Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) zsintai1987 válasza KAMELOT (#148) üzenetére


zsintai1987
tag

Jó tréfa! Nem létezhet, hisz mint megtudtuk a trévidia a gamerekért van! Nem adhattak bányászoknak chipet! :DD

[ Szerkesztve ]

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#153) Pingüino válasza Busterftw (#150) üzenetére


Pingüino
senior tag

Figy. Visszatérek egy korábbi példámhoz, és aztán befejeztem veled, mert már nem szórakoztatsz.

Van két ember. Komoly biztonsági rendszert egyiknek sem áll módjában otthon felszerelni.
Az egyik azt mondja, hogy nem zárom kulcsra az ajtót, mert ha be akarnak jönni, csak betörik a kisablakot, belülről elfordítják a zárat, és bent is vannak.
A másik meg kulcsra zárja az első ajtót, de a hátsót meg nyitva hagyja, majd nagy hangon közhírré teszi, hogy nála mennyivel nagyobb biztonság van, mint a szomszédnál, mert zárva van az első ajtó.
Azt persze mindenki tudja, hogy a hátsót nyitva hagyja, mert már többször is betörtek mindkettőjükhöz.

Erre te jössz azzal, hogy ő milyen király, mert tesz a biztonságért, a másik meg szar. Én meg mikor mondom, hogy de hát ő sem tesz a biztonságért, mert hátul meg nyitva van az ajtó, akkor azzal jössz, hogy ez irreleváns, mert ő akkor is tett a biztonságért, a másik meg nem.

Kb. ez történik. Aztán sorra jönnek az emberek, akik lekezelően beszélnek veled, vagy rólad, és nem veszed észre magad. Ha neked ez jó, akkor legyen, nekem nem okozol vele álmatlan éjszakákat. :)

(#154) Z10N válasza KAMELOT (#148) üzenetére


Z10N
veterán

Tobb az. Ez mar tartos lesz. Enyhulest 2023-ig ne varjon senki, idehaza meg a suttyo nyereszkedokkel, senkihazi scalperekkel es a lehuzos kereskedokkel meg plane. Az elobbiek addig tartjak ezt fent amig lehet.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#157) Pingüino válasza #32839680 (#155) üzenetére


Pingüino
senior tag

Igen, még nem sikerült sajnos. :(

(#159) Busterftw válasza #32839680 (#152) üzenetére


Busterftw
veterán

Inkabb ez, mint ervek nelkul hozzaszologatni. :R

Pingüino
Inkabb:
Az egyik azt mondja, en nem zarom be egyik ajtot sem.
A masik bezarja az elso es a hatso ajtot.

Ettol meg betorhetnek mindket hazba, de egyik legalabb tesz valamit.

"Aztán sorra jönnek az emberek, akik lekezelően beszélnek veled, vagy rólad, és nem veszed észre magad."
Ez nem engem minosit. Ervek nincsenek, csak szemelyeskedes.
Ha ez alapjan itelnenk kinek van igaza, mar reg rossz lenne.

(#160) hokuszpk válasza Pingüino (#132) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az orrodat tiszticcsa. haépp ott a virus, akkor azt is. Jelenleg az a tudomanyos allaspont, ha az elejen kicsi dozist kapsz, akkor nem durvul el. Szoval megelozesre mindenkeppen javasolt.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#161) Pingüino válasza #32839680 (#158) üzenetére


Pingüino
senior tag

A vérmérsékletemet már megtanultam kontrollálni.
Nem szólok olyan hangnemben senkihez, amiért bünti járhatna.
Korábban én is kaptam már kényszerpihenőt azért, mert valakinek megmondtam, hová mehet el. ;]
Pedig nem vagyok agresszív típus, de van az a szint, ami bárkiből kihozza a legrosszabbat.
Most épp azon dolgozom, hogy olyan emberekkel, akikkel értelmetlen a vita, mert előre tudom, hogy úgysem látják be a hülyeségük, azokkal eleve le se álljak vitázni.
Még bőven nem értem célba, de azért ha kezd untatni a beszélgetés, már legtöbbször el tudom engedni a dolgot.
Szóval lassan, de biztosan fejlődöm.
Ők meg csak hadd maradjanak trollok, ha az nekik jó. :)

(#162) hokuszpk válasza Recke (#141) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

pedig az alkohol szetszedi a covidot. lasd : alkoholos kezfertotlenito, aminek jelenleg elegge javallott a beszerzese es suru hasznalata. A palinkat ezen alapon batran merem alkoholos torokfertotlenitonek titulalni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#163) KAMELOT válasza Z10N (#154) üzenetére


KAMELOT
titán

Addig is legalább lesznek virtuális vga-k :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#164) Z10N válasza #32839680 (#156) üzenetére


Z10N
veterán

Semmi baj nincs ezzel. Majd az uj kedvencek a banyaszok eltartjak oket. En a fejlesztoket sajnalom, mert vegre van vas a konzolokban. El lehet kezdeni feltornazni a dolgokat, de a pc eladasok nem fogjak visszahozni a koltsegeket. Persze konzolra meg noni fog az eladas. Vegulis nyernek.

Egyedul a TES6/GTA6-t banom. Bar a TES5/GTA5-t is konzolon toltam.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#165) Z10N válasza KAMELOT (#163) üzenetére


Z10N
veterán

Majd rajzolok paintben NFT VGA-t es azt adom el milliokert :DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#167) fatpingvin


fatpingvin
őstag

nézem a cikket hogy ezt kötve hiszem hogy bárki meglépné ugyanis egy ilyen manővert akármekkora cég vagy nem igazán kérdés kinek lesz igaza ha a fogyasztóvédelemig eljut, ugyanis ez egyértelműen a vásárlók megtévesztése. a publikáció dátuma igazolta a megérzésemet

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#168) fatpingvin válasza #32839680 (#156) üzenetére


fatpingvin
őstag

én biztos nem fogok érte sírni, good riddance. végre nem a gAyMeR dizájn lenne az uralkodó a konzumer hardverek között és lehetne felesleges szarok nélküli vasakat venni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#169) Piszmaty76 válasza Busterftw (#150) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Arra a szoftveres limiterre gondolsz, amit (ha jól olvastam) természetesen "véletlenül" elcsesztek/közzétettek/kikerülhetővé tettek? A bányászkártyák pedig már többször is ki lett tárgyalva miért nem megoldás számukra (később nem tudják visszadobni a gamer társadalomnak, tehát anyagi bukó). Olvasod néha a topikokat? :)

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#171) wattafaka


wattafaka
senior tag

10 millió új kártya került a piacra :D

(#173) regener


regener
veterán

Confirmed: Abu bányászik :DDD

(#174) KAMELOT válasza regener (#173) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor lebukott :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#175) Deer76


Deer76
aktív tag

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#176) duke


duke
aktív tag

Ugy kene modositani a hardvert, hogy hibasan szamoljon. eleg lenne egyetlen bitet modositani egy adatfolyamban, es az katasztrofat okozna a banyaszoknak. Soha tobbe nem mernek rabizni a banyaszatot a kartyakra. Mig a jatekosoknak egyetlen rossz pixel, egy rossz szin az jelentektelen.

(#177) wattafaka válasza #32839680 (#172) üzenetére


wattafaka
senior tag

Lehetséges, bár én most máson akadtam ki :D

"Kiegészítés: A hír valóságtartalmáról a megjelenés dátuma árulkodik."
Komolyan ezt a mai userknek már oda kell írni? :D Vagy egymásnak estek a kommentelők és azért van ott? Valaki összefoglalhatná röviden.

#176 duke
Ha nem a pénz körül forogna minden, még talán meg is fordulhatna valaki fejében. De valószínűbb, hogy mindkét gyártó magasról tesz a gamerekre.

[ Szerkesztve ]

(#178) ribizly válasza duke (#176) üzenetére


ribizly
veterán

Érdekes gondolat. Mondjuk, ha random a képernyő 4 sarkába direkt 1 pixelt rosszul számolna valamint lenne perecként 1 random pixel. És mindezt hw-es szinten. Lenne baj belőle az tuti. ;] Lenne még pár hasonló ötletem, amikkel meg lehetne keseríteni a miner-ek életét.

De igazán kár ezen rugózni. Sem a gyártóknak, sem a piacnak nem érdekük ezen változtatni. Bődületes hasznot zsebel be ezen az összes szereplő a gamer-eken kívül. És most mi vagyunk kevesebben. :O

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#179) #69523456


#69523456
törölt tag

Én már döntöttem is: a 3000-es széria nálam kimarad. Nem fogok én ezen görcsölni a végtelenségig. Bár idén akartam új gépet épiteni, de szerintem még kibir két évet simán az MSI 1070 Gaming Z. HD-ben akár többet is, de egyenlőre 1440-ben is jól megy szinte minden. A 3000-es szériától egyébként se vagyok elájulva. Gyakorlatilag a teljes plusz teljesitményt jelentős többlet energia felhasználással érték el... Fejlesztettek ezek egyáltalán valamit, vagy látva, hogy a bányászok úgyis elviszik az egészet, csak a pénzt számolgatták?

(#180) Milaraspa válasza wattafaka (#177) üzenetére


Milaraspa
lelkes újonc

Ha nem a pénz körül forogna minden, akkor nem is lenne olyan tranzakciószámolás, ami Svájc elektromos fogyasztását meghaladó erőforrást kötne le.

(#181) wattafaka válasza Milaraspa (#180) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nem vagyok egy tipikus "Föld buzi", de ez már nálam is kivágja a biztosítékot. De igazából csak annyit kellene tenni, hogy ne legyen hivatalos fizetőeszköz a kriptovaluta, és ennyi.

(#182) KAMELOT válasza duke (#176) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha milliókat hozna a semmiből, akkor te sem akarnád megváltoztatni! Majd jön a 4xxx széria, akkor azokat felvásárolják és a 3xxx meg elkezdik árulni :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#183) wattafaka válasza #69523456 (#179) üzenetére


wattafaka
senior tag

A gond csak az, hogy valószínű ez nem csak a 3000-es széria betegsége volt, hanem még eltart pár generáción át. De szerencsére nekem is be van tárazva 2 évnyi játék, amit még nevetve elvisz a GTX 980, ha be nem krepál időközben.

(#184) warcat válasza #69523456 (#179) üzenetére


warcat
veterán

Ez is egy teljesen érthető álláspont.
Viszont az is tény, hogy a saját kártyádat is extra magas áron tudod eladni, ennyi már sosem lesz mint most, garancia lejárt/le fog járni és eközben a 3000-es széria felárából sokat vissza lehet szerezni hobbi bányászkodással.
Aki januárban belevágott egy közepesen túlárazott kártyába, a normál ár közelében jár és még nem látszik a beszakadás.Még lehet ingyen kártya is a vége.

EA: It's in the crate!

(#185) #69523456


#69523456
törölt tag

Amennyiben a 4000-es szériánál is ugyanez lesz a helyzet, konzolra váltok. Remélem a gyártók végre észhez térnek, és az új szériát már eleve úgy tervezik meg, hogy a játékosoknak szánt kártyákkal semilyen trükközéssel ne lehessen hatékonyan bányászni. A bányászok meg kapjanak hatékony, VGA kimenet nélküli kártyákat amiket soha nem tudnak eladni. Rohadjon rájuk az összes.
Ugyanakkor lehet, hogy nyomást kellene gyakorolni a gyártókra. Össze kellene fogni a játékos közösségnek, aláirásgyüjtés, petició, stb. és kikényszeriteni, hogy változtassanak a jelenlegi gyakorlaton. Viszont az nem én leszek aki ezt elinditja... Nem vagyok fent Facebook és társain.:)
Kiváncsi leszek az Intel kártyái ebből a szempontból milyenek lesznek. Ha nem lesz külön gémer és bányász VGA, akkor ők is a bányászokra koncentrálnak.

(#186) kssvirag


kssvirag
tag

Csak kiváncsiságból.
Mondjuk van az rtx 3080.
Ami teszem azt 600-800ezer ft mondjuk boltba vagy itt.
A forgalmazó kb mennyiért szerzi be távolkeletről?
Csak ugy kb?
Hogy a sor végén lévők mint én mire oda jut hogy megvehetem , mekkora növekedésen megy keresztül a vga.?
De érdekelne ugyan ez rtx 3070 vagy amd 6700 xt esetében is.

(#187) , válasza #69523456 (#185) üzenetére


,
addikt

A gyártókat a legkisebb mértékben sem érdekli, hogy ki veszi meg a kártyáikat, az ő szemükben nincsenek bányászok és gamerek, az ő szemükben csak fizetőképes kereslet van.

(#188) Duree


Duree
veterán

Gondolom ügyes hackerek majd új bioszt csinálnak hozzá, ezek az ügy érdekében mindenre képesek. Az árak meg ha csökkenek akkor végre többen vehetnek új kártyát, amióta az eszemet tudom arányaiban még ennyire nem volt drága egy kártya, gyakorlatilag a pár éves kártyákat többért tudom eladni mint amennyiért vettem. Ez sehogyan sem jó.

duree54

(#189) wattafaka válasza #69523456 (#185) üzenetére


wattafaka
senior tag

Ahogy Scorp2011 kolléga is írta, a gyártók nem fognak észhez térni, hiszen ez most számukra a legkedvezőbb szituáció. Nincs fennmaradó készlet, minden elfogy azonnal, magas áron. Értékesítési szempontból ennél jobbat nem lehet elképzelni. Szóval nem is értem az NVidia szánalmas próbálkozását (amit szerintem ők maguk sem gondoltak komolyan, hogy bármit is ér) a szoftveres "feltörhetetlen" buherával. Az AMD legalább a semmittevéssel úgymond nyíltan felvállalta, hogy telibeszarja a gamereket, neki ez a felállás tökéletes, hülyék lennének változtatni rajta.

Úgyhogy szerintem az elkövetkezendő pár évben az lesz a helyzet, hogy átlag juserek mindig csak az előző generáció 1 éven keresztül 0-24-ben szénné hajtott kártyáihoz fog hozzájutni max használtan. Szóval ha csak nem dől be a kriptobiznisz, lassan lehet áttérni konzolokra, ha valaki játszani akar :(

[ Szerkesztve ]

(#190) Dr. Romano válasza wattafaka (#189) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Még jó hogy van egy Sega Master System 2-őm, ha nem javul a helyzet, akkor beizzítom ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#191) #69523456 válasza wattafaka (#189) üzenetére


#69523456
törölt tag

Nem értek sem a hardver tervezéshez, sem a programozáshoz, de laikusként is biztos vagyok abban, megoldható lenne, hogy a kártya érzékelje, ha grafikus feladatra/számitásra egyáltalán nincs használva a kártya. Ebben az esetben a teljesitménye egy meghatározott idő után a töredékére csökenne. Ha az ellenőrzés hardveresen lenne megoldva, akkor kikapcsolhatatlan lenne. Mi erről a véleménye a hozzáértőknek?
Ugyanakkor a bányászok védelmében el kell mondani, hogy nem ők a főbűnösök, hanem a chipgyártók. Nem képesek elegendő chipet gyártani. ( Szerintem a fő probléma az, hogy a mobiltelefonokba gyártott chipek előnyt élveznek a többivel szemben. Valószinüleg nagyobb rajtuk a profit. Milliárdos nagyságrendű a mobilokba gyártott chipek száma éves szinten, valószinüleg lefoglalja a gyártókapacitás nagy részét.) Ha nem lenne chip hiány, akkor a bányászkodással együtt is annyi videókártya készülhetne, hogy a boltok polcain hegyekben állna, és akkor normális áron lehetne vásárolni... Kit érdekelnének akkor a bányászok?
A kérdés az, miért nem épitenek a chipgyártók( elsősorban Samsung, TSMC) új gyárakat? Talán elfogytak azok az országok ahol fillérkért találnak rabszolgaként kizsákmányolható gyerekmunkásokat? Esetleg nem éri meg a hatalmas költséggel járó beruházás, még akkor sem, ha lényegesen több chipet tudnának gyártani?
Mindenesetre ez a probléma már jóval túlmutat a videókártya problémán. Lassan autógyárak állnak le chip hiány miatt...
Általános chip válság van ez a szomorú igazság.
Szerintem az iparág legtöbb szereplője tisztában van azzal, hogy ez a helyzet nem tartható igy sokáig, és már készülnek tervek a megoldásra. Viszont mire ezek megvalósulnak nem holnap lesz...

(#192) wattafaka válasza #69523456 (#191) üzenetére


wattafaka
senior tag

Az vitathatatlan, hogy természetesen megoldható lenne, a kérdés az, hogy a gyártók érdekében áll-e.
Azt valóban nem érzékelhetjük, hogy pontosan mi van a háttérben, hosszú távon hogy állnak ehhez az egészhez, de véleményem szerint elmondható, hogy ha nagyon akartak volna, tudtak volna/tudnának tenni ellene.
De kár keseregni, ez van, alkalmazkodunk. Mindenki saját belátása mellett tesz az egész ellen/mellett.

[ Szerkesztve ]

(#193) hokuszpk válasza #69523456 (#191) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"A kérdés az, miért nem épitenek a chipgyártók( elsősorban Samsung, TSMC) új gyárakat? Talán elfogytak azok az országok ahol fillérkért találnak rabszolgaként kizsákmányolható gyerekmunkásokat? "

egyreszt epp most volt hir, hogy a TSMC $100MRD -t fog bovitesre kolteni, a Samu $16MRD -t, az Intel $20MRD -t tervezett be erre ; masreszt nem 5 perc, amig felepul egy ilyen uzem, harmadreszt gyerekmunkasok nagyon nem jok oda, ipari robotok tomkelege es sok mernok dolgozik egy ilyen ojjektumban.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#194) KAMELOT válasza wattafaka (#189) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért kell áttérni? Régi kártyával is leget játszani és a userek 70% mai napig csak fhd játszik, oda meg nem kell erős vga. Játszottam már gtx770 is bf4 4k felbontáson. Lényeg az élmény, nem az hogy hogyan van kimaxolva a háttérben az adott valami.
Kicsit túl van bonyolítva az egész. Én biztos nem váltanék konzolra!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#195) Dr. Romano válasza KAMELOT (#194) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én se akkor már inkább kimegyek focizni vagy valami.... ;]

Most Intel HD 630al (ok ez inkább 720p) várom míg jó árak lesznek. Van egy halom jó gém ami elfut rajta, igaz nem maxon de ne már az legyen mindig a lényeg Pl a Disco Elysium elég korrekt "most" azt tolom

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#196) KAMELOT válasza Dr. Romano (#195) üzenetére


KAMELOT
titán

Akármilyen régebbi vga jó. Rx460 470 480 gtx 770 780 stb.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#197) Busterftw válasza Piszmaty76 (#169) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen, arra.
"Olvasod néha a topikokat?"
Igen olvasom, es te? Csak mert ha elolvasod az elso hsz-em es a cikket, akkor egybol kiderul mire gondoltam. Arra probaltam kilyukadni, hogy mar azert is vicc a cikk, mert koztudott az AMD nem akar semmit tenni ez ellen, hiszen errol szoltak nemreg a cikkek.

morgyi
Az kiindulo ervem olvashato sokadjara, es most a valasz Piszmaty76 valaszra.
De te leragadtal ott, hogy Pinguino szerint az NVidia sem probalkozott, ami szimplan nem igaz.
Az erved pedig az volt, hogy ez a probalkozas tiszavirag eletu volt (irrelevans) es a banyasz kartyakat senki nem veszi, amit 1 perc alatt cafoltam, egy 30 millio dollaros bevasarlassal.

Remelem igy osszegezve vilagos. :K

(#198) Gdi


Gdi
senior tag

Ha jól csinálnák a bányászatot kevesebb kártya is elég lenne. Az amatőrök...
(Igen, régi)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#199) #69523456 válasza wattafaka (#192) üzenetére


#69523456
törölt tag

Én már azzal is maximálisan elégedett lennék, ha az Nvidiának nem sikerülne felvásárolnia az Arm-ot. Márpedig Kinának nem tetszik a dolog, igy nehéz lesz.

(#200) wattafaka válasza KAMELOT (#194) üzenetére


wattafaka
senior tag

Jogos, félig.
Én is FHD-n játszom, jelenleg a cél mindig a 60fps. Van mikor már vissza kell venni Medium-ra, vagy SMAA-ról FXAA-ra, de még kitartok :D
A konzolra áttérés tényleg már nagyon a vég, mert utálnék kontrollerrel fpst játszani. De a 40-50 fps-től is tépném a hajam, nem sznobság, egyszerűen bántja a szemem :/ És nem azért, mert jajj nem 60, hanem mert aszinkronban van a monitorral és darabos még az 59 is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.