Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Olvasd el a topik összefoglalót!

Google Nexus 5X

A Google 2015 szeptemberében kiadta a 2013 végén megjelent Nexus 5 utódját. Az utód már 5,2"-es fullHD IPS megjelenítőt kapott. Az LG G4-ből már ismert Qualcomm Snapdragon 808-as processzor mellett, 2GB ram és 16 vagy 32GB belső tárhely teljesít szolgálatot. A kraftott egy 2700 mAh-s akkumulátor biztosítja. A készülék, fekete, fehér és jégkék színben kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) brownus válasza QbHead (#13790) üzenetére


brownus
veterán

nfc nincs benne, ez jellemző a legtöbb yiaomi telóra... furcsa

(#13802) bl4ze válasza brownus (#13801) üzenetére


bl4ze
veterán

Jaja, ez döbbenet. Ezt 2017-ben kispórolni. :( :W

.:. bl4ze .:.

(#13803) QbHead válasza brownus (#13801) üzenetére


QbHead
aktív tag

Így van. Nincs benne NFC.
Nem használtam túl sokszor, a simple kezdeményezése tetszett de az utóbbi időben sokszor cserbenhagyott. Ha nagyon szeretném ezt a mobilfieztős dolgot, akkor már vannak szolgáltatóknál NFC-s sim kártyák amik megoldják a problémámat.
Szerk: (mármint csak a mobilfizetést oldja meg)

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#13804) brownus válasza QbHead (#13803) üzenetére


brownus
veterán

ezt nem tudtam, köszi! utána nézek

(#13805) Scale válasza QbHead (#13800) üzenetére


Scale
őstag

Nekem az 5x is csúszik tok nélkül :DDD

(#13806) Vesti95 válasza Sonex79 (#13799) üzenetére


Vesti95
tag

Kivetíti a telót a tévére, ennyit tud, de azt f@szán :D
Ha valakinek kell link privátba írjon, viszont Nexus 5X-hez nem jó, mert a Google csak is kizárólag a ChromeCastet engedi használni a telefonjain :W

(Samsung A3-on és Xiaomi Redmi Note 4X-en teszteltem amúgy, ezeken jó, illetve Nexus7.2-n is jó, csak rootolni kell majd build.prop edit mert az is Nexus.. :D )

(#13807) amargo válasza QbHead (#13800) üzenetére


amargo
addikt

Köszi, közben ma meg is hozta a postás és már nézegetem :)
Csúszik mit a fene, ez sajnos igaz..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#13808) Bukk900 válasza Bukk900 (#13485) üzenetére


Bukk900
őstag

Már van aptX-es fülesem, de mint kiderült az 5X oreóval sem támogatja.
Állítólag rootolt rendszerre feltehető a kodek (illetve van TWRP-ből telepíthető zip változata).
Csinált már valaki ilyet? Egy linkkel segítenének, hogy hol keressem, nem vagyok jártas az ilyen barkácsolásban.

(#13809) Bukk900 válasza Bukk900 (#13808) üzenetére


Bukk900
őstag

Találtam valamit, ezt a leírást kellene alkalmaznom? [link]

(#13810) QbHead


QbHead
aktív tag

Aki A1-re szeretne váltani ilyen üzemidőre számítson:[kép] [kép]
Tökéletesen úgy használtam mint az 5x-et (az 2,5 óra alatt merült le átlagosan) úgy érzem megérte :DDD

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#13811) brownus válasza Scale (#13805) üzenetére


brownus
veterán

ez kell neked is :D

viccet félretéve, tök praktikus..

[ Szerkesztve ]

(#13812) Scale válasza QbHead (#13810) üzenetére


Scale
őstag

Ha jól számolom akkor a 12 órából a 18% az 2,16 óra, szóval annyira nem igazán jó. Vagy ez most irónia akart lenni? :DDD

Vagy hány óra volt a kijelző idő? Mert lehet itt a 18% nem azt adja vissza amit akartam számolni.

[ Szerkesztve ]

(#13813) Szoszo94 válasza Scale (#13812) üzenetére


Szoszo94
őstag

A % nem azt jelzi, hogy hány %-ban volt bekapcsolva a képernyő, hanem azt, hogy mennyit evett az aksiból ;) Lehetett akár egész nap bekapcsolva, miközben valami más alkalmazás is érte volna az akksit, ugyan úgy kijöhet ilyen eredmény :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#13814) Scale válasza Szoszo94 (#13813) üzenetére


Scale
őstag

Aha, akkor viszont jó lenne, ha olyan eredményt látnánk amikor a képernyőre rá van nyomva és ott kiírja, hogy mennyi időt volt a kijelző aktív. :K

(#13815) QbHead válasza Scale (#13812) üzenetére


QbHead
aktív tag

Őőőő... "hupsz" :DDD
Na szóvl az történt hogy bénáztam és 2szer raktam fel ugyan azt a képet :DDD 4,5 órát volt bekapcsolva a kijelző a kép készültekor :D [kép]

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#13816) Scale válasza QbHead (#13815) üzenetére


Scale
őstag

Na így már korrekt, szép kis üzemidő :K

Az üzemidőn kívül összehasonlítva a két telefont mit tudnál megemlíteni?
Gyorsaság, melegedés, kamera, stb ?

Mennyi volt amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#13817) QbHead válasza Scale (#13816) üzenetére


QbHead
aktív tag

Sokkal de sokkal pattogósabb mint az 5x,nagyon jót tesz az a 4gb RAM. Akármennyi alkalmazás volt megnyitva bármikor visszamegyek a legutoljára megnyitottra mindig be van töltve a memóriába és ugyan onnan folytatja :D
Melegedést ez a telefon még nem látott. Akármit csinálok rajta kézmelegnél melegebb sosem lesz!
Kamera? Hát igen gyengébb. A videónál a hangfelvétel egyenesen pocsék. Lehet vele jó képet csinálni, igazából teljesen jó a kamera, csak az 5x-hez képest gyenge szegény.

Csúszós az 5x-hez képest, az ujjlenyomat olvasó sokkal gyorsabb, akku mint látható brutális. Nagyon jó kézben fogni, jó ankerekített üveg, szépen össze van rakva a telefon. Kicsit nagynak tűnik 5x után, majd 1cm-rel nagyobb minden irányban. Ja és a legjobb hogy ugyan az a tiszta android élményem van mint 5x-en :)
Ár/érték aránya nagyon jó! 65000ft-ért vettem eustock-ról :)

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#13818) QbHead válasza QbHead (#13817) üzenetére


QbHead
aktív tag

U.I.: aki szeret jó minőségben telefonon zenét hallgatni annak is nagyon jó! Brutál fehjallgató erősítő van benne! Fejhallgatómat jobban meghajtja mint a Xonar U5 külső hangkártyám :DDD
U5höz képest kicsit nagyobb az alapzaj, de nagyon korrekt minőséget nyújt! Főleg telefonhoz képest! 5x-ben sincs rossz hangkártya de ez lekörözi!

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#13819) Scale válasza QbHead (#13817) üzenetére


Scale
őstag

Ennél a telefonnál ez is nagyon zavar elsősorban, hogy böngészőt vagy bármit "lerakok talcara" pár másodpercre aztán visszanyitom és ujratoltodik/újraindul... Bongeszonel ez különösen kellemetlen ha az ember mobilnetet akar spórolni de közben multitaskol és mindenegyes alkalommal ujratolti az oldalt. :/

(#13820) brownus válasza QbHead (#13817) üzenetére


brownus
veterán

hmm, köszi a rövid beszámolót. akkor meg van az első lehetséges utód :)

(#13821) Baloo27


Baloo27
aktív tag

Én is 5x-ről váltottam A1-re
Anyaghasználat nagyon prémium a Nexushoz képest. A 2,5d élek miatt csak full cover tempered glass jó hozzá.
A hangja szép tiszta, erős, fülessel és hangszórón is.
A kamera pedig nem vészes, teljesen használható( nyilván nincs lézeres fókusz, sem sony kamera, de aki tud fotózni és nem csak kattingat, az ezt is tudja használni).
És a 4Gb ram pedig nagyon áldásos, nem tölt újra semmit.A tegnapi belakás során vagy 30 app volt nyitva, a legelsőre visszatérve ugyanott folytatta, ahol abbahagytam.

[ Szerkesztve ]

(#13822) bl4ze válasza Baloo27 (#13821) üzenetére


bl4ze
veterán

Lassan Saomi fórum lesz ebből itt. :W :F

.:. bl4ze .:.

(#13823) tamas.nick válasza bl4ze (#13822) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Szerintem hasznos, hogy leírják a tapasztalataikat, ugyanis a Nexus szériának vége, az 5X bootloop-ban szenved, így a tulajoknak jól jöhet egy alternatív - Nexushoz közeli - telefon.

(#13824) csakany2001 válasza bl4ze (#13822) üzenetére


csakany2001
senior tag

Vedd tudomásul vagy a Mi A1 vagy a O+5.
Nyugodtan leírhatják szvsz. a tapasztalataikat, mivel ezek az N5X-k nem örök életűek jó tudni hogy mire érdemes váltani.(bár én még megvárom a Redmi 5-t, 5,5" nagy nekem)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#13825) Baloo27 válasza bl4ze (#13822) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Ezért raktam OFF topicba :)

(#13826) alcsa válasza bl4ze (#13822) üzenetére


alcsa
senior tag

Én megértelek téged. Ha nem az akku a téma, akkor az, hogy mire érdemes leváltani ;].

(#13827) Scale válasza bl4ze (#13822) üzenetére


Scale
őstag

Amíg off-ban írják, addig szerintem teljesen jó, nem muszáj olvasnia annak aki nem akarja. Én speciel érdekesnek találom, és aki keres az 5x-ének valami utódot, mint pl én, akkor meg főleg hasznos.

(#13828) bl4ze válasza alcsa (#13826) üzenetére


bl4ze
veterán

Már vártalak, hogy pörögj egy kicsit az akkun..... :K :O :U

O-ról meg csak ennyit, szóba került mint váltás : [link]

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#13829) alcsa válasza bl4ze (#13828) üzenetére


alcsa
senior tag

:R :P

(#13830) focvis


focvis
veterán

Így hogy új alaplapom van, én már az egy éve elrepedt kijelző cseréjén gondolkodom, mert ilyen cuccot nem veszek emberi áron.

OK, hogy a 2 GB RAM miatt újratölt - együtt tudok élni vele.
Viszont ilyen színvonalú kamerát csak 200 ezres készülékekben találni - és nekem ez is nagyon fontos.

Mondhatjátok, hogy vegyek mellé egy minőségi kompakt fényképezőt, de nem fogok még egy kütyüt magammal cipelni, és nem is akarok profibb képeket lőni, ez a színvonal pont tökéletes nekem. 2015-től N5-öt, majd az N5X-et használom, azóta nem vettem elő a most kb. 6 éves kompakt Panasonic fényképezőt, vélhetően már megdöglött benne az akku.
Erősen gondolkodtam a Mi A1-en; dual-SIM, nagy akksi, sok RAM/ROM, igényes kivitelezés... ha nincs az alaplapcsere, akkor megveszem; viszont szomorú lennék a gyenge fotók miatt. Esetleg jövőre egy Pixel 3 (qva drága).

[ Szerkesztve ]

(#13831) st3v3np3t3r válasza bl4ze (#13828) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

hasonló volt a Xiaomikkal is.... nálam elvből kuka minden kínai nonames telefon....főleg a doogee x5 max pro után....

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#13832) TaylorPro válasza focvis (#13830) üzenetére


TaylorPro
addikt

Pontosan ezért marad nálam is az 5X. Új alaplap, új gari, és a fotózás képessége nagyon hiányozna.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#13833) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Hát igen. Nehéz az N5X fotós képességeit überelni.
De kurva idegesítő, hogy 10-15 perc videó után kajtatni kellett egy töltő után.
Plusz ami rossz volt, hogy 5-10 perc BoomBeach-ezés alatt annyira felhevült a proci, hogy elkezdett szakadni.
Sajnos ez az SD808 hibája.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#13834) TaylorPro válasza eladogeppc (#13833) üzenetére


TaylorPro
addikt

Az új alaplap szerintem nem melegszik annyira.

Pixel 8 Hazel

(#13835) bl4ze válasza TaylorPro (#13832) üzenetére


bl4ze
veterán

+1
Én sem cserélném le, annyira jó a kamera, hogy utóbbi időben én sem viszek magammal fényképezőgépet
tökéletes fotókat lő

Ez tényleg más telókban 200K+ kategória

.:. bl4ze .:.

(#13836) Scale válasza TaylorPro (#13834) üzenetére


Scale
őstag

Hát én az új alaplapot is fel tudtam hevíteni ha játszottam.. :U

(#13837) TaylorPro válasza Scale (#13836) üzenetére


TaylorPro
addikt

Én nem játszok. Otthon tablet, pc. Minden másban tökéletesen kiszolgál az 5X. Még a hülye face sem megy rajta, csak Viber. A kameráját meg nehéz űberelni. Még 6P-re sem tudok váltani mert azok is halnak meg. Pixel meg irreálisan drága, a gari meg kuka.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#13838) bl4ze


bl4ze
veterán

Hölgyek, urak : aki csinált mostanság FR-t - mik a végső tapasztalatok ? Megérte, nem érte meg ?
Javult a SOT, smooth-ness stb ?

Volt aki beszámolt SOT javulásról, majd 2 nap múlva megint "kuka".

Én a héten meg akarom csinálni, de szívesen venném a tapasztalatokat. (8.0. OTA stock nálam)

.:. bl4ze .:.

(#13839) Szoszo94 válasza bl4ze (#13838) üzenetére


Szoszo94
őstag

Talán egy hete volt az FR nálam, azóta ugyan azok az alkalmazások (sőt, töltöttem le újakat is), ugyan az a felhasználás, így 4h SOT jön ki átlagban. Előtte ez 1,5-2h volt, sokszor kétszer töltöttem egy nap.

Itt egy friss kép is :)

Amúgy pattogós a rendszer, viszont a Messenger és Facebook sincs eléggé a toppon, sokszor beragadnak a chat fejek és fél perc, mire sikerül "kidobni". Addig a telefon is belassul, de ez nem a rendszer hibája, hanem azé a f.sé.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#13840) brownus válasza bl4ze (#13838) üzenetére


brownus
veterán

én 1-2 hete, sokat javult, és azóta minden ok. sztem csináld

(#13841) lbence válasza Szoszo94 (#13839) üzenetére


lbence
aktív tag

Én kikapcsoltam a chat-fejeket, mert bug-os szerintem.

(#13842) bl4ze válasza brownus (#13840) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm Nektek, ez meggyőző. Akkor este FR :)

.:. bl4ze .:.

(#13843) Ochocinco46 válasza bl4ze (#13842) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

őszintén kívánom, hogy FR után legyen 4 óra SOT-od :)

(#13844) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Annyira birom, hogy ha valaki írja, hogy a készülék melegszik, merül stb, akkor egyből ilyen válaszok jönnek, hogy:

"nálam nincs face",
"nálam nincs viber",
"én nem navigálok"
"én nem játszok, mert ez telefon"
"Nem használok semmit, csak az alap OS-t, így tök jó"

B@sszus akkor vegyél egy nagymamafónt, és nyomkodd azt.

Nálam a biztit az verte ki, amikor hozzá sem nyúltam szinte egész nap, csak a default szinkronok voltak beállítva (Messenger,Gmail,Face), és szép lassan a nap végére lemerült.

Összesen 3db telefon volt nálam, ebből mind a 3 Nexus 5X ugyanazt művelte. SOT ahogy írtam, nagyon lájtosan használva is 3-4 óra volt.

Hozzáteszem, hogy ugyanezekkel a beállításokkal a J5 2017 most tart 3 óra 54 perc SOT-nál, 24 órája megy, plusz szarrá játszottam magam vele, amiből 1ó 30p csak a szókereső. Plusz egyáltalán nem melegszik.
Viszont a kamerát nagyon nagyon sajnálom, bár ebben sem rossz, de közel sem egy Nexus 5X.

Cserébe, MINDEN megy, és nem kell power bankot használjak.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#13845) alcsa válasza eladogeppc (#13844) üzenetére


alcsa
senior tag

Persze, teljesen érthető, mert abban a telefonban újabb architekturájú proci van, ami kevesebbet fogyaszt, alacsonyabb a kijelző felbontása, meg nagyobb az akku is. Nem is értem miért ilyen szar ez a 5x, most igazán.

Én is annyira bírom az ilyen hozzászólásokat.

(#13846) focvis válasza TaylorPro (#13837) üzenetére


focvis
veterán

6P-nek mi a gondja, mitől pusztul?
Ill. Pixelnél mi a baj a garival? Nem kizárt, hogy egy év múlva arra váltanék.

Akku témához: nálam napi ~50%-ot merül, minden nap feltöltöm 80-85%-ra.
Folyamatosan megy:
- mobiladat
- wifi
- napközben 3 mail fiók szinkronizál
- Viber (FB-om egyáltalán nincs)
- autóban napi 40-50 perc BT, nem mindig Waze is
- napi 20-40 percet telefonálok

A SOT-ot nem nézem, nem lehet kiemelkedő, mert csak cigizés közben netezek rajta (irodában PC, otthon tablet).

[ Szerkesztve ]

(#13847) bl4ze válasza Ochocinco46 (#13843) üzenetére


bl4ze
veterán

Kösz.
Már azzal is elégedett leszek, ha nem piszkálva, alvó módban a telefon pár óra alatt nem fog 5-8%-ot merülni :)

42%-on áll most, stat :
2 napja volt töltve, és 47 perce
SOT : 46 perc

Rendszer Android OS 23%, Alkalmazások 15%, Mobilhálózat készenlét 12%, Telefon tétlen 7%, Bluetooth 2%.

Fő fogyasztó : Viber 23%, Facebook 3%, Mi Fit 3%, Messenger 2%

Most így néz ki. Folyamatos használat esetén sem tud nagyon 2 óránál többet, sajnos. (Waze, Igo)

.:. bl4ze .:.

(#13848) TaylorPro válasza focvis (#13846) üzenetére


TaylorPro
addikt

Bootloop ugyan úgy mint itt. Lefő a soc az alaplapról. Nézz be a 6P topicba. Garival is szivatják őket. Pixel idehaza nincs, gari kérdőjel. Bár az LG bevállalja ha van magyar számlád.

Pixel 8 Hazel

(#13849) fokukac válasza bl4ze (#13847) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szerintem folyamatosan fals összehasonlításokat teszel -

- vagy azért, mert a több, mint 2 napos készenléti idővel számolsz (ami önmagában sokkal több, mint ahogy az emberek többsége használja, meg eleve, két nap alatt 40 perc SOT, akkor nem is kell neked telefon... :P)

-vagy azért, mert intenzív fogyasztású alkalmazások használatát feltételezed (waze, igo, vagy bármilyen navi).

Arról nem is beszélve, hogy folyamatosan a háttérben futó app-okat használsz (viber, facebook).

Ha ezeket leírtanád, biztos, hogy sokkal jobb lenne az egész :)

Ha pedig navigálsz, ki lehet ám kapcsolni a képernyőt, úgy is bemondja a waze, hogy jobbra 2 km múlva....

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#13850) focvis válasza TaylorPro (#13848) üzenetére


focvis
veterán

Rosszul hangzik :/

A 6P-t a Huawei gyártja, és mégis ugyanaz a baja, mint az 5X-nek? Akkor nem az LG a hunyó, eddgi pedig ezt gondoltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.