Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) wattafaka válasza #69523456 (#199) üzenetére


wattafaka
senior tag

Dehát ez már megtörtént, nem?
Időközben utánaolvastam:
"40 milliárd dollárért vásárolja fel az ARM-ot az NVIDIA - Az akvizíció 18 hónap alatt mehet végbe, ha arra a helyi hatóságok is áldásukat adják."

A fejemben úgy maradt meg, hogy ez már fix.

(#202) Pingüino válasza wattafaka (#201) üzenetére


Pingüino
senior tag

Még amit te másoltál ide, abban is az van, hogy "...mehet végbe, ha arra a helyi hatóságok is áldásukat adják."
Az akkori állás szerint még sokfelől megtorpedózhatják a dolgot.
Azóta meg itt PH!-n új infót nem láttam a dologról.
Szóval még nem fix.

(#203) wattafaka


wattafaka
senior tag

Igen, azt úgymond saját kérdésem megválaszolásaként idéztem, hogy akkor valóban rosszul emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

(#204) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

US helyzet

24h+t sorbanállás után sikerült venni egy 6700et 800+$ért. És szerencséjük volt mert ha nincs drop akkor fölösen álltak sorba 24h+t. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#205) Dr. Romano válasza Dare2Live (#204) üzenetére


Dr. Romano
veterán

És a sorban állók hány százaléka volt bányász? :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#206) Dare2Live válasza Dr. Romano (#205) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

scalper?

és a témában linus videoját javaslom megnézésre. Nem a bányász a fő ok, csak egy ok sok ok közül.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#207) Gdi válasza Dare2Live (#206) üzenetére


Gdi
senior tag

De a lényeg, hogy mindig van ok árat emelni :)
Ha egyszerre több, akkor még jobb, mert akkor lehet nagyobb mértékben is.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#208) tool válasza #69523456 (#185) üzenetére


tool
tag

Szerintem a gyártók is tudják, hogy hosszú távon a távozó gamerekkel többet veszthetnek, nem lesz örökké rentábilis a bányászat. Azért középtávon él a remény. hogy normalizálódik a helyzet. Én se erőlködöm, a 1080 sokáig elég lehet 1080p-n.

(#209) Dr. Romano válasza Gdi (#207) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Pláne így hogy az alapból túlárazott cucc előtt sor kígyózik. Szóval nyugodtan lehet emelni tovább, úgy is elviszik.

Dare2Live
Leiratkoztam róla mióta csöves kinézetet választott magának ;]
Különben is aki beáll a Nicehack mögé annak pont úgy nem hiszek el semmit, mint ahogy a nicehhashnek sem amit a phonenix minerről hadovált biztonsági problémákról (pont ők akiknél a cold walletet törték fel :DDD ) csak azért hogy a saját minerét reklámozza és a másikat alaplalanul rágalmazza és így magához irányítsa a mining fee-t. De ez már másik story.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#210) wattafaka válasza Gdi (#207) üzenetére


wattafaka
senior tag

És persze minden héten kijön valami 23. variáns 3000-es kártya. Mintha a bányászoknak nem lenne mindegy, hogy épp sárkány, vagy tigris pózol rajta.

(#211) Dare2Live válasza Dr. Romano (#209) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Különben is aki beáll a Nicehack mögé..."

hol állt be? Amelyik videooján említve vannak ott nem épp a szép és jó a végkicsengése a nicehackról. Nem egy és nem 2éve szidja őket tök joggal és objektíven.

Nem mindha bármit számítana a témában csak hamár bedobtad.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#212) Dr. Romano válasza Dare2Live (#211) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A legutóbbiban, kerített nekik egy jó kis reklámot és elsütötte a saját mineres promót is.
Ebben a témában minden számít, ahogy írtad is "csak egy ok sok ok közül"

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#213) Dare2Live válasza Dr. Romano (#212) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

link?

sztem csak szidja evek ota

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#214) Dr. Romano válasza Dare2Live (#213) üzenetére


Dr. Romano
veterán

hát nekem nem az jött le szvsz, ott van a videói között a legutóbbi kb 1-2 hónapos nicehack full videó promó anyag, nyilván nem 3 dogcoint kapott a reklámért
bocs de nem akarok neki plusz kattintást generálni, tényleg nem szívlelem a csövit (nem emiatt)...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#215) Dare2Live válasza Dr. Romano (#214) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Akkor erről a promo anyagról is kérnék egy linket.

btw Tudod mi az a link? Mutatok egyet. Don't Use Nicehash | 2021 edition

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#216) Dr. Romano válasza Dare2Live (#215) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ahogy látom te totál linkhiányos vagy ;]
Sajnos a dózisodat nem én fogom pótolni. Youtubeon beírod a keresőbe "linus nicehash" és az első amit kiad.
btw tényleg ennyire nehéz, vagy csak zabos vagy mert a kedvencedbe gázoltam ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#217) _cHAos_ válasza Dare2Live (#206) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

A fő ok a gyártókapacitás hiánya.
Ehhez hozzájárul a rengeteg felelőtlen bányász. Én nem tudnék tükörbe nézni, ha ilyen jellegű dolgokkal kellene biztosítani a megélhetésemet, dehát nekik nincs lelkiismeretük vagy csak simán értelmi fogyatékosok. Nem hiszem hogy abban a helyzetben lennének, hogy mindenképpen bányászniuk kellene! Egyébként be is kaphatják, az olajipari cégek mellett a helyük a szégyenfalon.

A Scalperek pedig csak simán kihasználják a helyzetet, ők csak "dögkeselyűk".

(#218) Dr. Romano válasza _cHAos_ (#217) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Egyébként chiphiány ide vagy oda, ha hirtelen az ETH/raven/haven durván lemenne a hiány ellenére is használt vga/rig cunami önetné el a aprót, hála az összes apróról felvásárolt / külföldről berendelt vga-t felszabadulásának. Egyből lenne miből válogatni.
Mondjuk durva belegondolni hogy szerencsétlen R9-es Radeonok már a 3. bányabooomban túrnak, jól viselik amelyik még megy :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#219) Gdi válasza _cHAos_ (#217) üzenetére


Gdi
senior tag

"Én nem tudnék tükörbe nézni, ha ilyen jellegű dolgokkal kellene biztosítani a megélhetésemet..."
Hát de nem a létminimumért kaparnak :)
Kapzsiság, telhetetlenség. Ez emberi tulajdonság.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#220) KAMELOT válasza _cHAos_ (#217) üzenetére


KAMELOT
titán

Jól megy a kartell :) Maga NV és a többiek nagy pénzekkel szálltak be. Nemrég egy mining cég 30M $ vett chipeket... Akkor mégis van chip!!! Kb. az 30 000db rtx 3080.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#221) hokuszpk válasza KAMELOT (#220) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majd negyedeves jelentesnel kiderul. ha az NV megint rekordot dont, mittomen ex-has $6Mrd profittal, akkor visszaszamoljuk belole mondjuk $500/chip aron, hogy az annyi mint kb. 12000000 leszallitott gpu.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#222) M@cika válasza Fecogame (#2) üzenetére


M@cika
őstag

A gyártóknak nem érdekük, hogy bármiben korlátozzák a cuccok teljesítményét. Főleg nem, ha aranyárban tudják adni.
'szal ez bíz alap, hogy 04.01-es kamu.

Nasit a kis fehér medvének!

(#223) Juhaszatti válasza Busterftw (#159) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Az egyik azt mondja, en nem zarom be egyik ajtot sem.
A masik bezarja az elso es a hatso ajtot."

Nem egészen. Az egyik nem zárja be az ajtót, mert tudja hogy ami mögötte van, az nem olyan értékes a rablók számára, mint ami a másik cég ajtaja mögött van.
Közben a másik bezárja az első és hátsó ajtót, a kulcsokat a lábtörlő alá teszi, és még egy cetlit is kitesz, hogy "kulcsok a lábtörlő alatt".

(#224) Recke válasza hokuszpk (#162) üzenetére


Recke
csendes tag

Egy világ omlott össze bennem! :)
Nem tudom, mit tanítanak biológia órán manapság? :F

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#226) Dr. Romano válasza #32839680 (#225) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ez van, ezzel kell együttélni.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#228) drotsztyuart válasza Gdi (#219) üzenetére


drotsztyuart
tag

"Kapzsiság, telhetetlenség. Ez emberi tulajdonság."
Ez egy baromsag mert Szocio es pszichopata tulajdonsag nem alltalanossagban emberi.
Ne csinaljunk ugy mintha mindenkire jellemzo lenne.
Kb csak az emberiseg 10-15%-a gyartashibas.
Ez olyan mint amikor filmekben egy kalap ala veszik hogy az emberiseg eroszakos, vagy mindenki felelos a klimakamuert.
Nagy lof@$zt.

[ Szerkesztve ]

(#229) Dr. Romano válasza #32839680 (#227) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem szoktam véleményeket megtartani. Szorry for dat.... ezt sajnos el kell fogadd mint tényt. Ez van.
De nézd a jó oldalát..... már ha van neki. Ha nincs, akkor keresd meg ;]

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#230) #90088192 válasza Pingüino (#161) üzenetére


#90088192
törölt tag

A vita kultúra fejlesztése amire használni kell őket.
Olyan mint a kiképző tábor, a végére megtanulod úgy szivatni a másikat, hogy az még meg is köszöni, hiszen nem jut el a tudataig, hogy tudatában vagy, csökkent szellemi képességének.

Sokat szoktam ezen vigyorogni.

(#231) Gdi válasza drotsztyuart (#228) üzenetére


Gdi
senior tag

Jah, ha általános lenne, akkor mindenki is bányászna. De most ugye azokról beszélünk akik 10db+ videokártyákat vesznek, hogy pörgessék velük a bitérméket.
Ettől függetlenül emberi tulajdonság is. Arról most lehet vitatkozni milyen körülmények kellenek ahhoz, hogy ez meghatározó jellemző legyen.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#232) Pug


Pug
veterán

Sracok, legkozelebb bolondok napi iromanyt ne aprilis 6-an tegyetek ki FB-re, koszi....

(#233) Fecogame válasza Pug (#232) üzenetére


Fecogame
veterán

Na igen... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#234) Darmol válasza Juhaszatti (#223) üzenetére


Darmol
senior tag

Kb. :D
És egyesek szerint ez utóbbi behozhatatlan morális előnyben van, mert "megpróbálta". :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#235) Dr. Romano válasza Fecogame (#233) üzenetére


Dr. Romano
veterán

lol

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#236) Spy89


Spy89
aktív tag

Ha még nem is áprilisi tréfa lenne!
"Mi mindent megteszünk, de hát a bányászok...."
Megint csak az az álszent, gyomorforgató szarság, amivel már évek óta etetik a felhasználókat, miközben azért örülnek a nem tervezett, plusz pénznek, a játékosok meg így jártak.
Lehet, hogy kevés az alapanyag, aláírom, DE
1. Amíg a "bányász cégek" már a gyárkapuból elviszik a kártyákat, nem kell sokat várni. Nincs logisztikai kltg, nem kell puccos csomagba rakni a kártyákat, és még "nagytételben" is visz. Piszkosul nagyívben tesz a gamerekre. Hébe-hóba kiad egy "jajj hát mi mindent megteszünk" bullshitet, aztán számolják tovább a pénzüket.
2. A hiányt kihasználó ügyeskedők, akik úgyszintén nagyban vásárolnak, de már távolabbi szálon, tovább generálva a hiányt és nyerészkedve.
Sajnos jelenleg a gyártól a kiskerig senki nem érdekelt abban, hogy normalizálódjon a helyzet. Így marad jó magasan az ár.

Jön még boardosra lavina! :D

(#237) zed1983 válasza ribizly (#24) üzenetére


zed1983
őstag

+1

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#238) Robitrix


Robitrix
senior tag

gyorsan normalizálódhatnak a vga árak... a lópikulát Matild!!!!!!!
éppen most láttam, hogy több hely kínálatában megjelent gigabyte GTX 1660 OC kártya(még csak nem is super vagy TI) az ára a 253 ezer és a 280 ezer közt szór az árukereső szerint vagy 7-8 helyen árulják.
nos nekem is ilyen kártyám van még 2019 októberében vettem igaz nekem akkor 76 ezrembe került......
még hogy normalizálódnak az árak...bruhahahahaha azt hittem egyből eldobom az agyamat , mikor megláttam hogy a 1660-nért minimum 253 ezret kérnek el...

(#239) Fecogame válasza Robitrix (#238) üzenetére


Fecogame
veterán

Öhm, az megvan, hogy ez Ápr. 1.-ei cikk? :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#240) Robitrix válasza Fecogame (#239) üzenetére


Robitrix
senior tag

ja akkor gondolom az árukereseön fellelhető gtx 1660 árak is is április elsejei ugratás lehet.... mert valóságnak túl durva.... :)

(#241) KAMELOT


KAMELOT
titán

Indulhat Elon MASZK... Meg e fogja nekik érni? [link]
Nem sokáig lesz villanyautós buli!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#242) Noukoum válasza KAMELOT (#241) üzenetére


Noukoum
veterán

Pedig én azt hittem hogy csak úgy magától létrejönnek a villanyautók, ahogy a belsőégésű autók is készülnek.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#244) KAMELOT


KAMELOT
titán

Egy kis bitcoin cikk :) [link]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#245) Pingüino válasza KAMELOT (#241) üzenetére


Pingüino
senior tag

Musk az új aksikban sem kobaltot, sem nikkelt nem használ, a lítium meg nem ritka fém, van belőle mindenhol, csak olcsóbb olyan helyről kitermelni, ahol rabszolgamunkások csinálják. Simán bányászhatják amerikában, vagy európában is a gyáraik mellől. Szóval ezzel a videóval ne nála tessék kopogtatni, hanem a többi aksigyártónál, amik a hagyományos autógyáraknak szállítanak aksit. :)

(#246) C64


C64
őstag

Könyörgöm, egy BIOS downgrade és kész... Ennyi!! :C

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#247) KROK640


KROK640
veterán

Bár így lenne, de ár a cím után elszállt az öröm az arcomról ... :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#249) #90088192


#90088192
törölt tag

Végre megértettem, mit jelent a cím.

Vagyis gyorsan normális lesz ez az árazás és a régi árazás a nem normális.

Köszi Abu. :C

(#250) Pingüino válasza #32839680 (#248) üzenetére


Pingüino
senior tag

Igen, csak nem akartam bonyolítani a dolgot. De nyernek annyit a teljes aksi árán a rengeteg dologgal, amihez hozzányúltak, hogy bőven olcsóbb lesz, még úgy is, ha minden előírást betartanak. Főleg, hogy ahol eddig bányásztak, ott is egyre szigorodnak az előírások, lassan többet nyernek azon, hogy nem kell szállítani, mert helyben bányásznak, mint amennyit elbuknak a drágább bányászáson.

(#252) Darmol válasza #32839680 (#248) üzenetére


Darmol
senior tag

De ilyenkor nyilván tisztában vagy azzal, hogy a fő lítium termelők Chile, Bolívia, Ausztrália, sőt újabban Csehország. És hogy az USA-ban főleg azért nem állítják elő, mert igen kevés nyersanyag készletük van a Lítium tekintetében. A savas-radioaktív zagy emlegetése pedig különösen érthetetlen a finomítási technológiát figyelembe véve.
Egyszóval Kína szerepe teljesen értelmezhetetlen a fentiek fényében.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#253) Dare2Live válasza Darmol (#252) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

5.legtöbb Litium USben van. Csak olcsobb megvenni Chile...ből.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#254) #25954560 válasza #90088192 (#249) üzenetére


#25954560
törölt tag

audio editalasban is a normalizalas azt is jelentheti, hogy felhuzzuk a teljes anyag csucserteket egy elfogadhato maximumhoz, ezzel aranyosan a hangero mindenhol noni fog.

szoval a vga-arak normalizalasa is csak annyit jelent, hogy a 3090xt arat a mostani 1M Ft-rol felhuzzak 1.5M-re, ezzel aranyosan a tobbiek is tovabbi 50%-ot dragulnak. komprende?

(#255) Darmol válasza Pingüino (#245) üzenetére


Darmol
senior tag

Trícium is van mindenhol, mégis a Holdról akarják bányászni.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#256) Darmol válasza Dare2Live (#253) üzenetére


Darmol
senior tag

Mármint a legtöbb lítium aksikban az USA-ban van? Lehetséges.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#257) Darmol válasza #32839680 (#251) üzenetére


Darmol
senior tag

Minden újrahasznosításban van potenciál, csak üzletileg általában kifizetődőbb lerabolni a környezetet.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#258) #90088192 válasza #25954560 (#254) üzenetére


#90088192
törölt tag

Én nem bánom :N

Csak próbáld megmagyarázni a többieknek, nem értenek hozzá. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.