Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aerosmith


aerosmith
őstag

Szuper ötlet, már csak csajos színekben és kevésbé bumfordi formában kellene kijönnie.

Ára?

[ Szerkesztve ]

(#2) janeszgol válasza aerosmith (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Csak előfizetős Family csomaghoz van (havi +1990ft). Úgy ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#3) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Értem én, hogy tök jó tudni arról merre csavarog/hol jár a gyerek de akkor sem túlzás egy kicsit GPS-el figyelni?

(#4) Corleone33 válasza Steve_Brown (#3) üzenetére


Corleone33
aktív tag

szerintem is az

Oké, értem hogy szülők aggódnak a gyerekükért, de erre nem az a megoldás hogy akkor kölyköt pórázra kötjük majdnem és megfigyeljük kém módjára.

Főleg mert így nem alakul ki az az alapvető bizalmi lánc sem a gyerek és a szülő közöt.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#5) velizare válasza Steve_Brown (#3) üzenetére


velizare
nagyúr

igaz, sokkal jobb kisírt szemekkel jelenteni a rendőrségen, hogy nem jött haza este, merre lehet...
ezeket az órákat azért nem a nagy kamaszoknak találták ki, hanem kisiskolás-ovis gyerekeknek. őket még inkább nyugtatja is a tudat, hogy apa-anya tudja, hol vannak, akkor is, ha nem látja őket.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6) D1Rect válasza Steve_Brown (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem.

Egy 3-4-5-6-7+ éves gyereknek nagyon hasznos.
Afölött meg valószínűleg úgyis van saját telefonja.

(#7) gliskard


gliskard
senior tag

Az app alapvetően orosz, bár tud más nyelveket és elég randa...

Vodafone a németeknél is árulja vagy csak minket lepett meg vele? Ott kicsit bekeményítettek a témában.

https://www.index.hu/tech/2017/11/20/a_nemetek_betiltjak_a_gyerekeknek_keszult_okosorakat_mert_kemkednek_utanuk/

[ Szerkesztve ]

(#8) velizare válasza gliskard (#7) üzenetére


velizare
nagyúr

az ilyen órák egy része a nyomkövetős funkciót havidíjas szolgáltatásként nyújtja. ilyet mondjuk eleve nem vennék.

régebben a voda árult ilyet (afaik nem ezt a modellt, de ugyanúgy gyerekeknek szánt változatot) a németeknél is, most nem tudom, mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Ezt már azért elég túlzásnak tartom. Hadd szokja a gyerek már kiskorától kezdve, hogy állandóan nyomon van követve, felnőtt korára már eszébe se jusson megkérdőjelezni ezt a módszert ...

(#10) ubbconfig válasza D1Rect (#6) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Már bocs, de 3-4-5-6-7 éves gyereked mikor ment el egyedül bárhová? :U
Nekem két kamasz fiam van, de sosem voltak digitális pórázon, mert amíg kicsik, szülői kísérettel mentek mindenhova, utána meg jöhetett a mobil (9-10 éves kor körül)
Chipet is ültetünk majd a bőrük alá, mint a kutyáknak? :F

(#11) velizare válasza ubbconfig (#10) üzenetére


velizare
nagyúr

úgy érted, látómezőn kívülre? kb. bármelyik játszótéren, bújócskázás közben. aztán onnantól igazából attól függ, hogy meghallja-e a hangod, amikor hívod, hogy mennyire merült éppen bele a játékba. egyszer kb. 10 percig kerestem a gyereket, mert bemásztak a mászóvárban egy olyan helyre, ahol nem látott, és úgy elvoltak a kis haverjaival, hogy nem hallotta a hangomat. nem volt egy mennybemenetel.

az én esetemben egy ilyen eszköz inkább erősíti a bizalmat. egyszerűen hamarabb elengedem a gyereket, mert tudom, hogy ha gond van, még mindig itt van ez az eszköz. nem, nem figyelem 0-24, meg az anyja sem. napközben mi dolgozunk.

láttál már egyébként elveszett kisgyereket? van, amelyiknek totál kiszalad a lába alól a talaj, szinte sokkot kap, és képes annyira behisztizni magát, hogy akár órákkal később tud csak annyira megnyugodni, hogy egyáltalán a nevét elmondja. vagy ha éppen olyan sérülés éri, hogy erre még akkor sem képes (pl. elcsúszik a strandon, beveri a fejét, agyrázkódást kap, elájul, mentőt hívnak, kórház, stb).

igazából az lenne jó, ha lenne az ilyen óráknak egy ~2 atmoszférás vízállósága, és akkor nyugodtan a gyereken lehetne hagyni úszás alatt is. nem az ip68-ról és társairól beszélek. sajnos ezek már kimondottan sportórák, (több) százezer forintos árral, és valószínűleg ilyen geofence és egyéb appok sincsenek hozzájuk.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12) D1Rect válasza ubbconfig (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Múlt héten.
5 évesen simán lemegy a boltba a nővérével.

(#13) Reggie0 válasza Steve_Brown (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Nemetorszagban ez konkretan illegalis es buntetik.

(#14) indigen205


indigen205
tag

Másik oldal:
Nincs gyerekem, de pl. tatámnak adnék egy ilyet. Nincs mobilja, soha nem is volt, nem is akar. Felnőtt ember, oda megy ahova akar, de 2 infarktuson túl van. Én nyugodtabb lennék ha lenne rajta egy ilyen és mikor 12-14 órára eltűnik csak megnézném hol van, talán rácsörögnék és nyugodt lennék. Nem egyszer volt már olyan hogy reggel 6kor eltűnt és csak este 6kor jött haza, senki nem tudta hol van és kiderült hogy biciklivel kiment a Tiszára horgászni, csak nem szólt senkinek, mert minek? Hasznos cucc ez.

(#15) Reggie0 válasza indigen205 (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert felnott eseten mas a helyzet, mert bele tud egyezni a megfigyelesbe.

(#16) velizare válasza Reggie0 (#15) üzenetére


velizare
nagyúr

he? a gyerek nem? :F

németországban valóban nem engedélyezett, de nem azért, mert a köcsög germánoknak nem tetszik, hogy tudni akarod, hol van éppen a gyereked, hanem azért, mert ezek alkalmasak arra is, hogy a segítségével a gyereket és környezetét a tudtuk nélkül lehallgasd. na és persze ezeknek a felvételeknek a feldolgozása az előfizetéses rendszerben legtöbbször eu-n kívül történik.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17) Reggie0 válasza velizare (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

A gyerek nem, mert jogilag nem cselekvokepes. Ehhez analog modon peldaul ingatlanugyekben a gyereket a gyamugy kepviseli, mert a szulo ellenerdekelt lehet.

[ Szerkesztve ]

(#18) velizare válasza Reggie0 (#17) üzenetére


velizare
nagyúr

továbbra sem értem, miért ne lenne képes a gyerek ebbe beleegyezni, vagy ezt elutasítani. továbbra sem jogi aktusról beszélünk.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19) otapi válasza velizare (#18) üzenetére


otapi
tag

Ha már van annyira érett a gyerek hogy ezt meg tudod beszélni vele, akkor azt is meg tudod vele beszélni hogy mi a teendő ha elveszne. Akkor meg minek ez a távfelügyeletes játékóra? Ha meg nem elég érett hozzá és mégis távfelügyeled, és varázslatosan mindig ott teremsz ha eltűnik öt percre, akkor meg jó eséllyel sosem fogja érni olyan élmény ami érettebbé - és önállóbbá tenné.
Csak mi lesz ha egyszer elhagyja az óráját 13 évesen? Nem lesz felkészülve arra a sokkra :)

[ Szerkesztve ]

(#20) dabadab válasza ubbconfig (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Már bocs, de 3-4-5-6-7 éves gyereked mikor ment el egyedül bárhová? :U"

Általános iskolában az első hetek után már egyedül jártam és volt, hogy a két évvel fiatalabb húgomat is elvittem előtte az óvodába.

DRM is theft

(#21) Tapsi válasza ubbconfig (#10) üzenetére


Tapsi
addikt

Svájcban bevett szokás, hogy az óvodába is egyedül járnak a gyerekek. Láthatósági mellényben, rajta a szülő elérhetőségeivel. Mondjuk ahhoz kell egy olyan társadalom is.

(#22) velizare válasza otapi (#19) üzenetére


velizare
nagyúr

ez a tanulás dolog azért kevés 3-8 éves gyereknél működik úgy, hogy az elméletben elmondottakat egy olyan stresszes helyzetben, amilyenben még soha nem volt, tökéletesen alkalmazza a gyakorlatban. pláne, ha esetleg van még halmazati büntetésként némi hendikepje is a témában.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23) otapi válasza velizare (#22) üzenetére


otapi
tag

Amikor a gyereknek elmesélsz egy jó mesét, azt ők átélik, ezért náluk az elmélet és gyakorlat összefolyik. De gyakorlat is kell, és pont erről beszélek: ha sosem engeded el a gyereket még öt percre sem egyedül, akkor valóban váratlanul fogja érni egy durvább helyzet.

(#24) velizare válasza otapi (#23) üzenetére


velizare
nagyúr

feljebb írtam:
az én esetemben egy ilyen eszköz inkább erősíti a bizalmat. egyszerűen hamarabb elengedem a gyereket, mert tudom, hogy ha gond van, még mindig itt van ez az eszköz. nem, nem figyelem 0-24, meg az anyja sem. napközben mi dolgozunk.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#25) -Skylake-


-Skylake-
addikt

-

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#26) -Skylake- válasza Hunpriest (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez egy tokeletes gondolatmenet. +1

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#27) otapi válasza velizare (#24) üzenetére


otapi
tag

Úgy látom, akkor nem érted hogy mit csinál egy ilyen eszköz: megfigyel 0-24 órában. A gyerek meg vagy hozzászokik ehhez vagy el kezd lázadozni, nem tudom melyik a jobb.

(#28) velizare válasza otapi (#27) üzenetére


velizare
nagyúr

afaik ezek az órák alapesetben félóránként beküldenek egy gps pozit. összehasonlításul a telefonom a google maps timelinejának ~2 percenként küldi a gps pozikat.
én ezzel együtt tudok élni, a gyerek meg majd eldönti. ha nem akarja hordani az órát, egy bizonyos életkor után úgy sem fogom tudni ráerőltetni.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#29) D1Rect válasza velizare (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Hát nem érted, hogy az ovis gyerek jogai sérülnek és nem adja a beleegyezését, hogy a hülye szülője elő tudja keríteni, ha elcsatangol?

Mert egy ilyen korú gyerek hollétéről nem tudja egyébként is 24/7, hogy hol van(vagy kéne lennie).

(#30) Reggie0 válasza D1Rect (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Mas kerdes tudni, hogy hol van es mas kerdes megfigyelni. Az utobbinak csak egy osszetevoje az, hogy tudod hol van. Nyilvan kenyelmesebb akar csippelni a gyereket es hozzaszoktatni az allando megfigyeleshez, mint felelossegteljes szulokent jol nevelni. Kamerazd be a szobajat is, hogy lasd mit csinal napkozben, elvegre amugy is barmikor megnezhetned szulokent, sot a mellekhelyiseget is, hiszen kimenni is segit a szulo.

[ Szerkesztve ]

(#31) D1Rect válasza Reggie0 (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

A WC bekamerázása és az, hogy vészhelyzetben van egy gomb amin eléri az anyukáját/apukáját és ők is meg tudják találni pont ugyanaz.

(#32) velizare válasza Reggie0 (#30) üzenetére


velizare
nagyúr

alapvetően állandó megfigyelésből indul minden gyerek, amit fokozatosan, bizalmi alapon építünk le. a bizalommal meg lehet élni, meg visszaélni, de onnantól, hogy a gyerek elkezd intézménybe járni, már nem kizárólagosan a te nevelésed.
igazából amióta elkezdtünk oviba járni, az otthoni nevelés jó 50%a az oviból/iskolából hozott nem megfelelő viselkedésmintákról való leszoktatás. nem köpködünk, nem káromkodunk, nem túrjuk az orrunkat, nem esszük meg, amit kitúrtunk az orrunkból, nem böfögünk, nem rángatjuk másnak a haját, nem kenjük a kaját/szart a falra, nem fogdossuk a pöcsünket, nem járunk sután, 90 fokban befordított lábfejjel, napszaknak megfelelően előre köszönünk az idősebbeknek a házban, stb-stb.-stb. estig sorolhatnám,

majd ha lesz gyereked, rájössz, addig meg úgyis hiába beszélek.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#33) Reggie0 válasza velizare (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan az allando megfigyelesbol indul, de baromira nem mindegy, hogy te eszkozokkel figyeled meg es lathatatlan modon ez mindig jelen van, vagy te szemelyesen figyeled, mert azt a gyerek is latja es igy tudja mikor figyeled es mikor nem. Az ilyen eszkozok terben es idoben ezt kitoljak, mikozben egyoldalubba is teszik. Ketlem, hogy ez mentalisan egeszseges lenne. Pont emiatt tilos pl. egy iroda bekamerazasa, pedig a fonok is barmikor ott lehet a helyisegben.
Persze belatom, hogy erre nemely szulonek szuksege van, viszont egy gyereknek sincs ra szuksege.

(#31) D1Rect: Ez az ora pont nem csak veszhelyzetben egy gombnyomasra van, ha nem tunt volna fel.

[ Szerkesztve ]

(#34) velizare válasza Reggie0 (#33) üzenetére


velizare
nagyúr

mentális egészség? oké, én itt kiszálltam.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#35) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Jo ez gyerekek ...
Akit haziorizetbe vesznek azok is ilyesmit kapnak , nem panaszkodnak ... ;]

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#36) BonFire válasza Reggie0 (#33) üzenetére


BonFire
veterán

„Pont emiatt tilos pl. egy iroda bekamerazasa, pedig a fonok is barmikor ott lehet a helyisegben.”

Már miért lenne tilos egy irodát bekamerázni? Amikor minden más munkahely egyébként tele van kamerával. A boltok, az utcák, minden. Miért pont az iroda lenne kivétel? Én csak annyit tudok, hogy törvényileg az öltözőt és a WC-t nem kamerázhatod be, valamint az étkező/pihenőhelyiséget sem, ennek ellenére volt nem egy olyan munkahelyem, hogy az ebédlő is és az öltöző is be volt kamerázva.

Meg a mai napig is be van.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.