Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) somogyib


somogyib
őstag

Roger Penrose: A császár új elméje.
Péter Rózsa: Játék a végtelennel.

Én ezeket szoktam olvasgatni unatkozós pillanataimban.

Vagy hallgass Dávid Gyula előadásokat a YT-on. Nekem az is bejön. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) ldave


ldave
félisten

Ha szereted a sci-fit, akkor nekem nagyon tetszett Robert Charles Wilson-tól a Pörgés című regény. Okosan felépített, ember közeli, szóval nem űrlényekről és idegen fajokról szól. Lényegében három, teljesen különböző ember életét mutatja be egy sorsfordító esemény után.
Szintén sci-fi Connie Willis-től az Ítélet könyve. Ez egy időutazásos történet, a főszereplő a pestis sújtotta középkorba utazik vissza és próbál meg túlélni abban a sötét emberi korszakban.

Ha fantasy, akkor ajánlom Susanna Clarke-tól a Hollókirály című regényt. Ez a napóleoni háborúk ideje alatt játszódik, szóval valós események és szereplők keverednek varázslókkal és tündérekkel.

A Slime draws near! Command?

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jack London könyvei.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Csupingo


Csupingo
veterán

Nem komoly témák, de én pl. szinte az összes Rejtő regényt elolvastam egy időben. Nem bírtam letenni őket és sokszor kétpercenként hangosan nyerítettem. A légiós regények, a Piszkos Fred, Fülig Jimmy történetek, vagy a P. Howard, Gibson Lavery néven írodott vadnyugati könyvek (Tigrisvér).
Ha ezeken még nem vagy túl, akkor szerintem érdemes ránézni, mert igen vicces sztorik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#5) pengwin


pengwin
addikt

Ha szereted a történelmi témákat akkor ajánlom Bán Mór Hunyadi sorozatát.
9 könyv, és még egy fog megjelenni, Elég sok helyen kölcsönözhetőek is.

Passuth László könyveire is ránézhetsz, de neki eléggé sajátos stílusa van, és a könyvei különböző korokban játszódnak, így nem feltétlen kapcsolódnak egymáshoz.

Üdv, pengwin

(#6) tomazin válasza Csupingo (#4) üzenetére


tomazin
veterán

+1 Rejtőre.
de a komorabb hangvételű könyvei is jók.

Én emellett Asimovot nagyon tudom javasolni, hatalmas világot épített fel, rengeteg könyvvel. Alapítvánnyal érdemes kezdeni, azzal eldől, hogy tetszik-e.

(#7) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Nem feltételezem hogy kimaradt, engem az 1984/Szép új világ /állatfarm trió rendesen megborított. Ma is aktuális, talán kimondhatjuk.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#8) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Asimov például?
Van egy 5 kötetes gyűjtemény (aminek évekkel ezelőtt karácsonyra megkaptam az 5.(why?) kötetét :DDD :DDD )
Elég komplex és lehengerlő univerzumot hozott létre az öreg, ha bírod az elrugaszkodott gondolatokat, érdemes megpróbálni.

(#9) Urby66


Urby66
aktív tag

Sci-fi vonalon maradva javaslom Zsoldos Péter műveit. Szinte bármelyiket lehet választani kezdésnek, nekem mind letehetetlen volt.

(#10) Somatom


Somatom
veterán

Rejtő oda-vissza. Moldova szatírái: Gumikutya, Hitler Magyarországon, A Beszélő Disznó, stb. Zseniálisak. Megtalálhatóak egy gyűjteményben, aminek a címe: Magyar Atom. Vagy, LINK.
Villon verseit is nagyon bírom, bár a Faludy-féle átköltés sztem gáz.
Rejtő, Moldova, Villon is fellelhető hangoskönyvben is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) Cranium


Cranium
tag

Stephen Kingtől az összes könyve kb leköt, és szórakoztatni tud, mindenféle műfajban írt már, nekem a kedvencem tőle a 11/22/63, és a Végítélet amit most újra kiadnak végre valahára!

(#12) somogyib válasza Cranium (#11) üzenetére


somogyib
őstag

Én Stefán királyt nem szerettem. Az akkori időkből inkább Robin Cook fogott meg, azok tényleg érdekes sztorik voltak.

[ Szerkesztve ]

(#13) smokin


smokin
tag

Ajánlom figyelmedbe a Lőpormágus trilógiát.

i'm too old for this shit

(#14) UnA


UnA
Korrektor

Nagyon kellett volna egy kis kapaszkodó az érdeklődési körre, mert az hogy "ne romantika" az elég kevés egy okos ajánláshoz.

De azért ennek ellenére is bedobok valamit: dos Santos: Isteni formula.

(#15) lambda5 válasza ldave (#2) üzenetére


lambda5
tag

Hamár sci-fi... akkor pl.:
Larry Niven–Jerry Pournelleː Szálka Isten szemében
Larry Niven–Jerry Pournelleː A szálkák. (A Szálka Isten szemében 2. része)
esetleg egy klasszikus tőle:
Larry Niven: Gyűrűvilág

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#16) abridabri


abridabri
veterán

Nezz be a könyvajánló topicba is ;)

(#17) #78600448


#78600448
törölt tag

Azta nagyon szépen köszönöm mindegyikőtöknek, amint úgy leszek bele-bele olvasok ezekbe. :)

(#18) Eastman


Eastman
őstag

Agassi: Open. ...ha kirándulnál egyet a nyolcvanas évekbe.

Bár, helyenként romantikus érzésekkel teli.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19) #33253120 válasza somogyib (#1) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1 a Dávid Gyula előadásokra. Jó a stílusa.

(#20) #78600448 válasza Eastman (#18) üzenetére


#78600448
törölt tag

Érzelem még nem gond, de ne abból álljon. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.