Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) Teasüti válasza fi:zi'k (#33) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elsőkézből szerzett tapasztalat.
Hát én 1k alatti égőket meg se merek venni. főleg aminek nem hangzik ismerősen a neve.
(Átlagemberként meg nem érzem szükségességét világítástechnikában is kiművelni magamat.)

(#34) moha21
Ott nézek, ahol van. Na meg világítástehcnikai szaküzletben is kb. ugyanazt kapom, csak nagyobb a választék.
Oda viszont nem járok általában, talán életemben egyszer fordultam be egy ilyen üzletbe házépítés idején.

20 db valóban hasraütés, de ha azt nézem, h nálunk az előző lakásban (szolgálati lakás, 5 méteres belmagasság, régi csillárok) csak egy csillárba belement 5 db izzó, akkor a két szobára máris 10 db-nál járunk és ez még csak két szoba. Ez máris 30.000 bekerülési költség, amivel még mindig hosszú éveken át lehetne fizetni a hagyományos izzók többletköltségét. Hol van még a lakás többi helyisége? Rendszeresen mentek el benne az energiatakarékosok, elég ritka volt, mikor mind az 5 működött egy időben. Az is csak néhány hónapig, mert egyik-másik megadta magát.

Az meg, hogy kinek milyen fényerőre van szüksége és milyen színhőmérséklet elfogadható neki, az meg szubjektív.
Most akkor a fényképészek meg mondhatnák rá, hogy retek az összes, mert a színspektrum egy kis részén sugároznak csak és szar képek készülnek ilyen megvilágításnál.

(#39) moha21
Pontosítottam zárójelben. Azért fizetek, amit az mér. Ennél nem kell pontosabb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.