Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Ilyen esetben szerintem egy laza qrv*anyázás a TO-n segíthet a dolgon:)

(#2) futo001 válasza vwpolopg (#1) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Jobb híján ezzel próbálkozok még ma.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#3) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Menj el vizsgázni, a tanár is felvehet szerintem utólag a vizsgalapra. Aztán legfeljebb nem, veszteni nem veszthetsz.

(#4) Thome


Thome
addikt

Ha bemész TO-ra, akkor felveszik neked a tantárgyat!

Utolsó tárgyfelvételi napon kértem én is mindenféle szar tantárgy felvételét, gondoltam jól jön. Aztán a felére elfelejtettem bejárni... :DDD

(#5) Szten Márs válasza Thome (#4) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem tárgyat akar felvenni, hanem vizsgát.

(#6) #43960832


#43960832
törölt tag

Szerintem ez mindenhol így van. Én már készültem nyugtatóval a tárgyfelvételre és kaviccsal az F5-re.

Én azon gondolkoztam, hogy vajon milyen szerver lehet az alatt a neptun alatt, ami ~3000 embert szolgál ki (nálunk) és mégis meghal? 286os 56K-s modemmel, lebegőpontos egység nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#7) Thome válasza Szten Márs (#5) üzenetére


Thome
addikt

Elírtam. Vizsgára gondoltam. Így megfelel?

[ Szerkesztve ]

(#8) ABE válasza #43960832 (#6) üzenetére


ABE
őstag

A BME-n akkor feküdt meg pár órára a Neptun, amikor megnyitották a tantárgyfelvételt, rohant mindenki tárgyakra jelentkezni. De ezen kívül mostanában igen megbízhatóan üzemel, jó a kezelőfelület, szóval majdnem szeretem. :DDD

(#9) lezso6 válasza #43960832 (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem a szerver szar, hanem a szoftver. Egy mezei skinváltástól belassul, aminek köze nincs a sebességhez. Nálunk (PE) a narancssárga skin a leggyorsabb. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) #43960832 válasza ABE (#8) üzenetére


#43960832
törölt tag

Persze nekünk is csak tárgyfelvételkor hal meg. Most nagyon szép lett az új felület, de inkább máshol foltozgatnám a rendszert...

(#11) #43960832 válasza lezso6 (#9) üzenetére


#43960832
törölt tag

Szerintem a grafikus megjelenítés beállítása teljesen irreleváns a rendszer sebesége szempontjából.

(#12) FPéter


FPéter
aktív tag

Ez nem a neptun, hanem az ottani rendszergazdák hibája. Nálunk az IBS-en pl. tökéletesen működik, soha nincsen semmi baja (tárgyfelvételkor sem).

[ Szerkesztve ]

(#13) vans? válasza ABE (#8) üzenetére


vans?
őstag

Vizsgajelentkezesnel is meghalt decemberben. :)

hábm bábm

(#14) ABE válasza vans? (#13) üzenetére


ABE
őstag

Akkor én abból szerencsésen kimaradtam. :D

(#15) lezso6 válasza #43960832 (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pont erről beszélek, valamit csak értek az ilyen dolgokhoz... :DDD Mégis lassabb. Magyarul egy kalap fos. :(

A kedvencem amikor megadnak 4-től a csillagos égig számú neptunszervert, hogy húdekibaszott profinak látszódjon a rendszer - na ilyenkor tényleg van ennyi szerver, de az mind webserver (ami szart sem ér), viszont adatbázisszerverből (lényegében ettől függ a sebesség) ugyanúgy csak EGY darab van, szóval parasztvakítás az egész.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) Alexios


Alexios
veterán

én hétfőn még betudtam lépni az oe neptunjára, gyorsan fel is vettem a tárgyakat :DDD

(#17) futo001 válasza Alexios (#16) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Én anno BME-n kezdtem neptunozni, betárcsázós modemes nettel. Na azt ne tudjátok meg. :W
Írtam a TO-s hölgynek, remélem segít, azért vizsgázni bemegyek, hátha rendezhető a probléma.

"Nálunk (PE) a narancssárga skin a leggyorsabb." Na ezen behaltam. :D

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#18) #43960832 válasza lezso6 (#15) üzenetére


#43960832
törölt tag

Jóvan leesett. :DDD

(#19) futo001 válasza lezso6 (#15) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Én ezt csak ma vettem észre. hallgato0, hallgato1... de ugyanaz az adatbázisszerverük.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#20) moha21


moha21
addikt

reggel 8 óta van tárgyfelvétel 7 óta ülök a gép előtt nem enged be...

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21) Kergeboci


Kergeboci
tag

Én anno a veszprémi egyetemen kezdtem. emlékszem úgy müködött a rendszer, hogy akkoriba nagyon nem volt mindenkinek otthon nete, vagy a le-fel töltések beszélgetésénél a mega még szóba se került, csak a kilóval dobáloztunk, hogy az egy szem gépterembe (aki szemfülesebb volt az pedig a könyvtárba) állhatott sorba, hogy bejelentkezzen. Reggel 7-re már 3 emelettel lejebb állt a sor vége, óránként haladtunk pár lépcsőfokot. Na az volt a szívás :D

Felsőbb évesként már kollégiumba járkáltunk az ottaniak netét kihasználni. Kevesebb sorban állás volt, de ugyan annyi várakozás. Emlékszem, úgy tudtunk néha-néha belépni vizsgaidőszakban, hogy egy nehezéket (könyv, kávéscsésze, valami) helyeztünk az enterre, és 10 percenként ránéztünk, belépett-e :D

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#22) Thome válasza moha21 (#20) üzenetére


Thome
addikt

Na elkezdett érdekelni, hogy a PPKE-n is ez folyik-e. Jelentem nem, itt hasít a neptun, ahogy annak rendje és módja szerint kell mennie. :K

(#23) ferensz válasza Thome (#22) üzenetére


ferensz
senior tag

Én is ma lestem fel neptunra, jelentem SZE-n is rend és béke uralkodik.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#24) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Már a honlap sem nagyon jön be. :D
http://neptun.uni-obuda.hu/

Ez a legjobb:
https://neptun.uni-obuda.hu/HaIIgat0/
"
A rendszert üzemeltetõ számítógépek túlterheltek.
A szerverek száma a jelenlegi terhelés lekezelésére nem elégséges.
Kérem próbálkozzon késõbb!
The computers serving the system are overloaded.
The number of servers cannot manage the overload.
Please try later.
"

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#25) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ez mindennek a legalja, totál K.O. ez a kibaszott ország.

Amúgy ilyen esetben simán lehet reklamálni a vizsgáztatónál.

(#26) moha21 válasza Jhonny06 (#25) üzenetére


moha21
addikt

Már az is gáz, hogy reggel ez van, de könyörgöm már sötétedik..Ja mer, hogy sokan script-el veszik fel a tárgyukat...

Thome: Jó neked.

Ami még bestof péntekig T.O.-m sincs. És ma mehettem volna haza. :W

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#27) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

nyugi nekem a kreditjeim nem lesznek meg köv félévre, hála a neptun-nak, megy majd a kuncsorgás hogy nem akarnak kibővíteni 1-2 kurzust... :C :W

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#28) moha21


moha21
addikt

wow nagyja felvéve persze legszarabb időpontok... néhányra meg nincs hely:> (Y)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29) Jhonny06 válasza moha21 (#26) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mondjuk azt még elviselném, hogy egy ideig nem tudok belépni, de hogy valaki emiatt csúszik egy/két félévet.. bemennék lövöldözni a szerverterembe, minimum.

[ Szerkesztve ]

(#30) moha21 válasza Jhonny06 (#29) üzenetére


moha21
addikt

Hát másképp nem is lehet sajnos.. Erélyesen kell fellépni a T.O.-n tudni kell betéve a TVSZ-t stb.. Aki félénk azt sokszor le se szarják. Amúgy most van egy nagyon rendes T.O-s nő tényleg mindig segít nekem és nem húzza a száját.

Ellenben hihetetlen számomra, hogy egy műszaki fősuli, ahol tele van programozó stb emberkékkel, műszaki cuccokkal és egy rohadt neptun-nt nem tudnak üzemeltetni ami minden évben tudvalevőleg beszarik vizsgajelentkezéskor.. És a létszám sem nagyobb, mint öt éve a neptun is csak színesebb lett, költhetnének rá egy kicsit.

Másik meg ok nem tudsz belépni, valakinek csak ennyi gond, de legtöbben szívnak, mert ütköznek a tárgyak és miegymás, arról nem is beszélve, hogy most melót kell cserélni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#31) nyunyu válasza ABE (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

Jartal volna egyetemre 10 eve, amikor meg Citrix MetaFrame remote desktop klienssel kellett bejelentkezni az akkori Neptun szerverekre.
3 hallgatoi szerver osszesen 150 embert engedett be egyszerre...
(akkor volt 10k hallgato a BME-n)

Nem am csilivili ASP.NET, mint most...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32) zoo8800


zoo8800
veterán

No akkor had meséljek is az élet napos oldaláról :D
Az ÁVF-en és pl. a ZSKF-en az ETR-ben 1-2 mp egy laplekérés. :) Akármikor.

rip and tear, until it is done

(#33) lezso6 válasza Jhonny06 (#29) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gondold meg milyen az, ha emiatt nem tudod befizetni a kollégiumi díjat (igen ezt is neptunon kell), mert elcsúszol a határidővel, kibasznak a koliból, fizetheted az utolsó havi önköltségit + büntetés. Szóval fasza a rendszer. :(

(#32) zoo8800: Mert azt nem Visual Studioban kattintgatták össze önjelölt programozó-bölcsészek ASP.NET-ben. Semmi bajom a microsofttal, hisz az ETR is ugyanígy készült, csak azzal a kis különbséggel, hogy ott a programozásnál billentyűzetet (illetve agyat) is használtak.

Neptunos greasemonkey szkript firefoxhoz van már amúgy? Ha nincs, akkor komolyan írok egyet, ha van rá igény, és lesz majd időm. :(((

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34) moha21 válasza lezso6 (#33) üzenetére


moha21
addikt

Nem csapsz fel neptun rendszergazdának? :>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#35) tildy


tildy
nagyúr

nyunyunak is:

A mi időnkben meg úgy lehetett vizsgára jelentkezni, hogy a TO előtt volt kinn 5 -8 vizsgának a mappája, aztán hajrá, férj be valahova. (1999-2002 tán)

Ehhez képest az ÓE neptunja egy működőképes dolog. Tudom, mert pár évig használtam magam is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) lezso6 válasza moha21 (#34) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hahhhaha. Előbb írok egy uránuszt.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37) lezso6 válasza tildy (#35) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez ilyen szarunk a felhasználó szöveg, örüljünk hogy van.

Szerintem ha már csinálnak eletronikus indexet, akkor legyen jó, főleg ha lehet ilyet csinálni, lásd ETR. :) Persze ezzel nem azt mondom, hogy ha szar, akkor inkább ne legyen.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38) tildy válasza lezso6 (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Lezso, csak gondoltam megemlítem, régen hogy működött egy vizsgára jelentkezés, ahhoz képest Neptun nagyon jó dolog. Kérlek ne láss , vagy hallj bele mást. Köszönöm:)

Amit írsz, olyat nem írtam, csak a saját tapasztalatom a BMF neptunjával kapcsolatban. Márpedig kb 6-7 évet tuti használtam. Vizsgaidőszakban nekem nem volt vele gond- viszont az Opera miatt igen.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) eziskamu válasza nyunyu (#31) üzenetére


eziskamu
addikt

Dettó ez volt Debrecenben is. Valaki azzal emberkedett, hogy képernyőképet csinált a vezérlőpúltról :DDD

(#40) tildy válasza eziskamu (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Nosztalgiázunk, nostalgáunk?:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) eziskamu válasza tildy (#40) üzenetére


eziskamu
addikt

Olyannyira, hogy megint kell használnom a Neptunt :DDD

(#42) futo001 válasza lezso6 (#37) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Párom ZSKF-re jár, ETR-t használnak. Soha nem panaszkodott.

Nyunyu:
BME-s Citrix még nekem is megvan, az volt ám az agyhalál. :)

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.