Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) Gabesz26 válasza Khelben (#23950) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Valamilyen backup program (pl.: Titanium Backup) segítségével elvileg igen.

(#23952) Polllen válasza Khelben (#23950) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem nem sok esély van rá. És az eltérő futtatási környezet miatt a progik mentése és visszatelepítése sem működik.

Gabesz26

Egy próbát megérhet persze.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23953) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, 4.4 alatt van rá megoldás hogy a mobil netet az eszköz hónapot ként szét küldje. Nem látok ilyen menüpontot a tabban... Segítsetek köszi.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#23954) Bozek válasza Jano_023 (#23953) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hónapotként? :D

Amúgy nézd meg a Beállítások - Továbbiak... - Internetmegosztás alatt.

(#23955) Jano_023 válasza Bozek (#23954) üzenetére


Jano_023
őstag

Hehe :-) hotspot.
Nekem nincsen ilyen benne.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#23956) Bozek válasza Jano_023 (#23955) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem WiFi-s verzió van, így nem tudom megnézni.

Közben találtam ezt. Recovery-ből kell felrakni és megjelenik a megfelelő menüpont. Alapból le van tiltva, ahogy olvastam.

(#23957) Jano_023 válasza Bozek (#23956) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszönöm, otthon ki is próbálom. Most melóban nincs nagyon időm rá. Majd írok hogy milyen.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#23958) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

Mennyire kényelmes az office Nexus7-en?
Usb átalakítót hdmi-re használt valaki vele?Igazából nekem usb-ről hdmi-re és onnan vga-ra kell majd alakítanom.Ez működni fog??
:R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#23959) bogyo74 válasza Polllen (#23939) üzenetére


bogyo74
tag

Én még nem találtam meg. Próbáltam, de lehet, hogy rosszul. Pedig emiatt vártam az 5-öst.

Aztán rátaláltam az USB Audio Player-re, és azóta minden eszközöm, minden DAC-omon lejátszik zenét probléma mentesen (persze youtube, és egyéb nyalánkságok nem mennek, csak a zene, de nekem az volt az elsődleges szempont).

Bogyó

(#23960) MartOOn


MartOOn
addikt

Megoldottam a toltes problemamat. Szetszedtem es megtakaritottam a csatikat. Szalagkabelek csatlakozását. Kicsit igazitottam az usb csatin is. Es tadam. Töltünk ezerrel. ;)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#23961) #41133696 válasza Gabesz26 (#23946) üzenetére


#41133696
törölt tag

N72012 + Android 5.1+Facebook app+ Google Chrome = döcögés

N72012 + Android 5.1+Facebook app+ Opera = sebesség :)

N72012 + Android 5.1+ Opera = gyorsabb tab mint 4.4.4-gyel.

/Saját tapasztalatomat írtam le/

[ Szerkesztve ]

(#23962) KPistike válasza laceb (#23958) üzenetére


KPistike
aktív tag

Üdv!

Igazából csak az Office kérdésre tudok válaszolni: WPS Office-szal elég kényelmes dolgozni, gyakran használom ilyen célra a Nexust. MS megoldását nem próbáltam ki - rendszerint azt tapasztaltam, hogy alternatív megoldások jól működnek Windows alatt, de MS Office más oprendszeren nem igazán működött eddig jól.

K. P.

(#23963) Gabesz26 válasza #41133696 (#23961) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Nekem is saját tapasztalat volt :K. Ha csak a Chrome-al lett volna probléma, akkor váltok más böngészőre, de nálam sajnos szinte minden más is döcögött, idegesítően lassú volt... (facebook app, messenger stb. nélkül)

Amióta visszakerült a 4.4.4. végre megint használható a tablet. Sajnálom, mert egyébként tetszett volna az 5.1 + a telefonon amióta kijött 5.x van, emiatt már jobban kézre állna a menü is

(#23964) Polllen válasza laceb (#23958) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én Tab S 8.4-n próbáltam csak, működik, több funkció van benne, mint a webes megoldásban, de a tab S-n sem gyors sztem. Ettől még használható.

Gabesz26

Nálam 5.1-en egy baj volt. Minden app indításnál várni kellett. Néha nem keveset. 4.4.4-n meg ez töredék idő.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23965) ghiottone válasza #41133696 (#23961) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Rastapop 5.1 után visszaraktam a gyári 5.1-et, a Facebook app helyett felment a Facebook Lite + Chromeot használok Dolphin helyett és megszűntek a döcögések az utóbbi 3 napban.

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#23966) the_blu36


the_blu36
tag

Fura, lecseréltem a gyári launchert novára, megszűnt a chrome lassulgatás, masszívan reszponzív lett az egész tablet... Következtetés? Na az nincs, mert semmi sem biztos.

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#23967) bogyo74 válasza ghiottone (#23965) üzenetére


bogyo74
tag

Nekem most a gyári 5.1 van fent, igaz face app nélkül, böngészésre firefox. Eddig elégedett vagyok vele. A firefoxban használt face meglepően jól használható.

A következő hozzászóláshoz annyit, hogy nálam is a "gyári" launcher szórakozik, időnként újraindul magától. Lehet, hogy így oldották meg a memória szivárgást :-D.

Szumma: egyelőre kellemesen használható az 5.1 bő 1 hét után is.

[ Szerkesztve ]

Bogyó

(#23968) the_blu36 válasza bogyo74 (#23967) üzenetére


the_blu36
tag

Apropó, xposed-et használ valaki? Állítólag van valami fix ezekre a memory leakekre.

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#23969) #41133696 válasza ghiottone (#23965) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Lite lenne a legjobb csak azt manuálisan kell frissíteni, mivel közvetlenül a Google Play-ből a mi országunkból nem telepíthető.

(#23970) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Sziasztok! Egykis segítség kellene: ki tudna nekem ajánlani egy androidos youtube lejátszó programot, ami nem dob fel reklámokat?

(#23971) #41133696 válasza bogyo74 (#23967) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az 5.1-gyel bizonyos Alkalmazásoknak gondjai vannak, olyanokról beszélek, amelyek a 4.x szériás gyönyörűen futnak. A sokat szidott Facebook alkalmazás szépen futamról Y330-án és az én L7 II-es mobilomon is. Csak ugye sok RAM-ot eszik, de nem okoz ha telepítve van döcögést. A TSF 3D pedig 5.1-en hibásan jelenik meg, és a 5.0.2 alatt maga a Google Chrome is döcögött akkor is ha a Ft applikáció nem volt telepítve. Ez utóbbi egyébként az extra gáz.

(#23972) #41133696 válasza #41133696 (#23971) üzenetére


#41133696
törölt tag

+1A System Monitor is csak 5.x-en okoz gondot.

(#23973) kobipeti


kobipeti
aktív tag

Nekem csak visszament 4.4.4-es Cyanogenmod, lassabban merül, és gyorsabb

(#23974) Dolphine


Dolphine
addikt

Ha Factory Restre adom a fejem, akkor minden visszaáll a gyári állapotra. Nem lehet valahogy a beállításokat elmenteni, pl. a Wi-Fi jelszók stb.? Az appokat úgy tudom újra visszatelepíti, de a jelszók és egyéb beállítások? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#23975) MartOOn válasza Dolphine (#23974) üzenetére


MartOOn
addikt

Ments gugliba.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#23976) Dolphine válasza MartOOn (#23975) üzenetére


Dolphine
addikt

Sejtettem, hogy ez lesz a válasz. A kérdés már csak az, hogy hogyan?

Ez az?
[link]

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#23977) MartOOn válasza Dolphine (#23976) üzenetére


MartOOn
addikt

Jahogy... Beallitasok - szemelyes - biztonsagi mentes es visszaallitas. Es itt adatok biztonsagi mentese = csuszka be emaul cim megad majd automatikus helyreallitas =csuszka be es kész. Asszem...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#23978) Dolphine válasza MartOOn (#23977) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#23979) MartOOn válasza Dolphine (#23978) üzenetére


MartOOn
addikt

Remélem működik is. Nekem megjegyzi pl a hatteremet, wifi jelszavakat stb a fiokoknal pedig a tobbit tudod allitani.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#23980) Dolphine válasza MartOOn (#23979) üzenetére


Dolphine
addikt

Két kérdésem maradt már csak!
1. A linket elolvasva azt látom, hogy van olyan menüpont, hogy automatikus visszaállítás. Nekem ilyen nincs! :-( Az akkor fog megjelenni, hogyha volt factory reset?
2. Meg lehet azt valahol nézni, hogy milyen beállításokat mentett el?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#23981) Dolphine válasza MartOOn (#23979) üzenetére


Dolphine
addikt

Én is ezt látom:

A leírásban a következő szerepel:
Nyissa meg eszköze Beállítások menüjét.
Érintse meg a Biztonsági mentés és visszaállítás lehetőséget a „Személyes” résznél.
Jelölje be az „Automatikus visszaállítás” mezőt.

Hol a bánatban van az Automatikus visszaállítás?! Vagy az csak Factory Reset után jelenik meg? :F

Azt hiszem megvan, én vak! :W Szóval, Factory Reset után automatikusan megtörténik a visszaállítás!
Viszont azt még mindig nem tudom, hogy hol lehet megnézni, hogy mit ment?!

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#23982) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Szeretnem visszatenni a kitkatet a tabra,lolival hasznalhatatlan. Sose csinaltam meg hadonlot,tudnatol adni valami abszolut amatoroknek szolo leirast arrol,hogy hogyan csinaljam?

(#23983) the_blu36 válasza juhiimi (#23982) üzenetére


the_blu36
tag

Innen letöltöd a neked megfelelő image-t (pl. Nexus 7 Wifi 4.4.4), kicsomagolod a tartalmát. Innen lerántod a minimal adb and fastboot-ot, kicsomagolod ugyanoda, ahová az image-t, majd elindítod a flash-all.bat-ot rendszergazdaként.

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#23984) juhiimi válasza the_blu36 (#23983) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Koszonom ,kesobb nekilatok.
Ha visszaraktam a kitkatet ki tudom majd kapcsolni valahogy az ota frissitest?

(#23985) the_blu36 válasza juhiimi (#23984) üzenetére


the_blu36
tag

Itt egy leírás róla.

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#23986) dajkapeter válasza laceb (#23958) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Én MS Office tabon használható verzióját használom. A cégnél nem volt 2 hétig gépünk (hála az IT-nek) és a jelentéseket ezen csináltam meg. Word kezelése hibátlan, amit nekem kellett. Excel-t nem használtam, arra nem volt szükségem igazán. Access nem hiszem, hogy lenne tabra. PowerPoint-ot nem használok. Szinte olyan, mintha a gépen használnám a 2013-as office-t. :))

Szerintem jobb mint a Google Dokumentum!

(#23950) khelben írta:

Sziasztok, lányomnak van egy Nexus7 2012-ese, amin frissítettem 5.1-re az androidot (gyári minden, felajánlotta a frissítést). Azt veszem észre, hogy nagyon lassú lett a gép. Kérdés: vissza lehet valahogy térni 4.4-re úgy, hogy az adatok, programok megmaradjanak?

Van autómatikus újratelepítés az androidba beépítve. Minden használati adatot ment és ha újratelepíted a tabot/telefont, akkor autómatikusan újra feldobálja az előzőleg is használt programokat melyek kompatibilisek az adott verzióval. Én sms-ek és híváslista lementésére az Sms Backup and Restore, a névjegyek gmail-be szinkronizálva vannak. Más egyebet meg usb-n le tudok húzni, zenék, képek, appok (apk fájlok).

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#23987) juhiimi válasza the_blu36 (#23983) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Itt kicsit bonyolutabban magyarazza,vagy ezt csak azert kell igy mert nem nexus?

(#23988) the_blu36 válasza juhiimi (#23987) üzenetére


the_blu36
tag

A tabban be kell kapcsolni a fejlesztői lehetőségeket (beállítások->a táblagépről->a build numberre bökj rá 7x), engedélyezd az usb hibakeresést (egy szintet vissza, és ott lesz a fejlesztői lehetőségek), ezt töltsd le (eszközkezelőben android adb device ismeretlen eszközként jelenik meg, ahhoz kell telepíteni ezt az illesztőt), és mehet a móka.

Nem néztem végig a videót. A flash-all.bat nyitja a bootloadert, ha az még nem nyitott, majd felnyomja a kitkatet. Természetesen minden adatod bukik, szóval ha van fontos cucc a tabon, ments le róla mindent.

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#23989) MartOOn válasza Dolphine (#23981) üzenetére


MartOOn
addikt

Bocs. Meloztam. Igen a visszallitas automatikusan megtortenik. Sajnos azt en sem tudom hogy hol es egyáltalán meg tudod-e nezni mit mentett. Latom kozben sikerült.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#23990) Dolphine válasza MartOOn (#23989) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm még egyszer! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#23991) MartOOn válasza Dolphine (#23990) üzenetére


MartOOn
addikt

:R

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#23992) sqpp


sqpp
őstag

Felraktam vissza az 5.1-et, nem érdekel a CandyKat, hű akarok lenni a Google-hez, ha már Nexusom van, használjam az eredeti rendszert :P Különben nem volt lassú, csak valamiért megszoktam a 4.4-et, de már itt a változás ideje :D

Facebook alkalmazást sosem használtam, szóval lassúság nem lesz.

(#23993) Teagol válasza sqpp (#23992) üzenetére


Teagol
aktív tag

Attól még lehet. Néha akad a rendszer, most adják ki az 5.1.1-et, ami elvileg ezt javítja majd.

(#23994) Zsebob válasza Teagol (#23993) üzenetére


Zsebob
senior tag

Hát nem tudom...az 5.1 re is azt mondták, ezt javítja majd... :W

S9+ dualSIM, Moto 360

(#23995) Efreet válasza Zsebob (#23994) üzenetére


Efreet
senior tag

Én feladtam az 5-ös verziókkal - cache törlés után 1-2 órán át (!) szép gyors, de utána ismét nagyon lelassul, és amikor egy képernyő elforgatásra néha 10 másodpercet kell várni, az már nagyon kényelmetlen. Rengeteg olvasgatás után átköltöztem Slimkat 9-re (4.4.4 alapú, teljes F2FS filerendszerrel feljavítva)
ez vezetett végig rajta, ez a rom, és gapps ment fel.

Két nap folyamatos és intenzív használat után egyelőre ez nem lassult be, és jobban bírja az akkumulátor is. Remélem tovább, jobban megmarad használható állapotban.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#23996) Teagol válasza Zsebob (#23994) üzenetére


Teagol
aktív tag

Majd a 7.9.123 :D

(#23997) mike710


mike710
aktív tag

Srácok, mennyi ideig támogatott még ez a tablet? Nekem is lassú a lollipop, és abban reménykedem hogy majd javítják. Lustaság talán de nincs kedvem vissza rakni a 4.4.-et. Mellesleg elég szomorú,hogy a google se tud normalis updatet tolni már, nem arról szólna a nexus?!

[ Szerkesztve ]

(#23998) MartOOn válasza mike710 (#23997) üzenetére


MartOOn
addikt

sztem mar ez is kisebb csoda. majd 3 eves vas. de szerintem meg egy 5.1.1 varhato.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#23999) sqpp válasza MartOOn (#23998) üzenetére


sqpp
őstag

Melyik jelenleg a legújabb Google referencia termék?

(#24000) Efreet válasza sqpp (#23999) üzenetére


Efreet
senior tag

Nexus 6 és Nexus 9, 2014 október.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.