
senior tag

Te is tudod, hogy az AMD kártya felépítése elsősorban a játékosokat támogatja, nem a bányászatot. Az nV-vel ellentétben, amelyek kifejezetten jók bányászatra.
Akkor most kezdjem el fröcsögni, hogy "Ájj de az AJEMDÉ az direkt úgy tervezte a kártyáit hogy igymegúgy ne legyen jó, bezzeg a szemét zöldek, direkt bányászatra terveszték a GPUikat, mert lesz**ják a játékosokat!"
Kösz, inkább nem. Maradok a saját dobozomban, nem vágyom a tiedre. :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#65) anulu


anulu
félisten

van olyan, amivel nem kéne poénkodni :W

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#66) Busterftw válasza Pingüino (#60) üzenetére


Busterftw
veterán

Mert AMD-rol is szo van a cikkbol arrol, mi szerint tesz a gamerek erdekeben, holott nemreg volt arrol szo, hogy nem.

"Ha más ugyanúgy sz...ik a gamerekre"
Ki meg? Az Nvidia ket modon tobbet tett a gamerekert mint az AMD.

"Am az is érdekelne, hogy az, hogy van külön bányászkártya, hogyan akadályozza meg szted, hogy azt is, meg a többi kártyát is felvásárolják a bányászok?!"
Egyszeru, azt a meglevo piacon allo kartyat gamerek is megvehetik, nem kerult banyaba.

A szemeszet pedig az egyertlemu kulonbsegre volt.

morgyi
"az előző években is rohadt kevesen vették meg"
Forras?

[ Szerkesztve ]

(#67) Dr. Romano válasza anulu (#65) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Halottakról és videókarikról vagy jót, vagy semmit!!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#68) Pingüino válasza Busterftw (#66) üzenetére


Pingüino
senior tag

Látom, a szelektív olvasás még mindig megy. ;]
Nem baj, eljátszadozom még veled, amíg szórakoztat.

Szóval te tudsz olyan driverről, ami megkerülhetetlen, downgrade-elhetetlen, és ráadásul annyira belassítja a bányászást, hogy nem éri meg használni? Vagy akár csak olyat, ami ugyan megkerülhető, de nem 2 perc? ;]
Vagy te látsz valami olyan logikát, ami abból, hogy az NVIDIA eladja a játékra nem jó selejtet bányászkártyának, profitmaximalizálás miatt, azt hozza ki, hogy ettől majd marad kártya a gamereknek, és az NVIDIA ezt direkt azért csinálja, hogy a gamereknek jó legyen?

Hallgatlak.
"Egyszeru, azt a meglevo piacon allo kartyat gamerek is megvehetik, nem kerult banyaba."
Ha sima kártyából gyártanának többet, akkor is nagyobb esélyel maradna a gamereknél is. Sőt, ha kiöregedtek a bányából, az is mehetne a gamereknek. Hiába vagy ilyen hiszékeny, a bányászkártya egyszerű profitmaximalizálás, egyáltalán nem a gamerekért van. De persze marketing dumának jó, hogy ettől majd több kártya marad neked. Jól be is veszed. :)

Egyik gyártó sem azért gyárt, hogy te tudjál játszani, hanem azért, hogy megvedd a kártyájukat. Magasról lesz...ja mindkettő, hogy utána mire használod. Ha valamelyik azt állítja, hogy igen, az simán kamuzik. Ha már az április 1. tréfából viccet csinálnál valamelyik gyyártóból, akkor inkább belőlük kéne. :)

[ Szerkesztve ]

(#69) Busterftw válasza Pingüino (#68) üzenetére


Busterftw
veterán

"Szóval te tudsz olyan driverről"
Ott tartunk, hogy AMD reszerol semmilyen probalkozas nincs, se szoftveres, se hardveres.
Elobb erre kene valaszolni, nem a drivert feszegetni. Kezd egobb lenni a tereles.

Hallgatlak.

(#70) #69523456


#69523456
törölt tag

A fenébe! Elfelejtettem, hogy április 1. van, igy félig már bedőltem ennek... Persze, hogy nem csinálnak semmit, nekik csak az a lényeg, hogy eladják, lényegtelen ki veszi meg. Viszont, ha ez a helyzet még egy-két évig fennáll, akkor nagy szivás lehet a vége. Rengetegen konzolra válthatnak, mert ennyiért nem vesznek videókártyát, ahogy én sem. És persze se alaplapot, memóriát, procit, semmit...Fejleszteni egyszerre mindent érdemes. Aztán, ha egyszer véget ér ez a bányász őrület, alig lesz kereslet. Remélem ez lesz a történet vége.
Egyébként ilyet nem is lehet csinálni, ez törvénytelen lenne. A megvásárolt terméket nem teheti szándékosan tönkre a gyártó. Ha ezt tenné, akkor a gyártó menne tönkre :)

(#71) Zotya84 válasza Busterftw (#55) üzenetére


Zotya84
őstag

Igazad van. Semmit. Mert ő nem akkora G, mint nV, és nem zárja be a drivereit, ami miatt nem is tud tenni semmit. Ez így elég érv volt? Mert már K unalmas ugyanaz a mantrád folyamatosan. én is vennék videokártyát, de nem akarom kifizetni. Úgyhogy tökmindegy, hogy melyik gyártóét nem tudom megvenni, mind2 egykutya.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#72) sittes79 válasza Busterftw (#55) üzenetére


sittes79
addikt

Semmi csak egy áprilisi tréfa alatt megy az okoskodás, nem értem, de lehet velem van a baj

(#73) Busterftw válasza Zotya84 (#71) üzenetére


Busterftw
veterán

Nekem az erv vilagos, en is ezt mondtam. Az AMD nem tesz semmit, az Nvidia tesz.
Nem en probaltam ezt a teny szetszedni, ervek nelkul.

Vagy amiket hoztak erveket hogy "kamu" es "ezeket nem veszi senki", meg lett cafolva.

(#74) Pingüino válasza Busterftw (#69) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ja, az én terelésem égő. ;]

Az ne is zavarjon, hogy a kettő összefügg. Ha válaszolnál a kérdésemre, igen, pont arra, amit idézgetsz itt, akkor rájönnél, hogy ezt driveresen nem lehet orvosolni, mert nincs olyan driver, amit ne lehetne megkerülni pillanatok alatt. Pláne AMD oldalon, ahol mint már leírták neked, nyilt forráskódú driver is van, ami pillanatok alatt feltörhető. Egyszerűen kivitelezhetetlen. Akkor miért csinálnának segget a szájukból? Hogy az AMD fanok között is bevegyék az olyan hiszékenyek, mint az NVIDIA fanok között te, hogy ez bármit is ér?

Hardver oldalról meg megint csak leírtam neked, csak arra nem válaszoltál. (Vajon miért nem? Biztos azért, mert megint terelsz... akarom mondani terelek. ;] ) Te a gyártók helyében mit mondanál azoknak az embereknek, akiknek a munkaeszköze pont ugyanazt az algoritmust használja, mint valamelyik bányász módszer, és te meg szépen bekorlátoznád? "Bocs fiúk, ne dolgozzatok, hanem játszatok"? Ezt te sem gondolod komolyan, ahogy ők sem.

Játszhatod a hiszékeny bolondot, ez a nagy gamer védelem az NVIDIA részéről akkor is csak marketing. Semmi valóban működőt nem tesznek ellene. Nem is tehetnének, mert maguk alatt vágnák a fát.

(#75) Busterftw válasza Pingüino (#74) üzenetére


Busterftw
veterán

Probalkozasrol beszeltunk illetve arrol, hogy melyik ceg mit tesz vagy nem tesz.
Itt kulonbozik a ket ceg hozzaallasa.
Senki nem beszelt feltorhetetlen driverekrol.

"Nem is tehetnének, mert maguk alatt vágnák a fát."
Mar megtettek. Kiadtak a limites drivert es a kulon banyaszkartyat.

(#76) Amerigo57 válasza Chalez (#12) üzenetére


Amerigo57
őstag

+1 . :U

(#77) Pingüino válasza Busterftw (#75) üzenetére


Pingüino
senior tag

Jólvan, mantrázzál, ha jólesik. Ne is figyelj arra, hogy egyik sem segít egy fikarcnyit sem a gamereken.
A két cég hozzáállása mindössze annyiban különbözik, hogy az NVIDIA "a gamerekért vagyunk" szlogenre építi a marketingjét, az AMD meg a "nem korlátozunk senkit és semmit" szlogenre.
A marketingen túl semmiben nem különböznek. Mindkettő profitorientált, és mindkettő a profitért tesz mindent. Nem a gamerekért. Te meg ha azt hiszed, hogy igen, akkor simán csak bekajáltad a marketing bullshit-et. Ennyi történt, semmi más.

(#78) Abu85 válasza Busterftw (#69) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az RDNA2-nek a hardveres működése eleve nem elég hatékony a bányászatra. Az Infinity Cache-t nem erre találták ki. Nem működik jól vele. Ezért kapálnak gyengén a 6000-es Radeonok. Ezt nem így tervezték, de így alakult.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#79) Busterftw válasza Abu85 (#78) üzenetére


Busterftw
veterán

Abu85
Tehat esetleg tobb kartya jut gamerekhez?

Pingüino
"A marketingen túl semmiben nem különböznek."
Csak szoftveres limiterben es kulon baynaszkartyaval, de jah, csak marketing.
Nekem ez tunik inkabb mantranak.

(#80) Pingüino válasza Busterftw (#79) üzenetére


Pingüino
senior tag

Majd ha válaszolsz a felvetéseimre, és nem csak ugyanazt fújod, akkor beszélünk róla, hogy ki mantrázik. :)

(#81) Abu85 válasza Busterftw (#79) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem, mert ha tízszer többet gyártanának, akkor is mind felvásárolnák annyira magasan vannak a coinok árai. De az elsődleges célpont a GeForce, mert azokkal többet lehet keresni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#82) Recke válasza Busterftw (#75) üzenetére


Recke
csendes tag

A próbálkozásnak pedig az az eredménye, hogy ugyanúgy nincsen Nv kártya, mint AMD! Ugyanúgy nincsen raktáron és ami van, azt ugyanúgy 2,5-3-szoros áron lehet megvenni!
Az eredmény alapján csak marketing próbálkozás volt. Azt el lehet hinni, hogy tett valamit az Nv, de a webshop-ok kínálata azt mutatja, hogy semmi eredménye nincs a próbálkozásnak. Vagyis ugyanaz az eredménye, mint az AMD esetében, aki nem tett semmit!
Ezzel semmire nem mennek a gamer-ek!

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#83) Baltazár123 válasza Abu85 (#81) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Amikor beszakadnak a cryptok jó szokásukhoz híven, akkor meg szó szerint el fogják árasztani a használt piacot soha nem látott mennyiségben a vga-k. Nyilván lesznek vicces hirdetések, megkímélt, nemdohányzó, nyugdíjas, aki csak böngészett a 3090-en meg néha megnézett egy filmet, de még így is a gyártók saját maguknak csináltak több negyedévre konkurrenciát.
Hiába nagy a kielégítetlen igény, ha ilyen formában fog majd egyszerre a piacra zúdulni a rengeteg használt kártya és hozzá az új termelés. Fel fogja szívni a piac, de sok hónap alatt. A multi cégeket meg szétszedik, ha csökkenés van negyedévről negyedévre, a megszokott növekedés helyett.

(#84) Pingüino válasza Baltazár123 (#83) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ha az új eresztés kellően nagyot lép előre, akkor a használt kártyákkal nem lesznek önmaguk konkurenciái.

[ Szerkesztve ]

(#85) Busterftw válasza Pingüino (#80) üzenetére


Busterftw
veterán

Ne felveteseket hozz, hanem tenyeket. Ervelj, cafolj a kezdo vitara.
AMD: Nincs probalkozas
Nvidia: szoftveres, hardveres probalkozas

Neked ez egyforma es marketing. Itt tartunk.

Recke
"az AMD esetében, aki nem tett semmit!"
Ilyeneket ne irjal mert szetszednek. Ez kamu. :B

[ Szerkesztve ]

(#86) Pingüino válasza Busterftw (#85) üzenetére


Pingüino
senior tag

És akkor ki terel? ;]
Olyan vicces egyébként, jót mulatok rajtad.

1.: Válaszoltam a kezdő felvetésedre, saját felvetésekkel.
2.: Mondtam, hogy válaszolj a felvetéseimre, cáfold meg őket, vagy valami.
3.: Helyette te megvádolsz, hogy terelek, majd azzal jössz, hogy válaszoljak a kezdő felvetésedre. ;]

Komolyan nem tudom eldönteni, hogy trollkodsz, vagy ennyi az értelmi színvonalad.
Mindenesetre ha nem vagy partner a véleménycserében, csak ugyanazt szajkózod, és minden értelmes megnyilvánulást elengedsz a szemed mellett, akkor nem sokáig lesz már szórakoztató, amit csinálsz.

(#87) Dare2Live válasza Busterftw (#85) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Értsd meg ez marketing. Csak az.
És ezt az NV tökéletesen tudta. Hiába tud(ott) a 3060 ethasht csak felezve 27MHval minden mást fullon bányászik. Ahoz, hogy ez érjen vmit a top 3-4algo felezve kéne hogy fusson. A bányászok az első pillanatban a hasukat csapdosták az NV viccén. Na bumm nem tud ethast. Majd akkor bányászik octopust.

A gamerek egy jó része, te biztos meg jól bekajáltad. :C

A story meg azóta különösen vidám amióta kikerült az ominozus driver és ethash is meg fullon.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#88) Noukoum válasza Busterftw (#85) üzenetére


Noukoum
veterán

Ne legyél már ennyire nvidia fan, ha akartak volna tudtak volna a bányászat ellen tenni. De nem akarnak. Ahogy az amd sem akar.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#89) Recke válasza Busterftw (#85) üzenetére


Recke
csendes tag

"Nvidia: szoftveres, hardveres probalkozas"
Ami már 2017-ben sem vált be, de vegyük komolyan?

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#90) KaitouP


KaitouP
veterán

Hát ez így most szar vicc volt.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#91) , válasza Baltazár123 (#83) üzenetére


,
addikt

Nagyon nagyot kellene ahhoz esniük, hogy emiatt tömegesen szórják ki az emberek a kártyáikat.

(#92) villamos


villamos
őstag

Az a baj hogy egyelőre szikrányi jele nincs, hogy be akarna dőlni ez az egész fosládaság... :(

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#93) Busterftw válasza Pingüino (#86) üzenetére


Busterftw
veterán

Konkretan azzal meg lettel cafolva, hogy egyik ceg eseteben van probalkozas vs nincs probalkozas.
Annyi erved volt, hogy ez marketing es egy es ugyanaz.
Nekem nem kell semmilyen "felveteseted" megcafolnom.

Tehat az AMD tett valamit a gamerek erdekeben, mint az NVidia? 2x kerdeztem meg, erre jott a tereles. Nem. End of story.
Ott van vilagosan, nem vadoltalak meg.

Noukoum
En azt latom, hogy az Nvidia probalkozott, az AMD nem.
Ha neked ez nem valos es csak az Nvidia fanozasik jutsz, nem az en problemam.

Recke
Ehhez mi koze van barmihez is?
Az AMD tell valamit?

[ Szerkesztve ]

(#95) Pingüino válasza Busterftw (#93) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem, elég szépen kifejtettem, hogy amit az NVIDIA állít ("a gamerekért vagyunk") miért csak marketing, és miért nincs náluk sem próbálkozás. És nem, nem kell a felvetéseim megcáfolnod, csak akkor ne mondd, hogy én terelek, mert amit te csinálsz, az a terelés. Az, hogy az észérvekre nem válaszolsz ész érvekkel, csak ugyanazt fújod már nem tudom hány hozzászólás óta, az nem vita, hanem mantrázás. Ha pedig ezt nem látod be, akkor ne csodálkozz rajta, hogy már bőven nem én vagyok az egyetlen, aki lenéz miatta.

Ezek után már csak arra vagyok kíváncsi, mi játszódhat le a fejedben?! Vajon rájöttél, hogy sarokba vagy szorítva, és ezért beszélsz össze-vissza, vagy szentül hiszed, hogy te égetsz be engem?! Komolyan érdekel, hogy később aszerint tudjak viszonyulni hozzád, hogy trollkodsz, vagy ennyire vagy képes?!

(#96) Pingüino válasza #32839680 (#94) üzenetére


Pingüino
senior tag

Erre mondtam én azt, hogy igen nagy valószínűséggel a valamilyen hibával rendelkező, teljes értékű kártyának nem jó, de letiltott részegységekkel bányászni megfelelő chipeket rakják ezekre, és adják el bányászkártyának, a profitmaximalizálás érdekében. Semmi köze a gamerek megmentéséhez.

(#97) Noukoum válasza Busterftw (#93) üzenetére


Noukoum
veterán

En azt latom, hogy az Nvidia probalkozott, az AMD nem.
Ha neked ez nem valos es csak az Nvidia fanozasik jutsz, nem az en problemam.

Nem, nem próbálkozott csak egy látszatintézkedést csinált hogy jobb legyen a sajtója.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#99) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

OKé
Április 1
Tegyük fel igaz lenne.

1.
Egyből lenne bios hack
2.
Franciáknál tervezett avulás miatt giga bírság

(#100) Recke válasza Busterftw (#93) üzenetére


Recke
csendes tag

Az a köze, hogy az Nv ugyanolyan módszerrel próbálkozik, ami már a tapasztalatok szerint nem jött be.

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.