Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

A cím alapján azt hittem valami új AMD chipről lehet szó.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#2) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Klassz!

De gondolom pótakksi helyett nem lehet tápot adni neki powerbankról.
Ez a 999 fotó miatt lenne teljesen normális opció.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) hibavissza


hibavissza
veterán

Ahogy elnézem a Fuji obik árait, három darabhoz adhatnának egy ilyet ajándékba.

[ Szerkesztve ]

(#4) zzola


zzola
félisten

Ez sem a HUN fizetésből eléhjető termék...

(#5) arn válasza hibavissza (#3) üzenetére


arn
félisten

Ez sajnos jogos...mar aki jo fixekre acsingozik, es nem eleg az olcsobb zoom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) Mr.Csizmás válasza Polarstar (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a fujinak a legegyszerűbb a pwm-je, gyakorlatilag krumpliból is tudsz adni neki, ha leadja a 3,7 V x ampert.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) 80hun


80hun
addikt

Hát jó kis gép.
Az ára lelombozó, van mit tanulni a fujinak az árképzésről.
Majdnem ennyibe kerül egy Sony A7, pedig az egy full frames milc.
Szerintem így is kevesen választják a fujit.
De pl egy A6000 is tud ennyit (kivéve a záridőt) fele ennyiért.
Az optikák minden milchez drágák, de bármilyen manuális rárakható és ez a fotósoknak a lényeg.
Sok helyről halottam már hogy jó kis gépeket gyárt a fuji , csak nehéz megfizetni.

(#8) Stauffenberg válasza zzola (#4) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Anno az Olympus E-M10 palacsinta zoom kit akkora árcédulával indult, mint amibe az X-T10 + 16-50mm kit kerülni fog. Az E-M10 itthon is sláger.

Nem a vázat megfizetni a könyörtelen a Fuji rendszerben, hanem az objektíveket, mert azok nagyon príma darabok és ezzel arányos az áruk is.

(#9) FEDman válasza 80hun (#7) üzenetére


FEDman
addikt

A 3 gép bejelentéskori ára:

Sony A6000 + 16-50/3,5-5,6 - 800$

Fuji X-T10 + 16-50/3,5-5,6 - 900$

Sony A7 + 28-70/3,5-5,6 - 2000$

Így azért már egy kicsit máshogy hangzik, mint ahogy alább felvázoltad. ;)

Az X-T10 egyetlen "bűne", hogy még csak most jelentették be. Majd lesz ez is olcsóbb mikor a fenti két Sony vázhoz hasonlóan kifutó termék lesz az utódjával a nyakán lihegve.

(#10) Stauffenberg válasza 80hun (#7) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hol kapsz a kb. 280.000 forintos indulóár feléért Sony A6000-et? Újonnan az A6000 is ebben az árkategóriában volt és tudását nézve nincs tőle elmaradva az X-T10, sőt! Az A7 meg más tészta, egyrészt régebbi váz, ami újonnan igencsak fél millió volt, másrészt meg több tekintetben lekörözi az X-T10 is. Ja de hát az fúlfrém, az minden érvet üt.

Szóval igazad van. Vagy mi.

(#12) 80hun válasza Stauffenberg (#10) üzenetére


80hun
addikt

Igaz az A6000 700dolcsi jelenleg
az A7 kit meg 1300 dolcsi
Persze ezek az amerikai árak akárcsak a fujinál.

(#13) Stauffenberg válasza 80hun (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na és? Lesz az X-T10 is olcsóbb, akkor meg majd az A6100 lesz drágább. De ha magyar árakat nézünk, akkor az A6000 kit most 240k, míg az X-T10 meg 280k körül lesz. ha valaki emiatt a különbség miatt választ másik rendszert, arra nem tudok finom szavakat használni... :)

(#14) arn válasza 80hun (#12) üzenetére


arn
félisten

akkor nezd meg az xe1 es az xe2 arait. az xe2 is 700 dollar. meg hasonlitsd ossze, hogy mit tekerhetsz az a6000re es a fujira.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) schawo válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


schawo
titán

Nagyon optimista az árbecslésed.

900usd = 250k + áfa = 320k

Vége az 1usd=1eur jó világnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) Stauffenberg válasza schawo (#15) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én csak a hazai képviselet árpolitikájához viszonyítok. A te kalkulációd túl közel esik az X-E2 árához, ami pedig épp úgy 1100 USD, mint a drágábbik X-T10 kit.

(#17) MrChris


MrChris
nagyúr

ebben van rendes e-shutter?

(#18) 80hun


80hun
addikt

Igen tudom mire mi tekerhetek.
Sonym meg nikonom van.
De a fujinál a fényerő nem minden.
A az objektívek felbontásán van mit javítani a fujinak.

(#19) FEDman válasza MrChris (#17) üzenetére


FEDman
addikt

Van és el is lehet tolni egészen 1/32 000s-ig.

(#20) 80hun


80hun
addikt

Valakinek van itt fuji milc gépe?

(#21) Stauffenberg válasza 80hun (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csizmás, arn, FEDman és jómagam birtoklunk ilyet az itt hozzászólók között, de a Fujfilm X topikban élénkebb társalgás folyik.

(#22) arn válasza 80hun (#18) üzenetére


arn
félisten

Keves rendszerben vannak olyan popec, karakteres obik, mint ott.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) 80hun válasza arn (#22) üzenetére


80hun
addikt

Ez igaz , ha milcek világát nézzük szerintem a fuji és a sony rendelkezik kimagasló teljesítményű obikkal.
De én előnyben részesítem a régi manuális obikat ha nincs szükségem az autófókuszra.
Némelyik régi példánynak nincs elenfele az újjak közt.

(#24) Stauffenberg válasza 80hun (#23) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pedig a Fujifilm objektívek elég rendesen adják a régi objektívek képi világát, csak közben olyan pengén rajzolnak akár nyitott rekeszen is, hogy megborotválkozhatsz vele. Ezt van aki nem csípi, hibának tartja, van aki meg kifejezetten szereti.

De egyébként nem írnám le az MFT rendszert sem, ott is vannak egészen világklasszis darabok. A Panasonic a Leica mérnökeire támaszkodik, míg az Olympus mindig is híres volt a Zuiko sorozattal (orvosi műszer témában meg világvezetők).

(#25) MrChris válasza 80hun (#23) üzenetére


MrChris
nagyúr

pont obi parkban a m4/3 a legjobban ellátott milc rendszer, szinte mind kiváló minőség és általában nagyon kis méret. Míg a sony ebben el van maradva és ha jól tudom apsc vonalon már nem is fejleszt...

"A az objektívek felbontásán van mit javítani a fujinak." Ez a mondatod meg végképp értelmezhetetlen, a fuji obik ne lennének nagy felbontásúak? Majdnem mind nagyon penge.

[ Szerkesztve ]

(#26) schawo válasza MrChris (#25) üzenetére


schawo
titán

Különösen a Sonyhoz meg a Nikonhoz képest.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) arn


arn
félisten

A fuji fixekkel az ar a legnagyobb baj, de a jot sehol sem adjak olcson. Ilyen fixarak mellett nekem kicsit ertelmezhetetlen is az olcso vaz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) 80hun


80hun
addikt

Nekem is az árakkal van bajom és nem a technikával. :C

(#29) arn válasza 80hun (#28) üzenetére


arn
félisten

az ilyen szintu obik mashol sem olcsobbak... a gond az, hogy hiaba veszed meg az olcso vazat, ha fixsort akarsz, nincs olcsobb alternativa (f1.8/f2 koruli).

reszemrol van egyket obi, amit nagyon szeretek, es sokat hasznalok, amire szivesen kicsengetem a sok penzt, meg vannak olyanok, amik kevesbe hangsulyosak, de szivesen birtokolnam oket. jol jonne pl egy nagylato, nagyritkan egy portre, de hogy a taroloban alljon joreszt, azert nem csengetek ki 2000 eurot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) MrChris válasza 80hun (#28) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor mi a bajod a fujiobik felbontásával?

(#31) 80hun válasza MrChris (#30) üzenetére


80hun
addikt

Pl érdekes hogy a zeiss touit 32mm f1.8 jobban teljesít nex vázon felbontásban, de fujin picit kiseb a CA,és kevésbé vinyetál.

De ez nem fikázás , csak vélemény.Biztos marha jó kis gépek és obik a fujik.
Még talán lehet egyszer nekem is lesz egy. Vannak kecsektető paramétereik.

(#32) schawo válasza 80hun (#31) üzenetére


schawo
titán

:F :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33) Stauffenberg válasza schawo (#32) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is elvesztettem már a fonalat. :D

(#34) #31733248 válasza MrChris (#25) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én meg ezzel szemben éppen azt látom, hogy egymás után jönnek ki a csúcsminőségű fixek a Sonyra, egyre izgalmasabb lesz a kínálat. 25mm F2, 35mm F1.4, 55mm F1.8, 85mm F1.8, ez azért igencsak erős (APS-C-n is). :K

[ Szerkesztve ]

(#35) arn válasza #31733248 (#34) üzenetére


arn
félisten

apscn akkor lenne izgalmas, ha a dedikalt obik lennenek jo minoseguek, nem a megorokoltek az ferol. a merete es ara miatt nem sokan fogjak egy 500 dollaros vazra tekerni.

a sony valszeg az fe vonalat vinne.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) schawo válasza #31733248 (#34) üzenetére


schawo
titán

APSC-n ezek az objektívek egyszerűen nem izgalmasak. Bazi nagyok, nem kiemelkedően fényerősek, csak ff-en fantasztikus felbontásúak, mégis rohadt drágák.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) Stauffenberg válasza #31733248 (#34) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez kicsit olyan, mint a Canon-Nikon esete, ahol már évtizedes léptékben mérhető az APS-C jelenléte, mégis telibe van tojva a formátum, kevés a natívan, direkt arra készült objektív, ha kell valami jobb, akkor vedd meg a drága FF üvegeket.

Azért jó a legtöbb MILC rendszer, mert tiszta lappal indultak, egyetlen formátumra támaszkodva, így csak ahhoz készülnek, méretben és árban amit az adott minőség megkíván, semmi több.

Persze tök jó, hogy van Sony FF MILC, de ezzel az APS-C vonal beleesett abba a szindrómába amiben a Canon-Nikon APS-C vázak is szenvednek.

(#38) #31733248 válasza arn (#35) üzenetére


#31733248
törölt tag

Hasonlóan érdemes ehhez viszonyulni, mint a Fuji obikhoz: nem könnyűek, nem is olcsók, de az építési minőségük és a képminőségük kiváló. Általában a Fujinál sem a belépő vázra vesznek ezer dolláros üvegeket. A legtöbb képet a Sonynál az A6000-rel és az A7-tel lövik manapság, nem mondjuk az A5000-rel. Ezekre meg sokan megveszik a drágább üvegeket is.

(#39) Gondwana válasza Stauffenberg (#37) üzenetére


Gondwana
addikt

... kivéve a Canont - bàr pàr fixet még elbìrnànak az EFS60/2.8 meg 24/2.8-on tùl is, illetve a 17-55/2.8, 10-22, 15-85, szòval ezseszoni.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#40) arn válasza #31733248 (#38) üzenetére


arn
félisten

az fe uvegek latom, hogy jo, de nem az 500 dollaros a6000 celkozonsege. par obi utan mar nem tetel az a7.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) FEDman válasza #31733248 (#38) üzenetére


FEDman
addikt

Igazad van! Tökmindegy, hogy eleve APS-C-re tervezett, vagy egy FF obit teszünk egy APS-C vázra, a kettő gyakorlatilag pontosan ugyanaz a kategória.

Mit lehet erre mondani, márkavakság úgy látszik néha nem ismer határokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) schawo válasza #31733248 (#38) üzenetére


schawo
titán

Hogy mi is a baj a Zeissekkel, miért nem hasonlíthatók a Fuji obikhoz:
Fuji 35/1.4: 160k 187g
Zeiss 35/1.4: 540k 630g

Fuji 23/1.4: 270k 300g
Zeiss 25/2.0: 510k 335g

Fuji 56/1.2: 320k 405g
Zeiss 55/1.8: 310k 280g
Zeiss 85/1.8: 410k 475g

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) #31733248 válasza arn (#40) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#40) arn

500 dollárért sajna nemigen veszel A6000-et, még most sem...

(#41) FEDman

Annál a méretnél valóban hatalmas a különbség, de mint nyilván tudod, messze nem ez az arány jellemző. Ha valakinek ezek nem jönnek be, vagy nem tervez FF gépre váltani, akkor megelégszik a sokkal könnyebb APS-C obikkal töredék áron, ez a legrosszabb, ami történhet vele. ;)

Ezen a lapon egy újságírónak márkavakságról értekezni meg több, mint vicces. :D

(#44) FEDman válasza #31733248 (#43) üzenetére


FEDman
addikt

Mondtál egy nagyot, mi meg megpróbáltuk felvázolni neked, hogy sok esetben miért nem akkora buli APS-C Sony vázra FE objektíveket venni.

Erre most nekünk magyarázod, hogy neked miért nem volt eredetileg igazad??

Úgy látom ma tényleg humor estet tartunk. :DDD

(#45) arn válasza #31733248 (#43) üzenetére


arn
félisten

Bocs, 550 :) de europai viszonylatban 530 eur. Ennyiert sokmindent nem kapsz.

***

Elobb vennek egy a7et az 55 1.8al es 28 2.0val. Egyik 280g, a masik 200, es akkor nincs a crop. Aruk is emesztheto fujis viszonylatban is.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) #31733248 válasza FEDman (#44) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#44) FEDman

Hogy mekkora buli APS-C vázakra FE obikat venni, az nyilván az adott rendszerre elérhető APS-C kínálattól, az adott obit jellemzőitől és attól függ, hogy az adott vevő mennyire tolerálja a jellemzően nagyobb méretet és húzósabb árat. Rugózzunk rajta még? :)

(#45) arn

"Elobb vennek egy a7et az 55 1.8al es 28 2.0val. Egyik 280g, a masik 200, es akkor nincs a crop. Aruk is emesztheto fujis viszonylatban is."

Megértem, ezért is lehet az A7 a második a lenti listán, a Sony fényképezőgépei között. Sokaknak tetszik.

(#47) arn válasza #31733248 (#46) üzenetére


arn
félisten

Az a7iiben a szenzorstab nekem nagy plusz... Omdn is nagyon szerettem fixekkel. De nemtom, hogy a rawok vegre vesztesegmentesek e.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) schawo válasza arn (#47) üzenetére


schawo
titán

A raw struktúra nem változott az A72-vel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49) FEDman


FEDman
addikt

Ez most itt valami új szoni gép bejelentése, vagy rossz helyen járok?

Komoly ez a topik, kb mint Kai tesztje orosz hangalámondással! :DDD

(#50) ROBOTER válasza 80hun (#7) üzenetére


ROBOTER
addikt

"de bármilyen manuális rárakható és ez a fotósoknak a lényeg."

Ez úgy a fotósok 5%-a számára a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#51) Mr.Csizmás válasza ROBOTER (#50) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez egy erős sony érv ;]

és ez a fotósoknak a lényeg. ááá nincs köze gyári obik kínálatához :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#52) Stauffenberg válasza Gondwana (#39) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ne haragudj, de nem tudok egyetérteni. A Sony még mindig jobban áll APS-C támogatottságban, mint a Canon, kivéve a nagy fényerejű zoomot, cserébe a fixek nem állnak meg f/2.8-nál, felfűzhető simán egy 24mm f/1.8, 35mm f/1.8, 50mm f/1.8 sor. Miközben a Canon már 12 (!) éve futtatja a saját APS-C rendszerét. De nincs kétségem afelől, hogy a Sony APS-C is innentől le van tojva, mint a CaNikon esetén.

Az R&D részleg munkáját a marketingesek szabják meg, ha több dohány van az FF-re fejlesztésben, akkor oda fognak tolni minden erőforrást. Ahol meg nem kell tartani ilyen megosztottságtól, ott gyönyörűen fejlődik a rendszer már 2-3 éves távlatokban is (MFT, Fujifilm).

(#53) #31733248 válasza Stauffenberg (#52) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azért a sokat kritizált Sonynál mostanra mégiscsak egy remek fix sor állt össze. Fényerős zoom persze még jöhetne (pl. egy Tamron 17-50-hez hasonló tudású és árú), bár ez már inkább a tükrösökhöz illő méret (ahogy az Olynál is a 12-40mm F2.8 PRO).

(#54) Gondwana válasza Stauffenberg (#52) üzenetére


Gondwana
addikt

Jogos, hiànyosak voltak a sonys ismereteim.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#55) schawo válasza #31733248 (#53) üzenetére


schawo
titán

Oly 12-40/2.8 399g
Zeiss 55/1.8 335g
Zeiss 85/1.8 475g
Zeiss 35/1.4 630g

Fixeket hasonlítottam egy 3.3x zoomhoz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#56) #31733248 válasza schawo (#55) üzenetére


#31733248
törölt tag

A FF üvegek nehezebbek, mint az MFT-re szántak, ezt eddig is tudtuk. De én konkrétan az APS-C-re szánt Tamron 17-50-ről beszéltem, ami 430 g, ez a kategória bizony az Olynál is 400 g körül van. A Fujinál sem éppen pehelysúlyú a hasonló versenyző (16-55mm F2.8) a maga 655 g tömegével.

(#57) Parci válasza #31733248 (#56) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem, mert az oly/fuji pro alapzoom nem "az a kategoria". A Tamron szintjét hozna az oly kisebb méretben is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#58) FEDman válasza Parci (#57) üzenetére


FEDman
addikt

A Sonynál mondjuk ez eddig nem nagyon jelentett problémát. :DDD

A Sony Zeiss E 16-70/4 a paramétereihez képest meglepően kicsi és könnyű, olyan is lett a képminősége.

Vagy említhetnénk a Sony Zeiss FE 24-70/4-et is. Az is csak 426g, ami egy FF 24-70/4-hez képest nagyon barátságos. Cserében néhol f8-ra rekeszelve se jók a szélek. Mindezt egy méregdrága profi objektív produkálja.

De ez a Sony, most már lassan eshetne itt pár szó akár a Fujiról is, ez mégiscsak az X-T10 topikja lenne. :DDD

(#59) #31733248 válasza Parci (#57) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nagyon jó az az obi, de mégiscsak hasonló kategória, brutális hordótorzítással. Ami még hozzá hasonlítható MFT fronton, az a Pana 12-35 F2.8, 305 g tömeggel, szintén az 1000 dolláros árkategóriából. Arról meg ugye nem sok értelme van beszélni, hogy "milyen lenne", ha egyszer nincs...

A Tamron 17-50 számomra nagyon jó vétel lenne 90 ezer forintért, de adapterrel együtt már kb. olyan nehéz lenne, mint a Fuji 16-55 F2.8, így jócskán veszít a vonzerejéből, legalábbis nálam. Kicsit hasonló ez, mint amikor a Fuji kitűnő obijait nézem. Nagyon szép, nagyon jó, de a mérleg másik serpenyőjében (számomra) bőven van más, ami ezeket a jó tulajdonságokat ellensúlyozza. Pár napja néztem a 16mm-est, kitűnő fix, de nehéz és drága, egyébként is maximum technikailag hoz lázba az F1.4, a fotózásban nemigen venném hasznát. Ezzel együtt persze megértem, ha valaki rajong ezért a rendszerért, ízlés kérdése, kinek mi jön be.

(#60) Parci válasza #31733248 (#59) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, nem hasonló kategória, ne vicceljünk már. az egyik egy saroktól sarokig, nyitva is éles, időjárásálló, penge autofókuszos, pro obi, és ez nem a tamron. az mft rendszer obijainak geometriai torzításáról meg még olvass kicsit (és ne a fotozónt, akik nem értik).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#61) schawo válasza #31733248 (#59) üzenetére


schawo
titán

Ugyanaz a kategória? Láttad már a képét? Bármelyik mezei Sony vagy MFT kitzoom nyitva körberajzolja a stabis Tamront 5.6-on. A Fujiról nem is beszélve.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62) #31733248 válasza Parci (#60) üzenetére


#31733248
törölt tag

Hasonló kategória átfogásban és fényerőben is, ugyanúgy, ahogy az említett Pana is az. Ettől még lehet jobb obi a Tamronnál, pedig az is egy jó alapzoom, ráadásul az ára harmada az említett MFT obiknak. Az 5.6-on történő körülrajzolást inkább ejtsük, annyira komolytalan. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.