Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) skandigraun


skandigraun
csendes tag

"Ha ezt 24 órában teszi: 0.024kW/h. Ez egy hétre vetítve: 0.168kW/h, egy hónapban (31 nappal számolva): 5.208kW/h, egy évben cirka: 62.5kW/h."

Itt ne felejts el hogy egy hónapban csak 4 hét van, és nem 31 :) Vagyis 52 héttel számolva nagyjából 8,7 kW éves fogyasztás jön ki.
Egyébként viszonylag érdekes cikk, de ha jön hozzászólásba több adat, még jobb lesz.

(#2) ReWGeT


ReWGeT
tag

Ha ezt 24 órában teszi: 0.024kW/h. Ez egy hétre vetítve: 0.168kW/h, egy hónapban (31 nappal számolva): 5.208kW/h, egy évben cirka: 62.5kW/h.

Az egy heti fogyasztást szoroztad be 31-el, így lett 5.208 kW/h, pedig a napit kellett volna: 0.024*31=0.744 kW/h

**skandigraun beelőzött :P

[ Szerkesztve ]

(#4) XtremLor válasza skandigraun (#1) üzenetére


XtremLor
őstag

Irok majd en is par merest ha erdekel par embert, 1-2 eve meregettem korbe mindent, akkor vettem fogyasztasmerot, mivel erdekelt mi mennyit fogyaszt, a 20eves fagyasztolada az eves 1200kW/h -os fogyasztassal le is csereledott :DDD

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#6) Moonline. válasza #68686080 (#3) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Igen, itt az átváltást kicsit tanulmányozni kéne. Nem kell semmit átváltogatni, csak osztani tudni...

1*24*30*12, ennyi a képlet. Ez 8640 watt, ami 8.6 kW, ami inkább olyan 500 ft-ra jön ki évente.

(#7) FLATRONW


FLATRONW
őstag

A számítási hibádnak köszönhetően kiderült, hogy mégsem annyira ördögtől való dolog a standby mód.:)
A cikk második fele rendben van.

(#8) skandigraun válasza XtremLor (#4) üzenetére


skandigraun
csendes tag

Én abszolút vevő vagyok az ilyenekre, főképp laptop fogyasztások érdekelnek (elég sokfélét lehet olvasni mindenfele), de minden más kütyü is jöhet :R

Ezek a régi cuccok időnkét tényleg durván tudnak enni. Kb 2 éve mi is lecseréltük a 20+ éves hűtőnket meg a képcsöves tv-t egy ledesre év közepén. 7-8 hónap múlva jött az éves elszámoló áramszámla, és 2 hónapig nem kellett áramot fizetni a túlfizetés miatt. Pedig csak fél éve voltak meg az új cuccok, és ennyit spóroltak egyből a régiekhez képest.

(#9) Steven


Steven
addikt

adatlapon taláható konfig 75 idle 300w crysis 3:D

led 42-tv 55w

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#10) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Nem ezek fogyasztása érdekes, hanem a motoroké és fűtőszálaké (szivattyú, boiler, hűtő, stb).
Most évi szinten néhány ezer Ft (összesen) nem nagy dolog, ha havi szinten elvisz ennyit egy nagyobb fogyasztó, mondjuk ha a villany boiler az éppen szükségesnél több meleg vizet állít elő.
Vagy nincs karbantartva a hűtő évek óta és gyakrabban és hosszabb ideig üzemel, mint kéne.

Mindenki a standby fogyasztókra van rágerjedve, indokolatlanul.
Mondjuk én sem villamos pályán tanulok, de nekem rémlik vmi olyasmi is, hogy a standby nem csak a távkapcs miatt jó dolog, hanem feszültség alatt tartva az áramköröket fenntartja azok üzemi hőmérsékletét (vagy vmi ilyesmi a lényege) és így növeli talán az élettartamot. Nem úgy mintha a főkapcsolóval játszanál minden nap, feszültség csúcsokat engedve ezzel az áramkörre. Na meg persze hidegen sem nyújt ideális teljesítményt a készülék míg eléri az üzemi hőfokot. Ez hifinél érhető tetten igazán.
(Javítsatok ki, ha tévedek! :R )

Amúgy mérni lehet a villanyórával is, pontosabban (gyakorlatilag azért fizetsz, amit az mér) és a legminimálisabb terhelést is méri. Fogyasztásmérőt sem kell venni. Csak körülményes lehet leállítani az egész házat, hogy szelektíven mérhess.

Jah a spéci elosztók meg külön érdekes, mert ha csak a standby lefaragására veszed, akkor évekig be se hozza az árát. :P
Viszont jobb ötlet lehet mondjuk egy olcsó (max 1000 huf) időzítős kapcsoló a nagyobb 24/7-es fogyasztókra, mint amilyenek a tv-s beltéri egységek - ahol nem pár wattról, de inkább 20-40 wattról beszélünk. Mert elég kevesen kapcsolgatják ezeket is ki-be, illetve ezeknek a standby fogyasztása is lényegesen nagyobb, hiszen itt inkább csak alvó módról beszélünk (amikor ilyenkor is tud szoftvert, vagy csatorna listát frissíteni mondjuk, stb).
Ezeknél már jóval hamarabb behozza az időzítős kapcsoló árát, ha mondjuk éjszaka nem mennek fölöslegesen._
De még jobb (és ugye drágább) megoldás a master-slave elosztó használata. De ez is évekre szóló befektetés esetén térül csak meg.

[ Szerkesztve ]

(#11) poli27


poli27
veterán

Én ezzel oldom meg és fel sem kell kellni az ágyból pl:D

(#12) Teasüti válasza poli27 (#11) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem automatikus, éppen úgy, mint a cikkben lévő szelektív kapcsolós elosztó is. Csak ez megbonyolították még egy távkapcsolóval is. Épp elég keresgélni a készülékek kapcsolóit is, meg amúgy is rossz szokás felhalmozni a távirányítókat. :N
Ennyi erővel ha már kapcsolgatni kell kézzel, akkor egyesével kapcsolgatom a készülékeket is és még ilyenre se kell beruházni. (Ami ugye komoly kiadás, ha a komolynak veszem a cikkben lévő évi néhány ezer Ft-os többlet költséget.)

Ha már veszek, akkor csakis automata megoldást. :K

Meg még egy érdekességet is fel lehetne hozni: energiatakarékos izzók. :K
24/7 valóban jól teljesítenek (ipari környezetben), de otthon ki használja 24/7?
Aztán nem viselik jól a sűrű kapcsolgatást, valamint egy bekapcsolással annyi többlet terhelést generál amíg elári az üzemi hőmérsékletet, mint amennyit elfogyaszt az idő alatt, amíg lekapcsoljuk, mert épp kimentünk a szobából egy fél órára vagy órára. (Vagyis nem hogy spórolunk a lekapcsolásával, egyenesen kárt okozunk, mert a következő bekapcsolással csökken az élettartam. És ugye nem kicsi kiadás egy garnitúra ilyen izzó darabja 2-3-4 vagy sokezer pénzért.)
Ha ezt minden este eljátsszuk egy 2-3x, akkor máris csodálkozhatunk, hogy fél évente, évente cserélhetjük az égőket. :))
Tiszta átverés.

[ Szerkesztve ]

(#13) Teasüti válasza Teasüti (#12) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szóval amire ki akarok lyukadni, hogy minden ilyen fogyasztásmérős cikkben csak addig jutnak el az emberek, hogy mennyit fogyaszt a szórakoztató elektronika. :N Miközben az csak egy töredékét képezi egy háztartás villamosenergia igényének.

A világítástechnikáról nem is beszélve. Azok cseréje sok havi villanyszámlát kitesz.
Itt sem csak a villanyszámlán kellene spórolni, hanem a befektetések minőségén.
Hiába veszek baromi keveset fogyasztó izzókat, ha méregdrágán évente cserélhetem őket, akkor megette a fene.
Akkor inkább hagyományos izzó a maga 100 wattjával, ami bírja a kapcsolgatást, nem érzékeny a hálózati zavarokra, környezetbarát(abb) az előállítása, újrahasznosítható és olcsó. Ezek egyike sem igaz az energiatakarékosokra.
Egy átlag 4-5-6 égős csillár felszerelése egy kisebb vagyon, amiből akár évekig lehetne fizetni a hagyományos izzők többletfogyasztását (és ugye nem félévente-évente kell kiadni ilyen vagyonokat újabb garnitúra izzóért).

Mindehhez képest pont leszarom mennyit fogyaszt a tv-m készenlétben. :P

[ Szerkesztve ]

(#14) Dr. Romano válasza Teasüti (#13) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én egyáltalán nem értem az ilyen cikkek meglétét. Én 3k-ért vettem egy fogymérőt, azóta nincs kérdésem.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#15) Teasüti válasza Dr. Romano (#14) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én meg lemértem villanyórával és 3k-ból elmentem moziba. ;)
Kétségkívül jobb befektetésnek érzem. :DDD

Főleg úgy, hogy a Voltcraft-on kívül nem ismerek pontos fogy. mérőt - mivel ugye a pár wattos fogyasztásnál vérzik el az összes olcsó cucc. Szóval pont a cikkben feldobott téma vizsgálatára nem alkalmasak ezek az olcsó vackok, amivel a cikkben is mértek.
Jah de egy Voltcraft 10k mondjuk, nem 3k.

[ Szerkesztve ]

(#16) stopperos


stopperos
senior tag

Hallgatva a felhívásodra, bemásolok pár adatot a kollégiumi gépteremről:
A LED-es monitor 12,5 Watt-ot fogyaszt normál használatkor, a régebbi LCD 25,9 et. Standby 0,1 és 0,2.
A kétmagos CPU-s új gépek 47,5 Watt-ot, a régebbi Celeron 2.66 1 magos gépek 78,3 Watt-ot, maximálisan. Standby 4,5 és 6,3.
Pl ilyen mérésekkel lehet meggyőzni a vezetőséget, hogy szükség van gépcserére, mert gyorsabb és kevesebbet fogyaszt. Nálunk amúgy a gépek 5 perc inaktivitás után lemennek S3 standby-ba, így tudunk legtöbbet megtakarítani. Szerencsére linux alatt van erre jó eszköz.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#17) Dr. Romano válasza Teasüti (#15) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Most én meg mondjam hogy a 3k-t amit mozira vertél volna inkább data.hu előfizetésbe költöm, mert "Kétségkívül jobb befektetésnek érzem"? ;]

De nem mondom mert csúnya dolog.

Egyébként meg nem volt célom soha sem az atomórával megegyező pontosság, szal nekem a 3k bőőőven jó.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#18) Baltásgyilko válasza Teasüti (#12) üzenetére


Baltásgyilko
csendes tag

Én 7 hónapja vettem próbaképp 5db LED-es világítást (olcsó 1000 forintos LandLite).
Ha napi 2óra világítással számolok: 2*30*7=420óra
5*3W=15W -> 15*420/1000=6,3kW -> 303 Ft (elmű) + 5000 =5303Ft
5*40W=200W -> 200/420/1000=84kW -> 4041 Ft (elmű)

1 hete pusztult el az egyik LED-es, kíváncsi vagyok a többi meddig bírja, egyelőre betudom hibás példánynak, de majd kiderül.

(#19) Teasüti válasza Dr. Romano (#17) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez már nagyon nagyon off, de akkor mondhatnám erre, hogy ott a torrent.

A mondanivalóm az lett volna, hogy a villanyóránál nem létezik (illetve nincs szükség) pontosabb fogyasztásmérőre és mindenkinek adott a lehetőség. Külön fogy. mérőt venni pénz kidobás.

Nem is atomóra pontosságról van szó, hanem arról, hogy néhány wattot nagyon félremérnek az olcsó eszközök.
Nem pár százalék eltérés, hanem sok. És így értelmetlen az eredmény.
Csak a nagy fogyasztókat tudják pontosan megbecsülni.
Ami meg jó, az meg drága is és fölösleges befektetés.
Kölcsönözni lenne jó, régen lehetett is a szolgáltatótól, de sajnos ez már nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#20) Dr. Romano válasza Teasüti (#19) üzenetére


Dr. Romano
veterán

igen, ott van az is, kiegészítik egymást szépen

A többihez meg annyit, nem értek veled egyet.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Megnéztem egy random mérőt árgépen 3k-ért.
Adatlapja szerint 5W alatt nem is mér.
Én még úgy emlékszem, hogy a normálisabbja adatlapon specifikálja, hogy mekkora pontossággal tud mérni adott terhelés mellett (<5W).
Na most gondolhatod, hogy szignifikáns különbségek jöhetnek ki pénzben kifejezve, ami értelmetlenné teszi az egész cikket is, ha ilyen gagyi cuccal próbálkozott a cikkíró.
Pl. ha 1-2 W fogyasztásnál +- 2 W pontossággal tud csak mérni 5 W alatt, akkor semmi értelme ebből számolgatni.
Ezt csak úgy lehet elkerülni, ha melléraksz egy hitelesített fogyasztót, mondjuk fix 50W-ot referencia fogyasztásnak és így a mérő eszköz pontosabb tartományában mérsz, vagy kidobod a francba a mérőt és megnézed mennyit pörög a villanyóra. :)

(#20) Dr. Romano
Lehet nem egyet érteni, de attól ez még tény marad. ;)
Nézd csak meg a mérőd specifikációját (már ha egyáltalán közli a gyártó a mérési pontosságot minimális fogyasztásnál)! Ha nem közöl pontosságot, hanem csak annyit látsz, mint a linkelt eszköznél is, hogy mérési tartomány 5-3600 W, akkor azt hivatalosan lehet úgy is tekinteni, h teljesen alkalmatlan néhány wattos fogyasztás mérésére.
Nincs is ezzel baj, 3k-ért ennyire futja. Csak legyünk vele tisztában, mielőtt cikket írunk róla, vagy számokkal dobálózunk! :K

[ Szerkesztve ]

(#22) Polemius


Polemius
aktív tag

A legszebb, hogy ezek helyett a pontatlan eszközök helyett pár ezresért hagyományos, tárcsás fogyasztásmérőt is lehet venni árverési/aprós oldalakon.
Ugyanolyat, ami fel van szerelve a szekrényben, csak nincs rajta a szolgáltató plombája meg nem hitelesített.
Arra rá lehet szerelni kábelt dugóval-aljzattal, és egyesével méricskélni, ha valaki nem akar játszani a külön ki-bekapcsolgatással a szolgáltató órájának használatához.
Ráadásul annyira pontos, amennyire kell (mint a szolgáltatóé). (Azzal ellenőrizheted is magadnak.)
És pár wattot is lehet mérni vele.

(#23) Teasüti válasza Dr. Romano (#20) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Olvasgass kicsit a fogy. mérőkről! ;)
Ahogy nézem a topikot a pontosságot nem csak százalékban adják meg, de mellette szerepel a max eltérés is a mért értékben wattban kifejezve. +-5-10 W már nagyon nem mindegy néhány wattos fogyasztásnál, ugye? :P

(#22) Polemius
Ilyet linkelhetnél nekem egyet, nem is tudtam, hogy lehet venni mobilis verziót is ebből. :R

[ Szerkesztve ]

(#24) KendiAdam


KendiAdam
csendes tag

Ott kezdem, hogy köszönjük a gondolat ébresztő cikket, de ezt szeretném tisztázni:

"Ha ezt 24 órában teszi: 0.024kW/h. Ez egy hétre vetítve: 0.168kW/h, egy hónapban (31 nappal számolva): 5.208kW/h, egy évben cirka: 62.5kW/h."

Egy kis fizika:
Teljesítmény: 1 [W] = 1 [J/s]
Energiamennyiség: 1 [Wh] = 1 [(J/s)*h] = 3600 [J]
Wattból úgy kapunk W-ból kWh-t (amivel az elmű oldalán lehet számolni), hogy a teljesítményt [W] megszorozzuk az idővel [h , azaz óra] és mindezt elosztjuk 1000-rel.
Tehát itt még a számokkal nincs is gond, csak az a fránya per jel... :)
1 [W/h] = 1 [(J/s)/h] = 1/3600 [J / (s*s)] -ezt már én nem is tudom értelmezni, hogy mire lenne jó.

Szerk.: Még egy gondolat: 1 kWh = 3 600 000 J = 3,6 MJ

[ Szerkesztve ]

(#25) ncc1701 válasza Teasüti (#13) üzenetére


ncc1701
veterán

Átlag a lakások elekromos áram fogyasztásának valami 14%-át adja a világítás. Ha cserélsz ledesre, akkor ennek a 14%-ának az 50%-át tudod megspórolni. Tehát legyen havi 10e a vellany szlád, akkor havi 700, azaz évi 8400ft-ot tudsz spórolni takarékos izzóról ledesre átállva. Ez semmiképpen sem több havi spórolás. Az maximum akkor lehet, ha még mindíg 100W-os körtékkel világítasz. Viszont ha korrektek akarunk lenni, akkor az így megtermelt hőmennyiséget le kell vonni a fűtés számlából, hiszen télen a hő gyakorlatilag nem veszteség. De tény, h villannyal fűteni a legdrágább.

(#26) ncc1701 válasza Baltásgyilko (#18) üzenetére


ncc1701
veterán

Sok a kínai gagyi, vigyátni kell.

(#27) Teasüti válasza ncc1701 (#25) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, de fél éve Baumaxx-ban még több 10k-ért (~40k) láttam jó ledes égőket.
De ha csak a közönséges energiatakarákos izzókkal számolok is mondjuk az olcsóbb 3k-s kategóriából (ami tönkremegy átlagban évente) és ha modnjuk csak 20 db ilyen kell egy háztartásba, akkor máris 60.000 HUF befektetés!!! Ebből mennyi ideig lehet fizetni a villanyszámlát a 100 wattos izzókkal (amiket aprópénzért lehet venni)? Évtizedekig az a havi 700 forint többletköltséget. :K
És akkor még a drágább márkás izzókról szó sem esett, ami talán nem megy tönkre rövid idő alatt.
A led-esek legjobb tudomásom szerint még magasabb árkategóriát képviselnek, bár az is igaz, hogy azoknak állítólag évtizedekben mérik az élettartamukat. (A 40k-s LED égőre élettartam garancia volt. Végülis ha ez igaz, akkor lehet nem is annyira drága. :) )

Miért csak a villanyszámláról beszélünk mindig? :P Egy rendszert elég nehéz vizsgálni ha nem egységesen szemléljük, hanem kiragadunk a kontextusból pár részletet (mint ahogy cikk is csak a standby fogyasztókról szól, ami átlag háztartásban kevesebb, mint 1%-a a fogyasztásnak).

[ Szerkesztve ]

(#28) Polemius válasza Teasüti (#23) üzenetére


Polemius
aktív tag

Nem mobil, ugyanolyanok mint ami a falon van. De két kábelt bekötni nem nagy ördöngősség. Na jó, még utána kell néznie a fogyasztásmérő bekötésének.
Meg persze nem kell tapogatni feszültség alatt a csatlakozókat. :)

(#30) Revox66


Revox66
aktív tag

Jó írás lett köszi.

Méregettem én is nemrég :
Asus X51R Noti : Alap fogyasztás 30-31,5 watt terhelve 39watt
Xbox 360 Jasper: Dasboardon és játék közben is hasonló értékek : 95watt az alap 105 watt volt a max terhelése.
T-Home beltéri: 7.3 watt a készenlét, bekapcsolva 8 wattot fogyasztott.
Funai LCD TV 32" : Készenlét 0.8 watt, maximum fényerő 128 watt , normál fényerő 78.5 watt , alacsony fényerő 65 watt.
Yamaha RXV 540 erősítő : Készenlét 0.6 watt. Bekapcsolva alap fogyasztás zene nélkül 36,5 watt. Normál zenével 48-50 watt körül fogyasztott, de biztosan képes ennél jóval többre is, a hangerő függvényében.
Revox Digital erősítő : Készenlét: 16,5 watt, terhelve ( mélyláda ) 40.5-45 watt, szintén hangerőtől függ.
Revoltec 3,5" SATA HDD USB mobile rack : 11,6 watt max fogyasztást mértem
RYM 102 Stereo Mixer : 4 watt max fogyasztás
Gericom 22" LCD Monitor : alacsony fényerő mellett 23,5 watt fogyasztás, a maximum 38.5 watt volt

SilverCrest Energy Monitor IAN 53138

(#31) kromatika


kromatika
veterán

Számomra érdekes és hasznos cikk.Köszi.

(#32) sanykaraj


sanykaraj
csendes tag

Nos azért a töltök sem fogyasztanak olyan nagy áramokat. Ha csak azt veszük, hogy az modern akumulátorokat 1/10-vel szokás tölteni. Vagyis a 4A akumlátort 400mA/h érdemes tölteni.
A valoság 800-1000mA/h fügöen az akumlátor minöségétől. Tehát némi számolás P=U*I 5V*0.8A=4w/h a veszteségekel együtt ez max 5W. Töltés közben. (Ezt a saját tabomon mértem) Sajnos még 6db töltövel sem sikerült akkora fogyasztás elérni amit a müszer mérni képes lett volna ( ha csak be voltak dugva a töltök). Ez egy bojlerhez képest ami 800 -1200W ott fogyaszt napi 3-4 órában...

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#33) fi:zi'k válasza Teasüti (#27) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Te mi alapján gondolod, hogy az energiatakarékos izzó tönkremegy évente?
Nekem kb a létező legolcsóbb IKEA-s izzóim vannak, kb 4-600 Ft/db áron vettem őket és még egy sem pukkant el az elmúlt 4-6 évben. Összességében is csak egy Tungsram izzó ment tönkre, az is fizikai behatás miatt.
A 3000-es kategória nagyon nem az olcsóbbak közzé tartozik. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34) moha21 válasza Teasüti (#27) üzenetére


moha21
addikt

Mondjuk nem a baumaxban kell nézni LED-et, hanem más helyen ( bőven van MO-n is. ). Egyébként meg a kompakt fénycső is nagyjából hasonló értékeket produkál és már lassan mindenhol találkozni vele. Meg nem tudom mekkra lakásokba jársz ahova 20 db energiatakarékos izzó kell 3k-s költséggel. .... No comment tényelferdítés.

2,5k Huf-ból lehet kapni 32W-os OSRAM hideg/meleg kompakt fénycsövet, ennek meg már egyedül is jó fényereje van. Vicc, hogy a normál wolframszálas izzót energiatakarékosabbnak hozod ki...
Jah és nálunk a lakásba van olyan ami már 10 év felett van ..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#35) moha21 válasza Polemius (#28) üzenetére


moha21
addikt

Át kell rajta vezetni a mérendő fázist meg adni neki egy nullát.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#36) moha21


moha21
addikt

Cikkhez: Mivel nem derül ki milyen mérő így az adatlapját sem tudom megkeresni, de az ilyen árfekvésűek 40-60 Hz közt mérnek +-3%-os pontossággal szinusz! alakú áramot így aztán lehet velük csinálni olyan méréseket kapcsoló üzemű tápoknál amik a saccolással egyenlőek.

(#32) sanykaraj:"P=U*I 5V*0.8A=4w/h"

a P mértékegysége a W, nem a Wh

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37) moha21 válasza Teasüti (#13) üzenetére


moha21
addikt

"Szóval amire ki akarok lyukadni, hogy minden ilyen fogyasztásmérős cikkben csak addig jutnak el az emberek, hogy mennyit fogyaszt a szórakoztató elektronika. :N Miközben az csak egy töredékét képezi egy háztartás villamosenergia igényének."

Ja csak, mondjuk a hűtő mikor hűt, akkor azt csinálja amiért van, ezzel szemben a DVD lejátszó meg a TV csak a semmibe fogyasztja az áramot. A másik dolog meg, hogy hiába te úgy tudod, hogy jobb ha feszültség alatt maradnak ezek a dolgok ez hülyeség, feszültség alatt hamarabb öregszenek, ráadásul a hálózati zavarra is érzékenyebbek, ergo jobb leválasztani a hálózatról ha nem használjuk.

"Akkor inkább hagyományos izzó a maga 100 wattjával, ami bírja a kapcsolgatást, nem érzékeny a hálózati zavarokra, környezetbarát(abb) az előállítása, újrahasznosítható és olcsó. Ezek egyike sem igaz az energiatakarékosokra."

A maga 100W-jával és 2700K- színhőmérsékletével nálam nem tud versenyezni egy jobb fajta 30W körüli 4-5k K színhőmérsékletű kompakttal. És ez utóbbit is újrahasznosítják ha jó helyre tesszük.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#38) Polemius válasza Teasüti (#29) üzenetére


Polemius
aktív tag

Túl sok infót nem adtak meg róla, de biztosan jó ez is.

Egyébként elszomorít, hogy sokan alapvetően a feszülség-áramerősség-teljesítmény-fogyasztás mibenlétével és viszonyával sincsenek tisztában. Pedig úgy emlékszem, ezt már általánosban is tanítják.

(#39) moha21 válasza Teasüti (#19) üzenetére


moha21
addikt

"A mondanivalóm az lett volna, hogy a villanyóránál nem létezik (illetve nincs szükség) pontosabb fogyasztásmérőre és mindenkinek adott a lehetőség. Külön fogy. mérőt venni pénz kidobás."

Ez így nettó hülyeség, márcsak azért is, mert a villanyóra sem teljes pontossággal mér... Egyébiránt meg ilyen mérővel is lehet mérni, illetve be lehet állítani egy másik mérőműszerhez.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#40) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

"Bruttó 509Ft/év, a különböző egyéb díjakkal együtt...
...Tehát ennyibe kerül egy évben, egyetlen készülék(!) standby módja."

Úristen és most mi lesz (oké, szóltak már, hogy nem is ennyi, de most nem lényeg, hogy 400 vagy 500, hótmindegy)... nem viccelek, tényleg nem értem. Ha segélyekből él valaki, egyik napról a másikra, akkor oké, már talán nem mind1, de annak kisebb gondja is nagyobb ennél.
Szóval valahogy nem érzem át a tragédiát, amit minden ilyen cikk megpróbál előadni.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#41) SAJ-NOS


SAJ-NOS
csendes tag

Szóval Megy a HM-Hm-hm a gyártóktól, kereskedőktől és az áramszolgáltatóktól!
Ezután csórikám megkísérel értelmesen adatokat kicsiholni
a VALÓSÁG-ból!
A tévedés nem izgi sokan azonnal ráéreztek.
A GÁZ AZONBAN KISSÉ MÁS!
Figyelem, az ELMU félék "ÁRA MÉRŐT" üzemeltetnek,
a GYÁRTÓ félék effektív teljesítményre REKLÁMOZNAK,
és megadnak maximális áramot, vagy valamit, ami gyártónként esetleg mást jelenthet,
sőt tipusonként mást! Fénycső maximális árama x 230V= általában több a névleges teljesítményénél!
Régi induktív áramkorlátozásnál fázis-eltérés miatt (a feszültség csúcsnál késik az áramcsúcs, tehát több áramot vesz fel, mint amennyi teljesítményt leadhat,
ide tartoznak a villany váltóáramú motorok!
Régi egyenirányítós motorok adott feszültség felett veszik fel az áramot, mert a forgásuk által indukált feszültségük fölött fogyasztók csak ezért többet fogyasztanak, mint amit leadnak!
ÚJ TIPUSÚ nagyfrekvenciás feszültség átalakítók!
Ez más, mert a nagy áramot a szinuszos feszültség nulla közeli értékein veszi fel! Ilyenek az összes TV, PC, és nagyobbacska LED és Kompakt fénycső elektronikái!
Illetve ÚJABBAN LED-es 1-5W-os égők soros kapacitív előtéttel működnek, ami után egyenirányító és akár 180V egyenre kapcsolt led-sor csatlakozik! Kapacitív áramterhelés, tehát az áram siet a feszültséghez képest, emiatt a hatásos=effektív fogyasztás kisebb, mint az árammért x feszültség szorzat!

GAS-nek olvasható 3W-os LED névleges áramát mértem, annyi, mint amit ráírtak 34-36mA, ezt méri az árammérő óra az ELMÜ-től!!! 0,036A x 230V = 8,28 W HŰ-HA! Csaknem 3-szorosa a névlegesnek,
ismerősöm szerint effektív 3 W-ot fogyaszt megmérte! A fénye 250 lumen névlegesen, kb. megvan!
Csakhogy
ELMÜ a 36 mA áram-fogyasztás szerint számláz, nem effektív teljesítményt mér!!!!!!!
Ennyit a reklám és a valóság eltéréséről.
De mértem ilyen 2W-os ledet, ahol a mért áram több volt, kb 44mA, 10W feletti fogyasztást számoltam ELMÜ módra! A fénye korai fejlesztésű LED-ként gyatra 120 lumen névlegesen. Ára éppúgy 1000Ft volt, mint a 3W-osnak, csak 1-2 év eltéréssel jelent meg.
Mértem 4W (1790Ft) talán elektronikus transzformálású LED égőt 360lumen fénnyel, a fénye reális,
és az árama 4,85W ELMÜ szerint számolt felvételű volt, azaz HURRÁ, mert a tápellátása kb. 80-85% körüliként egészen jó, az árához képest!
Árulnak 5W 400 lumenes LED égőt 50mA névleges áramfelvétellel
Kompakt Fénycső (Elektronikus foglalatba épített táplálással működnek)
Újként 2db. elvben 22W-os TESCO_TUNGSRAM 600Ft/db. volt, de névlegesen ráírt árama 190mA talán a maximális árama a minimális hálózati feszültségeknél,
a mért áramuk idegesítően kicsi, akárcsak a fénye is gyenge 2-3 éves ritka használat után:
Áramfelvétele 62 / 69 mA a 2 példányomnál, ami 15-16W-nak felel meg, és a névértékhez képest túlzóan takarékos, DE a FÉNYE szemmel láthatóan kisebb, mint egy
"márkás Tungsram 12W-os fénycsőé", amit rám tukmáltak 1500Ft-ért!
A fránya 12 W-os fénycsőből a Fürdőben, és a konyhai főzőnél van 2 db. 4 éve működik, napi 3-6 órákat,
és JÓL működik!!!!! MA is csak 12 W-ot fogyaszt, és a fénye több, mint a TESCO-TUNGRAM 22 W-osoknak, azaz létezik a 700 lumen ma is a LED-es 360 lumenhez képest!

SZÓVAL olcsó, de váltó áramot mérni képes kinai mérőműszerrel a legkisebb, legtakarékosabb fogyasztóknál lazán lehet mérni TRÉFÁS VISSZÁSSÁGOKAT az "A" osztályú és a mérttalán "D" osztályú fogyasztás/fény között.
Ha képes vagy áramütés, tűz és zárlat okozás nélkül ezt elvégezni!

TOVÁBBI AJJAJ!
Ahol a LED égők hirtelen kiégnek, és a fénycsövek gyakran, de az Izzó-lámpák jobban bírják,
ott a hálózeti feszültség táncolgat, pl. villámláskor faluhelyen, vagy pl. terheléstől függően adott napszakban több lakásos háznál / utcákban...
Na OTT JÓ_JOBB SZERELŐT KELL HÍVNI, mert valahol rossz az érintkezés, ívet húzhat idővel, tüzet okozhat, és képessé lehet a DRÁGA TV_PC és egyebek tápjának tönkretételére a néha túl magasra felugró (akár 300Vváltó) hálózati feszültségtől!
ÉN kimértem 30V váltót, és a házi elosztó egyik 100Amperes kábel bekötő csavarja laza volt (gonosz szerelő talán). Kivették, megcsiszolták, jó erősen meghúzták, és nem volt baj többé!

Saj-Nos

(#42) Teasüti válasza fi:zi'k (#33) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elsőkézből szerzett tapasztalat.
Hát én 1k alatti égőket meg se merek venni. főleg aminek nem hangzik ismerősen a neve.
(Átlagemberként meg nem érzem szükségességét világítástechnikában is kiművelni magamat.)

(#34) moha21
Ott nézek, ahol van. Na meg világítástehcnikai szaküzletben is kb. ugyanazt kapom, csak nagyobb a választék.
Oda viszont nem járok általában, talán életemben egyszer fordultam be egy ilyen üzletbe házépítés idején.

20 db valóban hasraütés, de ha azt nézem, h nálunk az előző lakásban (szolgálati lakás, 5 méteres belmagasság, régi csillárok) csak egy csillárba belement 5 db izzó, akkor a két szobára máris 10 db-nál járunk és ez még csak két szoba. Ez máris 30.000 bekerülési költség, amivel még mindig hosszú éveken át lehetne fizetni a hagyományos izzók többletköltségét. Hol van még a lakás többi helyisége? Rendszeresen mentek el benne az energiatakarékosok, elég ritka volt, mikor mind az 5 működött egy időben. Az is csak néhány hónapig, mert egyik-másik megadta magát.

Az meg, hogy kinek milyen fényerőre van szüksége és milyen színhőmérséklet elfogadható neki, az meg szubjektív.
Most akkor a fényképészek meg mondhatnák rá, hogy retek az összes, mert a színspektrum egy kis részén sugároznak csak és szar képek készülnek ilyen megvilágításnál.

(#39) moha21
Pontosítottam zárójelben. Azért fizetek, amit az mér. Ennél nem kell pontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#43) SAJ-NOS válasza SAJ-NOS (#41) üzenetére


SAJ-NOS
csendes tag

Hibáim miatt elnézést, Pl. a 300V lett kimérve, nem 30V váltó, itt a végén a szövegnek,
és kimaradt :::
TALÁN a LED-es égőknél a 85-260V feliratú példányok (a 220-240V jelzetűekhez képest),
jobban elviselik a falusi feszültség ingadozásokat!
Mivel pici az áramfelvételük előtét ellenállás szerelhető a foglalat bekötésénél LED 3-5W-ig,
csak nehogy 15-25W-os égőt csavarjanak be oda, mert akkor tüzet is okozhat az előtét ellenállás!
Ugyanis jobb országokban nincs feszültség ugrálás, néha pedig jócskán elmarad gyengébb országokban a névleges 230-tól!

Saj-Nos

(#44) fi:zi'k válasza Teasüti (#42) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem is saját tapasztalat, hogy sokkal többet bírnak 1 évnél. Arra vmennyire figyelek, hogy ne kapcsolgassam fel-le állandóan, de semmi különös bánásmódot nem kapnak. És még egyszer kiemelném, hogy ezek az izzók 4-600 Ft/db áron mennek.
Vmit szerintem nem jól csinálsz, ha évente cserélgeted ezeket. Vagy akkor vegyél olcsóbbat és mindjárt nem lesz olyan megterhelő.

Pedig az IKEA ismerős lehetne vhonnan. :DDD

Továbbra is sarkítasz ezzel a 3000 Ft-os izzóval. Te 10 db izzót 30E-ből oldanál meg, én meg 6E-ből, és a tapasztalatok alapján hosszútávon is én járnék jobban.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#45) moha21 válasza Teasüti (#42) üzenetére


moha21
addikt

Igen, az emberek többsége valóban 5 méteres belmagasságú épületben él ahova ésszerű 5 db 100 W-os hagyományos izzót tenni olyan fogyasztással ami napi 3 óra használat mellett annyi áramot fogyaszt, mint egy 1,5kW-os fűtőtest egy óra alatt... Ehelyett tényleg veszteséges betenni 5 x 1000 Ft-ért kompakt fénycsövet ( ennyi az ára [link].

Mondjuk 10 db már 1kW-ot fogyaszt óránként, arról nem beszélve, hogy milyen hamar tönkremegy.

"Hol van még a lakás többi helyisége? Rendszeresen mentek el benne az energiatakarékosok, elég ritka volt, mikor mind az 5 működött egy időben. "

Szerintem te álomország tündérpartjáról szeded az információidat kb. Mivel én százszámra cserélem a fényforrásokat lehet kicsit másként látom a dolgot.

"Most akkor a fényképészek meg mondhatnák rá, hogy retek az összes, mert a színspektrum egy kis részén sugároznak "

Igen kis terület, ennyi erővel az UV-C Germicid lámpákról is beszélhetnénk...

"(#39) moha21
Pontosítottam zárójelben. Azért fizetek, amit az mér. Ennél nem kell pontosabb."

Igen azért fizetsz, de ettől az még messze nem pontos, vannak akiknek a nagyobb pontosság szükséges.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#46) moha21 válasza fi:zi'k (#44) üzenetére


moha21
addikt

Ja, van amelyik meghal, de általános kibírnak pár évet és 1000 Ft-ért már a realtyv drága OBI-ban is lehet kapni őket. Tehát nem is kicsit sarkít..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47) moha21 válasza SAJ-NOS (#43) üzenetére


moha21
addikt

"Ugyanis jobb országokban nincs feszültség ugrálás,"

Haha, ezen jót röhögtem.

"TALÁN a LED-es égőknél"

A LED az meg nem égő..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#48) Tikakukac


Tikakukac
titán

Maga az alapötlet nem rossz, de valamit megtanultam : ezek a bekapcsolt cuccok annyira semmis fogyasztást produkálnak a Hetrához képest, hogy teljesen mindegy, ha rámjön a hegeszthetnék, akkor 4 pöccintésből elintézem az addigi ki-bekapcsolgatást. Azért van, azért világít,hogy nekem kényelmes legyen. A bojlert is fűthetnénk 2 fokkal kisebbre,akkor évi hasra ütök, 20k-t fognék. Vagy még 2 fokot és 40-et. Vagy adjuk el és akkor végtelen pénz. Ez ilyen kocsi szindróma, mikor valaki éppen pöckölgeti a gázt, megy 60-al városon kívül. Elmegy az időd, mert rámegy a motorod. Semmi értelme. Azért van, hogy használd, ha pénzt akarsz fogni akkor rakd le a cigit vagy a csokit. Nekem utóbbi évi 50k-ba fáj. Na az tétel...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49) vamzi


vamzi
őstag

Érdekes cikk.

Nekem is olcsó mérőm van, de 1W-t is kijelez. Sőt van benne history is, amivel vissza tudom nézni az elmúlt hetet/hónapot. Aldiban vettem egy leértékeléskor nagyjából 5K volt.

Én egy éve szereltem fel minden konnektoromat időzítő kapcsolóval. Mivel napközben dolgozom, este meg alszom, ezért jó sok áramot meg lehet spórolni azzal, hogy ezekre az időkre lekapcsolom minden fogyasztómat(kivéve a hűtőt, ugye...).

Mérések:
Időzítők előtt átlagosan 90-110kWh/hó
Időzítők beszerelése és beállítása után 50-60kWh/hó

Ez nagyjából 2000Ft megtakarítás havonta. Nem sok, de elégedett vagyok vele. Ugyebár kisebb az öko lábnyomom és spórolok is magamnak.

Fontos még, hogy ez 1 fő fogyasztása, mivel egyedül élek. Az összes izzó még nem lett ledre cserélve, az folyamatban van. Illetve a hűtőt is szeretném korszerűsíteni. A cél, hogy 50kWh alá kerüljön a fogyasztásom.

(#50) Gézengúz válasza poli27 (#11) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hasonlóm van, darabja megeszik 2 és 3 W között...Nekem udvari világítás és szivattyú megy róla....

1ébként Lidl-es mérőm van az mér akár 0.6W-ot is...Nekem is annyit fogyaszt a Yamaha rádióserősítő valaki írta, szóval lehet normálisan is megcsinálni egy standby-t....

Egyébként van ilyenem de az az oldalsó kis gomb nem tudom mit csinálna...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.