Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) Zolom89 válasza Cyrin (#4735) üzenetére


Zolom89
senior tag

Köszi evvel végre jó..3.6-os toolkit-el nem tudtam megoldni.
Viszont lett egy hiba amit nem tudom miért lehet, igaz nem az N7-tel hanem a pendrivommal. Valamiért írásvédet lett és nem tudom kikapcsolni :D

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#4752) csabám válasza Zolom89 (#4751) üzenetére


csabám
addikt

Megkérdezhetem, hogy honnan van a 3.2 - nél újabb toolkited? :)

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#4753) Balázs1621 válasza csabám (#4752) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Ő a Root Toolkitről beszél. :)

(#4754) arn válasza kovsol (#4746) üzenetére


arn
félisten

mind1, mar faradt vagyok ehhez

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4755) code1005 válasza Balázs1621 (#4753) üzenetére


code1005
senior tag

Az meg 1.5.5., valamiről én is lemaradtam. Van egy harmadik is?

plata o plomo

(#4756) csabám válasza code1005 (#4755) üzenetére


csabám
addikt

Én sem értem most már. . . :)

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#4757) Zozo55


Zozo55
csendes tag

Balázs1621: Ez érdekes én nem tudtam róla, mint sztem sokan mások sem pedig minden hozzászólást elolvastam itt. És szerintem 4.2 előtt nem volt a JBben daydream (daydream - "BeanFlinger" )....

arn: véletlen nem az ulp geforce a gpu pontos neve a nexusban?

4.2 frissítés óta a (gagyibb kínai) stylust-ot, mintha nem úgy érzékelné a gép ahogy kéne, vki észlelt hasonló problémát? vagy ez inkább a stylust minősége miatt van?

z23

(#4758) Balázs1621 válasza code1005 (#4755) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Valószínűleg elírta.

Zozo55: Úgy értem, ez az android verziót nyomkodom és előjön valami android figura, vagy jelen esetben jelly bean már az előző verziókban is volt. Viszont abban igazad van, hogy az daydream csak most jelent meg, sorry, a videót nem néztem csak a hsz-ed olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#4759) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám van, hogy voltam olyan nagyon balfácán, hogy otthagytam egy taxiba és lenyúlták a tabletem. Az lenne kérdésem hogy le lehet-e követni vagy valahogy rátalálni. Annyi, hogy még le volt kódolva.
Nagyon nagy segítség lenne, ha tudnátok valamit. :(

(#4760) sto1911


sto1911
veterán

Ha vissza akarom tenni a 4.1.2-ot, akkor mit kell tennem? Teljesen szuz a gep, es elizelni se szeretnem, igy megkernek valakit, hogy par mondatban foglalja ossze mit mivel (verzio is) es honnan :) Kismillioszor csinaltam hasonlot mas telokkal, igy nem uj a dolog, csak ezzel a keszulekkel. Koszi!

(#4761) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Nexus 7 tulajokhoz lenne pár kérdésem, ugyanis nagyon gondolkodok egy ilyen gép vásárlásán!
1. Milyen gyorsan tud lapozni scannelt nagy méretű PDF-eket?
2. PC keresztül van lehetőség rámásolni file-okat?

Egyelőre hirtelen ennyi. :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4762) tvamos válasza Dolphine (#4761) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ugy talatam, a nagyfelbontasuakkal megszenved ez is, de pl. a WinXp-s i7-es gepem lassabban lapoz.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4763) code1005 válasza Dolphine (#4761) üzenetére


code1005
senior tag

A pdf-el semmi gondom, 160 mega, képekkel és simán szaggatás nélkül lapozom.

plata o plomo

(#4764) kervantas válasza Dolphine (#4761) üzenetére


kervantas
aktív tag

Sajnos PC-ről lehetetlen rámásolni akármit is, hidd el én is próbáltam. Ismerősöm ismerőse sem tud, pedig ő már feltörte a NASA szervereit is. Kétszer.

;]

[ Szerkesztve ]

(#4765) Dolphine válasza kervantas (#4764) üzenetére


Dolphine
addikt

Ha nem lehet rámásolni, akkor hogyan tudtátok megnézni a PDF file-t? USB OTG kábel + ez:[link]?
Akkor a cirka 13 GB üres tárhelyet mivel és hogyan lehet megtölteni?
Apropó a FLASH-t valahogy rá lehet varázsolni? A kecskeméti Media Marktban voltam a hétvégén, volt szerencsém egy ilyen gépet megtapicskolni, de amikor egy weboldalra értem ([link]), akkor minden szépen bejött csak a videók nem indultak el. Gondolom a FLASH hiánya miatt. Nektek itt indulnak a videók?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4766) sto1911 válasza Dolphine (#4765) üzenetére


sto1911
veterán

Csak szivat, persze, hogy lehet ramasolni (ott a smiley is):) Radugod USB-n a gepre, es masolsz. Egy gond van, hogy a Total Commanderben nem jelenik meg, csak a Windows intezojeben.

Flashhez kell egy masik bongeszo, ami tamogatja, pl. az xScope Pro.

(#4767) Dolphine válasza Dolphine (#4765) üzenetére


Dolphine
addikt

Időközben eszembe jutott még egy kérdés!
Ha nem lehet másolni a PC-ről a Nexus 7-re közvetlenül, akkor olyan .apk file sem telepíthető a gépre, ami nem a Google Play-ről van. Értem ez alatt, ha van egy ingyenes .apk a PC, akkor nem fogom tudni használni? Az ismeretlen forrásból való telepítés engedélyezése akkor nem is lehetséges? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4768) code1005 válasza Dolphine (#4765) üzenetére


code1005
senior tag

:D ezt azért ne vedd komolyan...

plata o plomo

(#4769) code1005 válasza Dolphine (#4767) üzenetére


code1005
senior tag

Lehet másolni csak nem totalcommanderrel, intézőben áthúzod és kész.

plata o plomo

(#4770) code1005 válasza Dolphine (#4767) üzenetére


code1005
senior tag

+ az ismeretlen forrás lehet, drive, dropbox, box, stb is.

plata o plomo

(#4771) Dolphine válasza code1005 (#4768) üzenetére


Dolphine
addikt

A frászt hozod rám! :C
A videókat sikerült valakinek megnyitni azon az oldalon amit linkeltem?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4772) Socket A válasza Dolphine (#4767) üzenetére


Socket A
aktív tag

fogd mar fel hogy lehet

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#4773) Dolphine válasza Socket A (#4772) üzenetére


Dolphine
addikt

Értettem, felfogtam! :R
Most már csak az oldal érdekelne!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4774) oliverkiss32 válasza Dolphine (#4773) üzenetére


oliverkiss32
aktív tag

:W :U :)

[ Szerkesztve ]

;]

(#4775) code1005 válasza Dolphine (#4773) üzenetére


code1005
senior tag

Nekem azt írja mindenre, hogy nem található video az adatbázisban... Ez nem a Nexus hibája. Egy volt ahol youtube link volt, azt értelemszerűen lejátsza.

plata o plomo

(#4776) Revesz


Revesz
aktív tag

Ez a képernyő bekapcsolva töltött ideje, de marhaság, nem a valós adatot mutatja, bebugol néha és nem méri a tényleges időt...

(#4777) oliverkiss32 válasza Revesz (#4776) üzenetére


oliverkiss32
aktív tag

És kinek válaszoltál, mire? Kérlek tanuld már meg használni a fórumot! :)

;]

(#4778) Revesz válasza oliverkiss32 (#4777) üzenetére


Revesz
aktív tag

Ez senkinek se volt válasz, ez egy észrevétel volta géppel kapcsolatban, a fórum már amúgy is agyhalott fázisban van hisz 2 kommentárként ugyan azt kérdezik. Plusz ahogy írtál nekem az se temabavago volt, úgyhogy nem vagy jobb nálam ;-)

(#4779) arn válasza Zozo55 (#4757) üzenetére


arn
félisten

de, de ez mit szamit?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4780) oliverkiss32 válasza Revesz (#4778) üzenetére


oliverkiss32
aktív tag

Ezért is tettem off-ba. Nélküled nem tartana itt a fórum. Nem tudsz értelmesen fogalmazni és eddig egy hasznos hozzászólásod sem volt. Ezt nem foghatod a fiatal korodra.

;]

(#4781) Revesz válasza oliverkiss32 (#4780) üzenetére


Revesz
aktív tag

Vegyél egy nexust és utána ugass itt, nem vagyok fiatal, de én legalább nem egy szaros fórumon elvezkedem mint te, büszke idős(lol) lehetsz magadra... A hozzaszolasaidat tedd is csak offba mert máshova nem is valóak.

(#4782) tvamos válasza Revesz (#4781) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ne mar! Minek ez?!..

Ja, lehet Totalcommanderrel masolni ra, ha az a Nexuson van.
WIFI-n, megosztott halozati meghajtorol pl.
Ha valaki ragazzkodik a TC-hez.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4783) Zozo55 válasza arn (#4779) üzenetére


Zozo55
csendes tag

le szakértőzted ironikusan, aki írta az indexes cikket és én erre kérdeztem vissza ironikusan, h a gpu neve nem tegra3

De egyébként érdekelne, h az ipad mini gpuja, miért\mennyivel erősebb miben jobb, mint a Nexus 7-é? És ha jobb, akkor miért az N7 mellett döntöttél?

z23

(#4784) oliverkiss32 válasza Zozo55 (#4783) üzenetére


oliverkiss32
aktív tag

Csak a GPU-ja jobb, azért. :D

[ Szerkesztve ]

;]

(#4785) assemble válasza Zozo55 (#4783) üzenetére


assemble
addikt

Ezek alapjan kb masfelszer erosebb a GPU.
Viszont GPU-n kivul a Nexus 7 a legtobb dologban jobb az iPad Mini-nel: CPU, RAM (ezekben kb ketszer), kijelzo felbontasa, ppi, stb. Meg ugye tegyuk hozza hogy ezek mellett tobb mint masfelszer olcsobb.

(#4786) Zozo55


Zozo55
csendes tag

Azt tudtam, h a GPU-n kívül minden jobb mint az ipad miniben. Csak ezt nem találtam meg, h GPU miért jobb. De köszi most már miden világos, h GPU terén is mi a helyzet.

A te mér n7et választottál is csak egy beugratós kérdés akart lenni :)

Aki használ stylus-t annak ugyan úgy érzékeli a képernyő, mint 4.2 előtt? Mert nekem a gagyi kínat nem nagyon akarja. úgy rá kell nyomni, h érzékelje, h félek h átszakad a gép :S Gondol egy DAGi-t sokkal finomabban lehet használni.

z23

(#4787) tvamos


tvamos
nagyúr

Az normalis, hogy nekem 6-7 ora alatt toltodik fel?
A gyaro toltovel meg... 12 sem volt eleg.
Most egy 5V 2A USB adaptern logackodik.
Vagy van valami beallitas, amit elrontok?

Most latom teszteken, hogy 2:55 kene legyen...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4788) Zozo55 válasza tvamos (#4787) üzenetére


Zozo55
csendes tag

Nem mértem még, de nekem kb 3 óra latt 100on van. Legjobb, ha elviszed szervizbe.
a gyári töltő is 5V 2A.

z23

(#4789) TOZ válasza Zozo55 (#4786) üzenetére


TOZ
addikt

Dagival nem érzek különbséget.

(#4790) csabám


csabám
addikt

3,99 dollárra van leértékelve a Chameleon Launcher for Tablets!

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#4791) tvamos válasza Zozo55 (#4788) üzenetére


tvamos
nagyúr

Remelem siman kicserelik...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4792) z0d1AK válasza Zozo55 (#4786) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem volna egyszerű a döntés nálam az iPad Mini és a Nexus 7 között. Ugye volt egy ideig Nexusom is, most meg iPad Mini is van.
Miután ezt éppen iPad 3-ról írom, így a Retina kijelző egyértelműen hiányzik a Miniből, számomra nem olyan szép a kijelzője. A Nexus 7 paneljével nem volt ilyen gondom, az iPad 3 mellett is nagyon jó volt.
Külsőre viszont talán az iPad Mini a jobb nálam, bár csak azért, mert hihetetlenül vékony és könnyű.

Akku idő mind a két tabletnél jó, azonban talán az iPad Mini itt jobb (gyengébb hardver), ma van meg 10. Napja és vásárlás óta egyszer töltöttem, pont egy hete. Persze úgy, hogy itthon az iPad 3-át használom és útközben nyomkodom a Minit, de a Nexus 7 is hasonló üzemmódban ment, bár ott nem rémlik, hogy mennyi időt ment, csak annyi, hogy sokat.

Bár kényelmesebb a lightning csatlakoztatása, de a microUSB jobb, mert ezer meg egy ilyen kábel van mindenhol, míg Lightning csak egy van most és 6000ft egy kábel... A fájlmásolás, fájlkezelés is egyszerűbb még Androidon, bent az irodában nincs pl. ITunes.

Rendszert tekintve nálam mind a kettő jó, gyors volt. Már az év eleje iPadet nyúzok, előtte azért volt bajom a Honeycomb csúcstabletek megbízhatóságával. Ezzel annyira nincs. Néha meg-meg rezzen egy pillanatra, de amúgy hihetetlen stabil, teszi a dolgát. A Jelly Bean hasonló cipőben járt.

Összességében mind a kettő jó is, meg nem is, ez mindig magának kell eldönteni az embernek vásárlás előtt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4793) mfranky


mfranky
őstag

Sziasztok!

Csütörtök óta én is nyúzok egyet, 4.2-vel szerintem nagyon sima a rendszer. Ha van kérdés szívesen válaszolok rá.

Üdv

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#4794) Dzsuri89 válasza hallerlaller (#4539) üzenetére


Dzsuri89
őstag

(#4527) hallerlaller

Édes Jó Istenem! :D
Ezen hatalmasat röhögtem, így korán reggel. :D
Tanultál a Mestertől? :C

[ Szerkesztve ]

(#4795) hallerlaller válasza Dzsuri89 (#4794) üzenetére


hallerlaller
addikt

:DDD

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#4796) brabax


brabax
csendes tag

Sziasztok,

Sokadszorra látom itt a fórumban, hogy a a Nexus 7 fájljait nem lehet elérni Total Commanderből...
Nos, de, lehet. És még csak ftp, meg megosztott hálózati meghajtó sem kell hozzá...

Annyi a trükk, hogy be kell kapcsolni a Configuration/Display/File Display/Show parent dir [..] also in root of drive menüpontot (magyar menünyelvvel: Általános beállítások/Képernyő/Fájlablak/Szülő mappa megjelenítése [..] a gyökér mappában is). Ha ez be van kapcsolva, akkor teszőleges könyvtárból "felfelé" lépkedve a [..] linkeken eljuttok a My Computer -ig, ahol ha csatlakoztatva van a géphez a tablet már látszik a meghajtók és a Control Panel alatt a Nexus 7. Ezen belül lesz egy Internal Storage, amiben pedig már a /storage/sdcard0/ alatti tartalom látszik. Ugyan a fájlok mérete, dátuma, attribútumai nem látszanak, de a fájlmozgatás teljesen jól működik...

[ Szerkesztve ]

Az ablakaimon volt már jégvirág, de fagyott pingvint eddig még nem láttam...

(#4797) Dolphine válasza oliverkiss32 (#4774) üzenetére


Dolphine
addikt

Jól van na! :(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4798) Gargazsul válasza brabax (#4796) üzenetére


Gargazsul
tag

Köszi!

üdv, Balázs

(#4799) bigbuda


bigbuda
aktív tag

azt szeretném kérdezni, hogy az új 32GB-os nexus 7 (3G nélkül) -re fog jönni a 4.2-es frissítés? Azon belül is használható lesz majd az a vezetéknélküli képátvitel TV-re? Köszi köszi

illetve még annyi, hogy jelenleg 240 EUR kint a 32GB változat, érdemes szerintetek várni még egy hónapot?? Tehát karácsony előtt lehet még árcsökkenés, vagy vmi akció?

(#4800) arn válasza Zozo55 (#4783) üzenetére


arn
félisten

te most kotozkodsz? egy szoval sem irtam, hogy a tegra3 gpujat hogy hivjak... amugy meg hasonlitsd ossze: [link]

amugy mert olcsobb, jobban tetszik, meg nem kell ios.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.