Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Pingüino válasza #32839680 (#98) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nyilván nem olyan hibákról van szó, ami a Hashrate-et érdemben befolyásolja. Nem tudom, hogy épül fel egy GPU, nem vagyok otthon benne. De biztos vannak olyan részegységek, amik ha hibásak, akkor bizonyos feladatok elvégzésére alkalmatlanná válik a kártya, de másra nem. A bányászat ebből egy terület.

Am meg ha igaz is, hogy a selejtet adják el bányászkártyának, nyilván nem fogják nagy dobra verni. Pont az általad felvázolt okok miatt.

Az meg, hogy mennyire veszik ezeket...
Ha valóban a selejtet adják el így, tök mindegy, mert nem érték marad rajtuk, hanem olyan chip-ek, amik am is a kukában kötöttek volna ki.

(#103) Busterftw válasza Pingüino (#95) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem errol volt szo. Olvass vissza.
Arrol volt szo, hogy az AMD es Nvidia megoldasa persze, hogy trefa, mert nemreg volt arrol hir, hogy az AMD nem fog semmit sem tenni ez ellen, a gamerekert.

Nem az Nvidia marketingrol van itt szo, hanem arrol, hogy az Nvidia kiadott szoftveres limitert, probalt tenni valamit, az AMD meg a fenti nyilatkozatan kivul semmit nem tett.
Szerinted ez egy es ugyanaz es csak marketing, holott ott a barki altal elerheto driver, vannak meresek, mukodik.
Erre elkezdtel terelni feltorhetetlen driverrol es hasonlokrol, aminek nincs semmi ertelme, mert egyertelmu, hogy a vitaindito hsz megallha a helyet.
Az AMD nem is probalkozott, az Nvidia igen. Van driver es crypto kartya, mint bizonyitek.
Te addig jutottal, hogy ez trollkodas.

Nem kell ennel tobbet belegondolni. Persze aztan jott a kamuzas, cafolva, meg az ezeket ne veszik semmi, szinten cafolva.
De amikor en kertem valamirol forrast, akkor nagy a csend.

Noukoum
"Nem, nem próbálkozott csak egy látszatintézkedést csinált hogy jobb legyen a sajtója."
Tehat a barki szamara elerheto driver vegul csak duma volt es vegul nem jelent meg, ami valos limitaciot hozott?

Recke
2017-2018-ban en nem lattam egyik gyartotol sem limites drivert.

(#105) zsintai1987 válasza Pingüino (#101) üzenetére


zsintai1987
tag

Szerintem az a baja hogy elinditotta a fire strikeot egy rx 580-on és szaggatott az egér...
Azon sem csodálkoznék ha testvére lenne az Aida64es profilnak... KB hasonló az érv rendszerük

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#106) DzsannyX válasza Busterftw (#103) üzenetére

Pingüino

Hát ez nagyon üdítő. Remélem folytatjátok :)
A szándékosan kétbites érveléstechnika és a differenciált gondolkodás kívánalmán alapuló többszempontú érvelés háborúja.
Kár hogy sosem győz senki, mert nem egy harcmezőn ütköztök meg. :)

Öröm volt olvasni. :C Leborulok mindkettőtök előtt. :R

[ Szerkesztve ]

(#107) Pingüino válasza Busterftw (#103) üzenetére


Pingüino
senior tag

Igen, csak elmondtuk neked többen is, hogy a szoftveres megoldást baromi könnyű megkerülni. Még ha jelentene egy kis kihívást, akkor lehetne azt mondani, hogy próbálkoznak, de így édeskevés. Pláne, hogy még ha nem is kerülöd meg, akkor sem nehezíti az összes coin bányászását, és amit nehezít, azt sem annyira, hogy ne érje meg velük bányászni. Ez így nem próbálkozás. Plusz AMD részéről még ennyi értelme sem lenne ezzel próbálkozni, mert a nyílt forráskódú szoftverüket még az NVIDIA-énál is könnyebb lenne megkerülni. Ennek mióta nincs értelme? Legfeljebb a te világodban nincs. Az NVIDIA próbálkozása olyan, mintha a házad első ajtaját bezárnád, de a hátsó ajtót meg nyitva hagynád. Az úgy nem védelem. Ezért mondtam neked, hogy mutass egy olyan cikket, ahol szegény bányászok arról panaszkodnak, hogy nem tudnak VGA-val bányászni. Ha így lenne, akkor nem lenne VGA hiány. Amíg egy sima driver downgrade elég, vagy a bányászatot nehezítő driver megjelenése napján már kint is van a mókolt változat, amivel működik, addig nem lehet próbálkozásról beszélni.

Az "ezeket nem veszik" részt nem én mondtam. Ne húzd rám. Azt a forráskérős dolgot meg úgy látom, fogom még tőled hallani, hiába mondtam el arról is, hogy mi volt. Nagyon szépen működik nálad a szelektv olvasás. Mint egy óvodás kisgyerek, komolyan, aki csak azt hallja meg, amit hallani akar, a többi meg mintha el sem hangzott volna.

(#108) OgreImre


OgreImre
senior tag

már nevetni sem tudok sajnos ezen, az időszak többi gondjait nem is említve

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#109) hokuszpk válasza Busterftw (#52) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

linkeld. meg mindjárt utána a limit nélkülit.
vazze az elvakult Ferencvárosszurkolók sem ennyire zóldek.
- így Április elsején.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#110) Busterftw válasza #32839680 (#104) üzenetére


Busterftw
veterán

Es? A probalkozas vs zero probalkozas megallja a helyet.

DzsannyX
Persze, hogy ketbites a vita, mert olyan egyszeru mint a csakany.
AMD reszerol nincs probalkozas, Nvidianal volt.
Ez nem a gyozelemrol szol, a tenyek utan mindenki utananezhet.
Tipp: AMD-s limitalo drivert nem fog dobni a Google, se AMD crypto kartyat. :R

(#111) Pingüino válasza DzsannyX (#106) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem is célom a győzelem. Pontosan tudom, hogy sosem látja be, mit beszél.
Csak azért beszélek vele, mert per pill. még engem is szórakoztat. Ha már nem fog, majd abbahagyom. :)

(#112) Busterftw válasza Pingüino (#107) üzenetére


Busterftw
veterán

En meg elmondtam tobbszor is, hogy az allitas es a vita szempontjabol irrelevans.
Tett valamit az AMD?

Nem olyan nehez am ez.

(#113) hokuszpk válasza Busterftw (#73) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az AMD rengeteget tesz a gamerekert.
a szukos 7nm gyartokapacitas dacara feljebbpriorizalja a PS5 es az XBOX -ba szant chipek termeleset.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#114) Busterftw válasza hokuszpk (#113) üzenetére


Busterftw
veterán

Es ez a banyaszat ellen (tobb vga gamereknek) hogy segit az egyenletben?
Nem mindenki akar konzolt venni.

(#115) Recke válasza Busterftw (#103) üzenetére


Recke
csendes tag

Akkor 2017-ben nem csinált semmit az Nv?

[ Szerkesztve ]

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#116) hokuszpk válasza Busterftw (#114) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemlehet mindenkinek a kedveretenni.
aki nem akar konzolt, vehet pl. NV kartyat.
AMD -t amugysemvenne, mert az NV a kiraly es ez a koztudatban így is marad egy darabig.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#117) Noukoum válasza Busterftw (#114) üzenetére


Noukoum
veterán

Az nvidia még ennyit sem csinált, akkor mégis miről beszélünk?

Gondolom a politikai választásokon is hasonlóan gondolkodsz... Azért köcsög az amd mert nem ígért olyat amit nem fog betartani, bezzeg az nvidia megígérte..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#118) Recke válasza hokuszpk (#116) üzenetére


Recke
csendes tag

A köztudat egy szakportálon keresi az igazságot?
Beteg vagyok!

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#119) Busterftw válasza Recke (#115) üzenetére


Busterftw
veterán

Sajnos nem, par crypto kartyan kivul.
Ha jol tudom par OEM AMD-t is csinalt.

Noukoum
Dehogynem, Nvidias Switchet kapni boven, azokbol meg kevesbe van hiany, mint konzolokbol. De nem errol szolt a cikk, hanem dvga-rol.
Az Nvidia nem igert semmit. Ket konkret megoldassal eloallt.

(#120) Recke válasza Busterftw (#119) üzenetére


Recke
csendes tag

Akkor most az Nv nem csinált crypto kártyát?

[ Szerkesztve ]

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#122) hokuszpk válasza Recke (#118) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

gyorsan regisztrálj az oltakozásra !
a kínjai vackinát ajánlom !

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#123) Busterftw válasza #32839680 (#121) üzenetére


Busterftw
veterán

Na az lenne a "csak marketing", amirol eddig beszeltetek. :K

(#124) Recke válasza hokuszpk (#122) üzenetére


Recke
csendes tag

Sok magyar szerint a pálinka jobb!:)
Hajlamos vagyok.

[ Szerkesztve ]

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#125) Pingüino válasza Busterftw (#112) üzenetére


Pingüino
senior tag

De azt nem indokoltad meg, hogy miért irreleváns.
Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy a "Tett valamit az AMD?" irreleváns.
Személyes véleményed lehet, csak ne arra alapozz az érvelésnél, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#126) Pingüino válasza #32839680 (#121) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ez jó, ez tetszik. :)
És a legjobb, hogy nem is áll túl messze az érvelési módszerétől. ;]

(#127) Recke válasza Pingüino (#125) üzenetére


Recke
csendes tag

Irreleváns=nincs ellenérv.

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#128) hokuszpk válasza Recke (#124) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemakartam reklamozni, de ha már így mondod.
a mezesPalinka egy kis fokhagymaval minden nyavajat is meggyógyít !

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#129) Recke válasza hokuszpk (#128) üzenetére


Recke
csendes tag

A tradíciók értékesek. Szerintem.
Egyébként nem én mondom, volt egy közvélemény kutatás.
Basszus, melyik közvélemény kutatásnak lehet hinni!
A mézes pálinka és a fokhagyma viszont biztos, hogy jó.

[ Szerkesztve ]

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#130) Pingüino válasza Recke (#124) üzenetére


Pingüino
senior tag

Külső használatra tényleg jó. Mivel a corona burkos vírus, zsíros burka van, amit ha elveszít, akkor megpusztul. Az alkohol pedig oldja a zsírt. Csak ezt sajnos vannak, akik úgy értelmezik, hogy ha sok alkoholt isznak, nem betegednek meg. De belsőleg ez nem használ. Ha bejut a vírus a tüdődbe, mert mondjuk beszívod a levegőből, akkor nem hiszem, hogy pálinkát fogsz letüdőzni, hogy kiirtsd. Nyeltem már félre pálinkát, hidd el, nem kellemes. ;]
Meg ha a szemedbe köhögnek, oda sem fogsz pálinkát locsolni. ;]

(#131) hokuszpk válasza Pingüino (#130) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ketszer beleszagolsz a palinkasuvegbe, es a virus le van gyozve.
amugy olvastam, hogy ugy jut el a tudobe, hogy elobb a garaton(torokban) kapaszkodik meg, namostakkor logikaszerint ha kelloen surun gargalizalsz palinkaval, eselye sem lesz celbaerni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#132) Pingüino válasza hokuszpk (#131) üzenetére


Pingüino
senior tag

Hát, azért a beleszaglászás kevés sajnos. :(

(#133) Recke válasza Pingüino (#130) üzenetére


Recke
csendes tag

Semmi ilyet nem állítottam!

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#134) Piszmaty76 válasza Busterftw (#112) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Szerintem bőven eleget. Végre szétválasztotta a gamer és a melós kártyáit. Ezért nem ideális az széria bányászatra. Arról meg ne ők tehessenek, hogy némelyik nyomorult bányagyökér már lassan a gameboy-okkal is szemezget, mert minden mást lesáskáztak. :W

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#135) Pingüino válasza Recke (#133) üzenetére


Pingüino
senior tag

Én meg nem javítottalak ki, csak kiegészítettem a felvetést pár érdekességgel. :)

[ Szerkesztve ]

(#136) Recke válasza Pingüino (#130) üzenetére


Recke
csendes tag

Te értelmezed rosszul, mert azt hiszed, hogy aki alkoholt iszik az hülye.

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#137) Recke válasza Pingüino (#135) üzenetére


Recke
csendes tag

A +pálinka jobb+ mellett a smile szerinted mit jelent?

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#138) Z10N


Z10N
veterán

Eleg gyenge probalkozas lett. Inkabb az uj RTX 4090-rol kene cikkezni.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#139) Z10N válasza Duck663 (#5) üzenetére


Z10N
veterán

Nincs is min nevetni, mert annyira gyalazatos a helyzet.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#140) Pingüino válasza Recke (#136) üzenetére


Pingüino
senior tag

Én meg ilyet nem mondtam. :)
Az alkohol sokmindenre jó. Étvágy és emésztésjavító, általános fizikai és szellemi közérzetjavító, stb. stb. Presze mérsékelt fogyasztás mellett. :)
Csak épp betegségekre nem jó.

(#141) Recke válasza Pingüino (#140) üzenetére


Recke
csendes tag

"Csak épp betegségekre nem jó."
Nem állítottam, hogy az alkohol legyőzi a covid-ot.
Elnézést kérek azért, hogy optimistán állok hozzá a jövőhöz!

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#142) Pingüino válasza Recke (#141) üzenetére


Pingüino
senior tag

Elbeszélünk egymás mellett. :)
Te annyit mondtál, hogy az alkohol jó. Értettem.
Én kiegészítettem a vírussal kapcsolatban érdekességképpen. Nem mondtam, hogy a fentitől többet állítottál volna. Te viszont valószínűleg félreértettél. Tekintve a rá adott válaszod. :)

(#143) Recke válasza Pingüino (#142) üzenetére


Recke
csendes tag

Nem beszélünk el egymás mellett, mert számomra is a legfontosabb, hogy ne fertőzzek meg senkit!

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#144) koby11h


koby11h
aktív tag

Ha nem április elsején lenne hír akkor talán elhinném.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#146) Aerodyn válasza Baltazár123 (#83) üzenetére


Aerodyn
csendes tag

Igen benne van a pakliban egy jövőbeni keresletcsökkenés a vga-k irányába egy esetleges kriptovaluta bezuhanás után, és ezt biztos, hogy az a jópár okos ember, aki ezeknél a gigavállalatoknál dolgozik, már közölte a részvényes/befektetői körrel. A kérdés, hogy minek foglalkozzanak most egy csak lehetséges jövőképpel. Jelenleg profitot maximalizálnak, bevételi rekordokat döntögetnek, azon a problémás hídon meg majd átmennek akkor amikor odaérnek, nem kell őket félteni.

(#147) nubreed


nubreed
veterán

Basszátok meg, ilyennel viccelődni április 1. -én... :D Ez a VGA drágulás kérdés mindenkint érzékenyem érint, csak ezzel ne poénkodtatok volna. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#148) KAMELOT


KAMELOT
titán

Szereti itt mindenki a kamu híreket. Egyik bányász cég most vett 30M $ NV chipeket. Ebből majd valami olyan 2022 elején lesz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#149) Pingüino válasza #32839680 (#145) üzenetére


Pingüino
senior tag

Inkább óvoda. :)

(#150) Busterftw válasza Pingüino (#125) üzenetére


Busterftw
veterán

Irrelevans, mert az AMD nem tett semmit, sot azt nyilatkozta nem fog semmit tenni.
Az Nvidia pedig hozott szoftveres limitert es kulon banyasz gput-t.
Ez a szemelyes velemenyem es ez a helyzet, objektivan barki utananezhet.

Attol, hogy elmagyarazod mit hogyan miert, az AMD allaspontja nem valtozik meg, ezert irrelevans.

morgyi
Latom a hitegzuhany utan nem jonnek az ervek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.