Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) velizare válasza ubbconfig (#10) üzenetére


velizare
nagyúr

úgy érted, látómezőn kívülre? kb. bármelyik játszótéren, bújócskázás közben. aztán onnantól igazából attól függ, hogy meghallja-e a hangod, amikor hívod, hogy mennyire merült éppen bele a játékba. egyszer kb. 10 percig kerestem a gyereket, mert bemásztak a mászóvárban egy olyan helyre, ahol nem látott, és úgy elvoltak a kis haverjaival, hogy nem hallotta a hangomat. nem volt egy mennybemenetel.

az én esetemben egy ilyen eszköz inkább erősíti a bizalmat. egyszerűen hamarabb elengedem a gyereket, mert tudom, hogy ha gond van, még mindig itt van ez az eszköz. nem, nem figyelem 0-24, meg az anyja sem. napközben mi dolgozunk.

láttál már egyébként elveszett kisgyereket? van, amelyiknek totál kiszalad a lába alól a talaj, szinte sokkot kap, és képes annyira behisztizni magát, hogy akár órákkal később tud csak annyira megnyugodni, hogy egyáltalán a nevét elmondja. vagy ha éppen olyan sérülés éri, hogy erre még akkor sem képes (pl. elcsúszik a strandon, beveri a fejét, agyrázkódást kap, elájul, mentőt hívnak, kórház, stb).

igazából az lenne jó, ha lenne az ilyen óráknak egy ~2 atmoszférás vízállósága, és akkor nyugodtan a gyereken lehetne hagyni úszás alatt is. nem az ip68-ról és társairól beszélek. sajnos ezek már kimondottan sportórák, (több) százezer forintos árral, és valószínűleg ilyen geofence és egyéb appok sincsenek hozzájuk.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.