Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hibavissza válasza hackeeeee (#2) üzenetére


hibavissza
veterán

Palit beütés--> ótvar hűtő --> zajos, szabályozhatatlan ipari hulladék --> mem órajeleket nem veszi vissza (palit szerint instabil lenne a kártya a mem órajel visszavételtől) :((

[ Szerkesztve ]

(#52) dfdfdf válasza Yutani (#49) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ez a cikk csak lejáratás pl nekem minden nagy gyártó kártyája halt már meg de egy ócska agps 6600GT még mindig van a polcon!
Valószínű hogy csak egyedi hiba volt a te kártyáddal. a 6600GT nek volt egy hibás száriája és? más gyártó is adott már kis gyárilag fos szériát.
Szerintem eltúloztad a cikkedet és méghozzá nagyon én speciel nagyra tartottam az innót a 6600gt miatt a gyárinál magasabb órajelen adta ki a kártyáit és olcsóbban.
Szerintem korrekt gyártó garancia van vagyis nem kell félni szerintem.

Én innó párti vagyok és mélységesen felháborít ez a cikk... de ízlések és pofonok.

(#53) hibavissza válasza dfdfdf (#52) üzenetére


hibavissza
veterán

Amit írsz szerintem nem fedi a valóságot teljesen.
1. ezeknél a noname rissz-rossz márkáknál az ár nagyon fontos
2. a technológiát veszi, nem fejleszt semmit, hanem a dzsunkán legyártja
3. spórolni gyakorlatilag a minőségellenőrzésen tud csak

Manapság a "minden szar" jelző fokozottan igaz a low budget termékekre.
Szóval manapság aki olcsón vesz, nagyobb selejtarányt is kap a tereméke mellé bónuszként és ez nem márkafüggő. A konstrukciós problémák fokozottan vannak jelen az innovatív gyártóknál (jellemző a sony termékeire) és a kisebb gyártókra (pioneer)...nem a vetőmagos :DDD
SZVSZ

[ Szerkesztve ]

(#54) Dr. Romano válasza hibavissza (#53) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A 2. pontot nem értem. A technológiát veszi. Az összes kártyagyártó veszi a technológiát (GPU-t és memóriákat, szilárd elektrolitos kondikat stb..) nem önmaga fejleszi ki. Amit a partnerek csinálnak az esetek egy részében nem mutat túl a matricázáson és ezt nem csak az un. noname gyártók csinálják, hanem mindenki.
Jelen példa pedig pont az ellenkezője, hisz nem matricázásról van szó, hanem egy teljesen -a referenciától eltérő- nyák legyártásán/kifejlesztésén. Ami teljesen általános jelenség (anno a GF 8800GT-k korában nagy show volt, hogy a Gigabyte kisebb nyákos karit készített, mint a többiek).

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#55) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Gratula a cikkhez! Ezúttal tényleg hasznosat (is) sikerült írnod! Nagyon, de nagyon beletenyereltél a lényegbe! Mondjuk akik már megcumiztak vele, azoknak eső után köpönyeg. Fél nap, és egy fórumtag hajhagymái már imáikba is foglaltak!

Más botrányosan vacak termékeket is górcső alá veszel?

Igazság szerint jó lenne egy hasonló adatbázis:
[link]
Pedig ez nem is egy hardverfórum...
Átmenetileg talán egy feketelista is megtenné.

Utánam a kondenzcsik!

(#56) syC


syC
addikt

Olcsó húsnak Force3D a neve :)

(#57) gbal65


gbal65
aktív tag

Ennek a kártyának max az az előnye, hogy rövidített nyákos. Ez azoknak előny, akiknek kis házuk van. :) De megnem venném ilyen hibákkal :( persze lehet,hogy ennél a kártyánál fordult csak elő...(kivéve a venti szabályzás és a powerplay.)
Hála az égnek a vga-m biosa nemrossz :D :DDD (idle 160/250) de ventivel az a gond nekem pl hangos,nem a legjobb a gyári szabályzás :( :O

iPod Touch 6. gen., 10.2 <<>>DIY 2x50W Bipolar Transistor AMP w. Infinity Alpha 5 speakers

(#58) hibavissza válasza Dr. Romano (#54) üzenetére


hibavissza
veterán

Ja, ő fejlesztette a nyákgyártó gépet, meg a nyákot is szorgos mérnökeik több ezer órás teszteléseinek alapján dolgozták ki! :DDD :DDD :DDD
Zárt piac ez, kis számú terméktipussal, zárt technologiákkal. Max. 3 cég fejleszt szerintem, a többi a hitvány dzsunkabugit nyomja valami ótvar kínai ipartelepen. Azt, hogy a táp áramkör olcsóbb alkatrészekből, primitívebb módon épül fel talán ne nevezzük fejlesztésnek...bár nem vagyok szakértő a vizeken....

(#59) kutjaaa


kutjaaa
tag

Sziasztok!

Csak annyit fűznék hozzá, hogy az eladott/meghibásodott arányokat nézve az Inno3D kártyákkal sincs több gond mint a nagyobb márkákkal, az AGP-s 6600GT előtt és után sem volt nagyobb a hibaarány, sajnos a 6600GT-be én is belefutottam anno, a kártya a gép bekapcsolása után olyan hibajelenséget produkált mintha a fedélzeti memóriája hibázna, szemetelte a képet! Irtam a gyártónak egy mail-t 24h-n belül válaszoltak, a gyári száma alapján kiderült, hogy ez a példány is a hibás HSI chip szériával került legyártásra!

Javasolták, hogy vigyem vissza a forgalmazónak és cseréltessem ki!

Utána olvastam a neten, és a fórumokból kiderült, hogy csak bizonyos alaplapoknál fordul elő ez a hiba, és valóban, a régi főnököm gépében kipróbálva nem jött elő a hiba!
Nekem akkor egy AsRock dual-vsta alaplapom volt, neki pedig egy Abit NF7!

A 6600GT-s fiaskó ellenére én nyugodt szívvel vásárolnék Inno3D cuccokat most is!

Üdv
kutjaaa

T450, XIAOMI Note 8T,

(#60) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem 2 évig volt egy Inno 7600GST, és végül a tuning áldozatává vált, de azt se úgy, hogy minimális behatásra meghalt, mert jó egy évig húzva használtam, aztán többet akartam ;]
Azon kívül nem melegedett túl(gyári hűtés), hangos sem nagyon volt, és tette rendben a dolgát.

Everybody lies.

(#61) Baboon válasza .bableWes (#9) üzenetére


Baboon
senior tag

Nekem volt giga 4850 1 giga passzívom és a kondik konkrétan fütyültek terhelés alatt. Olyan volt mint egy kukta. De csak game alatt, 3d mark alatt nem :D
Szóval a giga is gyárt hibásat.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#62) dfdfdf válasza hibavissza (#53) üzenetére


dfdfdf
őstag

Senki nem vett még gyárilag hibás "nagy" gyártó által legyártott gyárilag fos terméket? De amikor megvesz az ember egy saját tervezésű Force3Ds karit és hibás fujj gyártó ne vegyen senki meg ilyenek jönnek. Ez felháborító akkor ha valaki vesz egy gyári hibás terméket ki kell rakatni a címlapra? ezt hívom feltűnési viszketegségnek.
Nem tudom hogy a rizskunyhóban mennyi kicsi kínai tud egy ilyen GPU alá nyákot tervezni ......

(#63) Yutani válasza dfdfdf (#62) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mindenki ráment a kártya működési hibáira. Igen, hibás volt a kártya, és az őt követő Asus 4850 Glaciator is hibás volt, tehát volt egy budget és volt egy nagy gyártó is, és mindkettő kártyája hibás volt. Emiatt nem lehetett volna "nem ajánlom" minősítést adni, viszont a hangos, szabályozhatatlan hűtő és a nem létező PowerPlay miatt már igen, igazam van?

Könyörgöm, egy komoly termékről van szó (mert azért a 4850 még mindig az, és ősszel, az RV870 előtt még inkább az volt!), így ha nem tudja az elvárható képességeket, én nem tudom ajánlani!

Másrészt amikor cserélték nekem a kártyát (nagy respect annak a PH-s bazárosnak!), akkor megvárhattam volna egy ugyanilyen Force3D kártyát, de inkább az Asust választottam (de minek...), mert a két fogyatékosság számomra meghatározó, így nem kellett ilyen kártya megint. Pedig szimpi volt, tetszett a kis mérete.

Viszont a mostani Gigabyte HD 4770 kártyával meg vagyok elégedve. Referencia, lehet szabályozni a hűtőjét, a PowerPlay is működik, szóval számomra tökéletes. A Force3D nem volt az!

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#64) Endreas


Endreas
tag

Értelmes, tanulságos cikk.
És egyetértek, sőt még jobban kiemelném a 15W "felesleget"!
15x8x5x4 = 2.4KW(h) egy "laza" hónapban csak ez..

Kérdezz.

(#65) Bluegene válasza Endreas (#64) üzenetére


Bluegene
addikt

ha játszol ugyanannyit fogyaszt minden 4850, itt az idle fogyasztásról beszélhetünk

ezt képtelenség kiszámítani hisz mindenki más arányban játszik/netezik, van aki nem használja annyit a gépét

szal ez a 2,4 KWh o.....ság, amúgy is jóval 100 Ft alatt van havonta, ha a kártáyt két évig használod 2400Ft-odba "fáj"-hat

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#66) Dr. Romano válasza Endreas (#64) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ez egyénfüggő. Ha valaki túlnyomó többségében játszik, annak semmit sem fog jelentei a PowerPlay, főleg ha még húzza is a gépét.
Ha valaki nagyon sokat használja IDLE módban a gépet ott lehet valami haszna, de akkor minek vesz ilyen teljesítményű kártyát :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#67) Yutani válasza dfdfdf (#62) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez felháborító akkor ha valaki vesz egy gyári hibás terméket ki kell rakatni a címlapra? ezt hívom feltűnési viszketegségnek.

Egyrészt nem azért írtam róla bemutatót, hogy pellengérre állítsam a gyári hibái miatt, hanem hogy megismerkedjenek a fórumozók ezzel a típussal, mert szerintem nem sok embernek van/volt ilyen, és tartom annyira érdekesnek a dolgot, hogy címlapra írjak róla egy cikket. Az, hogy gyári hibás volt, a kártyához tartozik, és leírtam.

Másrészt a moderátorok kiengedték, tehát szavad sem lehet. Ha mondjuk Racecamnak nem tetszett volna, biztosan ír egy privit, hogy vagy gyúrjak még rá, vagy legyen inkább személyes bejegyzés.

Harmadrészt jó lenne utánanézned, hogy milyen írásaim vannak, és utána pofázni feltűnési viszketegségről! Majd ha leteszel te is valamit a Logout asztalára, akkor esetleg kritizálhatsz, de akkor sem ilyen hangnemben! Az ilyen niemandok miatt szokott forrni az indulat a fórumon, mert nem tudják, hol a helyük! :(((

#tarcsad

(#68) Gyuri27 válasza Yutani (#67) üzenetére


Gyuri27
félisten

Érdekes ez a gyári megvalósitás kérdése. Emlékezzünk a 4670 esetére. Az amd faja cuccot rakott le az asztalra. Mégis egy kezünkön meg tudjuk számolni hány gyártó vette a fáradságot, hogy jó vga-t csináljon belőle.
Azt tudom mondani, hogy a kölök gépében egy ref 4770 dolgozik a fenti gyártótol. Jó vga, jó hűtéssel. Tehát mint mindig most is meg kell nézni mit vesz az ember. Mert a gyártó kiléte ma már nem garancia semmire. Mindig adott terméket kell nézni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#69) Puma K


Puma K
veterán

Na igen... Inno3D... 6800GT kártyám volt régen ami szépen megdöglött mert a gyári hűtése 100%-on se bírta lehűteni a kártyát és 6 óra Oblivionozás alatt 92fokra hevült fel.
Ebből kiindulva vettem a mostani kártyámat. Gyári hűtés nem lehet rajta. Vettem egy Gigabyte HD4850 kártyát amin gyári Zalman hűtés van. Igen ám csak ennek se lehet állítani a fordulatszámát. Havernak volt egy Zalman FanMate2-es kis potméteres ketyeréje amivel lehet szabályozni a Zalman ventik fordulatát. Ez tök jól megdöglesztette a ventit, és nem forgott azóta se. Játszani nem tudtam mert ügyebár megdöglött a ventije. Passzívan ment egy ideig Windows-ban 42 fok volt. Majd egyszer haver mondta hogy van egy döglött tápja. Rögtön felcsillant a szemem, hogy az jó lesz nekem. Átmentem haverhoz közben átkerültünk egy másik dimenzióba (érti aki érti). Haza fele menet olyan érzésem volt megintcsak mintha 1 hete lennék már úton. Az út valójában 15 perc de nekem napoknak tűnt... hát igen... és akkor még Hawaii-on legális a pot bizonyos fajtája :DDD na de nem ide tartozik. Fogtam magam szét kaptam a tápot mint foxi a lábtörlőt kiszedtem a ventit letakarítottam majd gyors kötözővel rászorítottam, és kis távtartókat tettem a venti kerete és a Zalman hűtő közé. Így most halkabb (BIOS vezérli a ventit) és jobban hűt, valamint a memóriák is kapnak a levegőből. Windows alatt 29 fok stabilan, játék alatt meg max 58-62 fok.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#70) dfdfdf válasza Yutani (#67) üzenetére


dfdfdf
őstag

Szia én itt nem téged és a munkásságodat fikázom távol álljon tőlem. A cikked hangvételével van kifejezett bajon nem az írásaiddal! Mint már írtam hogy én szeretem az Inno3D t mint gyártót így elfogunlt vagyok. De a "márkás" VGA ról nem írsz annyit....
Hiányzik 1-2 dolog ami neked fontos egy GAMER kártyából a takarékosság és a hűtés szabályozás amit a GPU tud, ezért olcsóbb ez a kártya mint a többi például.
Ha nem játszol minek ilyen kártya?

Pofázok? Csak felháborítónak tartom ezt a lejárató cikket egy olcsó VGAkat gyártó cégről!
Nem olvastam el a cikkeidet. Nem is fogom valószínűleg!
HA sokat tettél le eme virtuális asztalra grat érte és elismerésem a sok jó cikked miatt.
De ez szerintem nem tartozik azok közé.
Én emiatt a cikked írtam eme sorokat de ahogy látom te is túlreagálod a dolgokat ahogy én is :)) . Ez van emberek vagyunk és azok is maradunk.

erre a mondatodra reagálnék ha nem probléma:

Az ilyen niemandok miatt szokott forrni az indulat a fórumon, mert nem tudják, hol a helyük!

Én csak leírtam a véleményemet amit felvállalok igen kissé nyersen de ez van.
De te sem vagy jobb nálam ahogy látom.... (értem itt a forró fejünkre :D )

(#71) Reaper22


Reaper22
csendes tag

Ez a hűtés szerintem mindenképp Palit rajta, nekem van egy Palit 9600GT-m, és ugyanez a hűtés, méretre is.Még a kártya sebességének adatai is majdnem ugyanazok. Annyi a különbség, hogy az nVidiánál szabályozható a hűtés fordulatszáma.

Reaper22

(#72) Yutani válasza dfdfdf (#70) üzenetére


Yutani
nagyúr

Priviben megbeszéltük! ;)

#tarcsad

(#73) toth_janika


toth_janika
őstag

Őszinte leszek! Eddig életemben 2 db ATI kártyám volt, és azok se most! Számomra a VGA az GeForce. Tudom kövezzetek meg, de én mindkét kártyámmal csak szívtam, állandóan ment a vadászat a driverekre, meg az állandó gariztatás! :(
De hogy ON legyek: Mellesleg az írás tetszik! :C

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#74) D4rkAv3ng3r válasza Puma K (#69) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Hát bocs de ott te is hibás voltál. Ha láttad, hogy több, mint 90 fokon ment a VGA akkor le kellett volna cserélni a hűtést.

Nos a hírhedt 6600GT AGP-ből haveromnak még mai napig működik és mondani sem kell, hogy inno3D. Magam részéről előző VGA-m inno3D 8600GTS volt azzal sem volt probléma, nem melegedett, de hangos volt. Haveromnak mai napig ugyanolyan kártyája van és nincs semmi baja, a gyengeségén kívül. :D

A jelenlegi VGA-m nekem is 4850, csak én nálam ha ATI akkor Sapphire jöhet szóba. Ez is egyedi NYÁK-os meg hűtésű a gyári referenciánál 2 cm-rel rövidebb, persze nem ezért vettem meg hanem a jó hűtés miatt. Az ára meg a többi gyártónál jóval kedvezőbb volt, így sosem gondolkodtam dzsunka márkákon. :D

[ Szerkesztve ]

(#75) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Én már eleve nem vennék újonnan 4850-et, nekem is ilyen dual slotos Sapphire van a gépben. Kevés már a kártya, eljárt felette az idő. Inkább az 5xxx szériát választanám.

[ Szerkesztve ]

(#76) D4rkAv3ng3r válasza Moonline. (#75) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Hát igen minden szempontból jobb választás egy HD5770, kevesebbet fogyaszt és csak DX11-es. Bár erősebb játékok alatt a jövőben a fene sem tudja mire lesz elég. :F

(#77) Bluegene válasza Moonline. (#75) üzenetére


Bluegene
addikt

mire kevés?, nálam mindent utra high-on visz a 4850 1280ba

nagyon tutkó, jó vétel volt másfél éve, azóta vagy 25 Game-t kipörgettem vele minden maxon AAval, még a crysis-t is ultra high patch-el XP alatt 32 átlag FPS, a többiné pedig jóval több

DIRT2 is 40 fps, pedig az autós

nah mind1 én 2010-re ezt a kártyát megtartom, nem dőlök be az ilyen DX11 marhaságnak

ha új gépet vennék akkor isgaz h talán 5770-t vagy 5850-t vennék, így van, de amíg ez bőséggel kiszolgál addig minek? úgyis a játékok 90%-a konzol átirat

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#78) DasH_001


DasH_001
tag

inno 7600GST-m volt 2 évig, szerettem.
Jelenlegi XpertVision (azaz Palit) 8800GT-m elképesztően hangos, mert a fordulatszámot természetesen nem képes szabályozni. Viszont stabilitási gondjai nincsenek, lehet, hogy épp ezért.

(#79) skippper


skippper
senior tag

Nekem egymás után meghalt két darab Asus P5B Dluxe lapom még annak idején. Kiváncsi vagyok milyen lett volna annak a cikknek a fogadtatása, ha megírom, hogy Asus : drága nagyon, gyárihibás termékeket gyárt, inkább raknának referenciahűtést az alaplapra, akkor talán nem halnának meg, senki ne vegyen Asust, mert gagyi.

Értem a csalódottságodat (én sem fogok többé Asus lapot venni) ettől függetlenül szerintem picit erős volt a végkifejlet.

Amúgy gariztattad? Nem lehet, hogy azért nem volt állítható a venti és azért nem ment a PowerPlay mert szar volt a kártya (teszem azt hibás a BIOS)

(#80) Yutani válasza skippper (#79) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ahogy a #7 hozzászólásban írtam, a Force3D kártyát gariban egy Asus 4850 Glaciator követte, de az is hibás volt (TV-out volt sz@r), amit pedig egy Gigabyte 4770, ami azóta is megvan és hibátlanul teszi a dolgát. Tehát volt egy sz@r Force3D és egy sz@r Asus, mondhatni a (szubjektív) minőség két véglete, de végül egy Gigabyte kártya lett a befutó.

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.