Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72) Thusor


Thusor
őstag

Jelenleg 30-as éveimet taposom. Állami fentartású egyetem egyik kutatóintézetében dolgozom, mint kutató valamint az egyetemen rendszeresen oktatok. Három MSc diplomám van, ebből az egyiket Belgiumban szereztem angol nyelven. Felsőfokú angol, középfokú latin és alapfokú német nyelvvizsgám van. Jelenleg a PhD tudományos fokazatom megszerzésének végén járok. Kemény 140 ezer forint nettóért. Nem számítok friss diplomásnak, hisz a legelső diplomám 2010-ben, az utolsót 2014-ben szereztem meg. A PhD fokozat elérése után is csak 180 ezer forintot fogok remélhetőleg keresni. Semmilyen étkezési utalvány, SZÉP kártya nincs a fizetésen felül. Hetente legalább 20-30 órában oktatok, még ugyanennyiben foglalkozom kutatással. Jelenleg legalább 7 MSc és 5 BSc diplomamunkás hallgatóm van akik közül TDK és OTDK felkészítésen is hozzám járnak.

Egy molekuláris genetikai labort is vezetek a kutatóintézetben 10 beosztottam van a laborban akiknek a fizetéséről is én gondoskodom. Haza megyek, akkor is dolgozom, folyamatosan pályázatokat írok, újabb kutatási tervekkel állok elő hogy a beosztottjaimnak tudjak fizetést biztosítani mert az egyetem és az állam semmit se biztosít, ha én nem teszem meg. Emellett közben dolgozat javítás, vizsgáztatás, pályázati adminisztrációk, konferenciák, cikkek írása mert ezek nélkül nem kutató a kutató.

Eztek után egy tanár nekem ne mondja hogy mennyire nincsenek megfizetve. Én soha nem tehetem félre a munkám még egy percre sem, van hogy már reggel 6-ra bent vagyok a munkahelyemen és este 23 órakor hagyom el, mert ha dolgozni kell akkor dolgozom...túlóra pénz sincs, de szeretem ezt csinálni, ezért is választottam a kutatói életpályát, mert ez a hobbim is egyben és nem hagyhatom cserben a diákjaim, beosztottjaim se.

Ritka hogy egy kutató kivonul tiltakozni a kevés fizetésért, pedig megtehetnénk, fent olvasható okokból kifolyólag...ezzel szemben a tanári tiltakozások egyre gyakoribbak.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.