Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mzs718675


mzs718675
csendes tag

Izgalmas blogsorozatnak tűnik, majd ird a fejleményeket. :P

(#2) vans?


vans?
őstag

En is szeretnek eljutni egyszer, vonzanak az eszaki orszagok. Majd ird a fejlemenyeket!

Ja, es a cimet javitsd.

hábm bábm

(#3) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Amikor kint jartam ugyanezeket en is eszrevettem es hasonlo velemennyel vagyok az orszagrol. Amugy Svedorszag nagy betu.

(#4) doc


doc
nagyúr

szimpatikus helynek tunik
merrefele mesz? nem lesz ott baromi hideg januarban? :D

(#5) Móci


Móci
addikt

Nem lehet rossz az a nyugalom... de kipróbálnám...
Jó a kezdés, várom a többi bejegyzést!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) Wictor


Wictor
senior tag

Az időjárás mennyire cudar ilyen időtájt és nyáron? Nem szeretem az északi országokat az idő miatt, de a rokonok sem fagytak meg Norvégiában, akkor én sem fogok Svédországban... :D

(#7) Flashback válasza doc (#4) üzenetére


Flashback
addikt

Az időjárás mindenkit aggaszt de ahogy megfigyeltem/olvastam -10-12 foknál nincs nagyon hidegebb, Halmstad-ba. Mivel ez egy tengerparti egyetem város. Malmötől kb 100km-re északra. Nyáron pedig max 28-30fok van.

Tenger miatt sokkal kiegyensúlyozottab az időjárás.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#8) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mennyire olcsó ott a pia?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) Wictor válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére


Wictor
senior tag

A macskaeledel az ott drágább... :P

Flashback: Na, az nem rossz! Nyáron nem is kell több, télen meg kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#10) gamek!ller válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Olyan olcsó, hogy nem is kell érte fizetni mert nincs.. Svédországban tilos alkoholt árulni ha jól emlékszem 2,8% felett. Ezért van un. alkohol turizmus. A svéd jónép felszáll a 17:15-ös sassnitzi kompra, 18:30-kor ha jól emlékszem nyílik a hajón található italbolt amikor elhagyják a Svéd felségvizeket, berúgnak, 21:30-ra átérnek Németbe, és az utolsó 22:30-as trelleborgi hajóval visszamennek. Nem egy ilyet láttam.

Nem véletlenül adtam el tripla áron 1 üveg vodkát Skapaforksverken-ben a raktárosnak.

[ Szerkesztve ]

(#11) proof88


proof88
addikt

Gondolom ott is hasonlóan védve vannak a svédek a betelepült "külföldiektől", hasonlóan mint Finnországban, tehát a közbiztonság is jobb, nem úgy mint nálunk.

(#12) Mr.Csizmás válasza gamek!ller (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja tényleg, a piakomp :DDD nézd hogy elfelejtettem

akkor finnországba megyek.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) Flashback válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


Flashback
addikt

2,8% söröket tudsz venni nagyobb közértben. Keményebb piákat meg "Liquor Store"-okban amik 6-ig nyitva is vannak, bár erről sokat nem tudok nyilatkozni mert én egy évben csak párszor iszom keményebb alkoholt, ha lehet inkább sört :)


A képen elbújt egy karton Törley :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#14) danih


danih
addikt

Gratula, szép hely, szeretem Svédországot.
Ha teheted, mindenképpen keresd a lehetőséget (ha már ott vagy), hogy maradjál is. Ilyen környezetben sokkal jobb dolgozni, családot alapítani, gyermeket nevelni.

(#15) Flashback válasza danih (#14) üzenetére


Flashback
addikt

Diploma után ez lenne a nem titkolt szándékom. De majd a blogból kiderül úgy is :)

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#16) Mr.Csizmás válasza Flashback (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

2,8%?! egy fricc 5% alatt szóba sem áll ilyen termék :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) gamek!ller válasza Flashback (#13) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Na akkor örülök, hogy jól emlékeztem. Amúgy én ezt az útvonalat jártam be tavaly nyáron Svédországban: [link]

(#18) keIdor válasza Flashback (#15) üzenetére


keIdor
titán

Helyes döntés lenne. Jó neked, hogy mész. :K

#17: Véjk áp, 2009 már tavaly előtt. :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19) EczkE válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


EczkE
addikt

Még nem vagy moderátor. Ez meg hogy lehet? :F

Asszem mindenféleképpen!

(#20) Flashback válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


Flashback
addikt

Hát igen egy Borsodi Bivalyal nincs köszönőviszonyban sem. De ha kint leszek ígérem irok egy alkohol postot is! :)

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#21) danih válasza Flashback (#15) üzenetére


danih
addikt

Hja, mi is megyünk, franc fog ide gyereket vállalni...

(#22) gamek!ller válasza keIdor (#18) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Éstényleg.. :O

(#23) #53246592 válasza proof88 (#11) üzenetére


#53246592
törölt tag

A lakosság több mint egy tizede nem az országban született, így kicsit más az etnikai eloszlás mint Finnországban. Mondjuk Halmstad nem túl nagy város, ott gondolom elég jó a közbiztonság.

________________

Egy dél-svédországi, tengerparti városban nem nagyon van hidegebb télen mint Magyarországon, viszont jó eséllyel szelesebb, ami sokkal kellemetlenebb tud lenni mint a -20 fok.

[ Szerkesztve ]

(#24) proof88 válasza #53246592 (#23) üzenetére


proof88
addikt

Csak mert nemrég olvastam egy cikket hogy Finnországban a bárok tulajdonosai meg egy rakat egyéb hely, pl. alkatrészboltok nem engedik be azokat az embereket akik abba a kisebbségbe tartoznak, akiknél sokszoros a bűnelkövetési ráta. Persze ott is vannak olyanok akik feljelentéseket tesznek, mert hogy ez diszkrimináció, de a rendőrök és a bíróságok is halogatják az ügyek intézését hogy elévüljenek, stb., szerintem teljesen helyesen, ugyanis ez tökéletes módja a balhék megelőzésének. Amik akkor lennének ha beengednék őket.

(#25) jorden06


jorden06
senior tag

ez nem erasmus? akkor az egyik ismerosommel fogsz menni :)

(#26) Flashback válasza jorden06 (#25) üzenetére


Flashback
addikt

Igen Erasmus. Ők hová valósiak?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#27) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nekem hiányoznának a barokk belvárosok. :)

(#28) Flashback válasza Crystalheart (#27) üzenetére


Flashback
addikt

Megmondom a frankót én annyira nem kedvelem pestet. Persze vannak szép részei,de koszos, parkok tele kutya-aknákkal, este bárhol kirabolhatnak, a pesti közlekedési morál is hagy kivetni valót maga utánn.
Ha fél másodpercel később indulsz a pirosnál dudálnak anyáznak. Ha 50-el mész (már ha nincs dugó) ugyanez. Ha gyaolos vagy át akarsz menni az úton és ha nincs lámpa akkor Kamikaze üzemmód.
A tömegközlekedés ugyan használható de a járműpark nagy részét már rég le kellett volna selejtezni. Az nem állapot hogy a Trolin az alsó lépcsőfok totál ki van rohadva és át kell ugrani,meg hogy a buszok a legnagyobb környzetterhelők a városban.
Kicsit elkalandoztam...
Bécs hasonló város és ott ezek a dolgok működnek. Itthon leginkább a mentalitással van a baj!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#29) gamek!ller válasza Flashback (#28) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Furcsa ugyan tőlem hallani, de én alapjában véve szeretem Pestet. Viszont a kedvenc nagyvárosom egyértelműen München.

[ Szerkesztve ]

(#30) Crystalheart válasza Flashback (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezek meg fognak oldódni, ha rajtam múlik. Persze sosem lesz olyan a magyar, mint egy osztrák, hogy még az üvegről is leáztatja a papírt hogy külön gyűjtse a szelektív gyűjtőbe, de turisztikai és élhetőségi szempontból fontos a rend, rövidesen javulni fog a helyzet. Száz évvel ezelőtt itt is rend volt.

Amúgy nem is pont Bp.-ről beszéltem, akkor inkább neobarokkot vagy eklektikust írtam volna, de a kisvárosok barokkja nagyon kellemes. Vác belvárosát ismerem a legjobban, viszonylag tiszta is, az autósokra szinte oda sem kell figyelni, tömegközlekedést meg úgysem használsz, mert inkább gyalogolsz. :D Pedig csak pár km a fővárostól. Persze omladozó régi házak mindenütt vannak, de ez inkább a pénztelenség miatt van.

Szóval van még remény, nem írnám le teljesen Magyarországot sem. A legtöbb országnak megvan a maga varázsa és a hátrányai is - pl. irigylem az angolokat és franciákat a hatalmas várkastélyaikért, amiket nem ágyúztak le békeidőben -, de korántsem állandó a helyzet. Van esély fejlődni... és hanyatlani is.

(#31) doc válasza gamek!ller (#29) üzenetére


doc
nagyúr

Munchen nekem csalodas volt, semmit nem talaltam benne ami igazan megfogott volna (kiveve a Hofbrauhaust :D)
persze BPestnel millioszor jobb hely (bar ez nem teljesitmeny, jartam mar nehany helyen, de olyan lepratelepet mint BP sehol sem lattam nyugaton)

(no flame plz, szigoruan privat velemeny)

(#32) Gergő_ válasza Flashback (#28) üzenetére


Gergő_
őstag

Azért a svéd közbiztonság sem olyan, mint 20-30 éve a bevándorlók előtt. Pl. Malmöben elég durva városrészek is vannak, amelyről állandóan témárnak a hírekben, de a stockholm-i robbantásokat is említhettem volna. Tényleg szép ország meg minden, de... :(

(#33) jorden06 válasza Flashback (#26) üzenetére


jorden06
senior tag

cegledi, de pestre jar suliba :)

(#34) Flashback válasza Crystalheart (#30) üzenetére


Flashback
addikt

"Ezek meg fognak oldódni, ha rajtam múlik." - Nagyon helyes!
Lehet hova fejlődni ez tény! Bár a "felső vezetés" az elmúlt 100-110 évben nem hozott túl jó döntéseket. Álltalában mindíg a rossz végén álltunk a... Sajnos ez is rányomja a bélyegét a mostani életképre MO-n. A vidéket, kisvárosokat én is szeretem.
Pécsen voltam még novemberben, az hangulatos kisváros. Kifejezetten tetszett!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35) Flashback válasza Gergő_ (#32) üzenetére


Flashback
addikt

Minden városban vannak rosszabb-jobb részek. De Malmöben ahol laktunk például nem zárták az ajtókat. Külvárosban a kerítés 80cm magas volt... A robbantás pedig egyedi eset volt eléggé. A Svédek is meglepődtek mivel nem is nagyon volt még erre példa.
A bűnözési rátájuk még így is sokkal jobb.
Csupán érdekesség:

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#36) Crystalheart válasza Flashback (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Oh, jó lehetett a középkorban élni. :DDD)

(#37) Flashback válasza Crystalheart (#36) üzenetére


Flashback
addikt

Hát akkor még mindenkinek megvolt a futás mint alapskill :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#38) Avicularia válasza gamek!ller (#10) üzenetére


Avicularia
veterán

Tévedsz.Csak élelmiszerboltokban nem árulnak alkoholt bizonyos százalék felett.Az un.systembolaget-ben megkapsz minden alkoholt,de számolj a magyar ár 2.5-3x-ával

Jó kis képmutató szöveg az angol változatból:
This is Systembolaget
Systembolaget, the Swedish Alcohol Retail Monopoly, exists for one reason: To minimize alcohol-related problems by selling alcohol in a responsible way, without profit motive.

Persze,ezért kerül annyiba a pia amennyibe :U

A topikindító meg majd rájön,hogy nem is olyan szép és jó itt minden ahogy első ránézésre tűnik :U
Szoktam a svédeken röhögni,amelyik volt már Magyarországon az áradozik,hogy milyen szép hely Budapest meg a Balaton.Na persze...

[ Szerkesztve ]

(#39) Avicularia válasza Flashback (#35) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem tudom melyik városrészben lakhattál malmöben ahol nem zárják az ajtót,de a legtöbb helyen már a házkapuk is zárva vannak,és kellemetlen de nagyon sok helyen nincs kaputelefon.
Lehet limhamn-ban vagy bunkeflostrandon voltál

(#40) Lauda


Lauda
félisten

Az oresund hid nagyon komoly, neztem rola filmet a natgeon. :D Meddig leszel kint amugy?

(#41) Flashback válasza Lauda (#40) üzenetére


Flashback
addikt

Első körben nyárig :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#42) Crystalheart válasza Avicularia (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A mi házunk itt falun szerintem évek óta nem volt kulcsra zárva. Mi több, a kertkaput be sem lehet zárni. :D Persze városban nem biztos, hogy ezt meg merném tenni, de ez csak egy egyszerű 7000 lakosú község.

(#43) Flashback válasza Avicularia (#39) üzenetére


Flashback
addikt

Házkapu automatán zárodott be de a lakások ajtajai azok nyitva voltak. A Central Stationtől kb 15percre busszal. Volt a közelben valami nagy piac is.
Svédekben egy dolog nem tetszik, nem tudnak orrot fújni.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#44) Lauda válasza Flashback (#41) üzenetére


Lauda
félisten

Addig vesd meg a labad valami jo helyen, amig lehet. ;)

(#45) Avicularia válasza Flashback (#43) üzenetére


Avicularia
veterán

Jártam már malmöben elég sok helyen,de olyat még nem láttam,hogy nyitva lettek volna a lakásajtók.Ez igaz volt 30 évvel ezelőtt,még a sok bevándorló előtt tényleg nem zárták a lakásajtókat.
Ezzel nem azt akarom mondani,hogy nincs ilyen hely csak nem ez a jellemző.
Svédekben a snus-özésük az igazán undorító ...broáff

[ Szerkesztve ]

(#46) Lauda válasza Avicularia (#45) üzenetére


Lauda
félisten

Te atyaisten, mi a francot szeretnek ezen? :Y :DDD

(#47) Avicularia válasza Lauda (#46) üzenetére


Avicularia
veterán

Azért ez enyhén eltúlzott,nem tudom hány darab lehet a gyerek pofájában.
De nagyon sok svéd tolja ezt,jó kis szájrákot lehet tőle kapni

(#48) Crystalheart válasza Avicularia (#45) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tejóégezmiarák?

(#49) Flashback válasza Avicularia (#45) üzenetére


Flashback
addikt

Ezt még nem hallottam. Gázosan hangzik...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#50) Lauda válasza Avicularia (#47) üzenetére


Lauda
félisten

Ahogy olvasom a cigi helyett hasznaljak. Sosem hallottam eddig rola.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.