Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) janos666


janos666
nagyúr

Jó kis írás, még egy két olyan dolgot is felfedeztem amit eddig nem tudtam. ;)

Annyit tennék hozzá:

Én sokat kísérleteztem már a post process szűrőkkel hogy nagyobb monitoron is élvezhetők legyenek a divx-es filmek, de mindíg arra jutottam hogy jobb kikapcsolni mindenféle utófeldolgozást, és élesítést, mert ha eredetileg is szép a kép azt is csak elmaszatolja egy picit, ha meg a forrás is gyenge minőségű azon is csak ront mert a hibákat is inkább felnagyítja, rámaszatolja a szebb részekre is.

Szűrők közül egyedül talán a zajszűréssel lehet variálni, jó SD vagy HD anyagnál, de azt is csak kis mértékben, és nem szoftveresen, hanem a VGA driver opciói közt található hardveres zajszűrés.

A deinterlacing szűrést is kötelező kikapcsolni ha csak progressive kódolású anyagot néz az ember. (mindenféle ripek divx-el, x264-el...)

És még talán a színmódokról szóltam volna. ATI kártyával most nem láttam ilyen gondot, de nv driverekkel csak VMR9 módban, YUV szinkezelést beállítva sikerült elérnek hogy a fekete az tényleg fekete legyen és ne szürke, RGB módban mindíg kivilágosodott az egész kép. Szóval nem árthat VRM9 videó renderert használni, és az FFDShowban is csak ezen a színmódon rajtahagyni a pipát.

Ja, és mégvalami, amit tényleg hasznosnak találtam kis felbontású videókhoz nagy monitoron: Az FFDShow féle resize. Beállítottam hogy minden 1024-től keskenyebb (azaz nem HD hanem SD) videót méretezzen át 1920x1200-as felbontásra, azaz a monitorom felbontására. De nem ám bilinear módban, mert a lejátszó is így járna el ha kirakon teljes képernyőre, hanem Gauss lágyítással. Ez is egyfajta elmaszatolás, de visszafogott és hatékony. Szóval nem ken el mindent, csak amit kell, felér egy zajszűréssel meg deblockal, csak kevesebb kárt csinál. Így egész tűrhető egy Divx-es sorozatrész Full-HD monitoron. Nincsenek villogó mákos részek az élek körül, stb.

(#32) - Látom te is írták az RGB32 problémáról, csak tök más úton érted el a célod, átkonvertáltattad RGB32-be hogy jól jelenítse meg a renderer, de szerintem többet ér ha eleve YUV módba állítjuk a renderert. (BSPLayerben van ilyen mód)
Ez nem csak Vistára vonatkozik, XP alól is ilyen, inkább a VGA driverek okozzák, nv-nél jön elő, ATI-nál nem.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.