Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) moha21 válasza Tikakukac (#100) üzenetére


moha21
addikt

Ne is haragudj meg, de eleve az hülyeség, hogy jobb nem áramtalanítani, ráadásul több szempontból is és ez nem mendemondna, hanem konkrét bizonyíték van rá.

Az meg, hogy van aki 30 éve villanyt szerel megint nem mond semmit, mert van kollegám aki 20 évet démászos volt ( FAM vizsgák meg minden amire menni kellett ) 10 éve van a mostani vállalkozónál és tényleg nagyon jól tudja a régebbi szereléseket, de a mostani "elektromos kütyükkel" meg van lőve teljesen.
Elég jó példa rá, hogy nekem Lítium aksis fúróm van, neki NiCD és majd midnen használat után rakja töltőre az aksit és nem érti miért csak eddig bírja...
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy apukád nem ért hozzá, hanem azt, hogy attól mert valaki 30 éve csinál valamit még nem biztos, hogy úgy is van.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#102) Tikakukac válasza moha21 (#101) üzenetére


Tikakukac
titán

Én is voltam fiatal meg az is vagyok, pont az az izomból megküldjük válasz az amit én is tettem volna, mint Te jelen esetben anélkül, hogy megértettem volna mit akar ezzel sugallni az öreg.

Segítek.

Kibontva: szerelje fel, vegye meg, kapcsolgassa, foglalkozzon vele akinek erre van ideje, kedve, energiája feleslegesen. Neki így ennyi idő elteltével a szakmában nincs, se munkában, se vállalkozásban se otthon ami jelzi mennyit érnénk el vele. Mondtam neki, meg is számolgatta a dolgokat és kiröhögött. Ami van hidd el meg van csinálva, ledes világítás bent és kint, ilyen-olyan távkapcsos refik udvaron meg időzítők fűtésre és egyebek, nonstop van képzés és mindig járnak a legújabb katalógusok és könyvek. Nem hacker, de a gépekhez tök hülye, de ami nem finom elektronika azt ujjból.
Azt azért hozzá kell tenni, nálunk villannyal megy minden, tehát fűtés, főzés, minden. Igen, konkrétan ki lehet számolni 10 évre mennyit lehet spórolni napi 1 óra kevesebb villanyégetéssel, a végösszegben viszont ez olyan tétel ami semmis, tekintve mennyi szopatóval jár ez folyamatosan.

Az akksis téma meg tök jó, csak semmit nem vág ide, semmit, mert ehhez nem modern technika kell, csak kockáspapír és 4 alapművelet.

Remélem most már érted :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#103) moha21 válasza Tikakukac (#102) üzenetére


moha21
addikt

"z akksis téma meg tök jó, csak semmit nem vág ide, semmit, mert ehhez nem modern technika kell, csak kockáspapír és 4 alapművelet."

Csak azért jött fel, mert egy sajnos az átlag vill. szerelő nem foglalkozik a két akku közti különbséggel, illetve azzal, hogy a két akkut különböző módon kell tölteni.

A másik dolg meg az, hogy mint írtam nem csak azért jobb áramtalanítani, mert így nem megy kárba energia ( ami azon túl, hogy kidobott pénz még valahol a környezetet is terheli ), hanem hosszabb életűek maradnak eszközeink. ( kondenzátor feszültség alatt gyorsabban öregszik ). Illetve a hálózat zavaraitól is jobban védett egy olyan eszköz ami le van róla választva, valamint nem szennyezi magát a hálózatot semmilyen mértékben sem.

Másrészt az izomválasz felőled jött, hogy neked apud megmondja a frankót, közben nagyjából annyi derül ki a válaszodból, hogy mivel úgyse sokat számít az egész és nincs rászorulva ilyen dolgokra ezért a kényelem oltárán feláldozza az egészet.

"Azt azért hozzá kell tenni, nálunk villannyal megy minden, tehát fűtés, főzés, minden. Igen, konkrétan ki lehet számolni 10 évre mennyit lehet spórolni napi 1 óra kevesebb villanyégetéssel"

Ahol nem villannyal megy a fűtés ott is ki lehet számolni, hiszen azokat is mérik..

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#104) Tikakukac válasza moha21 (#103) üzenetére


Tikakukac
titán

Én magát az akksis témát nem értem. Mert én ki nem ejtettem ilyet, ez úgy nem értem miért jött ide :B

Itt jön az amikor valaki kiszámolja nekem a legyártott kapcsolók okozta ökoterhelést is, ezek szállítását és mindent ami ehhez kapcsolódik. Utána majd pontos számítás lesz, addig meg ámítás-bámítással.
A hálózati üzemzavarról most konzultáltam, a válasz: ha védeni akarod a cuccaidat, és nem csak beetetni azzal, hogy a túlfesz nem vágja haza a fél házat, akkor egy vödör kismegszakító, nagyon sok horonymaróban cserélt korong, rengeteg javítás és csövezés, meg úgy 4* több vezeték kell. Na utána spórolhatsz hatékonyan, és véded az eszközeidet is. A többi az tessék-lássék megoldás.

Az izomválasz az igenis tőled jött, egyből vérszemet kaptál, hogy a baromja, tiszta ökör, a hülye apjával együtt. Senki sem vitatta, hogy lehet spórolni meg környezetet védeni, senki, egy szóval sem. Csupán érdemes a mérlegre tenni, hogy érdemes-e mondjuk így szerintem nálunk pölö olyan 60 darab konnektort felkapcsolózni és oda-vissza kattintgatni mikor jövünk megyünk fel és alá. Magával a filóval van a gond, tehát tök szép, hogy lemondasz a kényelemről, de ez valahogy mindig kimarad az ilyenekből, hogy ez mivel jár. Ez azzal jár, hogy a végtelenségig húzhatjuk a dolgot, és lehet bizerálnia termosztátot meg a bojlert is, hogy na csak 1 fok és spóroltam ennyit. Király. Csak az azért van, hogy neked komfortos legyen valami. Zéró végösszegű a játék, játszunk fair playt forintosítsunk mindent.

Hogyne lehetne, szépen kiszámolható a dolog nyilván. Hogy van-e értelme 0,5 wattokkal szórakozni, mikor 25kW-nyi kályha vereti magát mikor milyen kedve van az embernek éppen? Nincs. Ennyi TV és töltő még nálunk sincs, pedig csak laptopból 6 van összesen. Sajnos az a havi 2k az olyan tétel ami semmis, egy szépen kitakarított EGR szeleppel benzinből többet tudsz spórolni, tapasztalat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#105) moha21 válasza Tikakukac (#104) üzenetére


moha21
addikt

Lassan értem amit akarsz mondani, viszont én nem értek vele teljesen egyet. Nem azt mondom, hogy 60 aljzatot kellene feszütlségmentesíteni, hanem 1-2-őt. ( Nekem a számtechos szobám + műszereim mind így vannak, illetve főkapcsolón ).

"A hálózati üzemzavarról most konzultáltam, a válasz: ha védeni akarod a cuccaidat, és nem csak beetetni azzal, hogy a túlfesz nem vágja haza a fél házat, akkor egy vödör kismegszakító, nagyon sok horonymaróban cserélt korong, rengeteg javítás és csövezés, meg úgy 4* több vezeték kell. Na utána spórolhatsz hatékonyan, és véded az eszközeidet is. A többi az tessék-lássék megoldás."

Ha a belső többlépcsős túlfeszültségvédelemre gondol, akkor nem kell semmivel sem több kismegszakító nemhogy egy vödör. És ennél jelentősen olcsóbb ha feszültségmentesítünk ( bár a hatékonyság más kérdés, hiszen egy kapcsoló is át tud ütni ).

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#106) Tikakukac válasza moha21 (#105) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha tényleg okosítani akarnék akkor otthon csak a szobámba kéne 6. Sajna ennyi cucc van, ilyen ez a szakma. A lakásra is annyi kéne, hogy anyám idegbajt kapna este.

A sima kapcsoló átüt, tudom, biztosítóztam nem egyszer, meg anyázás is volt szépen. Bár szabolcs különösen veszélyeztetett, errefelé hobbiból döntik a nagyfeszes oszlopokat meg pukkantják a trafókat. A tuti a bizti, a többi az hát olyan "kihúzom időben cica" inkább. Esetemben legalábbis mindegy volt, megfőtt a gép tv mikró így is meg úgy is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#107) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Egyébként ez is nagyon jó ötlet....Én már régen használom és azt hiszem itt a legolcsóbb.....

[link]

(#108) Teasüti válasza Gézengúz (#107) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nincs raktáron. Már két hónapja.
Amúgy igen, ennyiért instant get.

[ Szerkesztve ]

(#109) solaris17


solaris17
aktív tag

Az áramingadozásokra is érdemes odafigyelni, számtalan hardverbetegség okozója lehet.

A klasszikus földeletlen konnektorok esetére is felhívnám a figyelmet ( panelokban, régi építésű körfolyósós lakásokban ), mely az lcd monitorok inveretének ( villogó kép ) , alaplapon púpos kondi, tápok elhalása miatt elsősorban a felelős.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#110) solaris17 válasza Tikakukac (#97) üzenetére


solaris17
aktív tag

:D :C

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#111) solaris17


solaris17
aktív tag

Időnként érdemes néha ( évente ) a földelés hatékonyságát áramkörönként letesztelni a lakásban egy földelésmérő műszerrel.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#112) Sokimm válasza solaris17 (#111) üzenetére


Sokimm
senior tag

Ezt olvastam kora reggel:
"Időnként érdemes néha ( évente ) a földrengés hatékonyságát áramkörönként letesztelni a lakásban egy földrengésmérő műszerrel."
Aztán rájöttem, hogy meg kéne mosakodnom!

(#113) sbazsi


sbazsi
veterán

Adott egy réges-régi hűtőgép, kb 25 éves. Nagy, kétajtós.
Fogyasztásra ez van ráírva:
Power usage (24 hrs) 4.2 kWh

45 Forinttal számolva ez 189000 Ft éves fogyasztás?

Mondjuk itt van ez a hűtő éves fogyasztása 663 kWh. (29835 Ft) Ha lecserélem egy ilyenre, vagy hasonlóra akkor egy év alatt visszahozza az árát?

(#114) Teaway válasza sbazsi (#113) üzenetére


Teaway
veterán

4,2 kWh(24hrs) * 45 HUF * 365 days = 68985 HUF

Nincs itthon csokid??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.